Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1551. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15491550155115521553
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: poman

Hayirli olsun diyelim , seneye benimde aklimda olani yapmişsin . hangi versiyonu kaca aldin ?

Eyw sagolasin

2.0 executive dizel 120 binde boya yok

Sunroof yok

Masaj varmi bilmiyorum

90 binde iken motor blogu catladigi icin sifir motor takildi garantiden

Ozel bir fiyata aldim piyasanin baya altinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar iyi aksamlar kusura bakmayin konuyu cok inceleyemedim de bi sorum olacak cevaplayan olursa memnun olurum.bildiginiz gibi araba piyasasi aldi basini gidiyor benimde biraz birikim var bi tane getz denk getirdim alinir alinmaz yorumlarini merak ettim getz i tam bilmiyorum hangi paket iyidir kronik sorunu varmidir vs.
    -model 2005
    -km 130000
    -1.5 crdi dizel arabanin arkasinda gls de yaziyor neyse artik
    -classic paketi (bos mu dolumu hangisi bildilendirirseniz sevinirim)
    -manuel vites
    -degisen yok iki uc parcada lokal boya var

FIYAT 20.000 TL!!!!
    sizce bu araba bu fiyata alinir mi?bu km bana yakin zamanda sorun cikartirmi?kisaca beni bilgilendiren olursa mutlu olurum iyi forumlar arkadaslar.

Arkadaslar bu arada birsey daha var araba 2005 model , dizel 1.5 tamam da arkada gls yaziyor.internetten 1.5 gls falan diye aratinca 2000-2001 modeller cikiyor anlamadim.bazilarinda crdi yaziyor bazilarinda gls yaziyor bu gls nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hzrklm -- 14 Kasım 2015; 23:00:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hzrklm

Arkadaslar iyi aksamlar kusura bakmayin konuyu cok inceleyemedim de bi sorum olacak cevaplayan olursa memnun olurum.bildiginiz gibi araba piyasasi aldi basini gidiyor benimde biraz birikim var bi tane getz denk getirdim alinir alinmaz yorumlarini merak ettim getz i tam bilmiyorum hangi paket iyidir kronik sorunu varmidir vs.
    -model 2005
    -km 130000
    -1.5 crdi dizel arabanin arkasinda gls de yaziyor neyse artik
    -classic paketi (bos mu dolumu hangisi bildilendirirseniz sevinirim)
    -manuel vites
    -degisen yok iki uc parcada lokal boya var

FIYAT 20.000 TL!!!!
    sizce bu araba bu fiyata alinir mi?bu km bana yakin zamanda sorun cikartirmi?kisaca beni bilgilendiren olursa mutlu olurum iyi forumlar arkadaslar.

Arkadaslar bu arada birsey daha var araba 2005 model , dizel 1.5 tamam da arkada gls yaziyor.internetten 1.5 gls falan diye aratinca 2000-2001 modeller cikiyor anlamadim.bazilarinda crdi yaziyor bazilarinda gls yaziyor bu gls nedir?

2005 crdi olanlar 3 çeşittir

1- eski kasa kasetli olanlar

bunlarda çift airbag 4 cam otomatik sis farı vs standarttır ve bendede var bana göre sorunlu alaçlardır

2- eski kasa mp3 lü olanlar motor vs herşeyi aynıdır öncekiyle sadece donanım farkı vardır

bunlar 2 çeşittir biri sunroof dahih full olanlar

biride tek airbag sis farı vs olmayan modeldir

bu 3 arabanında ortak sorunu bakımları 10bin kmde bir ve çok ama çok pahalı olmasıdır

bu yüzden 2006 sonrası yeni kasa almanızı tavsiye ederim
  • JackDaniels kullanıcısına yanıt
    bakımları 10bin kmde bir ve çok ama çok pahalı olması neden merak ettim. filitreleri mi pahalı
  • Forumdaslar; C2 1.4 hdi ile 2006 - 2008 arasi getz 1.5 crdi yi maddeler halinde artilarini eksilerini birbirlerine gore olumlu - olumsuz yonlerini kiyaslarsaniz ve hatta daha oncesinde c2 hdi kullanmis olanlarda varsa katkida bulunurlarsa cok sevinirim.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Otomatik vites daha yeni bir araca geçeceğim için getz'imi satacağım. Eğer ilgilenen olursa araca şu linkten bakabilirsiniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-4-silindir-temiz-dizel-getz-238878079/detay/

Yeni araç için anlaştım, o yüzden fiyatını düşürdüm. Foruma özel bir miktar daha pazarlık yapabilirim, Al satçıya değil gerçekten ihtiyacı olana gitmesi isteğim.

Daha dün boya durumunu tekrar kontrol ettik, Sağ ve Sol ön çamurluk üzerinde parça parça boyalar mevcut, bunun dışında herhangi bir yerinde problem yok.
    Araç yeni kasa 2006 Model CRDI,
    4 cam otomatik, kol dayama falan olan full versiyon (sunroof yok malesef)
    Ek olarak park sensörü taktırdım.
    4 adet çelik jantı + 4 adet orjinal jantı mevcut. Kışlık ve yazlık kastikleri mevcut

Sizin de bilginiz olsun.
  • hzrklm kullanıcısına yanıt
    130 binden sonra sana masraf cikar bulasma 2007 ve sonrasina bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: turgut marea

kardesim bu dediklerin 2006-2007 sonraei dizeller icinde gecerli mi ? 140-150 bin arasi dizellerde sorunlumudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fig00

Merhaba Arkadaşlar,

Otomatik vites daha yeni bir araca geçeceğim için getz'imi satacağım. Eğer ilgilenen olursa araca şu linkten bakabilirsiniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-4-silindir-temiz-dizel-getz-238878079/detay/

Yeni araç için anlaştım, o yüzden fiyatını düşürdüm. Foruma özel bir miktar daha pazarlık yapabilirim, Al satçıya değil gerçekten ihtiyacı olana gitmesi isteğim.

Daha dün boya durumunu tekrar kontrol ettik, Sağ ve Sol ön çamurluk üzerinde parça parça boyalar mevcut, bunun dışında herhangi bir yerinde problem yok.
    4 adet çelik jantı + 4 adet orjinal jantı mevcut. Kışlık ve yazlık kastikleri mevcut

Sizin de bilginiz olsun.

Bu aracta 4 airbag olduguna eminmisiniz

Bana 2 airbagli baz modeli gibi geldi

Ayrica sis fari yok bagajda bolme yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 15 Kasım 2015; 19:48:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerled

Forumdaslar; C2 1.4 hdi ile 2006 - 2008 arasi getz 1.5 crdi yi maddeler halinde artilarini eksilerini birbirlerine gore olumlu - olumsuz yonlerini kiyaslarsaniz ve hatta daha oncesinde c2 hdi kullanmis olanlarda varsa katkida bulunurlarsa cok sevinirim.

C2 ile tamirciye ortak olursunuz. Fiyatlarını bilmiyorum ama Getz almanızı içtenlikle öneririm.
  • quote:

quote:

kardesim bu dediklerin 2006-2007 sonraei dizeller icinde gecerli mi ? 140-150 bin arasi dizellerde sorunlumudur ?

Dizel her zaman soruna hazirdir

Ben bakimini vs eksik efmemem ragmen 40binde mazot pompasi arizalanmisti

Garantisi bittigi icin 800 lira istemislerdi 2010da

O yuzden eski kasaya kesinlikle bulasmam

Yeni kasada bakimliysa binersin bakimsizsa dizel her zaman risk

• quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

Forumdaslar; C2 1.4 hdi ile 2006 - 2008 arasi getz 1.5 crdi yi maddeler halinde artilarini eksilerini birbirlerine gore olumlu - olumsuz yonlerini kiyaslarsaniz ve hatta daha oncesinde c2 hdi kullanmis olanlarda varsa katkida bulunurlarsa cok sevinirim.

C2 ile tamirciye ortak olursunuz. Fiyatlarını bilmiyorum ama Getz almanızı içtenlikle öneririm.

benide en cok dusunduren sorunsalligi esasinda fransiz otolarina yonelmeyin diyorlar ama c2 kullaniicilarida 200 bine kadar c2 lere birsey olmaz diyor anlamadim gitti ama fiyat olarak oldukca ucuzlar bu bir artı olarak beni oldukfa cezbetmekte 16-17 bine rahatlikla bir c2 alinabiliyor ama bu paraya olan getzler ya hasarli yada 170-200 bine gelmis araclar oluyor. Tabi c2 ler sorunluysa ne para dayanir ne zaman ne sinir sonucta birde avrupa araba bu anlamda getzin parcalari bol ve ucuz sanirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

quote:

Dizel her zaman soruna hazirdir

Ben bakimini vs eksik efmemem ragmen 40binde mazot pompasi arizalanmisti

Garantisi bittigi icin 800 lira istemislerdi 2010da

O yuzden eski kasaya kesinlikle bulasmam

Yeni kasada bakimliysa binersin bakimsizsa dizel her zaman risk

yeni kasa dedigin 2006 sonrasi kasa degil mi 4 silindir olan.
  • Dizel Getz 2006 da kasa değiştirdi ve çok önemli değişiklikler oldu.

# 82bg den 88 beygire. 110beygirlik getzlerde var. Tek fark yazılım.
    # 82 beygirlik 180 küsur tork,88beygirde bile 216 torka. 110beygirde 240 torka çıktı.
    # Kayış, zincirli trigere.
    # Sesli çalışan 3 silindirli motor, 4 silindirli sessiz motora.
    # Eski nesil turbo daha ekonomik yeni nesil turbo vgt'ye dönmüştür.
    # Bakım periyodu 10binden, 15bine çıkmıştır.

Not. 2006 Makyaj sonrası iki dizel var. 88bg ve 110bg.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Dizel Getz 2006 da kasa değiştirdi ve çok önemli değişiklikler oldu.

# 82bg den 88 beygire. 110beygirlik getzlerde var. Tek fark yazılım.
    # 82 beygirlik 180 küsur tork,88beygirde bile 216 torka. 110beygirde 240 torka çıktı.
    # Kayış, zincirli trigere.
    # Sesli çalışan 3 silindirli motor, 4 silindirli sessiz motora.
    # Eski nesil turbo daha ekonomik yeni nesil turbo vgt'ye dönmüştür.
    # Bakım periyodu 10binden, 15bine çıkmıştır.

Not. 2006 Makyaj sonrası iki dizel var. 88bg ve 110bg.

peki hocam bu yazilim dedigin sanirim chip tuning diyede geciyor sanirim varsayalim biri piywsada bu uygulamayi 88 lik bir getze uyguladi sonrada yazilimi sildirip stok motor diye bize satmaya calisti biz bu yazilimin uygulanip uygulanmadigini anlayabilirmiyiz servisten baktirip ? Bir ikincisi motor yipranmisligi acisindan 88 imi 110 umu tercih etmek gerekir ? sanki bana 88 lik getzlerin motorlari hep daha temiz gibi geliyor 110 luklar spor kullaniliyor diye dusunuyorum sanirim yanlissam eger duzeltin lutfen.
  • 110bg fabrika ayarı, ruhsatta yazan odur. Chip tuning ruhsata işli değildir. Ve kişi sildirse anlamak mümkün olmaz sanırım. Ama chip denen meret 750-1000tutuyor sanırım. Performans isteyen başka araçlara yapar masrafı, gezte yapmaz sanırım. Ayrıca O parayı veren adam mutlaka başka yerlerede el atmıştır, body kit, vb. ve dikkat çeker.

Motor ömrünü ölçen yerler var, ekspertiz yaptırırsanız bilgi verir.

88de çok atik araç, bence mühim olan abs li getz denk getirmek. Ben bilgi sahibi olun diye yazdım.

Aracı sahibinden alırsanız bırakın sahibi denesin, nasıl kullanıyor fikir verir az çok.

Direksiyon vites topuzuna iyi bakın. Ben 240binde getzimi sattığımda minik çatlak yoktu direksiyonda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

110bg fabrika ayarı, ruhsatta yazan odur. Chip tuning ruhsata işli değildir. Ve kişi sildirse anlamak mümkün olmaz sanırım. Ama chip denen meret 750-1000tutuyor sanırım. Performans isteyen başka araçlara yapar masrafı, gezte yapmaz sanırım. Ayrıca O parayı veren adam mutlaka başka yerlerede el atmıştır, body kit, vb. ve dikkat çeker.

88de çok atik araç, bence mühim olan abs li getz denk getirmek. Ben bilgi sahibi olun diye yazdım.

Aracı sahibinden alırsanız bırakın sahibi denesin, nasıl kullanıyor fikir verir az çok.

Direksiyon vites topuzuna iyi bakın. Ben 240binde getzimi sattığımda minik çatlak yoktu direksiyonda.

Anliyorum hocam bende yardim istiyorum zaten, donuyorum dolasiyorum getz sayfalarinda buluyorum kendimi getz istegi daha agir basiyor ama ne bileyim hep insandaki su suphecilik varya mahvediyor insani bu arada ilk arabam olacak o yuzdende biraz bu sekildeyim yardimlariniz icin tek tek tesekkur ederim.
  • quote:

110bg fabrika ayarı, ruhsatta yazan odur. Chip tuning ruhsata işli değildir. Ve kişi sildirse anlamak mümkün olmaz sanırım. Ama chip denen meret 750-1000tutuyor sanırım. Performans isteyen başka araçlara yapar masrafı, gezte yapmaz sanırım. Ayrıca O parayı veren adam mutlaka başka yerlerede el atmıştır, body kit, vb. ve dikkat çeker.

Birde motor omru minimum yuzde kac olmalidir yipranmamis oldugunu anlayabilmek icin ? ilanlardda bazen motor expertiz raporlarini goruyorum mesela % 75 cokmu az ? boyle bir motor ufleme yag yakma yag kacirma yapar mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: fig00

Merhaba Arkadaşlar,

Sizin de bilginiz olsun.

Bu aracta 4 airbag olduguna eminmisiniz

Bana 2 airbagli baz modeli gibi geldi

Ayrica sis fari yok bagajda bolme yok

Alıntıları Göster
    Merhaba,

4 Airbag yazmamıştım zaten, 2 hava yastığı olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fig00 -- 15 Kasım 2015; 21:43:36 >
  • JackDaniels kullanıcısına yanıt
    Cevap icin sagolun sorun yaratir diyosunuz yani.peki bu gls isi neyin nesi hocam neden gls yaziyor ne anlama geliyor?

• 
Sayfa: önceki 15491550155115521553
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.