Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1587. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15851586158715881589
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pazartesi n11 den mobil 3000 5/30 yağ aldım 65 tl ye 50/11 indirim vardı 54 tl ye geldi.bugün teslim aldım dün kargo getirmiş evde yoktuk bugün gidip aldım.
    yağı kendim değiştirmeyi düşünyorum ama yağ filtresi biraz zor diye düşünüyorum sizce _?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

quote:

Orijinalden alıntı: kirikambar

Öncelikle

arac modeline yonelmeyin.. artik cogu bilindik markalarin kalitesi ayni.. en temiz araci en uyguna bulun alın.. getz-corsa-fieste-o bu su farketmez yani..

yorum güzel hocam aynen katılıyorum
  • orjinal getz parçalarını bu site mi getiriyordu:

http://www.akparca.com/

belki ön balataları değiştirmem gerekecek.veya başka bir yerdenmi almak lazım.bilgisi olan lütfen cevap versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gewa

orjinal

evet bu site de satıyo.. ama nette diger parcacıları da arastır.. kimi parcaları diger saticilarda daha ucuza bulabiliyorsun..
  • quote:

quote:

orjinal

evet bu site de satıyo.. ama nette diger parcacıları da arastır.. kimi parcaları diger saticilarda daha ucuza bulabiliyorsun..

peki bir marka var mı bakacağım mesela peugot orjinal parçaları valeo diye biliyorum, bizim araçlar içinde belirli bir marka var mı.
  • quote:

parcaları orjinal ve ithlar olarak ayiriyorlar zaten.. sıkıntı cekmezsin..
  • quote:

quote:

parcaları orjinal ve ithlar olarak ayiriyorlar zaten.. sıkıntı cekmezsin..

ok teşekkürler
  • Evet arkadaşlar son durumları alalım kim nerde ne yapıyor getzler ne alemde.
    Forum bu ara sezsiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başıma gelen bir olayı paylaşmak istedim;
    Arkadaşlar 2 yıl önce internetten yanlızca kore araç yedek parça satan bir siteden hyundai getz için yağ,hava,polen filtresi aldım.(orjinal olanlarından)Aracın yağı değişirken tüm filtreler değişti ve sonra lambda sensörü arıza verdi.4-5 ay bu arıza ışığı ara ara hep yandı sonunda hyundai servisinden hava filtresi alarak değiştirdim ve o günden sonra lambda sensörü asla arıza ışığı yakmadı.Bundan sonra asla servis dışında başka yerden filtre v.s almam,sizde almayın bence.Filtre deyip geçmeyin 4-5 ay arızanın nerden olduğunu bulmaya çalıştım.Başına gelen varsa belki bu yazı yardımcı olur diye yazdım sağlıcakla kalın...
  • seyyah5982 kullanıcısına yanıt
    hocam büyük ihtimal ilk servis aldığınızda bir vida (önemsiz bile olabilir) fazla ya da az sıkılmıştır, veya bir parça (elektronik) yerinden oynamıştır (veya benzeri başka önemsiz bir şey)
    dolayısıyla arıza ışığı yanmıştır. Yetkili servis (ilk yaptığı şeylerden biri) bilgisayarı okumak ve arıza kayıtlarını silmektir.

dolayısıyla Yetkili serviste ışık sönmüş olur.

Bu hatanın ortadan kalktığı anlamına da gelmez aslında ancak ciddi bir durum olsa zaten sıkıntı çekerdiniz. filtre değiştirmekle arıza ışığı yanmaz yani hatta filtre takmasanız (boş bıraksanız) bile yanmaması lazım (uzun vadede -kullanıma göre- yanacaktır ve problem çıkaracaktır o ayrı). .

4-5 ay arızanın nerede olduğu görünmemişse bu öyle bir arıza olamadığına işarettir. bu bakımdan yetkili servis incelemiş -kısaca - beyin dediğimiz elektronik kısmın işgüzarlığı olduğuna karar vermişlerdir.

Geçmiş olsun.

NOT: forumda bir arkadaşın tümsekten geçerken ışığı yanıyordu hatta galiba yanıp sönüyordu... Servislere gittiğinizde vidaları sıkmasını tembihleyiniz

• Otele geldik. Gelmeden arabaya pasta cıla ysptırdıydım. Neyse otelin kapıya durdum. Ciks olmuş nasıl parıldıyo.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın forum sakinleri hepinize kazasız belasız günler dilerim. Yakıtınız ucuz aracınız masrafsız olsun. Nasip olursak bir getz almayı düşünüyorum. İlk aracım olacak. Araç kullanıyorum ancak usta şoför değilim. Bej/kahverenkli renkli bir tane getz var. Sorgulamamdaki Özellikleri aşağıdaki gibidir. O araç kaç para eder ? Bu işin ehli abilerim kardeşlerim yardımcı olursa çok makbule geçecek.

2007 Model Dizel Getz / Renk Bej / KM:105000 /Donanım serisini Bilmiyorum. Araç yanımda değil sis lambasından falan anlardım yoksa az çok.

2014 muayene - 87644 km
    2016 muayene - 104257 km

2012 de bir adet 1452 Liralık kazaya karışmış.Ayrıntısını tekrar sorgulattım SMS ile ve aşağıdaki bilgiler geldi

İşçilik 820.00TL Parça 632,61TL

Değişen Parçalar:

1- Sol Arka Kapı
    2- Sol Arka Kapı Kilidi
    3- Arka Tampon Başlığı (Tampon başlığı varmıydı bunlarda tamponları bütün değil mi ? )
    4- Sol Arka Kelebek Cam Direği (Bu tam olarak ne oluyor ? kapı camını bölen siyah dik çıta mı ? )
    5- Klips 8 Adet
    6- Sol Arka Davlumbaz
    7- Sol Arka Davlumbaz Somunu

Kaza Resimleri Yok. Şuanki sahibinin yaptığı kaza değil çünkü.

Bu kazalı araç kaç para yapar şimdi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buz-mavi -- 24 Temmuz 2016; 15:49:15 >

• Şuanki fiyatlarla max vereceğiniz 23 24 olsun. O da zorla. Millet keriz ariyo

• 2009 1.4 otomatik hyundai getz lpgli boyasiz degisensiz 50binde servis bakimli. Anneme alacagim 32.5 a anlastim ama kafam karisik. Nasil sizce

• onurmaurer kullanıcısına yanıt
    Durumunu ayrıntısıyla paylastıgım araca adam 21 diyor en son. 21 Lira eder mi? Benim kafama takılan şu kaza olayı nasıl ağır bir kaza olabilir mi ? Ağır değil gibi duruyor sanki. İnternette fiyatlar uçuk. Şu internet çıkınca mertlik bozuldu :)
  • Bilemedim. Servise gösterin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • buz-mavi B kullanıcısına yanıt
    Selamlar, sayın hocam 2013/08 den beridir sahibi olduğum, 95.000 km de iken 2.sahibinden satın aldığım ve bugüne kadar özenli bir şekilde kullandığım Hyundai Getz 1.5 VGT 2006 model ABS - ÇHY - 4 cam otomatikli aracımı ailemiz genişlediğinden ötürü satmak istemekteyim ilan linki aşağıdadır eğer aklınıza yatarsa aracım temiz binilmiş bir araçtır kullanıcıya gitmesi beni mutlu eder hayırlı forumlar...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-3.sahibinden-2006-model-getz-1.5-crdi-vgt-88-hp-abs-139.500-km-321503578/detay/

• onurmaurer kullanıcısına yanıt
    yetkili servise git ordan al, bu siteden alma. özel servisten de alma çünkü orjinal değil parçaların çoğu. ben birkaç bişey aldım arabaya uymadı. farklı modellerinkileri gönderdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratCivelek -- 27 Temmuz 2016; 9:21:50 >
  • arkadaşlar bugün generali sigorta bana otomobil dergisi göndermiş mng kargo ile.niye gönderdi onu merak ettim.
    önümüzdeki ay yenileme yapacam ondan mı anlamadım.
  •  ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██
  • 
Sayfa: önceki 15851586158715881589
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.