Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1483. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14811482148314841485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mnr980

arkadaşlar karlı günlerderyiz
    nasıl mücadele ettiniz.

anakarada fazla zorlu geçmiyor.

Bu gün baya bir zor geçti. Yolda hiç bir şey yokken birden kar ve buz başladı. Yokuş aşağı yolun ortasında sıralanmış tırları gördüm, ne olduğuna anlam veremeden...

Önümde inen brodway, aracın kontrolünü kaybetti ve yine kaymakta olan tıra çarptı.

Yokuş aşağı inerken 100 mt kadar bende kontrolü kaybettim. Araç buzdan çıkıp kara girdiği anda , 3 veya 2. vites, el frenini bir kaç diş çekip, fren pompalaya pompalaya yavaşladım ve durup hemen zincir taktım.

Eve gelinceye akla karayı seçtim Denizli'de.
     ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██ ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 19 Şubat 2015; 20:11:52 >
  • biuu kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.
  • quote:

arkadaşlar karlı günlerderyiz
    nasıl mücadele ettiniz.

anakarada fazla zorlu geçmiyor.

Otobuse bindim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

2008 1.4 hundaı getz doch aldım 26.500 km de çok yakıyor arac yakıt sarfiyatını nasıl düşürebiliriz ? yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • impreza_35 İ kullanıcısına yanıt
    S.ici 8-9 litre yakar. Onun altinada kolay kolay dusmez. Ozellikle kis aylari daha olumsuz bir durum olusturur.
    Agresif surmekten kacinin.
    Ani hizlanip ani frenlemeden kacinin.

• ani fren yapma ?ansym yok frenleri cok zayyfmy? bu arabalaryn frene basyyorsun cok uzun bir mesafede duruyor lastikleri degi?tirmek istiyorum üzerindeki lastikler daha cok yeni ama dandik sert lastik oldugu için yola tutanymyyor arac lastik tavsiyeniz ne olur mychel, continentall yada ba?ka marka hangisini öneririsiniz eski aracymda mychell vardy cok iyidi getzleri bilmedigim için karar veremedim
  • arac dolu olunca frenler malesef zayifliyor.. yalniz tek surucu isen abs de varsa şak diye duruyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: impreza_35

ani fren yapma ?ansym yok frenleri cok zayyfmy? bu arabalaryn frene basyyorsun cok uzun bir mesafede duruyor lastikleri degi?tirmek istiyorum üzerindeki lastikler daha cok yeni ama dandik sert lastik oldugu için yola tutanymyyor arac lastik tavsiyeniz ne olur mychel, continentall yada ba?ka marka hangisini öneririsiniz eski aracymda mychell vardy cok iyidi getzleri bilmedigim için karar veremedim

175 65 r14 getzin orjinal ebadıdır. Adaca göre yaz lastiklerinde Continin bir modeli birinci orada.

Ben Pirelli cinturato p1 aldım o testte ilk 3te. 115tl ye aldım. Bence fiyat performans lastiği bu.

Gürültü harici çok memnunum.

Test.http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2014_Sommerreifen_Test_175_65_R14.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 20 Şubat 2015; 13:02:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: impreza_35

ani fren yapma ?ansym yok frenleri cok zayyfmy? bu arabalaryn frene basyyorsun cok uzun bir mesafede duruyor lastikleri degi?tirmek istiyorum üzerindeki lastikler daha cok yeni ama dandik sert lastik oldugu için yola tutanymyyor arac lastik tavsiyeniz ne olur mychel, continentall yada ba?ka marka hangisini öneririsiniz eski aracymda mychell vardy cok iyidi getzleri bilmedigim için karar veremedim

Yaz lastiğinde de kış lastiğinde de continental kullanıyorum. İkisini de bu sene aldım. @biuu nun dediği gibi Adac'ın yaz lastiği testinde de kış lastiği testinde de en önde.
    Yazlık mı kışlık mı alacaksın ?
    Kış lastiği testihttp://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2014_winterreifen_175_65_r14.aspx?ComponentId=216869&SourcePageId=31821
    Yaz lastiği testihttp://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2014_Sommerreifen_Test_175_65_R14.aspx?ComponentId=201871&SourcePageId=31821

Kış lastiğini 125 TL (Continental ContiWinterContact TS850)
    Yaz lastiğini 110 TL ye aldım. (Continental ContiEcoContact 5)

Kış lastiği alacaksan özellikle tavsiye ederim. Öyle aman aman pahalı değil bizim lastiklerimiz şansımız bu.
  • JackDaniels kullanıcısına yanıt
    en güzeli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi fiyata almışsınız. 110 tl ye conti varken benim pirelliye fiyat performans testi demem abes olmuş. İnternette baktığımda hep 150civarıydı. Siz bayiden aldınız sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Çok iyi fiyata almışsınız. 110 tl ye conti varken benim pirelliye fiyat performans testi demem abes olmuş. İnternette baktığımda hep 150civarıydı. Siz bayiden aldınız sanırım.

Aynen hocam bayiden direk pazarlıkla aldım. Ankara'da olmanın faydası da olabilir siz başka bir ildesiniz sanırım.
    Adac a göre iyi puan alan Hankook alacaktım 100 TL demişti bayi, Conti vardı 125 dedi. Pazarlıkla 110 a alabildim. Farkı hissedilir lastiklerin. Özellikle kış lastiği gerçekten güven veriyor. 300 400 TL lik lastik değil ki bizim ki. O yüzden olmuşken en iyisi olmalı. Ucuzu 100 pahalısı 125 TL.
  • istanbul avrupa yakasi gunduz fari(ledli) takan bildiginiz adres var mi? servis bu isi yapmiyor.

• avantis A kullanıcısına yanıt
    oto aksesuarcıları takar hocam
    servis çok pahalı fıyat çıkartabiliri.
    ama getze yakışırmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

oto aksesuarcıları takar hocam
    servis çok pahalı fıyat çıkartabiliri.
    ama getze yakışırmı?

Getze yakışır mı bilmiyorum ama hyundai forum sitelerinde takanlar var güzel duruyor. Araba küçük olduğu için bu led farlar trafikte farkedilmek icin iyi

• Nuvanda86 kullanıcısına yanıt
    ben izmirdeyim yaz kış lastigi çok önemli değil diger aracımda ford fiesta mıchell 4 mevsim lastigi var cok iyi yol tutuyor seside kesiyor fakat getz farklı bir araç
    daha küçük frenleri cok fazla zayıf üstelik tüpsüz cok yakıyor lastik tababını 1 tık yükseltsem nasıl olur diye düşünüyorum fiestamda arac tababını 1 tık yükseltmiştim
    yol tutuşu degişmişti birde arac 80 de sallamaya başlıyor küçük oldugu için mi başka bir sorun mu vardır bence başka bir sorun vardır gibi geliyor çünkü fiestamda 160 dan sonra sallamaya başlıyor... @Nuvanda86 @Nuvanda86 @Nuvanda86 @Nuvanda86
  • @biuu @onurmaurer arkadaşları eklemeye çalıştım sanırım nette takılı kaldı...
  • impreza_35 İ kullanıcısına yanıt
    bende michelin var . yol tutuşu iyi. daha sessiz. lastiğin taban genişliğini arttırırsanız aracın yakıt sarfiyatı artar.
  • Merhabalar. Şoför koltuğu sırt kısmı sağ tarafında süngerde çökme ( deforme) oldu. Servise verdim. Garanti uzmanları garanti kapsamında değerlendirmediler. Servis telefonla aradı bilgi verdi ve itiraz ettim. Tekrar bakacaklarmış. Olumsuz dönüş yapsalar Hyundai merkezi arayacağım ama onlar da servisin söylediğini baz alıyor.Cam temizleme su fıskiyesi bozuldu garanti kapsamında değil dediler. Cam temizleme suyu deposunun kapağına bağlı ölçü çubuğu kırıldı Garanti kapsamında değil dediler. Eeeee hangi parçalar 5 yıllık garanti kapsamında? Ey Hyundai cevap ver?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avantis -- 21 Şubat 2015; 10:34:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avantis

Merhabalar. Şoför koltuğu sırt kısmı sağ tarafında süngerde çökme ( deforme) oldu. Servise verdim. Garanti uzmanları garanti kapsamında değerlendirmediler. Servis telefonla aradı bilgi verdi ve itiraz ettim. Tekrar bakacaklarmış. Olumsuz dönüş yapsalar Hyundai merkezi arayacağım ama onlar da servisin söylediğini baz alıyor.Cam temizleme su fıskiyesi bozuldu garanti kapsamında değil dediler. Cam temizleme suyu deposunun kapağına bağlı ölçü çubuğu kırıldı Garanti kapsamında değil dediler. Eeeee hangi parçalar 5 yıllık garanti kapsamında? Ey Hyundai cevap ver?

Haklısınız....

Günümüz arabalarının bozulsun değiştir mantığı ile üretiminin klasik sonucu. Hyundai değil tüm markalar aynı.

20 gün önce 1993 dizel Mercedes'imi arsa işim sattım.İnanın fren hortumlarını risk olmaması adına ilk defa ben değiştirmiştim.Gerisini siz düşünün?
  • 
Sayfa: önceki 14811482148314841485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.