Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1479. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14771478147914801481
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada yag ve filitreler degisince aracin cekisi falan super oluyor.bugun daha bir zevkle bindim aracima.gaz tepkileri cok iyi oldu.ayrica frenlerde super oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MErhaba arkadaşlar.. forumda başka bir başlık altında açtıgım konuyu burda da sorayım dedim.. sorum şu şekilde..

Bende dizel 2005 3 silindir getZ var. Aracta her zaman olmayan bir titreme var. Soyleki. Yaklasik 80 km ve uzerinde giderken belli bi sure sonra yavasta bir titreme basliyor gittikce artiyor.araci hemen saga cekip yavslamasam sanki dagilacak gibi oluyor. Ama tamamen durmuyorum hizi20 ye dusuruyorum ve. Tekrar hizlaniyorum gdiyor titreme. Bir suru ustaya goturdum hepsi ayri bisey dedi hepsini yaptrdm ama gitmedi. On takimlar arkalar bilyeler rotlar vs hepsi degisti. Turbo yenilendi. Akis metre yenilendi. Sanziman elden gecti. Arabanin gidiste ve cekiste hic bise yok. Sadece bunu bulamadik. Sizden yardim bekliyorum.Simdiden tesekkurler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tembar

MErhaba arkadaşlar.. forumda başka bir başlık altında açtıgım konuyu burda da sorayım dedim.. sorum şu şekilde..

Bende dizel 2005 3 silindir getZ var. Aracta her zaman olmayan bir titreme var. Soyleki. Yaklasik 80 km ve uzerinde giderken belli bi sure sonra yavasta bir titreme basliyor gittikce artiyor.araci hemen saga cekip yavslamasam sanki dagilacak gibi oluyor. Ama tamamen durmuyorum hizi20 ye dusuruyorum ve. Tekrar hizlaniyorum gdiyor titreme. Bir suru ustaya goturdum hepsi ayri bisey dedi hepsini yaptrdm ama gitmedi. On takimlar arkalar bilyeler rotlar vs hepsi degisti. Turbo yenilendi. Akis metre yenilendi. Sanziman elden gecti. Arabanin gidiste ve cekiste hic bise yok. Sadece bunu bulamadik. Sizden yardim bekliyorum.Simdiden tesekkurler..

Bende aynı araç 3 silindir 2006 model var benimki de ısınınca rölantide aşırı titreme yapıyor. Ancak gaza basınca kesiliyor. Motor ustası normal dedi aynı araca sıfır motor yaptım yine titreme var dedi. Bence sorun bu araçların mekanik aksamında veya yalıtım sisteminde olabilir.

• arkadaslar merhaba.. bildiginiz gibi aracin ampulleri zayifladi.. standart h4 ampule devam etmeyi dusunuyorum.. goruntu meraklisi degilim ama illaki 4bin 5bin kelvinli ozel ampullerden almak gerekli mi?
  • emirolcay E kullanıcısına yanıt
    Mrhb hocAm. Ben onu denemedim. Gaza basma olayini. Birde onu deneyim bakalm. Ama sen benm demk istedgmi anladn demi. Uzun yola cikinca sureklu yapiyor, bunla ugrasilmazki ama bi cozumu olmali ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Fırtına16

Merhabalar

2005 1.3 gls sahibiyim.Markaya özel satılan 3d paspaslar hakkında öneri bekliyorum.

Saygılar.....

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-getz-2003-sonrasi-3d-havuzlu-paspas-takimi-171223099/detay/

http://www.hepsiburada.com/liste/z-tech-hyundai-getz-3d-havuzlu-ekolojik-paspas/productDetails.aspx?productId=otelf17857&categoryId=20035778

http://www.hepsiburada.com/liste/tarz-hyundai-getz-3d-havuzlu-special-paspas/productDetails.aspx?productId=otelf17613&categoryId=20035778

Kullanıp yorum yapabilecek arkadaşım yok mu?

Kayıyor mu? Getz'in tabanına tam oturuyor mu? Bir kaç marka var, hangisi tercih edilebilir?
    Teşekkür ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

arkadaslar merhaba.. bildiginiz gibi aracin ampulleri zayifladi.. standart h4 ampule devam etmeyi dusunuyorum.. goruntu meraklisi degilim ama illaki 4bin 5bin kelvinli ozel ampullerden almak gerekli mi?

Hocam Kelvin olayını bilmiyorum da en son değiştirdiğim de osram nightbreaker aldım. Memnunum.http://www.hepsiburada.com/liste/osram-h4-night-braker-90-fazla10-fazla-beyaz-isik-90c64193nbr/productDetails.aspx?productId=otm90c64193nbr&categoryId=20024642

• quote:

Mrhb hocAm. Ben onu denemedim. Gaza basma olayini. Birde onu deneyim bakalm. Ama sen benm demk istedgmi anladn demi. Uzun yola cikinca sureklu yapiyor, bunla ugrasilmazki ama bi cozumu olmali ...

Anladım hocam yalnız dediğim gibi çözümü yalıtım olabilir hyundai forumlarında getz'e detaylı izolasyon yapıldığını görmüştüm hyundaiclubtr forumunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuvanda86
    osram nightbreaker

bu tarz beyaz isikli ampuller icin yagmurda gorus sifir diyorlar.. normal sari isik olsun yagmurda da siyah asfaltta da rahat gideyim diyorum.. aktuz hoca gorurse o da yorum yapar belki..
  • onurmaurer kullanıcısına yanıt
    Sarı ışık benim ki de. Linktekinin beyaz olduğunu farketmedim. Modeli göstermek için paylaştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

quote:

Orijinalden alıntı: Nuvanda86
    osram nightbreaker

bu tarz beyaz isikli ampuller icin yagmurda gorus sifir diyorlar.. normal sari isik olsun yagmurda da siyah asfaltta da rahat gideyim diyorum.. aktuz hoca gorurse o da yorum yapar belki..

İçinde %10 beyaz ışık barındıran osram nightbreaker ı 2 çift kullandım.

Çok az beyaza kaçıyor, göz yormuyor ve iyi aydınlatıyor.

Kötü tarafı ömrü kısa. Zaten kutusunda da yazar.

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: Fırtına16

Merhabalar

2005 1.3 gls sahibiyim.Markaya özel satılan 3d paspaslar hakkında öneri bekliyorum.

Saygılar.....

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-getz-2003-sonrasi-3d-havuzlu-paspas-takimi-171223099/detay/

http://www.hepsiburada.com/liste/z-tech-hyundai-getz-3d-havuzlu-ekolojik-paspas/productDetails.aspx?productId=otelf17857&categoryId=20035778

http://www.hepsiburada.com/liste/tarz-hyundai-getz-3d-havuzlu-special-paspas/productDetails.aspx?productId=otelf17613&categoryId=20035778

kalınlığı nasıl görmek lazım

bana inceymiş gibi geldi paspaslar

Görme şansım olmadı. Hepsiburada' da tarz marka ile alakalı kaliteli fakat şoför mahalli oturmadığına dair yorumlar yapılmış. Forumdan kullanıcı yorumu bekleyeceğim artık....

Teşekkürler.....

• Paspas yapılan üretimde 1 sene çalıştım
    Sakın ola ki 50 - 60 TL lik market paspasları almayın
    İçindeki orj hammadde ( kauçuk ) miktarı çok düşüktür
    Dolgu maddesi kullanılır dayanıksızdır bazısı koku bile yapar.
  • quote:

MErhaba arkadaşlar.. forumda başka bir başlık altında açtıgım konuyu burda da sorayım dedim.. sorum şu şekilde..

Titreme gazı bıraktığınızda da devam ediyor mu? 80-100 civarı ve üzeri hızlarda gaza basıldığında oluşan titreme genellikle akslardaki bir soruna işaret eder.

Gaza basmasanız bile oluyorsa, lastikleri jant ve fren diskleri komple bir gözden geçirilmeli.

Hala oluyorsa şanzıman rulmanları, diferansiyel ve motordan( özellikle supaplardan ) şüphe edilebilir.

• Far ampulleri zamanla aydınlatma güçlerini yitirirler, flamanları kopmasa bile performansları düşer ve değiştirilmeleri gerekir. Bu sözde % 150'ye varan oranda fazla ışık verdiği iddia edilen ürünlerin hemen hepsi algılarımızı kandıran ürünlerdir. Işığı belli yere odaklarlar, daha açık renk gösterirler vs..

5 liralık standart osram ampul bununla aynı ışığı verirken ömrü en az 2-3 kat daha uzun olur.

Aracınız 10 yaşını geçtiyse farlar yanarken far ampulü soketinin pozitif ucuyla akünün pozitif ucu arasına voltmetre bağlayarak gerilim düşümünü ölçün. Düşüm 1V' tan fazla ise bir elektrikçiye uğrayın, 30-40 lira masrafla röle bağlatın. Kabloları asgari 5mm2 kesitli kullanmasını tembihleyin.
    Gerilimin sadece 1V düşük olması demek aydınlatma gücünün %20'sini kullanamıyorsunuz demektir.

Far camlarınız matlaştıysa, Toplam 30 liraya 600-1200-3000'lik su zımparaları, maskeleme bandı ve 1 şişe meguars plastix alın.
    Su zımparalarından el kadar birer parça koparıp suya ıslayın. Yarım saat sonra kaportaya zarar vermemek için etrafını bantladığınız farlarınızı 10'ar dakika kadar sırayla 600-1200-3000 'lük zımparayla arada bir su dökerek iyice ovun. Yüzeyin pürüzsüzleştiğini gözlemleyin. En son kuru bezle silip bir micro fiber bezle plastix dediğimiz cilayı 5 dakika kadar uygulayın. Bu yanlış uygulama ihtimaliniz olmayan bir işlemdir. Zaman ayırın yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Paspas yapılan üretimde 1 sene çalıştım
    Sakın ola ki 50 - 60 TL lik market paspasları almayın
    İçindeki orj hammadde ( kauçuk ) miktarı çok düşüktür
    Dolgu maddesi kullanılır dayanıksızdır bazısı koku bile yapar.

Geçen hepsiburadadan automix kauçuk paspas aldım. Üreticisi denizkauçuk mu neymiş. Yerli ürün, çok kaliteli Fiyatı 63tl ve gerçek kauçuk. Paspas seti nereden baksan 19luk damacana kadar ağır belkide daha ağır tek zor taşıyorsun.

Beğenmediğim yönü, getze göre üretilmiştir diyor ama ön sürücü paspasının solunu ve arka paspasların kapıya gelen köşeleri kesmek gerekiyor. Kesim yerleri önceden hazırlanmış, ister kes ister kesme ama kesince cuk oturuyor.

http://www.hepsiburada.com/liste/automix-automix-hyundai-getz-oto-paspas-seti-siyah/productDetails.aspx?productId=otsv1000800004682&categoryId=20035778#Gorseller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 8 Şubat 2015; 14:10:18 >

• Arkadaşlar 2006 model CRDI getz im var. aracımdan tuaf bir ses geliyor ne olduğunu çözemedik. İlk hareket ederken bir cayırtı geliyor, ben şanzumandan geliyor sandım fakat sonradan frenden geldiğini fark ettim. Abs'nin cayırtısı gibi ama ne devreye giriyor ne de arıza ışığı veriyor. Birinci sorunum bu. İkincisi ise far motorlarım sıfır konumunda kendi kendine yukarı aşağı hareket ediyor, ilk başta bir şey fark etmedim far motorlarının sesini duyunca ışıkları duvara tuttum yukarı aşağı kendisi hareket ediyor. Bunu sadece far ayarı sıfır konumundayken yapıyor. beni bilgilendirirseniz sevinirim.
  • arkadaşlar merhabalar
    ilenları gezzerken benım araç aldıgım bayıye düşen getz dıkkatımı çektı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2006-hyundai-getz-1.3-gls-lpg-li-98.000-km-de-200291471/detay
    bu aracı 20bıne satarlar.
    benım aracım 2006 vgt 132bınde orjinal
    demekkı 23 civarı çok rahat gider(ankara piyasası farklıdır)
    ama çok şükür memnunum şu an için getzımden
    önümüzdekı gunlerden yağ bakımı yaptıracam
    bırde su çok az su eksiltiyor ona baktıracam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

arkadaşlar merhabalar
    ilenları gezzerken benım araç aldıgım bayıye düşen getz dıkkatımı çektı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2006-hyundai-getz-1.3-gls-lpg-li-98.000-km-de-200291471/detay
    bu aracı 20bıne satarlar.
    benım aracım 2006 vgt 132bınde orjinal
    demekkı 23 civarı çok rahat gider(ankara piyasası farklıdır)
    ama çok şükür memnunum şu an için getzımden
    önümüzdekı gunlerden yağ bakımı yaptıracam
    bırde su çok az su eksiltiyor ona baktıracam.

O araci alanin aklina turp sıkayım. Ayni renk ayni donanim ,degisen yok boya yok 55 binde, o zaman benim 22ye falan satmam lazim. Saka gibi piyasa ya.1 sene once 17250 almistim. O zaman vgt getzler 18den basliodu.

• 
Sayfa: önceki 14771478147914801481
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.