Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1401. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13991400140114021403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ismeyu

HYUNDAİ GETZ 1.5 CRDİ - 2011 MODEL - 21.000 KM'DE - MANUEL - SİYAH RENKTE - HASAR KAYDI YOK - UFAK BİR SAĞ ÖN VE ARKA ÇAMURLUK LOKAL BOYASI VAR - İSTENEN FİYAT 27.000 TL İDİ AMA 25.000 TL BAĞLADIK FİYATI ...

Sizce nasıl fiyat birde önerirmisiniz bu arabayı bana kışın tekrar satabilirim aracı çok zarar ettirirmi sizce bana ?

donanımı nedir

iyi para vermişiniz baz donanım ise
  • quote:

HYUNDAİ GETZ 1.5 CRDİ - 2011 MODEL - 21.000 KM'DE - MANUEL - SİYAH RENKTE - HASAR KAYDI YOK - UFAK BİR SAĞ ÖN VE ARKA ÇAMURLUK LOKAL BOYASI VAR - İSTENEN FİYAT 27.000 TL İDİ AMA 25.000 TL BAĞLADIK FİYATI ...

Sizce nasıl fiyat birde önerirmisiniz bu arabayı bana kışın tekrar satabilirim aracı çok zarar ettirirmi sizce bana ?

Normalde bu aracı geçen sene sorsaydınız size max. 22500-23500 arası alınabilir derdim..Ancak piyasa öyle bir hale geldi ki 20,000 liralık araçlar 24,000 e satılır oldu.O nedenle normal diyebiliriz. Ancak ÖTV indirimi geldiği gün bu arabalar en az 2000 lira değer kaybedecektir..

Ben olsam alır mıyım ?
    İhtiyacım varsa alırım. Çünkü o fiyata alacağınız diğer arabalar getz kadar iyi olmayacaktır.

• Arkadaşlar aracıma yaz geldiği için klima bakımı yaptırmayı düşünüyorum. Daha doğrusu aracım 2006 model olduğu için klima gazını yenilemek istiyorum. Klima gazı doldurtan var mı ? Varsa ne kadar fiyat olarak nedir ? Ayrıca bu işlem ne kadar sürüyor. 1 saatte halledilebilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

Arkadaşlar aracıma yaz geldiği için klima bakımı yaptırmayı düşünüyorum. Daha doğrusu aracım 2006 model olduğu için klima gazını yenilemek istiyorum. Klima gazı doldurtan var mı ? Varsa ne kadar fiyat olarak nedir ? Ayrıca bu işlem ne kadar sürüyor. 1 saatte halledilebilir mi ?

Bir çok kez fiyat almama rağmen hiç yenilemedim. Sanayi tarzı yerlerde gazı 15 - 25 tl arası yeniliyorlar. Mahalle arası çakalları 90 tl dedi Ankara'da. Neden bu fiyat dediğimde polen filtresini değiştiriyoruz bir de hava kanallarını temizliyoruz demişlerdi. Sadece gaz bastırmak en fazla yarım saat sürer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

donanımı nedir

iyi para vermişiniz baz donanım ise

Üstad donanım olarak bilmem ama model olarak şu şekil 1.5 CRDi Classic

fazla paramı veriyorum yoksa daha almadım aracı

ayrıca bir sorum daha olacak tahmini yakıt nedir bunun km'de şehir içi şehir dışı

• ismeyu kullanıcısına yanıt
    donanım olmadanb işey diyemem

start bile olabilir

classic diye bi donanım yok getzde

aynaları manuel bile olabilir

abs olmayabilir

sunroof olabilir
  • Arkadaşlar ehliyetimi Ankara' da unutmuşum. An itibariyle Antalya'dayım. Ehliyet numaramı biliyorum. Trafik çevirirse bu numarayı söylesem yeterli olur mu? Başka çözüm?

• JackDaniels kullanıcısına yanıt
    yazayim özelliklerini size üstad

HAVA YASTIĞI SÜRÜCÜ
    MERKEZİ KİLİT
    KLİME ANALOG
    HİDROLİK DREKSİYON
    ELEKTRİKLİ ÖN CAMLAR
    RADYO VE CD ÇALAR
    DİKİZ AYNALARI ELEKTRİKLİ DEĞİL

BU ŞEKİLDE ÜSTAD
  • quote:

Arkadaşlar aracıma yaz geldiği için klima bakımı yaptırmayı düşünüyorum. Daha doğrusu aracım 2006 model olduğu için klima gazını yenilemek istiyorum. Klima gazı doldurtan var mı ? Varsa ne kadar fiyat olarak nedir ? Ayrıca bu işlem ne kadar sürüyor. 1 saatte halledilebilir mi ?

hocam klimada sorunumuz yoksa hic elletmeyin.
    ben de düşündüm bir ara ama yaptirmadim.
    yaptirirsan bilgi ver.

• quote:

yazayim özelliklerini size üstad

HAVA YASTIĞI SÜRÜCÜ
    MERKEZİ KİLİT
    KLİME ANALOG
    HİDROLİK DREKSİYON
    ELEKTRİKLİ ÖN CAMLAR
    RADYO VE CD ÇALAR
    DİKİZ AYNALARI ELEKTRİKLİ DEĞİL

BU ŞEKİLDE ÜSTAD

Ouuuvvvvv

Start donanim en bos modeli yani

Abs bile olmayabilir

Kontagi cevirdiginizde abs isigi yaniyormu bakin

Yanmiyorsa kosarak uzaklasin

Abs bile olmayan arabaya o parayi vermem acikcasi

Normaldede cok para ama neyse

• DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    Ehliyet olup olmadığını TC kimlik numarasından da sorgularlar zaten ama yanınızda bulundurmamaktan ceza yersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 30 Haziran 2014; 17:22:25 >
  • aktuz A kullanıcısına yanıt
    hocam klima bakimi hakkında ne soylersiniz.
    polen değişti. gaz i kontrol vb. işlem yapilmalimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

hocam klima bakimi hakkında ne soylersiniz.
    polen değişti. gaz i kontrol vb. işlem yapilmalimi.

Klimayı açıp, motor seyir devrinde çalışırken havalandırma kanalından çıkan havanın sıcaklığını bir termometre ile ölçün. 5-6 C civarında veya altında ise klima performansı yerindedir.

Ben de sizin gibi düşünüyorum, çalışan sisteme o veya bu nedenle dokunmak benim deneyimlerime göre pek hayırlı olmuyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Ehliyet olup olmadığını TC kimlik numarasından da sorgularlar zaten ama yanınızda bulundurmamaktan ceza yersiniz

Hocam peki ne yapayım? Antalya trafiğe gitsem geçici belge gibi bi'şey verirler mi?

• Aslında klimam soğutuyor.Bir sorun yok ancak soğutma işlemi geçen yaza göre biraz daha geç oluyor. Geçen yaz klimayı açtıktan 5 sn sonra elime buz gibi hava geliyorken şimdi bu süre 1dkyı buluyor. Ancak ondan sonra da yine içi buz gibi oluyor... Ben acaba gazda azalma mı var diye sormuştum. Sonuçta 8 yıldır gaz hiç yenilenmedi. Gerek yok mu diyorsunuz yani :)
  • ortmen55 O kullanıcısına yanıt
    Normalde soğuk hava gelme süresi 1 dakikadır zaten. Kompresörün devreye girmesi, klima radyatörünü soğutması, onun içinden geçen havanın soğuması ve kanallardan iletilmesi için geçer bu süre.

5 saniye aklınızda öyle kalmıştır.

Şimdi gazı basarlar, oradaki supap bozulur, gaz kaçırmaya başlar vs.. Evimizdeki buzdolabında gaz mı yeniliyoruz, 20-30 sene çalışıyor :)

Önde radyatörü vardır, ona çok fazla böcek vs.. yapışmış ise onu temizlemek, polen filtresini temizlemek-koku oluyorsa değişmek yeterlidir. Otomotiv sektörü her gün kendisine yeni bir gelir kapısı bizlere de yeni bir tüketim kalemi açıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 30 Haziran 2014; 23:58:41 >
  • quote:

Normalde soğuk hava gelme süresi 1 dakikadır zaten. Kompresörün devreye girmesi, klima radyatörünü soğutması, onun içinden geçen havanın soğuması ve kanallardan iletilmesi için geçer bu süre.

Şimdi gazı basarlar, oradaki supap bozulur, gaz kaçırmaya başlar vs.. Evimizdeki buzdolabında gaz mı yeniliyoruz, 20-30 sene çalışıyor :)

Önde radyatörü vardır, ona çok fazla böcek vs.. yapışmış ise onu temizlemek, polen filtresini temizlemek-koku oluyorsa değişmek yeterlidir. Otomotiv sektörü her gün kendisine yeni bir gelir kapısı bizlere de yeni bir tüketim kalemi açıyor.

O zaman dediğiniz gibi orijinalini bozmayalım. Giden tekere çomak sokmayalım :) Teşekkür ederim.

• quote:

quote:

O zaman dediğiniz gibi orijinalini bozmayalım. Giden tekere çomak sokmayalım :) Teşekkür ederim.

Burada bir düzeltme yapmak gerekir. Aktuz hocanın anlattığı klima olmayan araçların havalandırma yapma sistemidir. Eğer araç klimalı ise sistem hava kanallarına klima gazı ekler. Dolayısıyla hava ne kadar sıcak olursa olsun 5 saniyede soğuk hava gelmesinin sebebi bu yüzdendir. Klima gazı bir kere salınır ve geri dönüşü olmaz, o sebeple zaman içerisinde klima gazının azalması normaldir. Buzdolaplarında ise sistem devirdaim yaptığı için bu gaz uzun sure muhafaza edilir ve buzdolabı ömrüne yetecek oranda da kullanılır. Eğer güvenebileceğiniz bir yerde klima gazı yenilemesi yapmak istiyorsanız ilk tercih yetkili servis diğeride bosch car srvice olabilir diye tavsiye ederim.

• quote:

Aslında klimam soğutuyor.Bir sorun yok ancak soğutma işlemi geçen yaza göre biraz daha geç oluyor. Geçen yaz klimayı açtıktan 5 sn sonra elime buz gibi hava geliyorken şimdi bu süre 1dkyı buluyor. Ancak ondan sonra da yine içi buz gibi oluyor... Ben acaba gazda azalma mı var diye sormuştum. Sonuçta 8 yıldır gaz hiç yenilenmedi. Gerek yok mu diyorsunuz yani :)

aynı durum ben de var bu sene :S geçen sene çok seri soğutuyordu bu sene performansı düştü :S servisten fiyat aldım 100 tl dediler :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren07

dizel mi boya varmıydı kaça gitti

2006 benzinli 1,4 arka tampon değişmiş. kaza ve boya yok 79250km ..muayenesi yeni idi.sol amortisorde patlattı 16500 e verdim...
  • 
Sayfa: önceki 13991400140114021403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.