Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1510. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15081509151015111512
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konuyu takip ediyorum
    Yaşamıyorum.

Burada yeni lastiklerimi takım
    Kuru zeminde sıkıntı Yok ama ıslak zeminde pek hoşuma girmedi doğrusu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağol Mnr hocam sen nasılsın?

Islak zeminde memnun kalmadığın nokta nedir kaydırıyor mu ?

Benim 4 lastik bu memnunum ama ilk arabam ve ilk lastiklerim olduğu için kıyaslama yapamıyorum

http://www.hepsiburada.com/goodyear-efficientgrip-compact-175-65-r14-82t-yaz-lastigi-uretim-yili-2015-p-OTLXGOOD-528315
  • Arkadaşlar
    Amfi almaya karar verdim ama
    Aması bizim aracta amfi için en uygun yer neresidir?
    Hiç GETZ e amfi taktıran var mı?
    Arka koltuk arkası, ön koltukların altı, torpido ?

Döşemenin en az kalkacağı teybe en kısa yol makbul olacak
    istepne diyen var,

Büyük güce ihtiyacım yok
    4 x 100 Watt bir şey olsa yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Arkadaşlar nasılsınız?
    Konuyu takip ediyorum
    Yaşamıyorum.

Burada yeni lastiklerimi takım
    Kuru zeminde sıkıntı Yok ama ıslak zeminde pek hoşuma girmedi doğrusu.

Hangi marka lastik hocam

• Geçenlerde n11 den çekle aldım tanesi 60 TL geldi.
    Rus mali lastik hatta burada da paylastim

• Ön kapı hoparlör patlayınca önlere 60W sonu coaksiyel aldım
    en azından onun hakkını verecek bir şey olsun istiyorum
    Arkaya hoparlör düşünmüyorum
    Şu anda tek ihtiyacım bana uygun amfi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Geçenlerde n11 den çekle aldım tanesi 60 TL geldi.
    Rus mali lastik hatta burada da paylastim

Hocam suan benim lastikler 4-4.5 yillik. Onceki sahbi 3 yil falan bizde 1.5 yildir kullaniyoruz. Dis kalinligi onler 2 cm arkalar, 1cm civari. Ancak lastik epey sertlesmis. Cok kolay pati yapiyor. Ve fren olarakda hemen abs devreye giriyor. İstedigim fren mesafesini elde edemiyorum. O yuzden yeni bir lastik alayim diyorum. Ufak bi arastirma icerisindeyim. Gonlum good yeardan yana. Bridgestone almayacagim.

• Bende aracın üzerinde gelen kışlık Yokohama lastikle geldi. 3 yıldır bende 1 yıl 4 nü kullandım 2. Yıl onlere lassa aldkm on ikitameyi attım. Kışın 2 tane ek kışlık(n11 deng getirdim) petlas aldım kişi öyle geçirdim. Yazın lassalari takım kullaniyordum. Arkalar halen aracın üzerinde gelen lastikler yüksek hızda biraz hoplatiyordu. Ömrü bitmiş ben tarım 36bin km eski sahibidir bi o kadar yapmıştır.
    Geçenlerde gene n11 den rus mali cordinal marka 2 layık aldim dinlerdeki lassayi arkaya aldım arkalardakini çıkardım onlerede yeni lastikleri taktim sorun çözüldü.

• onurmaurer kullanıcısına yanıt
    yan camların alt tarafında siyah bir fitil varya cam aşağı yukarı giderken temizliyor :) İşte ona cam sıyırıcı deniliyormuş yeni aldığım getzde güneşten yanmış yenilerini taktım.
  • eski lastikler 185 60 14 idi.. yeni taktiridigim lastikte orjinal boyut 175 65 14 taktirdim.. ama 185 genisligin ne kadar ise yaradigini anladim. 175 olan lastiklerde suratim arttikca direksiyon daha da hassaslasti.. artik sonraki lastigim kesin 185 olculerinde olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xhenderon

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

atiker

tek bir sorun yaşadım

oda 15000 de gaz enjektörleri bitiyor

ilkini garantiden değiştim bi dahaki bakalım ne olacak

ama onun dışında bi şikayetim sorunum olmadı

Hocam gaz enjektorunun bittigi nasil anlasiliyor, benimki 7 ay oldu, 10bini gecmek uzere.

Sabah calistirinca araba tekliyor stop ediyor

Yani motor sogukken stop etmeye teklemeye baslarsa isleri bitmis demektir

Bwn ordayken bi kango geldi ondada ayni sorun vardi ama onun enj degistirmemeye calisiyorlardi garantisi bar diye

yok odur yok budur vs

• Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. 10 gün önce 2005 model 1.3 gls benzin+lpg li getz aldım. bugün aracı 10 km kadar kullandım sonra sarı renkli birmotor lambası yandı ekranda.altında check yazıyor. kitapçığında ise egzos gazı ile ilgili bir parçada arıza olabilir diyor. başına böyle birşey gelen varmı.arıza ne olabilir.nasıl çözülür.
  • izmir-ankara İ kullanıcısına yanıt
    Benim de daha evvel yanmıştı. Sonra söndü. Araba sarsılmış, yakıtın dibi gelmiş (LPG çok kullanmaktan -depodaki benzinin uzun süre kullanılmamasından da olabilir, dibi olması gerekmeden- benzini az kullanmaktan) motora kötü benzin gelmesinden vb. sebeplerden olabilir.

Ancak aracı yeni aldıysanız (10 yaşında olmasını da göz önüne alırsak) ben olsam (ki aldığımda öyle yapmıştım) servise giderdim. Ciddi bir sorunsa çıkacaktır, hayati bir bakım olabilir. Hiç bir şey yoksa bile tüm vidalar sıkılır filtreler değişir (eski filtre yüzünden hava karışımına toz da girmiş olabilir) sağlıklı bir şekilde motor hava alır, siz de.

Ben de arabamı ilk aldığım zaman, bu zamanlardı. Haziran sonu. Arabaya para dökünce 1,5 ay bekleyip öyle gitmiştim servise. 4 lastik dahil baştan aşağıya bakımını yaptırmışım. Başka bir arabaya binmiş gibi olmuştum.

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 29 Haziran 2015; 22:00:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Geo

Benim de daha evvel yanmıştı. Sonra söndü. Araba sarsılmış, yakıtın dibi gelmiş (LPG çok kullanmaktan -depodaki benzinin uzun süre kullanılmamasından da olabilir, dibi olması gerekmeden- benzini az kullanmaktan) motora kötü benzin gelmesinden vb. sebeplerden olabilir.

Ancak aracı yeni aldıysanız (10 yaşında olmasını da göz önüne alırsak) ben olsam (ki aldığımda öyle yapmıştım) servise giderdim. Ciddi bir sorunsa çıkacaktır, hayati bir bakım olabilir. Hiç bir şey yoksa bile tüm vidalar sıkılır filtreler değişir (eski filtre yüzünden hava karışımına toz da girmiş olabilir) sağlıklı bir şekilde motor hava alır, siz de.

Ben de arabamı ilk aldığım zaman, bu zamanlardı. Haziran sonu. Arabaya para dökünce 1,5 ay bekleyip öyle gitmiştim servise. 4 lastik dahil baştan aşağıya bakımını yaptırmışım. Başka bir arabaya binmiş gibi olmuştum.

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Cevabınız için sagolun. Araç 10 yıllık 45 bin kilometrede.Aldığım kişi uzun süre kullanmamış benzinde tortu oluşmuş ondan olabilir mi acaba. Ben biraz da acemiyim kullanım hatasından da olur mu acaba.

• Özgür Geo kullanıcısına yanıt
    Gönül isterki arabayı alınca servise götürüp tüm bakımlarını yaptırıp gönül rahatlıgıyla bineyim fakat yeni bebeğimiz oldu ve bu sebeble ilk arabamızı aldık.alırkende 3 ayrı kişiye borçlandık.Maddi olarak sıkıntıda olduğum için servise götüremedim.sadece alırken cekupa soktum.inşallah önemli bir arıza değildir.
  • izmir-ankara İ kullanıcısına yanıt
    1- Ben de maddi olarak ancak (artık mecburen) 1.5 ay sonra gidebilmiştim. Lastikler ve frenler beterdi. Çok dikkat ede ede ve az kullanarak geçirdim bu zamanı.

2- Aracı yeni almış olmanızdan olasılıkları, tahminlerimi, sıraladım. İlla kötü bir şey olacak değil.

3- "Benim de yanmıştı" demiştim. Forumda paylaşmıştım (bu konuda aratabilirsiniz, buna benzer sorunlar hep olur). Sonra söndü, hiç bir şey de yapmamıştım, hatırladığım kadarıyla.

4- Bebeğiniz için kutlarım. Uzun ve sağlıklı bir yaşam dilerim.
  • Özgür Geo kullanıcısına yanıt
    zaman ayırdığınız için ve iyi dilekleriniz için teşekürederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmir-ankara

Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. 10 gün önce 2005 model 1.3 gls benzin+lpg li getz aldım. bugün aracı 10 km kadar kullandım sonra sarı renkli birmotor lambası yandı ekranda.altında check yazıyor. kitapçığında ise egzos gazı ile ilgili bir parçada arıza olabilir diyor. başına böyle birşey gelen varmı.arıza ne olabilir.nasıl çözülür.

Hocam icinizi rahatlatmak adina baska bir durumuda ben izah edeyim.
    Lpg li getzlerde bazen olabiliyor. Bende oldu en azindan.
    Normalde ecunu ayarladigi bir hava yakit karisimi vardir. Gaz beyni motora farkli bir hava yakit karisimi gonderir.
    Bu durum motorun ecusunda programlanmis durumdan farkli oldugu icin ariza isigi yakar.
    Yani motor kuru hava yajit karisimi gelir.
    Tavsiyem gaz bayisine gidip bi kontrol ettirmeniz. Eger dedigim gibiyse ariza kodunu silerler.
    En fazla 20 tlye hallederler sanirim.
    Tabi bu durum, dedigim gibi anlattigim sekilde ise.
    Ben ilk gazi taktirdiktan 3 gun sonra yakti. Gaz bayisne gidip sildirdim. Ardindan 6 ay sonra tekrar yandi. Sabaha sondu.
    Evladiniza da Allah hayirli uzun omurler versin
    Kazasiz belasiz yolculuklar nasip eylesin.

• 1 haftadır motordan ses geliyor. Demir bir yere sürter gibi ve değişik bir koku geliyor. Her zaman olmuyor ama 50 km yol yapıyorum, yolun sonunda ses gelmeye başlıyor, park ederken devam ediyor. Yağına baktım çok az azalma var. F - L arasında ama alta yakın. 1-2 kere de ilk çalıştırmada aynı ses geldi, kapatıp tekrar açınca düzeldi. Ne olabilir? Triger zinciri mi? Araç yağ mı yakıyor? Triger olsa ses sürekli olmaz mı?
  • iso0661 İ kullanıcısına yanıt
    motor gergi kasnağı veya şarj dinamosu bilyası olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 15081509151015111512
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.