Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1350. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13481349135013511352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    araç üstünde nasıl duruyor acaba bi resim varmı

tork jantları istanbul anadolu yakasında bulabileceğim bi yer bulamadım nette

sanırım ankarada fabrikası torkun

bide şu kormetali gördüm bugün yarın bi bayisine gidip deneyecem baya model var dedi adam elimizde

• ortmen55 O kullanıcısına yanıt
    hocam ben 10 30 dan 5 40 geçtım baya fark gördüm
    genel bilgi motor yıprandıkça yagı kalınlaştırmak gerekır dıye. ama ben ıncelltım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DOHCVTEC D kullanıcısına yanıt
    mandalı yukarı çekin iyice çekin hatta vites topuzuyla kuvvetlice çekin sıkıntı kalmıyor. Geri vites ve 1. viteste kesinlikl işe yarıyor. Aynen bende yaptırdım yağladık dediler sorun 2 ay sonra tekrar başladı. Sorunu vitesi yukarı çekerek çözdüm. İnşallah sizde de işe yarar.
  • JackDaniels kullanıcısına yanıt
    İşe yürüyerek geldiğmden çekemem ama akşam eve dönüşte çekeyim.

Kırmızıyla işaretlediğim yerler kaldırımda ezildi. Benim gibi kaldırıma sıfır yanaşma meraklısıysan tavsiye etmem. Jantın dışa taşan kısmı olması iyi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

hocam ben 10 30 dan 5 40 geçtım baya fark gördüm
    genel bilgi motor yıprandıkça yagı kalınlaştırmak gerekır dıye. ama ben ıncelltım.

ben 90 bin bakımı için 5w-30 castrol edge aldım tam sentetik.. Daha bakıma girmedim yağ evde duruyor. Acaba 5-40 mı alsam diyorum. Yazın ankara ve antalya sıcağında 5-30 az mı gelir?
  • DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    Hocam madem elınıze 5 30 var onu kullanın bır sonrakı bakıma 5 40 gecin
    5 30 açılmadıysa problem olmaz.

• quote:

Hocam madem elınıze 5 30 var onu kullanın bır sonrakı bakıma 5 40 gecin
    5 30 açılmadıysa problem olmaz.

Yok açılmadı 2 tane dört litrelik aldım daha karlı oldu :)

Birde şunu sorucam. Yağ değişiminden önce motordaki eski yağ boşaltıldıktan sonra, motordan yağın iyice arındırılması için bir yöntem var mı?
    Çünkü bana çok mantıklı gelmiyor hala içinde eski ve kararmış yağ kalıntıları varken yeni yağ koymak.
  • DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    hocam ben geçenlerde degiştirdim
    adamlarin işi yağ ve yağ degişimi filitre (taki orjınal filitrelere kadar var) koca tesis
    yagi degiştirmeden kontrol etti usta dedı katkı koyalım motorun içindeki torto pislik vb. çözsün atısın dedi.
    tamam dedım yarım lıtrelik kutuda bir ürün açtı motora koydu aracı 3 dk rolantııde çalıştırdık daha sonra yagı bışalltı söktü aldı içerindekı pisligi iyicene içi boşalana kadar bekledı daha sonra tapayı kapadı.

birde ıkıncı 4 lt yagı açtırmayınkı yağ bozulmasın. yağ açılınca oksijenle teması yagın kalitesını cıddı zararı oldugunu biliyorum.
    +1 lt alıp koyun.

• quote:

geçmiş olsun kadir.
    benımde kırıldı şu an öyle kullanıyorum
    ben araştırmıştım orjina anten ve degişimi 60 tl civarı fıyet verdıler.

bu arada yağ bakımını yaptırdınmı ben
    senın işyerının yanıdakı helvacıoğlunda yaptırdım memnunum
    5 40 edge baya fark ettı araçta.

teşekkür ederim münir hocam
    anten yok ama yinede çekiyor.estetik açıdan taktırmayı düşünüyorum tabi maddi anlamda müsait oluduğum bi zaman.
    60 liraysa iyi diyorum.fazlası fazla olurdu gerçi oda fazla ama.

yağ bakımı bende helvacıoğlunda yaptırdım.yaklaşık 3 ay felan oldu castrol magnatec 5/30 koydurdum.işin aslı aktuz üstad mobil 3000 5/30 tavsiye etti ama castrol 10 lira daha fazlaydı bende daha iyi olur diyerekten castrol koydurdum 75 liraya + 10 lirada yağ filtresi 85 liraya mini bi bakım yaptırdım.

ama benim anlamadığım şu yorumlarda yağ değişikliğinden sonra araçlarda iyi yada kötü(yağın durumuna göre) herkes birşeyler hissetmiş ama ben hiç birşey hissetmedim,ne olumlu ne olumsuz.niye böyle anlamadım.yaklaşık 7 aydır biniyorum getze ilk defa yağ değiştirdim ondan mı yoksa

birde castrol magnetec hakkında yorumlar nasıl ve edge ile farkı nedir.

• selam getz kulübü üyeleri
    bende de 2006 dizel getz var 1 yıldır kullanmaktayım. bu süre içinde araç ile ilgili deneyimlerimi sizlere aktarmak isterim. belki getz sahipleri için faydalı olabilir. dizel araba kullanmaya ilk bu araçla başladım.ben aracı aldıktan sonra devirli kullanmadım.6-7 ay sonra eksozunun tıkanmaya başladığını farkettim. ustam belli aralıklarla sürerken 4000 devirlere çıkarmamı tavsiye etti. dediğini uyguladım ve araç simsiyah dumalar attı ve rahat çalışmaya başladı ve tüketimi düştü. Bunun dışında hava filtresini değiştirdiğinizde sarfiyatının oldukça düştüğünü farkettim. Fakat hava filtresini orjinalini almanızı tavsiye ederim.yan sanayi ürünlerinin kağıda benzer, havayı güç geçiren yapıda olduğunu gördüm.bunlar motora zararlı bence .hava emişini güçleştirdiği gibi yakıt sarfiyatını arttırır bence. saygılar...
  • devirli olarak arabayi biraz zorladiktan sonra tuketimim benim de dustu. ilginc.. bu isi arac muayenesinden once de yapmak istiyorum. belki muayenede tekrar acilmis olur..
  • öncelikle merhaba

1.3 2005 otomatik getz'im var benzinli çok yakması hariç çok memnunum yalnız şöyle şikayetim var servis çözüm bulamadı; motor soğukken gaz pedalı tarafından elektrik

kaçağı gibi ses geliyor böyle bir şikayeti olan var mıdır veya çözüm bulan var mıdır ?
  • emrahtom
    benim dizel getzde gaz teli yok, gaz pedalında potansiyometre var ve radyo frekansı ile gaza uzaktan kumanda ediyor. getz lerin hepsinde aynı sistem vardır kanımca.sizin bu pedaldaki potansiyometrede kısa devre olabilir. elektrikçiye gösterebilirsin.
  • öncelikle merhaba

1.3 2005 otomatik getz'im var benzinli çok yakması hariç çok memnunum yalnız şöyle şikayetim var servis çözüm bulamadı; motor soğukken gaz pedalı tarafından elektrik

kaçağı gibi ses geliyor böyle bir şikayeti olan var mıdır veya çözüm bulan var mıdır ?
  • emrahtom E kullanıcısına yanıt
    soğukken yapıyor sıklıkla....

aslında satmayı düşünüyorum ancak bu arızasını ( arıza mıdır bilmem ) yaptırmadan satmayı düşünmüyorum....
  • emrahtom ve acent.
    Bu muhabbetin sonu araçlarını satmayı düşünen iki arkadaş muhabbetine mi dönecek ?
  • arkadaşlar merhaba. ilk kez araba sahibi olacağım, hatchback'ler arasında bütçeme uygun olarak hyundai getz seçtim. uzun zamandır temiz bir araç bulmak için bekliyorum. bugün bir tanesini görmeye gideceğim. 2009 model 1.4 dohc, 50.000 km'de lpg'siz. fiyat 19500. araç arkadan darbe almış, sadece tampon değişmiş, bagaj kapağında düzeltme var, tramerde 2500tl civarı hasar kaydı çıkıyor. bunun dışında boyalı ve değişen parçası yok. kafamı karıştıran tek şey lpg olmaması. lpg de taktırınca araç için 21.000 tl kadar ödemiş olacağım. sizce lpg'siz bir hyundai getz için bu fiyat uygun mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smtplt87

arkadaşlar merhaba. ilk kez araba sahibi olacağım, hatchback'ler arasında bütçeme uygun olarak hyundai getz seçtim. uzun zamandır temiz bir araç bulmak için bekliyorum. bugün bir tanesini görmeye gideceğim. 2009 model 1.4 dohc, 50.000 km'de lpg'siz. fiyat 19500. araç arkadan darbe almış, sadece tampon değişmiş, bagaj kapağında düzeltme var, tramerde 2500tl civarı hasar kaydı çıkıyor. bunun dışında boyalı ve değişen parçası yok. kafamı karıştıran tek şey lpg olmaması. lpg de taktırınca araç için 21.000 tl kadar ödemiş olacağım. sizce lpg'siz bir hyundai getz için bu fiyat uygun mudur?

Dikkat edin. Benzinli Getzlerde LPG taktırınca muayeneden geçemiyor diye biliyorum.

Forumda benzinli kullanan arkadaşlara bir danışın

• quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

quote:

arkadaşlar merhaba. ilk kez araba sahibi olacağım, hatchback'ler arasında bütçeme uygun olarak hyundai getz seçtim. uzun zamandır temiz bir araç bulmak için bekliyorum. bugün bir tanesini görmeye gideceğim. 2009 model 1.4 dohc, 50.000 km'de lpg'siz. fiyat 19500. araç arkadan darbe almış, sadece tampon değişmiş, bagaj kapağında düzeltme var, tramerde 2500tl civarı hasar kaydı çıkıyor. bunun dışında boyalı ve değişen parçası yok. kafamı karıştıran tek şey lpg olmaması. lpg de taktırınca araç için 21.000 tl kadar ödemiş olacağım. sizce lpg'siz bir hyundai getz için bu fiyat uygun mudur?

Dikkat edin. Benzinli Getzlerde LPG taktırınca muayeneden geçemiyor diye biliyorum.

Forumda benzinli kullanan arkadaşlara bir danışın

Hocam doğru söylüyor. Aracı alacaksanız önce araç maksimum ağırlık ve lpg tank hacmi ile bir hesap yaptırın. Maksimum ağırlıktan muayene takılabilir. Bunu en iyi lpg bayilerinden öğrenebilirsiniz.

• quote:

2009 larda kg sorubu yok sanırım

donanımı nedir aracın

abs varmı tek airbagmi aynalar elektriklimi vs vs
  • 
Sayfa: önceki 13481349135013511352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.