Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13261327132813291330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 27.12.2013 günü 1,5 getz aracımın 90 bin bakımını serviste yaptırdım, taplam 700 tl. ye maal oldu, normal fiyatı 840 tl çıktı fakat işçilik ve yedek parçada %20 indirim kampanyası ve blue kard indiriminden faydalandık ve bakımı yaptırdıkbakımı Siirt Huydai servisinde yaptırdım. Allah için usta çok ilgilendi, parçaların hepsi ojinal ve gözümün önünde takıldı, değişen parçalar:V kayışı, gergi kasnakları, gergi bilyesi, yani kısaca V kayışı seti komple değişti. Tüm filtreler, yağ değişimi, polen filtresi, antrifirz, cam suyu, fren bakımı ve balata temizliği, ayrıca aracın motor ve yürüyen kısmınının temizliği yapıldı, ve aynı zamanda ücretsiz cek-up yapıldı, allahtan bir sorun çıkmadı, memnun kaldınmı diye sorarsanız, en azından faturamı aldım ve servis kaydı yapıldı kafam rahat yani, şu an aracın sesi değişti, çekişi arttı, yağ olarak castrol edge 5-30 tam sentetik yağ konuldu, tüm parçalar ve yağların konulması işlemi tümü gözümün önünde yapıldı, ben genel olarak memnun kaldım, ha bir arkadaşımın ford aracını ford servisine götürmüştük, ford servis olayında aşmış abi, ha huydai de onu göremedim ama, genel olarak memnunum, işi bizzat usta yaptı, çıraklara filan arabayı elletmedi, işçilik olarak 60 tl faturaya yazıldı, aracın bakımına sabah saat:09:30' da başlandı ve akşam saat:15:00' da bitti, yani epey bi uğrastık, bu 90 bin bakımı ağır bakım oluyormuş, bundan sonraki bakım fiyatları 250 ile 400 tl. arasında tutuyor arkadaşlar, kendim bizzat serviste baktım.V kayışının değişimi gerçekten zahmetli ve asıl masrafı bu tutuyor, usta bayağı bir uğraştı, gergiyi ayarlamak falan, ayrıca yakıt filtresi de çok gıcık yerde, epey bir uğraştırıyor, usta onları değiştirmek için 50 yeri sökmek zorunda kaldı, yani tavsiyem o durki arkadaşlar, araçlarınızın önemli parça değişimlerini mutlaka işinin ehline yaptırınız, ha ben serviste yaptırmamın sebebi, bulunduğum yer itibariyle altarnatifim yoktu, yani buralarda güveneceğin usta yok, ha batıda olsa yaptırırmıydım, işinin ehli bir usta olsa ona yaptırırdım, cebimden nerden baksanız 200 tl. civarında fazlapara çıktı, ama ben değer diyorum, en azından kafam rahat, orjinal parça kullandıkları için kafam rahat, bu hususta soracağınız şeyler olursa yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyorum, herkese iyi akşamlar.

• 27.12.2013 günü 1,5 getz aracımın 90 bin bakımını serviste yaptırdım, taplam 700 tl. ye maal oldu, normal fiyatı 840 tl çıktı fakat işçilik ve yedek parçada %20 indirim kampanyası ve blue kard indiriminden faydalandık ve bakımı yaptırdıkbakımı Siirt Huydai servisinde yaptırdım. Allah için usta çok ilgilendi, parçaların hepsi ojinal ve gözümün önünde takıldı, değişen parçalar:V kayışı, gergi kasnakları, gergi bilyesi, yani kısaca V kayışı seti komple değişti. Tüm filtreler, yağ değişimi, polen filtresi, antrifirz, cam suyu, fren bakımı ve balata temizliği, ayrıca aracın motor ve yürüyen kısmınının temizliği yapıldı, ve aynı zamanda ücretsiz cek-up yapıldı, allahtan bir sorun çıkmadı, memnun kaldınmı diye sorarsanız, en azından faturamı aldım ve servis kaydı yapıldı kafam rahat yani, şu an aracın sesi değişti, çekişi arttı, yağ olarak castrol edge 5-30 tam sentetik yağ konuldu, tüm parçalar ve yağların konulması işlemi tümü gözümün önünde yapıldı, ben genel olarak memnun kaldım, ha bir arkadaşımın ford aracını ford servisine götürmüştük, ford servis olayında aşmış abi, ha huydai de onu göremedim ama, genel olarak memnunum, işi bizzat usta yaptı, çıraklara filan arabayı elletmedi, işçilik olarak 60 tl faturaya yazıldı, aracın bakımına sabah saat:09:30' da başlandı ve akşam saat:15:00' da bitti, yani epey bi uğrastık, bu 90 bin bakımı ağır bakım oluyormuş, bundan sonraki bakım fiyatları 250 ile 400 tl. arasında tutuyor arkadaşlar, kendim bizzat serviste baktım.V kayışının değişimi gerçekten zahmetli ve asıl masrafı bu tutuyor, usta bayağı bir uğraştı, gergiyi ayarlamak falan, ayrıca yakıt filtresi de çok gıcık yerde, epey bir uğraştırıyor, usta onları değiştirmek için 50 yeri sökmek zorunda kaldı, yani tavsiyem o durki arkadaşlar, araçlarınızın önemli parça değişimlerini mutlaka işinin ehline yaptırınız, ha ben serviste yaptırmamın sebebi, bulunduğum yer itibariyle altarnatifim yoktu, yani buralarda güveneceğin usta yok, ha batıda olsa yaptırırmıydım, işinin ehli bir usta olsa ona yaptırırdım, cebimden nerden baksanız 200 tl. civarında fazlapara çıktı, ama ben değer diyorum, en azından kafam rahat, orjinal parça kullandıkları için kafam rahat, bu hususta soracağınız şeyler olursa yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyorum, herkese iyi akşamlar.

• Herkese iyi geceler.
    Bende kısmetse yarın esime Getz alarak aranıza katılmıs olacagım. Arac 2008 model 1.4 Dohc, ABS, Otomatik. Henuz 28.000 km.de. Umarım sorunsuz birkaç yıl kullanırız.
    Foruma baktım da yaklaşık (tablette) 900 sayfa olmus. Tamamını okumak neredeyse imkansız. Hele de benim gibi yogun çalışan biri için. Arac adına aklıma takılan bazı sorularımı aratarak bulmaya çalışıyorum. Ancak atladıklarım adına size onceden sorulmuş olan soruları tekrar sorarsam umarım bana kızmazsınız ;) sizlerin değerli deneyimlerine alışana kadar ihtiyacım olacak.
    Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.
    Simdiden tsk.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsmail TOPAÇ İ kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun
    yakıt filitresini degiştirmek başlı başına
    bir ustalık ve sabır işi

• Herkese iyi yıllar dilerim. yeni yılda da sağlık ve mutluluk sizlerle olsun....
  • quote:

Orijinalden alıntı: barikko

Herkese iyi geceler.
    Bende kısmetse yarın esime Getz alarak aranıza katılmıs olacagım. Arac 2008 model 1.4 Dohc, ABS, Otomatik. Henuz 28.000 km.de. Umarım sorunsuz birkaç yıl kullanırız.
    Foruma baktım da yaklaşık (tablette) 900 sayfa olmus. Tamamını okumak neredeyse imkansız. Hele de benim gibi yogun çalışan biri için. Arac adına aklıma takılan bazı sorularımı aratarak bulmaya çalışıyorum. Ancak atladıklarım adına size onceden sorulmuş olan soruları tekrar sorarsam umarım bana kızmazsınız ;) sizlerin değerli deneyimlerine alışana kadar ihtiyacım olacak.
    Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.
    Simdiden tsk.

hayırlı uğurlu olsun diyorum.elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız

• Herkese sağlıklı sıhhatlı mutlu seneler diliyorum.
  • Allah herkese hayırlı, mutlu, güzel bir yıl nasib etsin

• Amin
  • Arkadaşlar otomatik Getz almak için dizel full+full getzimi satışa çıkardım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-full-plusfull-sanrooflu-hatasiz-hyundai-getz-147676334/detay/
    fiyatını diğer ilanlara bakarak en uygun şekilde belirlediğimi düşünüyorum ama sizlerin de yorumunu bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tablocu -- 1 Ocak 2014; 14:33:35 >
  • tablocu T kullanıcısına yanıt
    merhabalar
    bende de 2006 vgt var orjinal bende ankaradayım

sizin ilalnızdan yola çıkarak malüm ankara piyasası her zaman türkiye geneline göre bir miktar yüksektir
    aracınızın durumu alıcıya verecklerınızı göz önüne alarak 19,500-20 bin arası satacagınızı düşünüyorum.

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Hocam rica etsem donanım olarak sizdeki araçla kıyaslar mısınız?
  • tablocu T kullanıcısına yanıt
    benım aracım donanımsız
    standart donanım var km ise 121bin de

• anladım hocam teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar yine kış geldi ve yağmurlu havalarda arka sol kapım içeriye paspaslara kadar su sızdırıyor.Bu sadece yağmurlu havalarda oluyor.Kapı fitillerinin ve kapının her yerine baktım sorunu bulamadım.Değerli yorum ve bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum yoksa elimde şeffaf silikon var komple çekicem kapıya türk mantığı
  • merhaba abilerim kardeşlerim ben 2013 aralık başından beri ilk arabam olan 2011 1.5 vgt hy klm abs kullanıcısıyım arabam hakkında çok fazla bilgim yok bu değerli forumu bugun gördüm ve aranıza katıldım arabam 52000 km de olup şu an bir ayda bi sıkıntısını görmedim sadece ön fren balatalarını değiştirdim,, bide sanırım kronikleşmiş galiba araçta cızırtı çok oda belki kış lastiğimden kaynaklı da olabilir sizler ne diyosunuz bu konuda ses ve cızırtı için ayrıca bir etkenmidir kış lastiği ?
  • merhaba abilerim kardeşlerim ben 2013 aralık başından beri ilk arabam olan 2011 1.5 vgt hy klm abs kullanıcısıyım arabam hakkında çok fazla bilgim yok bu değerli forumu bugun gördüm ve aranıza katıldım arabam 52000 km de olup şu an bir ayda bi sıkıntısını görmedim sadece ön fren balatalarını değiştirdim,, bide sanırım kronikleşmiş galiba araçta cızırtı çok oda belki kış lastiğimden kaynaklı da olabilir sizler ne diyosunuz bu konuda ses ve cızırtı için ayrıca bir etkenmidir kış lastiği ?
  • barisayaz B kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun
    hoş geldın
    getz sert bır araçtır tıkırtı arka nagaj ı örten kapaktan gelıyor olabılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: vav1en

Merhaba arkadaşlar yine kış geldi ve yağmurlu havalarda arka sol kapım içeriye paspaslara kadar su sızdırıyor.Bu sadece yağmurlu havalarda oluyor.Kapı fitillerinin ve kapının her yerine baktım sorunu bulamadım.Değerli yorum ve bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum yoksa elimde şeffaf silikon var komple çekicem kapıya türk mantığı

Park halinde beklerken de su alıyor mu? Sadece giderken alıyorsa paspasın altında halının altında sac üzerindeki silikonlarda açık vardır, sızdırıyordur.

Bagaj içerisinde tabanda da ıslaklık oluyor mu? Bagaj tarafından geliyor olabilir.

Tabi ilk akla gelen kapı fitili, cam lastikleri vs..

• arkadaşlar merhabalar
    antenım geçen kırılmıştı japonladım tuttu 6. ayda gerı kırıldı ve yolda gıderken
    metal çubugu düşmüş
    bunun yerine aksesuarcılarda satılan anten ucu alıp taksam olurmu?
    orjinalını degiştırmek baya masraflı olucagını düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 13261327132813291330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.