Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.554.491
Tıklama
Giriş
      1229 Mesaj
      17 Nisan 2014 12:51:42

Madem söz konusu olan durumu eşitlemek. Ön lasitklerin inik gözükmemesi için 34 ya da 36 yapacağıma. önler 32 iken arkaları 30 yaparım yanaklar aynı görünür.
      |
      |
      Dizel Getz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Nisan 2014 13:00:02
      quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Aracın uygun bir yerinde "Getz için şoför kapısını açınca direkte" etiket vardır. Olmadı kullanma kılavuzunda yazar. Her aracın yük ve hız durumuna göre ömür ve performansı azami seviyeye çıkaran ön ve arka lastik hava basıncı farklıdır.

Bu etikette yazan hava basınçları soğuk lastik için asgari oranı gösterir. O araçta o lastiğin soğuk halde o basınç seviyesinin altında tutulması önerilmez. Neden soğuk halde diyoruz, çünkü yola çıkınca lastik sürtünme ve şekil değiştirme sebebiyle ısınır, içerisindeki hava ısınır ve basınç haliyle artar. Lastikler yol yapıp ısınmışken tekere hava basmaya kalkarsanız, lastik hava basıncınız asgari kriterin altında kalır.

Hava az olursa yukarıda bahsedildiği gibi bir mekanizma işler ve fazla şekil değiştirmeye zorlama yüzünden lastik çabuk eskir, direksiyon ağırlaşır. Teker iz profili yola oturmadığından yol tututş azalır. Çukur, taş vs karşılaşma durumlarında lastik kesme ve jant kırma-eğme ihtimaliniz artar, bu fazla şekil değiştirmeye zorlama yüzünden yakıt tüketimi artar. Hava araç yüküne göre fazla olursa yine lastik iz profiliniz yola oturmadığından yol tutuşu azalır. Çukur, taş vs. karşılaşma durumlarında lastik kesme ihtimaliniz artar.

Getz için orijinal lastik ölçüsüne göre araç yüküne göre belirlenmiş etiket mevcut. O etiketi baz almak en idealidir. Onların soğuk lastik hava değerleri olduğunu ve lastiklerin mevsime göre havalarını ayda 1-2 psi kaybedebilecekleri gerçeklerini de dikkate alarak, kontroller aralıklarınızı ona göre ayarlarsınız.

Belirlenmiş standartları aşmamak lazım diyorsunuz..
      |
      |

• Çavuş
      91 Mesaj
      17 Nisan 2014 13:02:10
      quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

Madem söz konusu olan durumu eşitlemek. Ön lasitklerin inik gözükmemesi için 34 ya da 36 yapacağıma. önler 32 iken arkaları 30 yaparım yanaklar aynı görünür.

34 - 36 diyenler, ön lastikteki yayvanlıktan dolayı aşınmanın çok olacağını savunuyor ve eşit hava basmak doğru değil diyorlar.. Sadece görüntü değil yani.. 32 yi yeterli bulmuyorlar..
      |
      |
    • Binbaşı
      1229 Mesaj
      17 Nisan 2014 18:33:53
      valla ben yazlıkları taktırınca nitrojen bastırdım. Bi daha da değişiklik yapmam
      17 Nisan 2014 22:15:13
      quote:

valla ben yazlıkları taktırınca nitrojen bastırdım. Bi daha da değişiklik yapmam

nitrojen ne işe yarıyor.
      |
      |
      17 Nisan 2014 23:31:21
      ben önde motor olduğu için 32 hava vuruyorum.arkalara 30 hava vuruyorum.arkaya 32 hava vurunca çukurlarda çok zıplıyor.
      |
      |
      18 Nisan 2014 09:18:23
      mahalle lastikçimizin dediğine göre lastik ömrünü arttırıyor, inme yapmıyor. sıcak havalarda dahi lastiğin serin kalmasını sağlıyor vs vs. 20 tl fark için o kadar çok konuştu ki tamam nitrojen doldur dedim

Ha bir de eğer lastik inmiş ise kesin patlamıştır dedi. Nitrojen olunca hava kaçırmadığından vs vs.. google yazsanıza kardeşim sabah sabah az daha adamı arayıp sorcaktım :)
      18 Nisan 2014 11:58:48
      quote:

mahalle lastikçimizin dediğine göre lastik ömrünü arttırıyor, inme yapmıyor. sıcak havalarda dahi lastiğin serin kalmasını sağlıyor vs vs. 20 tl fark için o kadar çok konuştu ki tamam nitrojen doldur dedim

Ha bir de eğer lastik inmiş ise kesin patlamıştır dedi. Nitrojen olunca hava kaçırmadığından vs vs.. google yazsanıza kardeşim sabah sabah az daha adamı arayıp sorcaktım :)

sağol angel teşekkürler..
      |
      |

• Yüzbaşı
      621 Mesaj
      19 Nisan 2014 01:29:52
      Merhaba arkadaşlar. Konu çok uzun olduğundan her sayfaya bakmak mümkün olmuyor. Belki bahsedilmiştir ama bir soru soracağım. Ben bir kere Getz 1.4 DOHC kullandım. Debriyajı garipti, nasıl anlatsam yani akmıyordu ayağımın altında; kademe kademe hareket ediyordu. Ayrıca arabayı kaldırırken motor bağırıyordu, sanırım bununla ilgisi var. Acaba bu benim kullandığım arabanın problemi mi yoksa genel olarak böyle bir sorun var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      19 Nisan 2014 15:05:24
      quote:

Orijinalden alıntı: lubnatsimehc

Merhaba arkadaşlar. Konu çok uzun olduğundan her sayfaya bakmak mümkün olmuyor. Belki bahsedilmiştir ama bir soru soracağım. Ben bir kere Getz 1.4 DOHC kullandım. Debriyajı garipti, nasıl anlatsam yani akmıyordu ayağımın altında; kademe kademe hareket ediyordu. Ayrıca arabayı kaldırırken motor bağırıyordu, sanırım bununla ilgisi var. Acaba bu benim kullandığım arabanın problemi mi yoksa genel olarak böyle bir sorun var mı?

sizin kullandığınız aracla ilgili bi durum.
      19 Nisan 2014 15:10:34
      bu gün lukoilde indirim var
      4.13 ten e.dizel aldim
      155tl yakitla 585 km şehir içi yol yapmisin
      yolbilgisayari 6.4 lt yi gösteriyordu.

|
      |
      19 Nisan 2014 15:14:57

Teşekkürler
      |
      |
      kadir1983 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Nisan 2014 04:10:47
      lukoil in mazotu nasıl. kullanan varmı
      20 Nisan 2014 09:36:48

günaydın
      ben lıkoilden yakıt kullanıyorum vede memnunum.

-getzımın bagaj kapagının sağ tarafına bir şey sürtmüş ve bir parmak uzunlugunda hafif göçmüş allahtan boyada kavlama olmamış.
      sabah sabah onu gördüm sinirlerim bozuldu dogrusu
      bununla birlikte 4 yer ettı vakumla tamir ettirecem bakalım
      ilk önce bakım(firen debriyaj) sonra muayene daha sonra vakumlu tamirat.
      hadi hayırlısı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      acent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Nisan 2014 13:24:45
      merhaba arkadaşlar iki gün önce bende bir getz alarak aranıza katıldım 1.4 2009 model smartın bi üst modeli olan elektirikli aynalı 4cam otomatik ve geniş yol bil gisayari ekranı olan kırmızı renkte ve 40000km de hatasız orjial garaj arabası 18500ytl bir arkadaşın aracılığıyla yaşlı bir amcadan aldım benim ilk dikkatimi ceken şey direksiyonun biraz sert gelmesi bende hala 97 model doğan slx var neredeyse aynı sertlikte ve birde geri vitese takarken aynı benim doğan gibi takılma yapıyor şimdilik bu kadar yorumlarınızı bekliyorum
      20 Nisan 2014 13:38:17

hayırlı olsun
      iyi fiyata almışsınız.
      getz keyıflı bir araçtır tabıkı biraz serttir
      ama sızı üzmez
      tekrar hayırlı olsun.

|
      |
      mehmett36 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Nisan 2014 14:48:07
      tşkler
      |
      |
      20 Nisan 2014 15:04:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

günaydın
      ben lıkoilden yakıt kullanıyorum vede memnunum.

-getzımın bagaj kapagının sağ tarafına bir şey sürtmüş ve bir parmak uzunlugunda hafif göçmüş allahtan boyada kavlama olmamış.
      sabah sabah onu gördüm sinirlerim bozuldu dogrusu
      bununla birlikte 4 yer ettı vakumla tamir ettirecem bakalım
      ilk önce bakım(firen debriyaj) sonra muayene daha sonra vakumlu tamirat.
      hadi hayırlısı

Kolay gele.. Hepsi istediğin gibi sonuçlanır umarım.. Bende de bir iki küçük çökük var.. Yaptırınca bilgi verirsen sevinirim.. Nasıl ve kaça yapılıyor, çökük yer başına mı ücret alınıyor.. Sonucunda boyada deforme veya atma oluyormu? Tecrübeni paylaşırsan iyi olur hocam..

• Yarbay
      9252 Mesaj
      20 Nisan 2014 15:10:31

hocam boyada kalkma deforme yoksa hepsını yapıyorlar
      ben daha önce yaptırdım ama hafıf dalgalanma olabiliyor
      yapılması mümkün olmasına rağmen genede can sıkıcı bir durum.

|
      |
      Dizel Getz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Nisan 2014 16:56:57
      Slm arkadaşlar bu gün getz in çalışmayan elektirikli aynalarını söktük ve ön kapıdaki dügme ve kartın üst tarafına balata spreyi sıkmak suretiyle kartı temizledik kartın alt tarafı plastige yapışık oldugundan bir işlem yapamadık sonucunda sol ayna tamamı ile çalışırken sag ayna tek yönlü sadece iç tarfa dogru çalışıyor oda tam anlamı ile degil tam içe dogru degilde sol üst tarfa dogru gidiyor sag aynayı söküp sag tarafa taktıgımızda ise ayna tam anlamı ile çalışıyor yani her iki aynada saglam şimdi benim ya bu karttın yenisi yada tamiri lazım internette araştırdım parçayı bulamadım sizler ne önerirsiniz acaba bu kartın yenisi pahalımıdır tamiri mümkünmüdür kim yapar yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar...

Reklamlar
sohbet
son dakika
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,455
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.