Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1425. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14231424142514261427
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arabayı biliyorum herhangi bir sıkıntı yok benim açımdan. Öyle aman aman bir kalite de beklemiyorum zaten. Modelinin yeni olması ve dizel olması benim için yeterli. Siz ayrı olarak ne gibi aksesuar eklediniz aracınıza?
    Arkadaşlar arabada kol dayama yok. İnternetten araştırdım ama hangilerinin olacağı konusunda şüpheliyim. Sonradan alıp takan oldu mu? Sonradan ne gibi aksesuarlar eklenebilir arabaya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trkmn23 -- 13 Eylül 2014; 14:28:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: breaklock

2010 hyundai getz 2010 model 1.5 vgt start modeli 95.000 km de değişen ve boya yok 2 cam otomatik tek airbag olan aracı geçen hafta sonu 22.200 tl para vererek aldım.Bu fiyat bu arabalar için biraz yüksek ama piyasa çok yükselmiş ondan dolayı artık temiz ve uygun fiyatlı araba bulmak zor.Ama şuna dikkat ettim pazarlarda fiyatlar şişik internette fiyatlar şişik herkes alışkanlık edinmiş araba 23.500 tl diyip pazarlıkla en az 1.000 tl düşüyor. ben 2 hafta araştırdım anca bu fiyata bulabildim boyalı düşünseydim 21.500 a kadar düşülebilirdi.En son piyasa hakkında sizlerle bilgilerimi paylaşmak istedim.

fiyat ve araba hakkında konuşmuşsun
    neden aldin o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun BİMEKS ten aşağıdaki tutucuyu aldım 15 TL. S4 tel için
    PLastik ön konsola yapışmıyor, Hareketler iyi eğimi ters bile dursa telefon düşmüyor.
    ---

----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 13 Eylül 2014; 19:56:03 >
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Fotoğraflar gözükmüyor müdür.
  • Yağ değişimi yapacaklar için kısa bir bilgi vereyim. Tam sentetik yağ kullanınız. Dizel Getz'ler için söylüyorum ama diğerleri için de geçerli olabilir, 100 bin km bakıma ve daha sonra için yağı biraz kalınlaştırmakta fayda var. Ben 90 bin bakımında Castrol 5w-30 kullanmışken 100 bin bakımında 5w-40 kullanıcam.

Düzeltme :
    Şimdi bir arkadaş ile görüştüm. Castrol'ün Türkiye'de üretilen yağları "edge" dahil tam sentetik değil dedi. Alırsan Mobil 1 0w-40 al tavsiye ederim dedi bir süre kafam karışık :)
    Arkadaş kim diye merak eden olursa o da forumdan 2010 bmw 3.20d sahibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeArAnGeL -- 13 Eylül 2014; 19:56:41 >
  • Yağ değişecek arkadaşlar CASTROL EDGE 5W-40 ...vgt motorun ilacı bu yağ..Başkası gelmiyor. Yakıt tasarrufunu çok etkiliyor... Yazın performanslı kullanımda bile 5,0 litreyi geçmek için epey zorlamak lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: acent

7-6-5 litreler çok fazla. 5-30 yağ denemelisiniz. benim dizel 2006 vgt, uzun eğimsiz yolda 3,8 lt yakıyor. rekor olduğunu sanıyorum. daha az yakan varmıdır içinizde, bilemiyorum. ve benim araba 280 bin zafer kilometresini yaptı. kaç kilometre yapar diye soranlar için yazıyorum. yağ yakma yok saat gibi çalışıyor. aynı ataklık, aynı güçte.

Katılıyorum.Değerlerimiz neredeyse aynı. Düz eğimsiz yolda 1900 devir 5,0 vitesle gidersen 3-7, 3,8 litre yakıyor ki hız 82-85 arasında oluyor ( Kadran 90 gösterse de navigasyondan ölçünce gerçek değerin 5 km daha az olduğu ortaya çıkıyor.

Benim araç da 2006 model ve bugün 105.000 oldu... Yağ bakımına 7000-8000 km deyince giderim. BU nedenle motoru çok diri...İyi bakımlı VGT motorun 500.000 rahat devirebileceğine inanıyorum. Arkadaşın getzi 200.000 oldu 2007 model trigeri hala değişmedi...Bİlgilerinize..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Bugun BİMEKS ten aşağıdaki tutucuyu aldım 15 TL. S4 tel için
    PLastik ön konsola yapışmıyor, Hareketler iyi eğimi ters bile dursa telefon düşmüyor.
    ---

----

Bendeki de aynısı. Bende bimeks'ten eski adıyla electro world'den almıştım. Ön göğüse tutturabilmek için navigasyoncuların yuvarlak bir yapışkanı var onlardan alabilirsin. Hatta bazı navigasyon cihazlarının kutusundan bile çıkabiliyor. Şöyle bir şey;
  • benzinlisinimi kastettiniz 200 binde trigeri değiştirmemiş ortmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmett36 -- 13 Eylül 2014; 21:01:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmett36

benzinlisinimi kastettiniz 200 binde trigeri değiştirmemiş ortmen.

Benzinli 200 bin'e dayanır mı? Dizeli kastetti bence.
  • Arac 2009 43 binde beş yaşında trigeri değiştirmek istermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmett36 -- 14 Eylül 2014; 11:48:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmett36

Arac 2009 43 binde beş yaşında trigeri değiştirmek istermi

Aracın ortalama triger değişim zamanı vardır servislerde. Ama yine de emin olmak istersen yetkili servise ya da özel servise uğrayabilirsin. Kullanıma göre 30 bin km'de bile isteyebilir.
    Ya da şu bağlantıyı inceleyebilirsin.
    http://www.hyundai.com/wcm/idc/groups/sgvehiclecontent/@tr/documents/sitecontent/mdaw/mdc2/~edisp/mayis-periyodik-tablo.pdftarget=
  • merhaba arkadaşlar
    konuya yazmasam bile takip ediyorum.
    dün biraz getz i zorladım
    dedim araç kendine gelsin
    maşallahı var
    yüksek süratta hafif arkadan titremeler var onunda balansla çözerim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

merhaba arkadaşlar
    konuya yazmasam bile takip ediyorum.
    dün biraz getz i zorladım
    dedim araç kendine gelsin
    maşallahı var
    yüksek süratta hafif arkadan titremeler var onunda balansla çözerim

Valla helal. Ben cesaret edip 160'ı daha geçmedim. Bu gidişle de geçemem herhalde :)
    Nasip diğer Hyundai'ime artık...
  • 190 ile giderken resmi sen cekmedin herhalde..
    Ben de en cok 180 yapmıstım
    Cılgınlık gibi geldi 150 - 160 a düştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 14 Eylül 2014; 17:50:21 >
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    hocam resmi ben çektim.
    bı 10 dk gıttım 190 la
    araç kendne geldi içindeki pisligi kurumu attı :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 1.5 dizel getz almak istiyoruz bütçemiz 17 18 civarında hangi donanım seviyesi alabiliriz ve aracın artı eksilerini söylersebiz seviniriz kronik sorunu var mı

• Arkadaşlar 1.5 dizel getz almak istiyoruz bütçemiz 17 18 civarında hangi donanım seviyesi alabiliriz ve aracın artı eksilerini söylersebiz seviniriz kronik sorunu var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: ilbilge_11

Arkadaşlar 1.5 dizel getz almak istiyoruz bütçemiz 17 18 civarında hangi donanım seviyesi alabiliriz ve aracın artı eksilerini söylersebiz seviniriz kronik sorunu var mı

Bütün dizel getz'lerdeki kronik sorun; sürücüyü gaza basmaya, agresif kullanamaya teşvik etmektir. Onun haricinde başka bir sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

quote:

Orijinalden alıntı: ilbilge_11

Arkadaşlar 1.5 dizel getz almak istiyoruz bütçemiz 17 18 civarında hangi donanım seviyesi alabiliriz ve aracın artı eksilerini söylersebiz seviniriz kronik sorunu var mı

Bütün dizel getz'lerdeki kronik sorun; sürücüyü gaza basmaya, agresif kullanamaya teşvik etmektir. Onun haricinde başka bir sorun yok.

+1
  • 
Sayfa: önceki 14231424142514261427
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.