Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1584. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15821583158415851586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şikayet etmeye bakarsak PTT yi de şikayet edersin, hem de PTT ye. Ayrıca dava açarsın.
    İstersen hükumetten de şikayetçi olabilir, Sivil toplum kuruşlarıyla dava da açabilirsin.

Eğer kabahatli bir ürün getirtmediysen Çinden , sana teslim edilene kadar sorumluluk onlardadır.
    kaybolursa en kötü para iadesini (rakamı ispatlamak kaydıyla) alabilirsin.

Ve devletin kontrolüne gelirsek ... Yok gelmiyeyim...

Devletin birçok hizmeti maalesef taşeron. İmtiyazlı ihaleler sonucunda kamu yararı değil , kendi firmalarının yararını düşünen şirketlerle muhatabız.

Çok uzun konu... kısaca aktardım.

Kısaca; özel teşebbüs, ülkemizde alınan paranın devlet yoluyla halka harcanması değil birinin cebine girmesi şeklinde.

Körfezdeki ve İstanbuldaki 3. köpru gibi...

Stratejik olarak önem arz etse de araba geçsin geçmesin* günlük 10000 araç ücreti halkın cebinden çıkacak ki İzmit körfezdeki köprünün ücretlendirmesini duymuşsunuzdur.

Özel sektör Kamu alanında serbest çalışmamalı. Halk otobüsleri ve minibüsler her şeye rağmen güzel! örnekler mesela...? onca eksikliklere rağmen

*: 10000 altı olursa kalan fark. Üstü olursa problem yok?! Sayıyı yanlış hatırlıyor olabilirim ancak 10bin hatırlıyorum. 5 yıl süreyle olması lazım.

*PTTnin kargo takibi var, bakmak lazım. Ülkeye giriş yapmışsa PTT sorumludur.
    Ama kontrol sırasında şüpheli kargo olarak görülmüşse detaylı incelemeye yollanır.
    kutu - paket açılır vs. Ülkeye girmemişse yapılacak birşey yok.
    Ali Express de böyle (hıyar yollayan falan) dükkanların olduğu ayyuka çıkmış vaziyette.
    Bu denli büyük bir firma alan Ali Express in bunun önüne geçmemesi de enteresandır ya .. ayrı konu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 16 Haziran 2016; 18:57:59 >

• Özgür Geo kullanıcısına yanıt
    Ptt yi arayıp şikayet etmeyi denemediğiniz için bu kadar rahat konuşuyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi akşamlar arkadaşlar nedir bu trafik sigortası fiyatları online olarak bakıyorum 650 -700 çıkıyor geçen sene 180 e yaptırdık bu kadar katlanır mı ya
  • geçmiş olsun hocam Allahtan daha fazla bi meblağla karşlaşmadınız yoksa uğraş dur ondan sonra.neyse bunla geçmiş olsun diyelim.ama yinede gidip postaneyle bi görüşünüz isterseniz.
  • vav1en V kullanıcısına yanıt
    Bende corsa aracıma yaptırdım, bacanak albeaya yaptırdı. Denizli de en uygun ray sigorta veriyor, ondan sonra axa.

Ben 2012 corsa cdti için 486tl ödedim. İndirim en son basamakta.

• erken odeme ile 36 tl ye dustu.. ve dilekceyi doldurdum kayıtlı plakayı degistirdim.. bi daha boyle bi sorunla karsılasmamak icin de verdigim dilekcenin fotgrafini cektim.. bi kosede dursun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

erken odeme ile 36 tl ye dustu.. ve dilekceyi doldurdum kayıtlı plakayı degistirdim.. bi daha boyle bi sorunla karsılasmamak icin de verdigim dilekcenin fotgrafini cektim.. bi kosede dursun..

bunla geçmiş olsun.meblağda biraz daha düşmüş gayet iyi olmuş.
  • Herkese iyi akşamlar,

2005 1.3 lpg'li Getzimde (91000km) maalesef oksijen sensörü arıza kodu hatası alıyorum. Sorun Lpg'de diye düşünüp benzinle yaklaşık 100km kadar yaptığımda 2-3 sefer daha arıza ışığı yandı. Her seferinde tekrar söndürdüm.

Sanırım sensör değiştirilmesi ya da temizlenmesi gerekiyor.

Tanıdık, bilindik iyi usta bilen var mı tavsiye edebileceğiniz?
  • biuu kullanıcısına yanıt
    Valla hocam fiyatlar uçmuş, online olarak takip ediyorum 500 ün altını göremedim daha. Kuzenim sigortacı inş ayarlar birşeyler yoksa geçen senenin 3 katını vermek kötü olur.
  • tugra35 kullanıcısına yanıt
    5w30 dizel araclar icin . Senın arac icin uygun olan 10w40. Birde yag filtresi degiştirmiş isen yag azaltması normal üstünü tamamladıktan sonra azaltmaması lazım. Alt tapasına bakın iyi sıkılmamış olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar hayirli ramazanlar. Ben hyundai getz almak istiyorum ve bir tane buldum. 150bin km de arac 2007 model 1.5 dizel.23.750 fiyati. Km fazla midir bu arac icin kafama takilan konu bu. Fiyati nasil sizce. Bir de ilk aracim olacak onerir misiniz?

• memtsss M kullanıcısına yanıt
    Her araç özeldir. kendine has incelenmesi gerekir.

Verdiğiniz verilerle o araç alınabilir. Hatta piyasa koşulları göz önüne alınacak olursa ucuz bile diyebiliriz.
    150 bin km dizel için normal . bakımlarının yapılıp yapılmadığına bakmak lazım. hatta ve hatta motoru iyice inceletmek lazım
    turbosu falan ne durumda.

Bir de dolu versiyon mu? (mesela, 4 cam otomatik mi?)

araçta sıkıntı yoksa 1 sene sonra 24-25 bine bile satabilirsiniz.

ilk araç olacak demişsiniz bu bakımdan lastiklere kadar kontrol edip ona göre alın. lastikler kabaksa 4 lastik fiyatını da cüzdanınızdan çıkacağını düşünün.

Muayenesi yapılmış mı, yapılmışsa ne zamana kadar geçerli? kontrol ediniz

Tramer kayıtlarına bakın, kazası var mı varsa ne ölçüde?
    Vergi borcu var mı bunları da kontrol ediniz?

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar . Diğer arkadaşlar da yardımcı olacaktır. Hayırlısı olsun. Foruma hoş geldiniz .

Getz alınır bir arabadır.

• Öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkürler. Söylediklerinize dikkat etmeye çalışacağım Size sorduğum aracın 50 km geri çekilmiş olduğunu öğrendim ve o araçtan vaz geçtim Şimdi yeni bir getz bulduk bu 2010 1.4 benzinli modeli. 120 binde. Yarın buna bakacağız. Şimdi kafama takılan ise bunun yakıt durumu. Lpg takılmadan kullanılırsa acaba Km de ortalama kaç kuruş yakar

• Fiyatını da 24binde anlaşabiliriz diye umuyorum

• memtsss M kullanıcısına yanıt
    Hocam dizelin tadi baskadir.
    Uyarsa dizel al keyfine bak.

• Lpg siz binerseniz üzülürsünüz. Benzinle başa cıkmazsınız.

• Peki bu arabayı alıp lpg taktırmak mantıklı mı sizce arkadaşlar

• araca incesinden cam filmi uygulatiyorum.. mersin sicagi cekilmiyo.. cocuguma yazık.. bi de hazir gitmisken farları temizleticem bakalim kaca patlicak..
  • Soke' de farlardaki o sarı goruntuyu temizlemek için 50 tl istemişlerdi

• 5w30 yag benzinli de oluyor diye biliyorum. bir servise sorayim emin olayim tesekkur ederim

• 
Sayfa: önceki 15821583158415851586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.