Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1330. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13281329133013311332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, 2008 Dizel Getz'imi satmaya karar verdim :))
    Sorgulama yapmak isteyenler için plakayı açık bırakıyorum. Satın alırken, Hyundai'ye yaptırdığım ekspertiz raporu da duruyor.

İlgilenenler Özelden ulaşabilir.

&nbsp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustiwrc -- 8 Ocak 2014; 20:36:55 >
  • vav1en V kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: vav1en

Merhaba arkadaşlar yine kış geldi ve yağmurlu havalarda arka sol kapım içeriye paspaslara kadar su sızdırıyor.Bu sadece yağmurlu havalarda oluyor.Kapı fitillerinin ve kapının her yerine baktım sorunu bulamadım.Değerli yorum ve bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum yoksa elimde şeffaf silikon var komple çekicem kapıya türk mantığı

Sorun kapı fitilindeymiş gibi görünüyor. Eğer ondan değilse, cam fitilindeki yırtıklardan da kapı içine bolca su giriyor olabilir.
    Kapıyı alarm, hoparlör vs. takmak için açtıysalar ve aradaki naylon düzgün yapıştırılmadıysa o da suyu kapı döşemesine geçirebilir.
    Görmeden anca bunlar aklıma geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustiwrc -- 8 Ocak 2014; 23:26:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustiwrc

Arkadaşlar, 2008 Dizel Getz'imi satmaya karar verdim :))
    Sorgulama yapmak isteyenler için plakayı açık bırakıyorum. Satın alırken, Hyundai'ye yaptırdığım ekspertiz raporu da duruyor.

ne kadar istiyorsunuz hocam değişen var mı km kaç
    (resimde beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar gibi çıkmış)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

Arkadaşlar, 2008 Dizel Getz'imi satmaya karar verdim :))

ne kadar istiyorsunuz hocam değişen var mı km kaç
    (resimde beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar gibi çıkmış)

Aynen öyle oldu Sayfayı fazla doldurmamak için fazla fotoğraf eklemek istemedim :))
    Araçta kaza ve değişen yok (şimdilik) Araç ne istediyse karşıladığıma inanıyorum çünkü araba konusunda biraz pimpirikliyim :)
    Araç şu an 148.700 km'de ama hiç belli etmiyor. Fiyat konularını hemen özelden yazıyorum...
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar yine kış geldi ve yağmurlu havalarda arka sol kapım içeriye paspaslara kadar su sızdırıyor.Bu sadece yağmurlu havalarda oluyor.Kapı fitillerinin ve kapının her yerine baktım sorunu bulamadım.Değerli yorum ve bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum yoksa elimde şeffaf silikon var komple çekicem kapıya türk mantığı

Sorun kapı fitilindeymiş gibi görünüyor. Eğer ondan değilse, cam fitilindeki yırtıklardan da kapı içine bolca su giriyor olabilir.
    Kapıyı alarm, hoparlör vs. takmak için açtıysalar ve aradaki naylon düzgün yapıştırılmadıysa o da suyu kapı döşemesine geçirebilir.
    Görmeden anca bunlar aklıma geliyor.

teşekkür ederim hocam boş bi zamnımda tekrardan bakıcam şu kapı lastiklerine :)
  • Hyundai Getz 1.4 otomatik vites araçlarda yolcu hava yastığı bulunur mu? Ayrıca, ABS var diye duydum, fakat sanırım ESP bulunmuyor, bu konularda bilgisi olan bir arkadaşımız cevap verirse çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviyesil35

Hyundai Getz 1.4 otomatik vites araçlarda yolcu hava yastığı bulunur mu? Ayrıca, ABS var diye duydum, fakat sanırım ESP bulunmuyor, bu konularda bilgisi olan bir arkadaşımız cevap verirse çok sevinirim.

Yolcu hava yastigi olduğunda modeli ya CHY yada 4HY dir.ABS ise modelinde ABS yazanlarda vardır. Esp ise hicbir Getz de yok eps denilen elekyrik destekli direksiyon sadece dizelerde var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

quote:

Hyundai Getz 1.4 otomatik vites araçlarda yolcu hava yastığı bulunur mu? Ayrıca, ABS var diye duydum, fakat sanırım ESP bulunmuyor, bu konularda bilgisi olan bir arkadaşımız cevap verirse çok sevinirim.

Yolcu hava yastigi olduğunda modeli ya CHY yada 4HY dir.ABS ise modelinde ABS yazanlarda vardır. Esp ise hicbir Getz de yok eps denilen elekyrik destekli direksiyon sadece dizelerde var.

ESP değil ama EBD ve ABS 4 hava yastıklılarda Standart, tek ve çiftlerde opsiyonel. Ayrıca tablodan, ABS olan her Getz'te EBD olduğu sonucu da çıkıyor :)

• İyide ben Ebd yok demedim ki Esp yok dedim.Arkadasta zaten Esp sormus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İyide ben Ebd yok demedim ki Esp yok dedim.Arkadasta zaten Esp sormus.

Aynen. Ben de "EBD yok dedin" demedim :)) Bilgilendirme amaçlı yazdım. EBD de önemli bir sistem.
  • bilgi veren arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

ESP değil ama EBD ve ABS 4 hava yastıklılarda Standart, tek ve çiftlerde opsiyonel. Ayrıca tablodan, ABS olan her Getz'te EBD olduğu sonucu da çıkıyor :)

arkadaşım bu fotoyu nerden buldun ?
    Bunun devamı var mı?
  • DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    Getz'e ait bir broşürden aldım. Devamı aşağıda.

Broşürün tamamını .PDF olarak indirmek için buraya tıklayın.

• arkadaşlar merhabalar hayırlı kandiller
    baharda 2 tane lastk almayı düşünüyorum (geçen ılk baharda 2 tane lassa alıp kullandım)
    bu yılda ıkı tane alıp 4 lastıgımıde tazelemeyı düşünuyorum
    lassa nın performansından bırazda fazlasını almayı istıyorum
    dunlop marka lastık kullananız oldumu
    olduysa yorum alabılırmıyım
    http://www.kliksa.com/urun/dunlop-175-60-r14-79h-sp-sport-lm703-oto-lastigi-175-65-r14-185-60-r14-165-60-r14-165-65-r14-muadil-ebat-/901907122 gayet uygun

ayrıca n 11 den de çeklerim var onuda degerlendırmeyı duşunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mnr980 -- 12 Ocak 2014; 17:14:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

arkadaşlar merhabalar hayırlı kandiller
    baharda 2 tane lastk almayı düşünüyorum (geçen ılk baharda 2 tane lassa alıp kullandım)
    bu yılda ıkı tane alıp 4 lastıgımıde tazelemeyı düşünuyorum
    lassa nın performansından bırazda fazlasını almayı istıyorum
    dunlop marka lastık kullananız oldumu
    olduysa yorum alabılırmıyım
    http://www.kliksa.com/urun/dunlop-175-60-r14-79h-sp-sport-lm703-oto-lastigi-175-65-r14-185-60-r14-165-60-r14-165-65-r14-muadil-ebat-/901907122 gayet uygun

ayrıca n 11 den de çeklerim var onuda degerlendırmeyı duşunuyorum.

merhaba munir hocam nasılsın.
    neden michelin almayı düşünmüyorsun herkesde hemen hemen michelin energy saver var benim dikkat ettiğim kadarıyla.(bende de o var.iyi mi kötümü bilmem ama güzel götürüyor.)
  • arkadaşlar merhaba bugün radyatör yedek deposundaki suyu kontrol ettim L seviyesinin çok az altında 2 haftada bir su koyarım hep sevye düşüyor acaba bir sorunmu var yada normalmi bu ?
  • kadir1983 kullanıcısına yanıt
    aslında aklımda
    petlas pt515 modelı var
    buyuk bır ıhtımal onu alıcam
    bu dunlopu öyle gezerken gördüm sorayım dedım.

far ampülüm patlamış (soL)nasıl degiştirilecek
    bilen varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar merhaba bugün radyatör yedek deposundaki suyu kontrol ettim L seviyesinin çok az altında 2 haftada bir su koyarım hep sevye düşüyor acaba bir sorunmu var yada normalmi bu ?

Merhaba, su borularında ve bağlantı yerlerinde su kaçağı belirtisi arayın. Göremezseniz motorunuzun conta yaktığından şüphe edilebilir. Geçmişte hararet yaptırdınız mı veya aracı çok sıkıştırdınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

arkadaşlar merhaba bugün radyatör yedek deposundaki suyu kontrol ettim L seviyesinin çok az altında 2 haftada bir su koyarım hep sevye düşüyor acaba bir sorunmu var yada normalmi bu ?

Merhaba, su borularında ve bağlantı yerlerinde su kaçağı belirtisi arayın. Göremezseniz motorunuzun conta yaktığından şüphe edilebilir. Geçmişte hararet yaptırdınız mı veya aracı çok sıkıştırdınız mı?

Hocam baktım ama herhangi bir kaçak göremedim sadece ön tampondaki panjurda ara sıra su izi görüyordum.Aracı devrinde ve sakin kullanırım, sadece yedek depo su kapağından kaçırabileceği aklıma gelmişti ama düşük bir ihrtimal tabi.Motorun conta yakma olayınınbaşka bir belirtisi varmıdır tırstım şimdi
  • vav1en V kullanıcısına yanıt
    Siz suyunu arada bir kontrol etmeye, tamamlamaya devam edin. Boru bağlantılarından olan küçük bir kaçaksa zamanla kireç bağlar, kesilebilir. Tüm boru kelepçelerini biraz daha sıkın.
    Benim getzimde motora radyatörden gelen hortum, motor üzerindeki girişinden kaçırıyordu. Orada suyu görmek zor çünkü hem kaçak az hem sürekli buharlaşıyor fakat suyun kaçtığı yerdeki kireçlenmeden anlamıştık.
    O orijinal kelepçeyi sanayiden aldığımla değiştirmiş ve kaçağı önlemiştim.

Tamirciler o tip riskli ve artık iyi sıkmayan kelepçeleri bilirler.

Diğer türlü ise yapacak çok bir şey yok, arada bir kontrol ederek devam. Haftadan haftaya ciddi miktarlarda eksilmedikçe işin boyutunu büyütmeye gerek yok. Kafanıza takmayın.
  • 
Sayfa: önceki 13281329133013311332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.