Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1363. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13611362136313641365
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Orijinalden alıntı: Dizel Getz

HAVA FİLTRESİ: 24,00 TL
    YAĞ FİLTRESİ: 25,00 TL
    YAKIT FİLTRESİ: 35,00 TL
    POLEN FİLTRESİ: 28,00 TL
    PERİYODİK BAKIM İŞÇİLİĞİ: 60,00 TL
    Toplam: 172,00 TL
    Kdv: 30,96 TL
    Genel Toplam :202,96 TL

Motor yağı hariç BOSCH servisten aldığım fiyatlar böyle, ne dersiniz normal midir, bana KDV hariç pek yüksek gelmedi :)
    Araç 1.5 dizel

HAVA FİLTRESİ: 10 tl
    YAĞ FİLTRES : 8.00 tl
    YAKIT FİLTRESİ: 30,00 TL
    POLEN FİLTRESİ: 15,00 TL
    PERİYODİK BAKIM İŞÇİLİĞİ: 10,00 yada 20.00 TL
    Toplam: 73.00 TL
    Kdv dahil
    Genel Toplam :73.00 TL

yukarda senin bosch servisten aldığın fiyatı sanayide iyi bir usta malzemeleri parçacıdan alınca bu fiyata yapıyor ankarada.(yağ filitresi servis fiyatıdır)b

Bu çok iyiymiş.. Sanayiye de bir bakmak lazım.. Eyvallah

• istanbul fiyatlari mi boyle? yukarda yazdiginiz filtreler ve 10w40 magnatec yag ile birlikte mersin'de ozel servis'te 250 lira verdim. sagina soluna da baktılar ayrica.. yetkili servisin verdigi fiyat 270-300 arasiydi tam hatirlamiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Orijinalden alıntı: Dizel Getz

HAVA FİLTRESİ: 24,00 TL
    YAĞ FİLTRESİ: 25,00 TL
    YAKIT FİLTRESİ: 35,00 TL
    POLEN FİLTRESİ: 28,00 TL
    PERİYODİK BAKIM İŞÇİLİĞİ: 60,00 TL
    Toplam: 172,00 TL
    Kdv: 30,96 TL
    Genel Toplam :202,96 TL

Motor yağı hariç BOSCH servisten aldığım fiyatlar böyle, ne dersiniz normal midir, bana KDV hariç pek yüksek gelmedi :)
    Araç 1.5 dizel

HAVA FİLTRESİ: 10 tl
    YAĞ FİLTRES : 8.00 tl
    YAKIT FİLTRESİ: 30,00 TL
    POLEN FİLTRESİ: 15,00 TL
    PERİYODİK BAKIM İŞÇİLİĞİ: 10,00 yada 20.00 TL
    Toplam: 73.00 TL
    Kdv dahil
    Genel Toplam :73.00 TL

yukarda senin bosch servisten aldığın fiyatı sanayide iyi bir usta malzemeleri parçacıdan alınca bu fiyata yapıyor ankarada.(yağ filitresi servis fiyatıdır)b

helal olsun hocam en güzel ve doğru fiyatı sen verdin diğerleri şişirme fiyat.bende hava filtresini kendim alıp kendim değiştirmiştim 10 liraya almıştım.bosch mudur nedir zorlu kazıkçı bi yere benziyor.

• Konuyu toparlayayım :)
    Yaklaşık 1 ay kadar önce Hyundai Yetkili Servisinden 90 bin bakımı için fiyat aldım. Tüm filtreler değişecek, yağ değişecek ve V kayışı'da değişecek dedi ve buna istinaden 750 tl gibi (indirimli bluecard vs) bir fiyat çıkardı.
    Geçen sene 75 bin bakımından önce de yetkili servise gidip yine böyle fiyat almıştım (350 - 400 tl arası) Fiyatı duyunca kafam attı gittim sanayi'de (şaşmaz) yaptırttım bakımı. 200 civarı yani servisin verdiğinin tamı tamına yarı fiyatına hallettim bütün işlemleri. Hem de servisten farklı olarak aracımın başında yapılan her şeyi görme şansım oldu. (serviste aracı alıp götürüyorlar sizi de lütfen bekleme odasına buyrun diyorlar)

Bu sen de 90 bin bakımı olacak ağır bakımdır serviste yaptırayım diye niyetlendim ama yine yolunmak istemediğim için Bosch'tan da fiyat aldım. Bosch'tan aldığım fiyat servisin yarısı, sanayineden de alacağım fiyat (ki yağım var) bosch'un verdiği fiyatın en az 100 tl düşüğü olacak. Cebimde kalan 100 tl ile de öveçlerdeki boya koruma olayına gidicem.

• karaumut22 kullanıcısına yanıt
    Her ikisine de telefon et. Hangisinde abs varsa onu al. Ayrıca kaç hava yastığı olduğunu sor. Çünkü ikisi de diri gözüküyor. Eğer her ikisinde de abs yoksa kırmızı olanı tavsiye ederim. Hem sahibinden hemde hazır orjinal teybi çıkarılıp yeni teyp takılmış. Aldıktan sonra da haber et.
  • Bu aralar Ankara'da o kadar çok 34 plakalı vw var ki. Hayırdır inşallah dedim. İş yerimde 3 arkadaş dsg arızası yüzünden yedek araba alınca onların plakasının 34 olduğunu görünce durumu kavradım :) Bilginize...
  • :)) Şirketlerde ciddi anlamda bir Volkswagen'e yönelme durumu söz konusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

:)) Şirketlerde ciddi anlamda bir Volkswagen'e yönelme durumu söz konusu.

Ayni para

Adam niye i20 clio 208 vs alsinki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Getz imi satıp üzerine biraz ekleyip C sınıfı bir araç alayım diye düşünüyordum. Piyasayı bi inceledim 2. el düzgün araç alabilmek çok zor hele de bütçeniz çok değilse. Getzime sıfır lastikler vs aldım. Kullanmaya devam edicem. Şehirlerarası 18 kuruş yakıyor. Alacağım araç bundan azmı yakacak hayır. Sadece biraz daha büyük olacak. Zaten çok hız da yapmıyorum şehir içindede işimi görüyor. Sanayiye işim düşersede beni üzmüyor. Parçası bol ve ucuz. Zaten öyle kronik arızalarıda yok anca bakım için vs gidiyorsunuz. En iyisi bi süre daha getze binmek. Huyunu suyunu bildiğimiz araba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: s700

Getz imi satıp üzerine biraz ekleyip C sınıfı bir araç alayım diye düşünüyordum. Piyasayı bi inceledim 2. el düzgün araç alabilmek çok zor hele de bütçeniz çok değilse. Getzime sıfır lastikler vs aldım. Kullanmaya devam edicem. Şehirlerarası 18 kuruş yakıyor. Alacağım araç bundan azmı yakacak hayır. Sadece biraz daha büyük olacak. Zaten çok hız da yapmıyorum şehir içindede işimi görüyor. Sanayiye işim düşersede beni üzmüyor. Parçası bol ve ucuz. Zaten öyle kronik arızalarıda yok anca bakım için vs gidiyorsunuz. En iyisi bi süre daha getze binmek. Huyunu suyunu bildiğimiz araba..

Doğru bir karar. Anca getz'i satıp üstüne 20 bin daha eklerim dersen c sınıfı adam gibi bir araç alınabilir. (o da lokal boyalı vs)

• quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

quote:

quote:

Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var ;
    İş arkadaşlarımla iddaya girdik. Kalkış yarışı yapıcaz ve en öndeki arkadakine 2 boy fark atınca kazanmış olacak. (eşek kadar adamlarız bu da nerden çıktı derseniz ,geçersin geçemezsin muhabbeti işte)

Sorun şu ki 3 araç var ve biri benimki, diğerleri şöyle;

Vw golf 7 tsi 105 hp dsg (2013)
    Reno clio 1.5 dci 90 bg start-stop (2013)

2 boy fark yememek için ne yapmalıyım... İtibar meselesi..

Hepsiyle ışıklarda kapışmış biri olarak sana tüyo ;
    Kalkışta Yarım Debriyaj kalk, ne pati çektir ne yumuşak kalsın...

Asıl önemli nokta ise 1. Viteste 2,5 devirde hemen 2.ye al ve 2. viteste 3,5 devire kadar çıkmadan 3. vitese geçme. 3. Viteste de 3. devire kadar çıkabilirsin...Ondan sonra golf seni geçer..

Ama ilk 3 viteste hepsine fark atabilirsin...

Bu arada golf otomatikmiş...Hayli hayli ilk 8 saniyede onları yersin...Keşke ben de katılabilsemm

En kısa zamanda ankaraya bekliyoruz zaten. Şu araçları satmadan bir buluşma ayarlamak lazım. Benim getz 88 bin km oldu. Bütün arkadaşlar araçlarını yeniledi ben neden se bir türlü vazgeçemiyorum.

Bu arada aramızdaki en iddialı arkadaş clio sahibi olan :)

Sırasıyla yazayım.
    1. vites'i yarım debriyaj kalkıyorum 2500 devirde
    2. vitese takıp 3200 devir civarı
    3. vites (en çok güvendiğim) sonra 3700 devirden sonra
    4. vites zaten hız 100 oldu bile işte tam bu arada yarış sonucu belli olmuş olacak..
    Devirler hakkında tam bilgim yok aslında ben böyle kullanıyorum.
    Bazen yüksek devirde tork birden kayba uğruyo işte o aralığı hiç test etmedim.

sonuç ne oldu acaba, baktım ama göremedim

• Hafta sonu bakıma gideceğim.

V kayışımı değiştirmiştim. Sadece Fİltreler ve yağım değişecek. 88.000 oldu araba. 90.000 beklemeden gideceğim. 8bin km olunca gidiyorum sanayiye artık. Son 2 bakımı da sanayide yaptırdım. Epey memnun kaldım. Servisten fiyat aldım 650 lira istediler. İndirimliymiş :)) Epey bir güldüm. Hayırdır dedim, Kayış takımını komple değişeceğiz, kasnakları gergileri değişeceğiz, vs. vs dediler.Balata temizleme spreyine 5 lira diyor servis :) Ustaya sordum hocam sen manyak mısın kaymak gibi arabaya sakın elletme dedi...Arabamdan hiç sorunum yok... Sanırım ustayı dinlemek en mantıklısı. V KAYIŞI SETİNİ SİZ NE ZAMAN DEĞİŞTİRDİNİZ ??

:) Bu servisler bu kadar üçkağıtcı mı cidden merak ettim...Bu arada Yağı kendim aldığım için total maliyet 100 lira... 70 lira tüm filtreler 30 lira işçilik...Yapı da Edge 5w-40 aldım 4+1 olarak 110 liraya geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ortmen55 -- 10 Nisan 2014; 22:45:15 >
  • 2006 dizel getz sahibiyim. yağı 10 binde değişirim. hava ve yağ filitrelerini servisten orjinalini alırım. bu çok önemli. 5 litre en iyisinden sentetik yağıda alırım. bir ustaya değiştirtirim. yağ 130 tl hava filtre 23 tl yağ filtre 24 tl işçilik 20 tl toplam 197 tl. bu şekilde motorunuz uzun yıllar size masraf açmaz benim arabam 260 binde. 1 milyon km yol yaparım diye düşünüyorum.
  • ortmen55 O kullanıcısına yanıt
    bildigin kadarıyla v kayışı seti 4yıl veya 60km bir degişmesı lazım (aktuz hocadan net bılgı almalıyız)

@acent hey maşşallah. cıddı her hangı bı sorunla karşılaştınızmı?
    triger degiştirdınızmı?
    turboda bi sorun varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mnr980 -- 10 Nisan 2014; 23:05:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben arabayı 200 bin km de aldım.bir buçuk yılda 60 binde ben yol yaptım işim icabı. arabayı aldığımda triger zincir sesi vardı bin tl ye değiştirdim. birde baskı balata değiştirdim. başka masrafım olmadı saat gibi çalışıyor. hiç yağ yakma yok. yağ yakmıyorsa korkmayın. ben 30 yıllık sürücüyüm. ilk dizel arabam bu oldu. arabaya alıştım. sabit hızda devamlı kullandığınızda ekzosu tıkanmaya başlıyor. ara sıra 4000 devirlere çıkarak eksozunu temizlemek gerekiyor.
  • quote:

Hafta sonu bakıma gideceğim.

V kayışımı değiştirmiştim. Sadece Fİltreler ve yağım değişecek. 88.000 oldu araba. 90.000 beklemeden gideceğim. 8bin km olunca gidiyorum sanayiye artık. Son 2 bakımı da sanayide yaptırdım. Epey memnun kaldım. Servisten fiyat aldım 650 lira istediler. İndirimliymiş :)) Epey bir güldüm. Hayırdır dedim, Kayış takımını komple değişeceğiz, kasnakları gergileri değişeceğiz, vs. vs dediler.Balata temizleme spreyine 5 lira diyor servis :) Ustaya sordum hocam sen manyak mısın kaymak gibi arabaya sakın elletme dedi...Arabamdan hiç sorunum yok... Sanırım ustayı dinlemek en mantıklısı. V KAYIŞI SETİNİ SİZ NE ZAMAN DEĞİŞTİRDİNİZ ??

:) Bu servisler bu kadar üçkağıtcı mı cidden merak ettim...Bu arada Yağı kendim aldığım için total maliyet 100 lira... 70 lira tüm filtreler 30 lira işçilik...Yapı da Edge 5w-40 aldım 4+1 olarak 110 liraya geldi.

Evet uckagitci

Misal ben aldigimda triger kayitlarda gorunmuyordu

Dedim bi bakin cunku araba 48000de idi ama 7 yil olmustu

Bakamayiz dediler acinca degismek lazim dediler ve 900tl kilitlediler

Cikan trigere baktim tertemiz adam disarda degismis ama guvenemiyorsun adamada degistim dese bile

• Haa diyeceksin disardami yaptiriyorsun artik

Daha bakim zamani gelmedi ama yine servise gidecem cunku yapilan ise garantiveriyorlar

Ikincisi ve daha onemlisi getzin orj bakim parcalari piyasada yok hep yan sanayi degmez 3 5 lira icin

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Haa diyeceksin disardami yaptiriyorsun artik

Daha bakim zamani gelmedi ama yine servise gidecem cunku yapilan ise garantiveriyorlar

Ikincisi ve daha onemlisi getzin orj bakim parcalari piyasada yok hep yan sanayi degmez 3 5 lira icin

Yanlışın var hocam. Servisten 90 bin bakımı için fiyat aldım. Verilen listedeki tüm parçaları internetten buldum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Haa diyeceksin disardami yaptiriyorsun artik

Yanlışın var hocam. Servisten 90 bin bakımı için fiyat aldım. Verilen listedeki tüm parçaları internetten buldum.

orj hyundai kutusuylamı buldun

ben kartal sanayide bulamamıştım
  • 
Sayfa: önceki 13611362136313641365
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.