Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1422. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14201421142214231424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keşke ciddi kaza yapan araçların markalarına ait bir analiz yapsalar da gözlesek
    Mercedes de kaza yapınca insan ölebiliyor, getz de kaza yaparsa insan ölebilir

Kaza anındaki diğer şartlar, ( yol, hız, kemer, trafik ve havanın durumu, sürücülerin şahsi kabahati..) her şeye o kadar çok etken ki,,
    Bu etkenlerin de kendi içinde özel sebepleri var.

Yani trafik; sadece sürücü ve araçtan ibaret değil..
    ABS var diye ölümden dönen veya kaza tehlikesinde yara almayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyRaWarrior

Arkadaşlar 2011 model 1.4 DOHC Start Otomatik vites kazasız boyasız ve değişensiz 12 bin km'deki mavi getz'i 4 adet kış lastiği ile beraber 28 bine alarak aranıza katıldım. ABS falan olmaması nedeniyle biraz kafam karışsa da sadece şehir içinde kullanılacağı için sorun olmaz diye düşündüm. Sizce fiyat nasıl?

Hayırlı olsun

alınmış alınmıştır ne dense boş artık keyfini çıkarmaya bak
  • DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    hocam araç ankarada şehir içi kullanılmış, ilk alan kişi 9 binde satışa çıkarmış. İkinci alan kişi bir bayan o da 1 sene kullanmış. Aracı alırken yetkili servis inceledi ve araç için olumlu rapor verdi, motorda şanzımanda herhangi bir sorun olmadığını belirttiler. Sadece ön kaput boyalı dedi sahibi boyalı olmadığı konusunda iddialıydı, ben kendim başka bir kaportacıya rötuş yaptırırken sordum boyalı değil dedi. Gerçi yetkili servisin aracı incelemesini pek yeterli bulmadım, sürüş testi yapmadılar motoru zorlamadan gözle muayene ettiler diyebilirim. Bu arada LPG yok, takmamı önerir misiniz? Senede 3 bin km'yi geçmeyeceğiz.
  • Özgür Geo kullanıcısına yanıt
    hocam yetkili servis olumlu rapor verince aldım, sadece bir önceki mesajda bahsettiğim üzere ön kaput boyalı muhabbeti döndü. Kaput boyalı muhabbetinden dolayı fiyatı 500 tl daha indirdik. 27'ye vermezler gibi geldi bana o yüzden o fiyatları hiç zorlamadım. 29'dan satışa çıkmışlardı.

ABS ile ilgili açıklamalarınızla biraz olsun rahatladım ancak anladığım kadarıyla ABS'siz araçta tekerleklerin kilitleneceğini bilerek çok dikkatli olmak gerekiyor. Aracın kontrolden çıkma ihtimali yüksek.

Araçla ilgili sorularınıza gelince evet yol bilgisayarı yok ve arka camlar manuel. Km ekranında 3 ayrı km bilgisi gösteriyor; toplam, tripA ve tripB.
  • JackDaniels kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. çevreden fiyatla ilgili garip söylemler geldiği için merak ettim. buna en çok 27 verilirdi falan tarzı yaklaşımlar söz konusu oldu. Aracı kendime alsam umursamam da büyüklerime aldığım için gerçeği merak ettim :)
  • Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın... Ben de gectiğimiz sene 2008 otomatik almıştım. Çok memnunum..

Sorularınıza kendi tarafımdan cevap vereyim,

1) Farklı ustalar, kaputta leke gördüler mi farklı yorumlarda bulunabiliyorlar. Benim de başıma geldi. Bu yüzden boya kısmına cok takılmayın, iyi bir ustaya daha götürün iyice baktırın. Bir de kaput neden boyanmış sorusu cok daha önemli bence...
    2) senede 3.000 km yapacaksanız tüp taktırmaya degmez. Ben taktırmadım. Kış şartlarında şehir içi yaklaşık 45kr. sehir dısı 35kr. yakıyor. Bir kaç sayfa önce tam verilerimi yazmiştim, okuyabilirsiniz.
    3) ABS ye cok takılmayın. Mesafeli kullanın. Maalesef ülkemizde birçok soför gaza basmak kadar frene basmayı da bilse inanın bu kadar cok kaza olmaz. Sürekli ayagı frende giden birçok insan var trafiğimizde...
    4) fiyat piyasa sartlarında. Az değil ama cok da değil. Fiyatın içinde 4 adet kış lastiği de unutulmamalı. ;)
    5) bu arada muhakkak bakım yaptırın. Yagını ve filtrelerini değiştirin.

Güle güle kullanın...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar,

Sizlerinde fikrini aldıktan sonra biraz daha fiyat araştırması yaptım,
    Bu esnada Çağlayanda bir motorcu, özel servis arkadaşıma uğradım,
    Ona danıştığımda aracı inceledi ve yakın zamanda araç alacağını, satmayı düşünürsen 25000 liraya alırım dedi.
    Fikir olması açısından paylaşayım sizlerle de
  • quote:

hocam araç ankarada şehir içi kullanılmış, ilk alan kişi 9 binde satışa çıkarmış. İkinci alan kişi bir bayan o da 1 sene kullanmış. Aracı alırken yetkili servis inceledi ve araç için olumlu rapor verdi, motorda şanzımanda herhangi bir sorun olmadığını belirttiler. Sadece ön kaput boyalı dedi sahibi boyalı olmadığı konusunda iddialıydı, ben kendim başka bir kaportacıya rötuş yaptırırken sordum boyalı değil dedi. Gerçi yetkili servisin aracı incelemesini pek yeterli bulmadım, sürüş testi yapmadılar motoru zorlamadan gözle muayene ettiler diyebilirim. Bu arada LPG yok, takmamı önerir misiniz? Senede 3 bin km'yi geçmeyeceğiz.

2011 lere lpg takılamıyor zaten bildiğim kadarıyla

muayeneden geçmiyor ağırlık sebebiyle
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-ilk-sahibinden-2008-54.000-km-de-getz-177987159/detay/

bu arac nasıldır kaca alınırsa ıyı olur alınır mı kaput degısımı kafamı kurcaladı bır de bayan kullanmıs malum
  • araç gösterilip alınabilir. 21bine olursa iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar iyi akşamlar getz dizel düşünüyorum önerirmisiniz bide peg 307 1.4 hdi gelelim konuya getz nasıl bir araçtır kullanmadım iç tıkırtı oranı nedir gögüslük camlardan tıkırtı gelirmi bide abs li olan modeli vgt dışında hangisidir ben bayramdan sonra fiyatlar düşünce alıcam ortalama fiat kaç iyidir? Yeni evliyim ilk etap için düşündük telekkürler arkadaşlar şimdiden cvplar için

• Merhaba arkadaşlar,

Castrol edge yağlara baktım ama 2 çeşit var benim aracım 2011 80000km 1.5 vgt dizel,
    Hangisini kullanmak lazım ve kaç km de yağ değişimi yapmak lazım ?
    Teşekkürler, şimdiden.

http://www.kliksa.com/urun/castrol-edge-5w40-4-lt-85c061-motor-yagi/902077697
    http://www.kliksa.com/urun/castrol-edge-turbo-dizel-5w40-4-litre-85c059-motor-yagi/902077701

Ayrıca bu yakıt katkısı nasıl sizce?
    80 litre depoya karıştırılır diyor ama malum bizim getzlerde depo 45 litre, hepsini koysak zararı olurmu ?
    Ayrıca nasıl kullanılıyor depoya ne zaman boşaltmak uygun olur ?

http://www.hepsiburada.com/liste/carbon-clean-enjektor-temizleyici-ve-yakit-katkisi-dizel-madein-usa-114018/productDetails.aspx?productId=otctn114018&categoryId=26005&SKU=OTCTN114018

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayramses -- 4 Eylül 2014; 12:07:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ceycey84x

307 hdi ile karşılaştırırsan 307 daha iyidir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: barikko

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın... Ben de gectiğimiz sene 2008 otomatik almıştım. Çok memnunum..

Sorularınıza kendi tarafımdan cevap vereyim,

1) Farklı ustalar, kaputta leke gördüler mi farklı yorumlarda bulunabiliyorlar. Benim de başıma geldi. Bu yüzden boya kısmına cok takılmayın, iyi bir ustaya daha götürün iyice baktırın. Bir de kaput neden boyanmış sorusu cok daha önemli bence...
    2) senede 3.000 km yapacaksanız tüp taktırmaya degmez. Ben taktırmadım. Kış şartlarında şehir içi yaklaşık 45kr. sehir dısı 35kr. yakıyor. Bir kaç sayfa önce tam verilerimi yazmiştim, okuyabilirsiniz.
    3) ABS ye cok takılmayın. Mesafeli kullanın. Maalesef ülkemizde birçok soför gaza basmak kadar frene basmayı da bilse inanın bu kadar cok kaza olmaz. Sürekli ayagı frende giden birçok insan var trafiğimizde...
    4) fiyat piyasa sartlarında. Az değil ama cok da değil. Fiyatın içinde 4 adet kış lastiği de unutulmamalı. ;)
    5) bu arada muhakkak bakım yaptırın. Yagını ve filtrelerini değiştirin.

Güle güle kullanın...

Teşekkürler.

1. Serviste kaputa cihaz tutarak boyalı dediler, usta ise gözle muayene ile boyasız dedi. Kaputun değişmemiş olması yeterli diye düşündük.
    2. Bendeki ilk verilerde sizinki gibi. Şehir dışı 30-35 arası, şehir içi 40-45 arası gibi.

Aracı babam kullanacağı için bakımı ayrıntılı şekilde yetkili serviste yaptırdık. Her yıl getirin diyorlar ama her yıl götürmek aklıma çok yatmıyor. Zaten her yıl kontrole gelmediği için garantisi dolmuş vs dediler, bundan sonra çok önemli değil.

Bu arada yedek lastiklerin dışında benim araçta kolçak, spoyler, çelik jant, kameralı arka park sensörü mevcut. Bunları da düşününce fiyat normal gibi sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

quote:

307 hdi ile karşılaştırırsan 307 daha iyidir..

307 yanlız 1.4 hdi 1.6 olan değil ama kalite olarak diyosan ayrı tabi iç tıkırtı oranı nedir getz de? Cam ve göğüslük ses oranı

• quote:

duzgun bakiyor cukurlara kasislere sert girmiyorum.. halen bi tıkırtı yok.. cok sukur.. arac 2008
  • quote:

teşekkürler. çevreden fiyatla ilgili garip söylemler geldiği için merak ettim. buna en çok 27 verilirdi falan tarzı yaklaşımlar söz konusu oldu. Aracı kendime alsam umursamam da büyüklerime aldığım için gerçeği merak ettim :)

Kardeşim, hayırlı olsun.
    Etrafında söylenenlere kulak asma. Getz'in düşük km ve otomatik vitesli araba fiatları yüksek ve hemen alıcı buluyor. Daha aşağıya alamazdın. Bende geçen ay 2009 model 45000 km LPG li otomatik getz aldım. 27000 TL. Benimde etrafımda bu arabaya bu kadar verilmez diyenler oldu , ama araba çok temiz olduğu ve hoşuma gittiği için aldım. Şu anda arabadan memnunum. Şehir dışı yapmadım henüz ama , şehir içi için çok rahat. LPG de km şehir içi 27 krş. yaktı. Yılda 3000 km kullanım ile LPG takdırırsanız 2 yılda parasını çıkarır. Benim arabada Lovato takılı , hiç şikayetim yok , çalışması , çekişi gayet iyi. Yalnız LPG takdıracak olursanız dikkat etmeniz gereken muayene ile ilgili ağırlık sorunu var. Benim arabayı aldığım arkadaş simit tank takdırmış arabaya. Bana birde küçük silindir tank verdi. Bu ne olacak dedim. Abi muayene zamanı gelince bunu takdır muayeneden sonra simit tankını geri takdırırsın dedi. Simit tanklar veya büyük silindir tanklar ağır olduğu için muayaneden geçmiyormuş. Bu şekilde küçük silindir tankla çözüm bulmuş. LPG takdıracak olursanız buna dikkat edin.Muayane zamanı birde depo sökme takma parası vereceğiz ama , 2 yılda bir olduğu için sorun etmedim. Lpg takdrmak için acele etmeyin , bir müddet benzinde kullanın.

• quote:

Arkadaşlar iyi akşamlar getz dizel düşünüyorum önerirmisiniz bide peg 307 1.4 hdi gelelim konuya getz nasıl bir araçtır kullanmadım iç tıkırtı oranı nedir gögüslük camlardan tıkırtı gelirmi bide abs li olan modeli vgt dışında hangisidir ben bayramdan sonra fiyatlar düşünce alıcam ortalama fiat kaç iyidir? Yeni evliyim ilk etap için düşündük telekkürler arkadaşlar şimdiden cvplar için

Kardeşim, bende geçen ay otomatik getz aldım. Önce 2008 model 85000 km de öğretmenden satılık Getz test ettim. Her tarafından ses geliyordu. Bu arabaya binince Getz almaktan vaz geçecektim. Fakat satın aldığım 2009 model 45000 km Getz arabaya ilk bindiğimde, hiç tıkırtı ses ,gürültü olmaması beni cezbetti. Tıkırtıya karşı allerjim olduğu için arabayı bu arabayı almakta tereddüt etmedim. Yani, bu ses işi tamamen kullanımla ve km si ile ilgili . Alacağınız araba hangisi olursa olsun düz ve bozuk yollarda test edin.
    Fiyat konusuna gelince ,hangi model olursa olsun Kazasız Değişensiz, düşük km arabaların yaz kış her zaman fiatları yüksek. Çünkü alıcısı mutlaka çıkıyor. Temiz bir 2.el araba için biraz cepten fedakarlık yapmak gerekiyor.
    Ayrıca yeni evliymişsiniz, Allah mesud etsin.

• Arkadaşlar Ankara'da elektronikten bilgisayardan ve de araba teybinden anlayan bir yer biliyor musunuz?

Sabahtan beri aracımda kullandığım teybin güncellemesini yaptıracak yer arıyorum. Sözde oto elektrik elektronikçi hepsi ama yaptıkları tek iş kablo çekmek sub takmak. Kimse yazılımdan anlamıyor.
    Aracın (büyük ihtimalle) dvd çalarında windows 5.0 kurulu. Yardım gereken tek konu 6.0'a yükselilmesi. Ya da olur yada olmaz denmesi. Hatta 5.0'ı kendi içinde update edilmesine de razıyım ama yok. Buraya yazdım bunu diye kızmayın çünkü hem otomobil genelde (ki sonradan garaja taşında) hemde garaja başlık açtım ama yine ses yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

Arkadaşlar Ankara'da elektronikten bilgisayardan ve de araba teybinden anlayan bir yer biliyor musunuz?

Sabahtan beri aracımda kullandığım teybin güncellemesini yaptıracak yer arıyorum. Sözde oto elektrik elektronikçi hepsi ama yaptıkları tek iş kablo çekmek sub takmak. Kimse yazılımdan anlamıyor.
    Aracın (büyük ihtimalle) dvd çalarında windows 5.0 kurulu. Yardım gereken tek konu 6.0'a yükselilmesi. Ya da olur yada olmaz denmesi. Hatta 5.0'ı kendi içinde update edilmesine de razıyım ama yok. Buraya yazdım bunu diye kızmayın çünkü hem otomobil genelde (ki sonradan garaja taşında) hemde garaja başlık açtım ama yine ses yok.

üretici ile görüşsen onlar yönlendirse daha iyi değilmi

olur yada olmaz belkide yoktur

• 
Sayfa: önceki 14201421142214231424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.