Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1560. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15581559156015611562
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nuvanda86

Merhaba, kullandığım osram nightbreaker unlimited far ampullerimin birer hafta arayla kısa huzmelileri patladı. Yeniden satın almadan sizlere danışmak istedim. Hangi ampulü kullanıyorsunuz ? En son philips x-treme vision baktım, fiyatı daha uygundu osram'a göre. Ayrıca yorumlarda daha uzun süre dayandığı belirtilmiş. Osram 16-17 ay dayandı bana çabuk tükeniyor gibi geldi. Sizlerde durum nedir?

Nightbreaker kısa ömğrlü ampüllerdir. Zaten kutusunda yazar.

Getzde 2-3 set nightbreaksan sonra standart osramlara geçmiştim.

Nightbreker ın uzun ömürlü versiyonu Var. Inlimited mi plus mı hatırlayamadım. Ben kullandığım zamanlarda tek çeşitti.

Şimdi ki corsa d aracıma bende philips xtreme vision düşünüyorum. Nightbreakerdan çok daha uzun ömürlü. İşin kötü tarafı getz gibi h4 kullanmıyor. O sebeple henüz bütçe ayıramadım.

Tavsiyem bir takım osram eskitmişsiniz, araç içinden sarı ışık görüp(yağışlı havalarda çok mühim) dışarıdan kırık beyaz görünmesini istiyorsanız philipsi de bir deneyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 28 Aralık 2015; 20:21:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: aozaslan

iyi günler arkadaşlar.oğluma 2010 moel 38.000 km de doch motor benzinli bir hyunai getz aldım.arabanım ilk shibi ve km nin düşüklüğüne göre araç çok temiz değişeni yok.benzinli olduğundan olayı lpg taktırmak için ustaya gittim.aracın ruhsat ağılığı 1188 kg olduğu azami ağırlığığının 1510 bu sebeble 15 litrelik tankın kurtadığını ve lpg li getzlerin artık muayeneden geçmediğin söyledi.bu araç gerçekten 1188 kg gelirmi.accent le aynı ki laccent te azmi ağırlık 1540 kg olduğu için kurtarıyor.formada bu konuda yazılan ve özüm bulan varmı acil yardmlarınızı bekliyrum.teşekkürler

2010 modeller gecmiyordogru soylemis

O durumu soyle cozuyorlar

15 litrelik tank takip muayeneden sonra buyuk tank takiyorlar bi dahaki muayeneye kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• oğlum dün Hyundai merkez ile görüşmüş.aslı varsa teknik rapor göndereceklermiş kargo ile fabrika ağırlığı ile ruhsatta yazan farklı diye bir sıkıntı olmuyor demiş.hayırlısı bakalım yoksa dediğiniz çözümü uygulayacağız.gerçi bu tuvtürk yarın beyinleri kayıt ettiği gibi lpg tanklarınında seri numaralarını kayıt eder.
  • biuu kullanıcısına yanıt
    Philips uygun fiyata buldum hocam satın aldım. Deneyimleri paylaşırım. İlgine teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba, Ben siteye yeni üye oldum. Arkadaşların tavsiyesi ile Hyundai getz almayı düşünüyorum. ilanlara bakıyorum. Ama çok fazla bilgim olmadığı için karar veremedim. Aşağıdaki ilan konusunda yardımcı olabilen birileri olursa çok memnun olurum. Km falan düşük gözüküyor. Fiyat nasıldır. Uygun mu değil mi? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-temiz-arac-arayanlara-ozel-firsat-243913044/detay/

• balistik2 B kullanıcısına yanıt
    Hocam ilandaki araba temiz. Alinabilir ancak eski kasa getz olmasi itibariyle biraz mahali.
    Bu fiyata 1.4 97bg 2006 ve sonrasi getzleri tavsiye ederim.

• balistik2 B kullanıcısına yanıt
    Fiyati gereksiz yuksek o arabanin ederi 21-22 ki o fiyata lpgli alinir. Bunu alirsaniz 2bin tl lpg masrafi olur size 25e gelir o fiyata satamazsiniz.

• Çok teşekkür ederim
  • Çok teşekkür ederim
  • Arkadaşlar,
    Yeni yılınız inşallah sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı geçer,
    Konumuz araç konusu olduğundan dolayı şunu da eklemeliyim ki;
    Kazasız, belasız, masrafsız bir yıl geçirmenizi dilerim.
    Nice güzel senelere, her şey gönlünüzce olsun. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayramses -- 31 Aralık 2015; 10:55:24 >
  • Nice yıllara
  • Herkese sağlıklı mutlu hayırlı yeni yıllar diliyorum

• 2010 Getz crdi Diesel; sabah marşa bastım çalıştı 10 metre gitti stop etti.Tekrar marşa bastım çalışmadı.
    Bir kaç gündür de çalışırken 1 sn falan geç ateşliyordu.Sorun nedir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arthurexcalibur

2010 Getz crdi Diesel; sabah marşa bastım çalıştı 10 metre gitti stop etti.Tekrar marşa bastım çalışmadı.
    Bir kaç gündür de çalışırken 1 sn falan geç ateşliyordu.Sorun nedir sizce?

Kendi soruma kendim cevap vereyim tarihe not düşeyim; :)
    Aracımı tamir için gelen usta kendi arabasından aküye destek için kablo çekti ve araç çalışana kadar marşa bastı.Bu esnada diğer arkadaşı da aracın yakıt filtresinin olduğu yerdeki boruyu sıkıp bırakarak tıkanmış yakıt filtresine yakıt pompaladı ve araç bir kaç dakika sonra çalıştı.Sanayiye götürdük yakıt filtresini değiştirdiler hazır gitmişken motor yağını da değiştirttim.
    Castrol Magnatec 10W-40 4 Lt 652002 Motor Yağı (Dizel) 103 tl
    Yakıt Filtresi 20 tl
    Yakıt katkısı diesel için 50tl
    İşçilik 50 tl
    Hepsine 223 tl ile işi bitirdik...Arabam kendisine zorla bakım yaptırttı. :)

Herkese iyi yıllar dilerim.

• yakıt katkısı nedır hocam
    etkısı oldumu ?

+ıyı seneler arkadaşlar
  • Arkadaşlar merhaba.
    Aracım 2010 model hyundai getz 1.4 start benzinli model. Lpg takılı ve işli idi. Bugün muayeneye gittim. Aracın ağırlığı lpg sistemi dahil 1253 kg, azami ağırlık 1510 kg yazıyor ruhsata. Araç ağırlığına 4 yolcu (300 kg) eklendiği zaman azami ağırlığı 43 kg geçiyor. Dolayısıyla ağır kusur sayılıyor. Benim araç muayeneden kaldı.
    Muayene istasyonundaki arkadaş trafik şubeye git danış, aracın ağırlığı yanlış yazılmış ise güncellesinler dedi. İnternetten araştırdığım kadarıyla aracın ağırlığı bu.
    Eğer ağırlık doğru yazıldıysa o zaman tadilat projesi çizilip tekrar geleceksin dedi. O da olmazsa lpg sistemini komple söktürüp tekrar proje çizdirip lpgsiz bineceksin dedi.
    Başına böyle bir iş gelen arkadaş var mı? Varsa nasıl çözdünüz? Lpgyi söktürmek istemiyorum. Çok yakıyor namussuz :) şimdiden teşekkürler.

Getz lpg başlığına yazdım ama orası biraz hareketsiz. Burada gören daha çok olur sanırım.

Üstteki mesajlarda böyle bir sorundan bahsediyor arkadaşlar ama bana kesin çözüm lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meybahane -- 2 Ocak 2016; 19:34:02 >

• meybahane M kullanıcısına yanıt
    Evet maalesef yeni getzlerde bu sorun mevcut.
    Benimki eski kasa oldugu icin basimda boyle bi sorun yok. Ancak muayeneden once tanki degistirme gibi bi olay vardi sanirim. Umarim diger arkadaslar yardimci olurlar.

• Bu hafta bu işle uğraşacağım. Antalya'da Uysal otogaz varmış büyük şirket. Oraya gideceğim. Sonucu buraya yazarım. Cevap için teşekkür ederim. @TeamSecret

• arkadaşlar merhaba.
    İstanbula 2 günlük ziyaretim vardı. Ankara da bulunan aracımı 2 gün çalıştırmadım ve şu an çalışmıyor. Akü den şüphelendik fakat vurdurma ve takviye denedik çalışmadı araç. Aracın marşı basıyor bujier ısınıyor sonra bir daha anahtarı çevirdiğimde marş çok zayıf ve motoru çalıştıramıyor. hatta motor çalışır durumdaki tekrar motoru yanlışlıkla çalıştırınca cıkan ses çıkıyor şimdi ilk çalıştırınca.
    edit : radyo farlar ve lambalar çalışıyor yani akü sorunu değil. sizce sorun ne olabilir ?

araç 2005 getz crdi. çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilcry -- 3 Ocak 2016; 15:48:52 >
  • Getzimin orjinal deri direksiyonu yipranmaya basladi. Bende bi adet deri direksiyon kaplama siparis ettim internetten 40 tlye. Ardindan biraz arastirma yaptim nasil dikildigine dair. Automix de cok guzel bir dikim videosu mevcut. Ardindan 30-45 dk kadar surede diktim. Gayet hos oldu bence.

• 
Sayfa: önceki 15581559156015611562
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.