Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1354. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13521353135413551356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mnr980

anteni ne yaptın degiştırdınmı?
    iyi fiyat alırsan bende degiştireyım.

Ben arabayi aldigimda anten kirikti degiatirttim sanayide ama radyo dogru duruat cekmiyor. Baglayamidilarmi nedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slm lar arkadaşlar hyundayı getz marka aracımın elektrikli aynalarının biri çok az takılarak çalışıyor saga hareket ediyor başka yöne hareket etmiyor digeri ise hiç çalışmıyor ses seda yok ama ısıtmaları çalışıyor bu aynaların genel kronik bir sorunumudur sürekli çalışmadıgından arızamı yapar bu arızanın sebebleri nelerdir tamiri mümkünüdür fikri olan arkadaşlar yardım ederse çoks evinirim saygılar...
  • JackDaniels kullanıcısına yanıt
    konpilemi degiştırdınız?
    orjinalmı anten?
    kaça taktırmıştınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Komple degisti. Dipten kirikti. Tek almamistim . Kapi citasi filtre buji sinyal vs hepsin8 almistim

• kartalacar K kullanıcısına yanıt
    Hic karsilastigim veya duydugum bi ariza degil. Dugme arizali olabilirmi. Motor arizasi olabilir yada

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Hic karsilastigim veya duydugum bi ariza degil. Dugme arizali olabilirmi. Motor arizasi olabilir yada

Slm lar dügmede olması zor geliyor çün ki sol tarfta ki yarım yamalak çalışıyor ama sag taraftakinde tık yok saygılar...
  • kartalacar K kullanıcısına yanıt
    Tamam iste sonucta sag soluda dugmeden seciyorsun. Ya dugme bozuksa ve sol aynayi secmiyorsa. Aynadan olsa sag aynada tek yone calismazdi komple giderdi. Bellide olmaz belkide aynadandir ama dugmeyide gozardi etme bence

• Merhaba arkadaşlar bugün yolda 30 km civarı hızla giderken sopa şeklinde bi tahtanın üstünden geçtim tekerin sopaya basmasıyla sopa yay gibi gerilip arabanın altına vurdu ayaklarımda hissettim diyebilirim o titreşimi Sormak istediğim egzoz boruları oldukça narin ve bu çarpma sonucu egzoz borularında delik veya herhangi bir hasar meydana gelmişmidirÇarpma sonrası şöyle bi aracın altına baktım ortada iki egzoz borusunu birleştiren susturucu gibi bir metal var onun ortasında bi göçme farkettim egzozun sesinde herhangi bir problem yok ama kafama takıldı yorumlarınızı bekliyorum...

• vav1en V kullanıcısına yanıt
    Eger susturucuya vurduysa ve seste degisiklik yoksa bisey olmaz

• Üstad cevabın için sağol ama nereye vurduğunu bilmiyorum aracın altına bakınca direk ortadaki susturucuda bi göçme gördüm belki daha önceden olmuştur.Egzoz borularının delinmesinden veya bağlantı yerlerinden kaçak yapmasından şüphelendim açıkçası bunu nasıl kontrol ederim elimi egzoza koydum sıcaklık geliyor üflüyor ama başka bir yöntem varmı egzoz kaçağını anlamanın @JackDaniels
  • quote:

Orijinalden alıntı: vav1en

Üstad cevabın için sağol ama nereye vurduğunu bilmiyorum aracın altına bakınca direk ortadaki susturucuda bi göçme gördüm belki daha önceden olmuştur.Egzoz borularının delinmesinden veya bağlantı yerlerinden kaçak yapmasından şüphelendim açıkçası bunu nasıl kontrol ederim elimi egzoza koydum sıcaklık geliyor üflüyor ama başka bir yöntem varmı egzoz kaçağını anlamanın @JackDaniels

elini egsoz çıkışına bastır ve arabanın altına bak ses veya duman geliyorsa kaçak vardır yoksa sorun yok

tabii elini sürekli tutamazsın ara ara yap

altına bakarken bastır bırak

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

ayna ile iligli iki ihtimal var.. ya kabloda temassizlik var ya da hareket ettirmek icin tutan tırnaklar kırılmıs olabilir.. keza ayni sorun bende de var ve servis tamirinin mumkun olmadigini takım halinde satildigini soyluyor.. sol ayna arayisindayim ben de..
  • Bu radyoların net çekmeme durumu maalesef çoğu araç için ortak sıkıntı. Antenlerden daha çok radyolarla ilgili. Elimde PIONEER'in 80lerden kalma bir radyosu var. İnanılmaz bir tuneri var, orijinal radyonun zorlandığı her ortamda net çekiyor. Ses kalitesi olumlu anlamda çok farklı. Çoğu kişiye "vay be radyo istasyonları bu kadar net yayın yapıyor muymuş" dedirir.

Umarım ülkemize şu karasal uydu sistemi bir an önce kurulur da, dijital yayıncılığın nimetlerinden arabalarımızda da faydalanabiliriz. Çalan şarkı bilgilerinden tutun da yol durumuna kadar çoğu bilgiyi anında ekranda görür, berrak ses kalitesiyle her ortamda dinleyebiliriz.

DearAngel, plakalık değiştirilmesinden rahatsız olmayan kalmadı herhalde. Firmalar parasını ödediğim hizmete başlamadan önce üşenmeden plakalıkları değiştiriyorlar. Üstelik eskiden firma isimleri siyah zemine çok dikkat çekmeyecek küçük punto ile yazılırken şimdilerde işi abarttılar. Firma ismi büyük, renkli vs.. Benim plakama bakan plakadan önce onu görüyor. Billboard gibi mübarekler.
    JackDaniel'sın dediği gibi krom plakalık takmaktan veya plakalarımızı yalın haliyle çift taraflı bant ile kaportaya yapıştırmaktan başka çözüm yok. Geçen gün online satış sitesinden satın almak üzereydim ki kalitesinden emin olamadım, fırsat bulunca görerek alıp takacağım.

Araba piyasasına gelince, artık çoğu insan kafasında belli bir marka modelle yola çıkmıyor. Sağlamlıkları da, servis hizmet kaliteleri de, yakıtları da hemen hemen eşitlendi. Bugün dizel b sınıfı bir otomobilin temizi aşağı yukarı aynı fiyat oldu. Öyle olunca piyasası da biraz şansa kalıyor. Temiz bir kullanılmış araba bulan birine ikisine bakmıyor. O anlamda tüketici bilinci oluştu diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

anteni ne yaptın degiştırdınmı?
    iyi fiyat alırsan bende degiştireyım.

merhaba munır hocam
    servisi arayıp sordum(ata Hyundai) antene 55 lira antenın tavana tutan kısmına yıne 55 lira yani 110 lira para istediler ve artı işçilik.işçilik içinde tavan açılıcak mı açılmadan yapılır mı bakmak lazım ona gore fiyat verelim dedi.bende şimdilik askıya aldım denk gelen bır yerde ucuz yollu yaptırmayı dusunuyorum.yaptırınca yıne haber veririm.(akbak Hyundai servisi aradım onlarda işçilik dahil 120 lira dedi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1983 -- 28 Mart 2014; 14:17:56 >
  • Camlara ruzgarlik aldim mugen tip 45 tl

Renk bildigin siyah ama alternatif yokmus artik

Fena durmadi

Jantlara sticker alamadim artik satilmiyo dedi satici

Avukatla geziyolar artik dedi

Opelden gelmisler gecende

1- 2 yere daha sordum yok

Simdilik kaldi

Plaka altligida bulamadim kafama gore

• quote:

Orijinalden alıntı: TORSION

Arkadaşlar makyajlı model dizel boyasız değişensiz veya en fazla üç parça boyalı 125.000km altı masrafsız ve temiz Getz arıyorum, piyasası karman çorman. Bir iki ay önce 18.500-19.000'e bu saydığım kriterleri karşılayan araçlar satılmıyordu şimdi 20'nin altında pek yok olan da hasarlı vs. Etrafınızdan piyasa hakkında bilgi edinebileceğim satış rakamı paylaşır mısınız mesajımı alıntılayarak ve araçtan, fiyattan bahsederek. Sahibinden'in ne nane yediği belli değil herkes kafasına göre fiyat yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ortmen55 -- 28 Mart 2014; 19:18:21 >
  • quote:

Arkadaşlar makyajlı model dizel boyasız değişensiz veya en fazla üç parça boyalı 125.000km altı masrafsız ve temiz Getz arıyorum, piyasası karman çorman. Bir iki ay önce 18.500-19.000'e bu saydığım kriterleri karşılayan araçlar satılmıyordu şimdi 20'nin altında pek yok olan da hasarlı vs. Etrafınızdan piyasa hakkında bilgi edinebileceğim satış rakamı paylaşır mısınız mesajımı alıntılayarak ve araçtan, fiyattan bahsederek. Sahibinden'in ne nane yediği belli değil herkes kafasına göre fiyat yazıyor.

Hocam bende 2006 Model VGT Full paketli getz var. Araç 88.000 de ve değişen boya felan yok. Tamamen orjinal. Piyasaya bakınca benim arabayı satsam aynı km'de aynı segmentte aynı özelliklerde alacağım en ucuz araba 25000 TL...Onlar da getz kadar atik ve ekonomik olamaz.

Bu yüzden aracımı satacak olsam asla 21,500 'dan aşağı vermem. Temiz bulursan getze aynı yaşına 22,000 bile verebilirim. Araba çıkarıyor çünkü.

Hem bakımı ucuz hem yakıtı iyi. Tekeri bile 100 tl. Daha ne arıyoruz ki.Ekonomiyse alırken değil kullanırkenki duruma bakmak lazım bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

quote:

Hocam bende 2006 Model VGT Full paketli getz var. Araç 88.000 de ve değişen boya felan yok. Tamamen orjinal. Piyasaya bakınca benim arabayı satsam aynı km'de aynı segmentte aynı özelliklerde alacağım en ucuz araba 25000 TL...Onlar da getz kadar atik ve ekonomik olamaz.

Bu yüzden aracımı satacak olsam asla 21,500 'dan aşağı vermem. Temiz bulursan getze aynı yaşına 22,000 bile verebilirim. Araba çıkarıyor çünkü.

Hem bakımı ucuz hem yakıtı iyi. Tekeri bile 100 tl. Daha ne arıyoruz ki.Ekonomiyse alırken değil kullanırkenki duruma bakmak lazım bence.

Aslında 110'luk bulmaya çalışıyorum ama çıkmıyor satışa, %99 88hp. Çok önemli değil gerçi, yakıt tüketimleriniz ne kadar uzun yol-sehiriçi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

quote:

Aslında 110'luk bulmaya çalışıyorum ama çıkmıyor satışa, %99 88hp. Çok önemli değil gerçi, yakıt tüketimleriniz ne kadar uzun yol-sehiriçi?

110luğa gerek yok.88lik de fena gidiyor.

Ben performanslı kullanıyorum. Yani ışıklarda felan ilk çıkan ben olurum genelde. Bakımlarını zamanından önce yaptırırım. Bu şekilde İstanbul'da Taksim-Basın Express- Başakşehir arasında 5,5-5,7 litre

Ordu Şehiri çinde 5,2-5,5 litre arasında değişiyor. Zaten bu seviyelerden aşağı düşenler de asla 2,500 deviri geçmeyenlerdir.

Uzun yolda ise Ordu'dan İstanbula 4,1 ile geldim en son. Uzun yolda çok ekonomik..Geri dönüşte genelde 130 ve üzeri seyir ettim. o zaman da 5,9 litre yakmıştı...

• Teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 13521353135413551356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.