Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1467. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14651466146714681469
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

Orijinalden alıntı: matematiqci

2005 GETZ'imi 17.000e alıp 2 ay sonra 23.000e sattım. Şimdide 25.000e 2011 model i20 alarak aranızdan ayrılıyorum. Yardımını esirgemeyen herkeze çok teşekkürler..

hayırlı olsın hocam bi ara bende iyi niyetlendim i20 ye para olmadığı için değiştiremedim
    çok iyi satış yapmışsınız.verelimde bizim araçlarıda okutun :)
    hocam i20 nasıl getze göre artıları eksileri anlatırmısınız.birde i20 nin hangi paketi.

2011 i20 troy MODE paketi hocam. Katlanır aynalar,abs,eps,çift airbag,park sensörü,sis farı,sogutmalı torpido gözü,yakıt tasarrufu,kesinlikle çukur ve tümseklerde getz,n verdigi rahatsızlıgı vermiyor,geniş iç hacim ve bagaj,estetik ön konsol ve dış görünüm bunlar + yönleri getz'den. - yönü ise kesinlikle getz kliması daha iyiydi,daha atak bi arabaydı getz başka - bi tarafını görmedim ben. Daha iyileri sizin olsun inş.

• aktuz A kullanıcısına yanıt
    Elinize saglik hocam cok guzel yazmissiniz. Anladigim kadariyla motor bilginiz var.
    Getzle alakasi yok ama
    Size bir soru sormak istiyorum. Hazir 3 silindir muhabbeti varken.
    Bu fordlardaki 1.0 lik ecoboost benzinli motorlarin esprisi nedir?
    Bu kadar dusuk hacimde nasil yuksek beygir gucu ve tork urettirebiliyorlar?
    Bunun motor omrune etkisi nedir?
    Simdiden tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadir1983 kullanıcısına yanıt
    Sabah yine yigildi

Www.yagburada.com firma bu

Kartal oto sanayunin yakininda oldugundan burdan aldim

Castrol alacaktim eleman eneosu tavsiye etti

Daha once duymustum zateb

Bide elindeki castrol sanziman yaglari 2012 taruhli idi olmusken hepsi ayni olsun dedim

Zaten japon markasi uzerinde yazigor japon ve kore araclari icin

Bide bi evrak gosterdi

Yunanistandaki kia ve hyundai servislerinde eneos kullaniliyormus

• sevgili arkadaslar gercekten bizim araclara fazla para vermeyin. eger verecekseniz ben satayim size.. 2008 dizel 88 binde.. 21 kasimda muayeneden de gectim. iki sene rahat binilir. lastikler yeni.. 2005 e 20 bin verirseniz benimkinin fiyatini size birakiyorum.. tek sartim var.. bana max 15bine sedan arac ile gelmeniz.. bebegim oldugu icin bagaja puset girmiyor..
  • onurmaurer kullanıcısına yanıt
    D segmenti nissan primeralara hic baktinizmi?
    2000-2002 arasi olanlara. Bir onceki arabamiz 2000 primera idi. Araba ici epey genis.

• ilanlari arastirirken bi 2005 modele denk geldim de.. bizimkilerle ayni fiyat.. tanimadigin araca atlamak da olmaz..
  • Arkadaşlar selamlar
    Benim getz hiç yapmazdı bu yıl az minik su eksiltıyor(dedim buharlaşma dan olabilir) gözle kontrol ettim görebildigim yerlerde kaçak sızıntı vb. göremedim
    kalarüfer de eskisi gibi çok ıyı ısıtmıyor hafif buhar yapıyor
    ne yapayım ne önerirsınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 297KM de turbo kusursuz hala
     ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██ ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

• acent kullanıcısına yanıt
    maşallah
    allah nazarlardan saklasın hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xhenderon

Elinize saglik hocam cok guzel yazmissiniz. Anladigim kadariyla motor bilginiz var.
    Getzle alakasi yok ama
    Simdiden tesekkurler.

Dostum 1.5 litre 1400 hp motor da var.

Motora ne kadar oksijen sokabilirseniz o kadar çok yakıt yakabilir ve o kadar büyük patlama oluşturabilirsiniz. Motora yakıt sokmada sorun yok. Fakat oksijen sokmak zor çünkü havanın %21 kadarı oksijen.
    Motora daha çok hava sokmanın bir yolu aşırı besleme sistemleri.( turbo, kompresör vs..)

Atmosferik 4 silindirli motor 2.000 cc hacminde ise bir silindiri 500 cc hacminde yakıt hava karışımı alabilir.
    Atmosferik 4 silindirli motor 1200 cc hacminde ise bir silindiri 300cc hacminde yakıt hava karışımı alabilir.

Bunlara neden atmosferik diyoruz, çünkü havanın mevcut basıncı deniz seviyesinde yaklaşık 1 atmosferdir. Bu motorların daha çok alma şansları yoktur. Bunların güçleri birbirlerine göre kıyaslanabilir, çünkü ne aldığı bellidir.

Eğer 1200 cc hacmindeki motora turbo veya kompresör takarsak ve havayı basınçlandırarak motora gönderirsek, sıkışmış hava göndermiş oluruz. 1200cc hacmindeki motora 2 kat sıkışmış hava gönderirsek kabaca 2400 cc hacmindeki motor gibi güç üretir.

Nitro denilen sistem de, motorun hava alma ağzına nitrojen püskürtür ve orada havanın donmasını, büzülmesini sağlar. Bu şekilde de 1200 cc hacmindeki motora çok daha fazla hava sokabilmiş oluruz ve güç artışı sağlar. Yoksa nitrojen yanıcı değildir.

Motorların ömrüne etkisi şöyledir, dünyada on binlerce özel metal ve alaşımları var. Uzay ve havacılık sanayinde kullanılanlardan, savunma sanayine kadar.. 1 mm karesi 40 kg taşıyabilen çelik de var, 140 kg taşıyabilen de. 50 kg taşıyabilen alüminyum da var..

Diyeceğim, tasarımcı bir ömür belirler. Kar zarar araştırması yapar ve uygun malzemeyi kullanır. Eğer 4 silindirli 1600 cc bir motordan hem daha az yakıyor, hem daha az malzeme kullanılıyor hem de daha güçlü oluyorsa biraz daha pahalı alaşımlar kullanarak o sorunları aşarlar.

Bura da önemli olan nokta tasarım ömrüdür.

• aktuz A kullanıcısına yanıt
    Degerli bilgilerinizi bizimle paylastiginiz icin cok tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xhenderon

Getzle alakasi yok ama
    Simdiden tesekkurler.

Nettw ve forumda okuduguma gore ford motor omru olarak 240.000 km demis

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Sabah yine yigildi

Bide elindeki castrol sanziman yaglari 2012 taruhli idi olmusken hepsi ayni olsun dedim

Bide bi evrak gosterdi

hocam kopya çekiyor gibi olacak ama benim yığılmada devam ediyor.
    3 gündür kullanmıyordum öğleden sonra pazara gitmek için çalıştırdım arabayı ilk hareket esnasında yine başladı.acaba içindeki bayat benzin bitmedi mi.
    taze benzin aldıktan sonra ertesi günlerde sorun olmamıştı.
    neyse ne yapacam bilmiyorum.opetten benzin almıştım teklemeden önce oranın benzini nasıl acaba

• quote:

quote:

Sabah yine yigildi

Bide bi evrak gosterdi

3 gündür kullanmıyordum öğleden sonra pazara gitmek için çalıştırdım arabayı ilk hareket esnasında yine başladı.acaba içindeki bayat benzin bitmedi mi.
    neyse ne yapacam bilmiyorum.opetten benzin almıştım teklemeden önce oranın benzini nasıl acaba

Eski benzin cok azdi bozmusmudur acaba

Opetten su almam artik

zaten begenmezdim yakitini

Gazciyada bi gotureyim bakalim

• quote:

quote:

quote:

Sabah yine yigildi

Bide bi evrak gosterdi

Eski benzin cok azdi bozmusmudur acaba

Opetten su almam artik

zaten begenmezdim yakitini

Gazciyada bi gotureyim bakalim

hocam ben yine içindeki shellin benzinini de bitirecem ondan sonra yine bakacam.zaten 30 liralik benzin almıştım bide öyle bakalım bu sefer kesinlikle bayat benzin kalmayacaktır.
    yine haberleşelim.
    opeti işin aslı bende nedense sevmiyorum(galiba pahalı olduğu için)

• Benim 2005 gls nin paspasları haşat oldu artık.

Güzel uyum sağlayan kauçuk paspas önerisi verebilir misiniz?

İnternetten link alabilirim.

• Merhaba arkadaşlar, malumunuz havalar soğudu izmire kar bile yağacağı söylenir oldu şu günlerde Bende aracımın radyatör suyunu değiştirmeyi düşünüyorum bazı sorularım var siz değerli forumdaşlara : Linkteki üründen alıp radyatör suyunu değiştirmeyi düşünüyorum ama bu antifriz yeşil renk benim araçtaki ise mavi renk antifriz yaklaşık 2 senedirde değiştirmedim sadece su ekleme yaptım lakin miyadını tamaladığını düşünüyorum içnidekinin Bi kaç forumda okuduğum kadarıyla arkadaşlar radyatör suyunu değiştirdikten sonra havasının alınmasının altını çizmişler bizim getzlerde bu olay nasıl olur , radyatör kapağınında yenisini almak gerekirmi, en başından sonuna neler yapılmalı bu konularda değerli yorumlarınızı esirgemez iseniz sevinirim şimdiden teşekkürler herkese de mutlu yıllar

http://www.n11.com/lubco-antifriz-3lt-yesil-371lt-camsuyu-P32856489

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vav1en -- 5 Ocak 2015; 21:19:43 >

• bugun ankarada sabah 20-25 cm kar vardı
    getz banamısın demedı dogrusu
    petlas kış lastıklerı yokuş ranpa ve inişlerde beni hiç üzmedi.
    aracın bir yerinden sanırım ufak bır antıfırız kaçagı var olabilir ona baktıracam.

• Herkese merhaba.

Ankara'da 2. el otomatik araç bakıyorum arkadaşlar getz nasıldır? Diğer otomatik arabalara göre kıyaslayabilir misiniz? Bu aralar araba konusunda kafam karıştı, 30000 TL'yi aşmayan bir araç arıyorum aslında. Yıl olarak da en düşük 2006 olabilir.
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Okuduğum kadarıyla antifriz solüsyonunu gereğinden fazla koyduğumuzda bu tür sızıntılar oluyormuş, 2 senedir antifrizi değiştirmeyen biri olarak benide korkutmuyor değil radyatörü patlatmayalım sonra :)
  • 
Sayfa: önceki 14651466146714681469
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.