Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1586. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15841585158615871588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maşallah hocam,
    360 bin e kadar hiç rektifiye, turbo da yapılan bir işlem vs. oldu mu?
    Hayırlı yolculuklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avantis

Arkadaşlar 2010 model otomatik getzime akü almam lazım. Altı yılı bitti. Serviste hyundai marka inci akü firmasına yaptırılmış 60 Ah 220 civarında. Bakim gerektirmeyen model dediler. Metro markete baktım 165 civarı. Bu iki akü farklı mı? Sizin önereceğiniz marka model var mı?  ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

6 AH inci aküyü metrodan 165 liraya alıp metro çalışanına ücretsiz taktırdım. Takılı olan orjinal akü markasız ve 50 AH idi. 60 AH inci akü mevcut yere Büyük geldi. Yanlardan bir tırnak kestik zorla da olsa sığdırdık. Tam kapalı bakımsız akü olarak geçiyor. Metrodan alacak olanlar kasaya akü değişimi yapacağınızı söyleyin kasiyer faturaya akü değişimi ibaresini ekliyor. Servis 220 lira istedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avantis -- 1 Temmuz 2016; 20:35:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    Desi alarm kullanıyorum sustalı anahtar yaptirdim sorunsuz çalışıyor tavsiye ederim

• Benim getzde orjinal fabrika cikisli merkezi kilit var. Peki bende sustalı anahtar yaptirabilirmiyim?
    Birde kaca malolur?

• Yaptırırsın
    Max 100 TL ye yaparlar kutusunun plastik kalitesine göre değişiyor
  • Arkadaşlar herkese şimdiden hayırlı bayramlar.
  • İyi bayramlar

• Herkese İyi Bayramlar.

Dönüş trafiğine dikkat. hızlı değil akıllı gelin, dostlar...
  • İyi bayramlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akü değişimi yapacak arkadaşlara metro markette satılan esan energy 60 ah lık aküyü tavsiye edebilirim. Eski aküyü götürünce depozito ücretini veya o meblağda alışveriş çeki veriyorlar. Yalnız hepsinde ücretsiz değişim yapılmıyor oto servis olan şubelerinde değiştiriyorlar. Geçen sene kendim alıp takmıştım teyp vs. kod felanda istemedi çıkardıktan sonra aküyü. Sığdıramayanlar alt tablanın bir kısmını kesebilir kolay bir işlem.
  • satılık getz arıyorum 110hp 100bin km civarı temiz varmı?
  • bayramses kullanıcısına yanıt
    360 bin e kadar hiç rektifiye, turbo da yapılan bir işlem olmadı. yağ eksiltme üfleme yok. arabayı aldığımda 200bin de idi. o zaman triger zincirini ve baskı balata değişmiştim sadece. 3.5 yılda 160bin km ben yaptım. çoğu uzun yol. motor kusursuz. tabi her 10binde yağ ve filtre değişirim. yağı en iyi tam sentetiktir. yağ katkısı kullanırım. hava filtresini kendim çıkarır kontrol ederim. kirlendiyse değiştiririm. bunlarında etkisi olmuştur zannederim motorun sağlıklı olmasında. motor ustası 600bin deviren dizel araçlara şahit olduklarını belirttiler.
    side gidiş geliş ve civarı gezmelerle yaklaşık 2bin km yol yaptım. problem çıkmadı. sadece dönüşte kılimanın sigortası atmaya başladı. kılimacıya gösterilecek.böyle bir sorunla karşılaşan varmı acaba ?
  • vav1en V kullanıcısına yanıt
    metrodan inci akü aldım. Ücretsiz değiştirdiler. Eskisini deposite olarak alalım demediler.

• 5ay once ilk sahibinden aldigim ilk arabam olan getz I satacagim sanirim..Uste kredi cekip peugout 2008 classic almak aklimi celiyor ama bakalim yarin guzelce temizleyip fotograflarini cekeyim

• avantis A kullanıcısına yanıt
    Hangi marka aküyü alırsanız alın yasal zorunlulukları var eski aküyü almaya. Ücretinde felan değildim atık aküden kurtulmak istiyodum biz zaten eski aküleri toplayıp geri kazandırıyoruz dediler hemde depozito farkını verdiler.
  • acent kullanıcısına yanıt
    Maşallah hocam,
    Kazasız masrafsız, keyifli sürüşler dilerim.
    Geçenlerde bir konu oldu senin aracın 330000 de olduğundan bahsettim,
    İnanmadılar, kesin rektifiye, turbo tamiri vs. olmuştur dediler.
    Ama hiçbir masrafın olmamasına sevindim inşallah böyle de devam eder.
    Saygılarımla hocam.

Bu arada tatil çok yoğun geçti bari şimdi yazayım, tüm arkadaşarın bayramını kutlarım.

Bende karasu ya gittim geldim birazda orada gezdim.
    Dizel getz ortalama 4,5 litre yaktırdım. Ortalama km de 17 kuruş yaktı.
    Çok şükür hiçbir sıkıntıda yaşamadan gittik geldik.
  • Öncelikle merhaba,

İstanbul'da yaşıyorum. Öğretmenim. Ev ile iş arası yürüyerek çok yakın. Ancak 8 aylık olan oğlum ile birlikte tatillerde yapılacak uzun yoldan ziyade sıklıkla şehiriçinde kullanılacak otomatik bir araba arayışına girdim. Daha önce araba deneyimim olmadı, bu yüzden otomatik ve yeni başlayan bir sürücü olarak İstanbul'da parkı kolay ve hatchback araçlara yöneldim. Aklımda hyundai getz otomatik var. Baktığım araçlar 2008 ve üstü model, 100 bin km'den az modeller. Fiyat malum sitede epey değişkenlik gösteriyor elbette. LPG'li düşünmedim nedense. Benzinli otomatik 1.4 dohc modellerine baktım. Dohc start olanlar daha boş modeller mi oluyor getz'te?

Yazı bitirmeden bir an önce karar verip bir araç bulabilirsem yazı sürüş deneyimi ile de geçirmiş olacağım. Bu mesajın bir benzerini araç tavsiyesi başlığına yazdım, bir de özel olarak getz kullanıcılarına sorayım dedim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kirikambar

Öncelikle

arac modeline yonelmeyin.. artik cogu bilindik markalarin kalitesi ayni.. en temiz araci en uyguna bulun alın.. getz-corsa-fieste-o bu su farketmez yani..
  • Arkadaşlar bugun pejo 208 hdi kullandım
    bızım getzler harbı kazık gıbıymış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Arkadaşlar bugun pejo 208 hdi kullandım
    bızım getzler harbı kazık gıbıymış

Hocam kullandığın pejo 208 hdi ın fiyatı ne kadar acaba?
  • 
Sayfa: önceki 15841585158615871588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.