Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1568. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15661567156815691570
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Özgür Geo

teybin kapatma düğmesine basılı tutun en son ayarladığınız ayar kalacaktır.

Tsk ler yaptim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba beyler. 163.000 de 1,5VGT dizel aracım var. Ankara'da ve en soğuk yerlerinden birindeyim. Kışın -20, -25'i gördüğümüz oluyor. Yağ değişimi yapacağım. Diğer başlıklarda sordum 0w-40 kullan diyen oldu. Çok yağ eksiltir gibi geldi. Sizce hangisinden kullanayım? Kitapçığa baktım 5w-30 için -25 ile 40 derece arası diyor, en uygunu o geldi bana.
    0w-40 çok eksiltme yapar mı? 5w-30 veya 5w-40 arasında çok fark var mıdır, eksiltme yapar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iso0661 -- 19 Şubat 2016; 16:09:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iso0661

Merhaba beyler. 163.000 de 1,5VGT dizel aracım var. Ankara'da ve en soğuk yerlerinden birindeyim. Kışın -20, -25'i gördüğümüz oluyor. Yağ değişimi yapacağım. Diğer başlıklarda sordum 0w-40 kullan diyen oldu. Çok yağ eksiltir gibi geldi. Sizce hangisinden kullanayım? Kitapçığa baktım 5w-30 için -25 ile 40 derece arası diyor, en uygunu o geldi bana.
    0w-40 çok eksiltme yapar mı? 5w-30 veya 5w-40 arasında çok fark var mıdır, eksiltme yapar mı?

Türkiye şartlarında 5w ile başlayan yağlar gayet yeterli ama 0w 40 ı deneyebilirsiniz.

0w 40 Motor sıcakken 40numara gibi davranacağı için eksiltme yapacağını pek sanmam.

5w 30 eksiltmiyorsa 0w40 eksiltmez zaten.

Takip edersiniz. Eksiltirse bir sonraki yağ değişiminde önce 5w30 oda olmadı 5w 40 a geçersiniz.

• biuu kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler 0w-40 veya 5w-40 alacağım büyük ihtimalle.
  • iso0661 İ kullanıcısına yanıt
    Hocam bende ankaradayim 3bakimdir 5 40kullaniyor memnunum.
    Elf kullaniyorum.

• quote:

Teşekkürler 0w-40 veya 5w-40 alacağım büyük ihtimalle.

Söz konusu -25 ise yağa gelinceye kadar mazot donar zaten.

Donuyor zaten :) Bu sene -25 civarı gördük araba çok zor çalıştı hatta 1 kere çalıştıramadım.
  • quote:

Donuyor zaten :) Bu sene -25 civarı gördük araba çok zor çalıştı hatta 1 kere çalıştıramadım.

Daha rahat çalışır diye şimdiki corsa d cdti aracımda 5w 30 yerine 0w 40a geçtim, hiçbir fark hissetmedim.

Aynı sarsıntı aynı gürültü. Mobil 1 esp 0w40 almıştım.

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Hepsiburada da "Mobil Super Fe 5W/30 Benzin ve Dizel Motor Yağı 4 Litre" 59 TL'ye düşmüş, 1 LT'si de 20 TL.
    "Mobil Süper 3000 X1 5W-40 4lt Benzinli Dizel LPG Motor Yağı" da 4 LT 73 TL, 1 LT'si ise 22 TL.
    5W30'un fiyatı çok iyi. Toplam 6LT alacağım arada 20-25 TL fark oluyor ikisi arasında.
  • quote:

Hepsiburada da "Mobil Super Fe 5W/30 Benzin ve Dizel Motor Yağı 4 Litre" 59 TL'ye düşmüş, 1 LT'si de 20 TL.
    "Mobil Süper 3000 X1 5W-40 4lt Benzinli Dizel LPG Motor Yağı" da 4 LT 73 TL, 1 LT'si ise 22 TL.
    5W30'un fiyatı çok iyi. Toplam 6LT alacağım arada 20-25 TL fark oluyor ikisi arasında.

Mobil dedinmi mobil 1 olacak. Süper serisi yerine mobil 1 serisini almanızı tavsiye ederim. Castrol içinde, magnatec yerine edge.

N11de güzel fiyatlar oluyor, yüz tl üzerine çoğu zaman %10-15 indirim de oluyor. Takip edin.

Evet öyle diyorlar ama fiyatları çok fazla.
  • Getz kılavuzunda 5w-30 var. 0w-40, 5w-40, 10w-40 yok.

5w-30 mu alayım 5w-40 mı sizce? Aralarındaki fark ne?
  • quote:

Getz kılavuzunda 5w-30 var. 0w-40, 5w-40, 10w-40 yok.

5w-30 mu alayım 5w-40 mı sizce? Aralarındaki fark ne?

0w 40 yeni yağ hocam, katalogda olmaz. Ve hepsinden daha iyi koruyacağı kesin.

Ben Ankara'da kullanacaksam 5w 30 tam sentetik tercih ederim.

10w 40 yarı sentetik zaten, diğer saydıklarımız eksiltirse 10w 40a geçersiniz.

Teşekkürler.
  • Ben sürekli yağ değişimimde mobil super 3000 5/30 kullanıyorum bi kere magnetek kullandım hiç fark hissetmedim. Gerçi mobil1 kullanmak denemek istedim ama pahalı yine ben birşey hissetmem ama motor hisseder mi acaba

Bugün beni ata Hyundai aradı arabanız duruyor mu dedi evet dedim ucretsiz check up yağtırmak istersiniz buyrun gelin dedi bende tamam dedim.nasip olursa pazartesi 10a randevu aldım. Gelişmeleri yine aktarırım.
    Check up yaptırmak isteyen olursa arayıp sorun derim.
    Check up olana kadar bende galeride arabalara bakarım belki arabayı değiştiririm belli mi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

Ben sürekli yağ değişimimde mobil super 3000 5/30 kullanıyorum bi kere magnetek kullandım hiç fark hissetmedim. Gerçi mobil1 kullanmak denemek istedim ama pahalı yine ben birşey hissetmem ama motor hisseder mi acaba

Bugün beni ata Hyundai aradı arabanız duruyor mu dedi evet dedim ucretsiz check up yağtırmak istersiniz buyrun gelin dedi bende tamam dedim.nasip olursa pazartesi 10a randevu aldım. Gelişmeleri yine aktarırım.
    Check up olana kadar bende galeride arabalara bakarım belki arabayı değiştiririm belli mi olur.

Aman dikkat. Boruyu geçirmesinler. Servis akımlı değilse tamir diyerek nerdeyse arabayı bastan yapıyorlar. Değişmedik yeri kalmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

Ben sürekli yağ değişimimde mobil super 3000 5/30 kullanıyorum bi kere magnetek kullandım hiç fark hissetmedim. Gerçi mobil1 kullanmak denemek istedim ama pahalı yine ben birşey hissetmem ama motor hisseder mi acaba

Aman dikkat. Boruyu geçirmesinler. Servis akımlı değilse tamir diyerek nerdeyse arabayı bastan yapıyorlar. Değişmedik yeri kalmıyor.

sağolun hocam

2 sene önce yine ücretsiz check up yaptırmıştım arabanın neyi var neyi yok söylüyorlar herhangi bir işlem yapmıyorlar.bişeyi de varsa dışarıdı yaptırırım bence iyi yani.

• Arkadaşlar
    Aracı 2009 da aldım
    2011 de tümsekten sert geçtiğim için önler yarıldı
    2011 de 2 ad Bridgestone B330 evo almıstım
    Pazar günü baktım, arkada fulda lastiklerde çatlamalar falan var, derin çatlak değil

Diş derinlikleri fazla kaybolma yok. 175/65/R14

şimdi 2 tane lastik alayım öne takayım..Öndekileri de arkaya takayım diyorum.
    Sonucta arkalar 8 yıllık lastik ( 2007 üretimi yazıyor )...Önler 4 sene oldu b330.

2009 den bu yana 50 bin Km yaptım,,Zamanının geçtiğinin farkındayım
    şehir içi günlük 25 km yapıyorum
    Max 120 - 130 a cıkıyorum o da 1 - 2 dk...diğer zamanlar klasik ist ( pendik ) trafiği, yanyollar falan..

Yakın zamanda uzun yol yapmayı düşünmüyorum

bridgstone bayisinden B330 dan daha üst model varmış 150 TL
    Aynı bayii lassa 130 TL fiyat verdi. Şirket araçlarına alım yaptığımız bayii.

lastik görüşlerinize açığım. fiyat,, model, firma vb..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 22 Şubat 2016; 10:42:25 >

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Hocam 5w-40 eksiltme oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

hemen ikisini de degistir.. onlar tas gibi olmustur.. saglam drift yaparsın..
  • 
Sayfa: önceki 15661567156815691570
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.