Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1377. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13751376137713781379
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hayirli olsun.
    hocam 90bin bakiminda kayişlarinda değişmesi lazim degilmiydi
    benim 90bin bakiminda serviste değişmiş zamanında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    Bende bu sefer oyle yapabilirim belki

Bizim buralarda kavga etmedigim servis kalmadi sayilir :)

Polen ve yakit degismeyebilirim

Yakit zaten lpg polende pek tozlu ortam olmadi

• quote:

Orijinalden alıntı: fym2005

getz dusunuyorum hangi modelini alayim dizel mi lpg li mi bi kac linkle aciklar misiniz

Bana kalırsa 110 beygirli dizel al derim yada diğer 88 beygirli de olabilir.yani kısaca dizel.

• Benim araç 2008 1.4 akparça dan valeo marka baskı balata buldum linkini veriyorum Bi bakıp inceler misiniz.bu benim araca olur mu yada daha ucuzunu bulabilir miyim?

http://www.akparca.com/index.php?do=catalog/product&pid=3877

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1983 -- 3 Mayıs 2014; 20:02:45 >
  • Arkadaşlar,
    Getz'deki OBD portunun yerini resimle paylaşabilecek birileri var mıdır? Direksiyonun altında dendi ancak maalesef bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

Benim araç 2008 1.4 akparça dan valeo marka baskı balata buldum linkini veriyorum Bi bakıp inceler misiniz.bu benim araca olur mu yada daha ucuzunu bulabilir miyim?

Bir iki hafta önce valeo almıştım. Usta 175 demişti.

Niye elentra için olana bakıyorsunuz, belki aynıdır ama bu getz için olanın linki.

http://www.akparca.com/index.php?do=catalog/product&pid=3773

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

Benim araç 2008 1.4 akparça dan valeo marka baskı balata buldum linkini veriyorum Bi bakıp inceler misiniz.bu benim araca olur mu yada daha ucuzunu bulabilir miyim?

Bir iki hafta önce valeo almıştım. Usta 175 demişti.

Niye elentra için olana bakıyorsunuz, belki aynıdır ama bu getz için olanın linki.

http://www.akparca.com/index.php?do=catalog/product&pid=3773

Linkleri karıştırmışım.sağolun hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

hayirli olsun.
    hocam 90bin bakiminda kayişlarinda değişmesi lazim degilmiydi
    benim 90bin bakiminda serviste değişmiş zamanında.

Servise bakma sen. Servise kalsa v kayışı gergi kasnakları ve yağ tıpasını bile değiştiriyorlar. Yağ tıpasıda tik kadar bişey 9 tl.
    Ustama güveniyorum. V kayışını kontrol et dedim, sağlam daha değiştirmeye gerek yok dedi.
    Ha unutmadan şunu da söyledi. Bundan sonra bakıma 10 bin km de gel. Hava filtreni 5 bin km bir değiştir ve bundan sonra motor yağını biraz kalınlaştıralım 10w-40 ya da 5w-40 yapalım dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Doğru söylüyorsun servis ezbere iş yapıyor. En güzeli kendin anlayacaksın bakıcan durumuna, lazım değilse değiştirmiycen. Hava filtresini de her bin km'de bir çıkarıp elektrik süpürgesi filtresi gibi çırpıp tekrar takmak bile baya fark yaratıyor.
    Bir de arkadaşlar şu yakıt filtresi ne berbat bir yerde. 2 bakımdır ustama çektirdiğim eziyeti görünce utandım. Hatta değiştirmeye gerek yok dedi de ben ısrar ettim sonra pişman oldum. Abartıyor gibi olmayayım ama yarım saat uğraştık beraber.
  • yakıt filitre sini 3.bakımda değişin bence.temiz yerden alıyyorsanız birşey olmaz.zaten pislenince ışığıda yanıyor.her seferde veya 2 bakıma gerek yok.
  • dizel getzde yakıt filtresi, yaklaşık 1.5 litrelik bir tüp şeklinde. kolay tıkanmaz. ben yakıt filtresini değiştikten sonra 60 bin yol yaptım.ışığı yanana kadar kullanırım. sık değiştirmeye gerek yoktur.
  • günaydin arkadaşlar.
    getzimi alkali 2 yil oldu bu süre zarfında yakitimi hiç çeyrek deponun altına düşürmedim. bu aralar depodaki yakiti bitirmek icin iyicene bitirecem işşik yandiktan sonra kaç km yol alirim. hiç yandigini görmesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mnr980 -- 5 Mayıs 2014; 10:01:15 >
  • quote:

günaydin arkadaşlar.
    getzimi alkali 2 yol oldu bu süre zarfında yakitimi hiç çeyrek deponun altına düşürmedim. bu aralar depodaki yakiti bitirmek icin iyicene bitirecem işşik yandiktan sonra kaç km yol alirim. hiç yandigini görmesinde.

100 yazıyor ben de, ancak 120 falan gider sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvanda86 -- 5 Mayıs 2014; 10:11:10 >
  • Nuvanda86 kullanıcısına yanıt
    hocam isik var demi.
    benim şuan yol bilgisayari 120 km gösteriyordu.

• quote:

hocam isik var demi.
    benim şuan yol bilgisayari 120 km gösteriyordu.

ışık yandığında 100 oluyor hocam, pardon ben şimdi ki haline bakıp söyledim :) lamba yanmadan almıyorum ben genelde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Doğru söylüyorsun servis ezbere iş yapıyor. En güzeli kendin anlayacaksın bakıcan durumuna, lazım değilse değiştirmiycen. Hava filtresini de her bin km'de bir çıkarıp elektrik süpürgesi filtresi gibi çırpıp tekrar takmak bile baya fark yaratıyor.
    Bir de arkadaşlar şu yakıt filtresi ne berbat bir yerde. 2 bakımdır ustama çektirdiğim eziyeti görünce utandım. Hatta değiştirmeye gerek yok dedi de ben ısrar ettim sonra pişman oldum. Abartıyor gibi olmayayım ama yarım saat uğraştık beraber.

Hocam belki bahsetmişimdir, geçen ben de bakım yaptırıken aynı utancı yaşadım, adam cinküfür oldu, hassas bir yerde diye çekiştiremiyorda mazot filtresini, çıkarana kadar ustayla beraber ettiimiz küfürün haddi hesabı yok.. O nu oraya gömmenin mantığını anlayamadım, 1 - 2 cm daha boşluk olsa rahat çıkıp girecek..

• quote:

Orijinalden alıntı: acent

dizel getzde yakıt filtresi, yaklaşık 1.5 litrelik bir tüp şeklinde. kolay tıkanmaz. ben yakıt filtresini değiştikten sonra 60 bin yol yaptım.ışığı yanana kadar kullanırım. sık değiştirmeye gerek yoktur.

Hocam, bend e mazot filtresini sık değiştirmeye gerek olmadığını düşünenlerdenim, ancak başıma şöyle bir durum geldi, bir ay kadar önce bakım yaptırdım ve değiştirdim filtreyi, değiştikten iki gün sonra filtre uyarı lambası yanmaya başladı, ara ara yanıp sönüyor, ben ustanın zor çıkarıp takmasından dolayı etrafında ki soketlerde temassıszlık olduğunu düşünüyorum, bazı arakdaşlar da pislik gelmiştir diyor.. Lamba yanarken çekişte rölanti değerinde falan hiç bir farklılık yok.. Uyarı vermesi canımı sıksa da hayati bir zarar verecek gibi durmadığı için bir sonraki bakıma kadar ellemeyi planlamıyorum.. Yanıp sönmesi ilginç tabi.. Geçmiş sayfalarda lambanın yanarkenki resmi var..

• Arkadaşlar,
    Getz'deki OBD portunun yerini resimle paylaşabilecek birileri var mıdır? Direksiyonun altında dendi ancak maalesef bulamadım.
  • Arkadaşlar getz in debriyajı yukarda kavrıyo debriyaj ayarı varmı km 40 binde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmett36 -- 5 Mayıs 2014; 18:31:37 >
  • mehmett36 kullanıcısına yanıt
    var pedalin arkasinda n ayar yapiliyor.
    ben debriyaj balatadini değiştirdin benimde üstte kavriyor alusamadim doğrusu. bir kez ayara gittim olmadi biraz daha binip tekrar gidecem.

• 
Sayfa: önceki 13751376137713781379
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.