Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13381339134013411342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Gerek kauçuk gerekse de PVC parça üretimlerinde
    Üretici, direk fabrikasına vermiyorsa ve hayati önem taşıyan parça değilse
    her zaman kalitesiz ürün yaparlar maliyetten kaçmak için
    Örnek, paspas, silecekler, kapı contaları..

üretici fabrıkasına vermiyor derken tam anlayamadım üstad biraz açarmısın konuyu?

Alıntıları Göster
    Yani X firma silecek yapıyor, paspas yapıyor marketlere, servislere satılan ürünlerde kalite fazla olmaz
    Ama hyundai, reno veya fiat gibi araba markalarının fabrikasına üretim bandına veriyorsa bir sürü şartlarını karşıladıktan sonra girebiliyor.

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    tamamdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

tamamdır.
    birileri benim soruma ne zaman cevap verecek acaba ?
    hangi soru derseniz depo kapağı açma ve bagaj kapağı açmayla ilgili olan.
  • DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    Benim getz full+full. sadece depo açma mandalı var. Bundan önceki arabam da eski kasa Getzdi (2004 model) ve onda da sadece depo açma mandalı vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettughan

quote:

Orijinalden alıntı: MOBIUS

quote:

Orijinalden alıntı: ustad_10

quote:

2010 CRDI Getz'imden çok memnunum. 200 TL mazot = 900 KM üzerinde yol yapıyorum. ŞEHİR İÇİ !

Aracımı değiştirmeyi hiç düşünmem. Bir de ses izolasyonu yaparsam (taban ve kapılar) değme keyfime

2010 crdi getz var bende de . 200 tl ile 750 km anca gidiyorum. Daha fazla km icin ne gibi öneriniz olabilir.

Arkadaşım öncelikle araç bakımlı olacak bunu söylemeye gerek yok. Bir diğer husus da kullanımdan kaynaklanıyor. Mesela 300 metre ileride kırmızı ışığı görmüşsem gaza basmayı bırakırım. Agresif kullanmam. Bir de motora motor silk koymuştum. 3000 km den sonra çok faydasını gördüm. Bir iki dk motoru ısıtmadan da sürmem. Yeni michelin lastiklerden sonra 900 küsürlerden 850 küsüre indi bunu da belirteyim. Mazot shell' den. Lastikler ön ve arka 32 psi hatırlatırım

motorsilk olayını sizden duyuyorum. 2007 crdi var bende de. ne gibi farklılık oldu gözlemlerin neler ?

Motorsilk resmi sitesinde bol açıklama var, burada ayrıntıya girmeyim. Ama performansda ve motor sesinde bariz farklar hissettim. Aman dikkat edin.. motorsilk kullanmak bişey değil, asıl dikkatedilecek şey, motorsilki doğru uygulamak. Araçda çekiş gücü arttı, motor sesi biraz daha azaldı ve en önemlisi de yakıt sarfiyatım düştü.

Bu arada arkadaşlar ÇOK TEMİZ STAREX arıyorum. Öneriniz var mı? Üzülerek takas yapacağım. İhtiyaçtan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmettughan

quote:

quote:

quote:

2010 CRDI Getz'imden çok memnunum. 200 TL mazot = 900 KM üzerinde yol yapıyorum. ŞEHİR İÇİ !

Aracımı değiştirmeyi hiç düşünmem. Bir de ses izolasyonu yaparsam (taban ve kapılar) değme keyfime

2010 crdi getz var bende de . 200 tl ile 750 km anca gidiyorum. Daha fazla km icin ne gibi öneriniz olabilir.

Arkadaşım öncelikle araç bakımlı olacak bunu söylemeye gerek yok. Bir diğer husus da kullanımdan kaynaklanıyor. Mesela 300 metre ileride kırmızı ışığı görmüşsem gaza basmayı bırakırım. Agresif kullanmam. Bir de motora motor silk koymuştum. 3000 km den sonra çok faydasını gördüm. Bir iki dk motoru ısıtmadan da sürmem. Yeni michelin lastiklerden sonra 900 küsürlerden 850 küsüre indi bunu da belirteyim. Mazot shell' den. Lastikler ön ve arka 32 psi hatırlatırım

motorsilk olayını sizden duyuyorum. 2007 crdi var bende de. ne gibi farklılık oldu gözlemlerin neler ?

Motorsilk resmi sitesinde bol açıklama var, burada ayrıntıya girmeyim. Ama performansda ve motor sesinde bariz farklar hissettim. Aman dikkat edin.. motorsilk kullanmak bişey değil, asıl dikkatedilecek şey, motorsilki doğru uygulamak. Araçda çekiş gücü arttı, motor sesi biraz daha azaldı ve en önemlisi de yakıt sarfiyatım düştü.

Bu arada arkadaşlar ÇOK TEMİZ STAREX arıyorum. Öneriniz var mı? Üzülerek takas yapacağım. İhtiyaçtan

Alıntıları Göster
    selamlar bir sorum var tecrübesi olan varmı 2011 getz var sol manuel aynama kamyonet vurdu komple kırıldı ayna ve kasası ayrıca kapıda falan birsey yok fakat sanki elcıği acmak için cektiğimde daha sesli acılıyor tak diye kaparken biraz daha sert kapamak gerekiyor anlaşma tutanağı yaptık diğer araçta bişey yok benim kaskom var fakat ekspertiz sen hatalısın derse kaskom bozulurmu karsı taraf hatalıysa yaptıracam nasıl bunu oğrenebilirm yoksa hic ugrasmıyım dısardan kendim mi yaptırıyım vatandas 40 lıra para verdi yarı yarıya dedi bende fazla ugrasmadım ne dersiniz tesekkurler sımdıden

• quote:

Orijinalden alıntı: Dizel Getz

Arkadaşlar bir iki tavsiye ricam olacak, temizleyici mazot kaktkılarından eklemeyi düşünüyorum yakın zamanda, bu katkı için marka öneriri ve nasıl uygulamak gerektiğini ne sıkılıkla kullanmak gerektiğini anlatabilirseniz sevinirim..
    Bir öneri ricam da silecekler konusunda, sol silecek sertleşmiş durumda ses çıkartarak siliyor camı, silecek için de marka önerecek olan varmıdır acaba.. Teşekkürler selamlar..

Birçok marka denedim.

Rbw marka tek geçerim. Her yıl yenilemek koşuluyla. ön 55cm, 35 cm. Bulamazsan 53cm, 38 cm.

Arka orijinali 35, 38 de oluyor. Silecekler muz tipi, hem iyi temizliyor hem şık. Yok klasik olsun, iyi birşey dersen Bosch

Hepsiburadada 5er tlden toplam 15 tl rbw silecekler.
  • biuu kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Rbw ya bir bakayım
  • DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1yenimesaj

selamlar bir sorum var tecrübesi olan varmı 2011 getz var sol manuel aynama kamyonet vurdu komple kırıldı ayna ve kasası ayrıca kapıda falan birsey yok fakat sanki elcıği acmak için cektiğimde daha sesli acılıyor tak diye kaparken biraz daha sert kapamak gerekiyor anlaşma tutanağı yaptık diğer araçta bişey yok benim kaskom var fakat ekspertiz sen hatalısın derse kaskom bozulurmu karsı taraf hatalıysa yaptıracam nasıl bunu oğrenebilirm yoksa hic ugrasmıyım dısardan kendim mi yaptırıyım vatandas 40 lıra para verdi yarı yarıya dedi bende fazla ugrasmadım ne dersiniz tesekkurler sımdıden

manuel ayna sonuçta çıkmacılarda 40-50 tl ye bulursun hatta biraz daha uğraşsan aynı renk bile bulursun (tabi aynaların siyah değilse)
    (keşke aynanın fotoğrafını paylaşsaydın merak ettim hasarı.)

kaskonun mini hasar ödeneği yok mu? eğer varsa mini hasardan hallettirebilirsin tabi biraz da senin konuşmana bağlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: shade_86

arkadaslar 2006 model 1.5 vgt motor getz için hangi motor yagını kullanmak gerekiyor bilen varsa yazabilir mi

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Ankara 'da Getz arıyorum, dizel ve 15.000 TL 'ye kadar, önerebileceğiniz araç varmıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: hie

Arkadaşlar Ankara 'da Getz arıyorum, dizel ve 15.000 TL 'ye kadar, önerebileceğiniz araç varmıdır

Slm 4 silindirli dizel ariyorsaniz bu piyasada bu fiyata temiz bir araba zor bulunur ama iyi araştırılırsa olmayacak iş degil saygilar...
  • quote:

şamazda çıkmacılara git. 15 bin tl'ye hem getz hemde dizel 2-3 günde toplarlar sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

quote:

Slm 4 silindirli dizel ariyorsaniz bu piyasada bu fiyata temiz bir araba zor bulunur ama iyi araştırılırsa olmayacak iş degil saygilar...

Ankara 'da aşağıdaki araçları bulabildim, araştırmaya devam ediyorum. Olmazsa il dışınada bakacağım, teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/hyundai-getz/ankara/dizel?hasPhoto=true&a4_max=200000&a706=32474&a5_min=2004&sorting=date_desc&viewType=Gallery&price_max=17000

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    selamlar. bugun 1.4 doch hy klm 2010 model 100.000km'de araç aldım.boyasız değişensiz bi araç.20 bin tl verdim. fiyat hakkındaki yorumunuz nedir?
    hıç aklımda olmayan bı arabaydı bu, yaklaşık 1 ay fıat stılo,1 ay pejo 307 sw otm, 1 hafta fokus sw otm, 1 haftada honda jazz otm takıp ettıkten sonra getz nasıp oldu...:))
    arka susponsıyon sertlığı klasık bi sorun galıba.bide az önce farlar açııkken sürücü tarafındaki cam kumanda düğmelerinden sadece birinin ışıklı oldğunu farkettim, henuz bugun ilk günüm, yakıt bilgilerini de tecrubeyle paylaşırım...

• Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin, iyi günlerde kullanın..
    Aracınız otomatik vites mi? Eger öyleyse bence fiyat uygun görünüyor, değilse normal, neticede değişen yok, kaza yok.
    Benim aracım otomatik, şehir içi yoğun trafikte 10 lt./100 km. civarı, km.de 50 kr. yakıyor.
  • yasinankon Y kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
  • quote:

Arkadaşlar bir iki tavsiye ricam olacak, temizleyici mazot kaktkılarından eklemeyi düşünüyorum yakın zamanda, bu katkı için marka öneriri ve nasıl uygulamak gerektiğini ne sıkılıkla kullanmak gerektiğini anlatabilirseniz sevinirim..
    Bir öneri ricam da silecekler konusunda, sol silecek sertleşmiş durumda ses çıkartarak siliyor camı, silecek için de marka önerecek olan varmıdır acaba.. Teşekkürler selamlar..

Benim aracimda da 1. Vites 2.vites geçişleri arasındatitreme problemi oluyordu. Bir cok katki oönerildi. Alıp kullandım da, ama soruna cozum olmadı. Geçenlerde ustaya gittim sıkıntıyıssöyledim , yakıtın geçtiği bir dirsekte biriken kurumu görünce katkıların pekte ise yaramadığını anladım.

Kurum temizlenince ne mi oldu, vites gecislerindeki titreme sıfır oldu, sifir araba gibi bir kullanım,

• quote:

quote:

Benim aracimda da 1. Vites 2.vites geçişleri arasındatitreme problemi oluyordu. Bir cok katki oönerildi. Alıp kullandım da, ama soruna cozum olmadı. Geçenlerde ustaya gittim sıkıntıyıssöyledim , yakıtın geçtiği bir dirsekte biriken kurumu görünce katkıların pekte ise yaramadığını anladım.

Kurum temizlenince ne mi oldu, vites gecislerindeki titreme sıfır oldu, sifir araba gibi bir kullanım,

Alıntıları Göster
    Böğürme diye tabir edebileceğimiz bir sıkıntım var.

Bilgisi olan var mı?

2005 1.3gls lpgli Getzim var. Bakımlarında çok hassasım.

179binde triger değişimi yapıp 180binde yağlarını değiştirecektim.

Haftasonu getzimi triger değişimi için sanayiye bıraktım. Hafta içi de yağ değişimi(filtreler ve buji) yapacağım.

Usta beraberinde hava filtresini temizlemiş, 20bin kmdir kullandığım bujileri 65 mi ne yapmış. Normalde 10binde değiştirdim.

Ama araç 3000 devire yaklaştıktan ve yükseldikten sonra böğürmeye başladı. Normalde 5 kişi 4. viteste çıktığım yerde 3 e atmak zorunda kalıyorum. Ara gaz verirken de yapıyor bu gürültüyü.

Günlük 170 km yok yapıyorum ve triger değiştirdikten sonra 250 km yaptım.

Dün yanına gittim gaz ayarı zırvalıkları yaptı. Ben öndeki hava girişini elimle yarım kapatınca ses düzeliyor dedim onunla alakası yok. Falan dedi. Yakıt artışı olursa gel dedi.

Hava filtresini takarken kapağın kenarını biraz ezmiş. Onu pense ile düzeltti. Ses bir nebze iyi geldi. Ama yüksek devirli sollamalarda altımda masarati var sanıyorum.

Şuan sizi hafa filtresine yönlendirmiş olabilirim ama başka nerede sorun olabilir.

Yapılan hız ile devir arasında bir değişme yok. Baskı balata olacağını sanmıyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_88452696//tm.htm#88452696

Bizim hava filtre kabını biliyorsunuz, ses azalır mı diye biraz bastırıp sağa sola itelersem sanki ses kesiliyor gibi.

Bana hata filtre kabında gibime geliyor. Neresine bakmak lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 25 Şubat 2014; 13:27:36 >

• quote:

quote:

Anladım, benim titreme durumu ayağım debriyaj yumuşaklığına ve gaz yeme durumuna alıştıkça azaldı, hiç yok diyemem ama.. Ben de yakıt yollarına baktırmayı planlıyorum ilerleyen günlerde.. Bu arada bir bilgi daha paylaşayım 60 tl lik mazot ile yaklaşık 300 km yol yaptım, bana iyi bir değer gibi geldi, bilmem diğer arkadaşlar ne düşünür, buradan sormuş olayım sarfiyat konusunu..

• 
Sayfa: önceki 13381339134013411342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.