Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1319. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13171318131913201321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vgt dizel getzlerde motor sogukken ilk calistirmada koku alan oluyormu.isinirken motorda titreme tekleme.benim arabada yapio normalmi acçaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: airlikfeer

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sunroflu-abs-li-mukemmel-getz-boyasiz-orjinal-145677329/detay
    hakkında ne düşünürsünüz görüşlerinizi alabilir miyim

Bende 2005 1.3 gls gri renk çift airbag Abs li (sunroof yok) 60km de boyasız 16 bine aldım.
    Bahsettiğiniz araba 4 airbaglı sunroof lu en full modeli.Renginin siyah ve km sinin fazla oluşu harici alınabilir diye düşünüyorum.Yalnız siyah yeşil renkler solduğu için bana tavsiye edilmemişti.Bir önceki arabam siyahtı. Temizliği illallah dedirtmişti.Tabi zevk.

• Fırtına16 F kullanıcısına yanıt
    ben bu aracı henüz görmedim ama fotoğraftada gördüğünüz gibi döşemelerde koyu bi renk var oradan sızıntı olabilir diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

heh heh :)

ya usta tik oldu bende hergün buraya gelip kim ne yazmış bakmadan duramıyorum
    acaba diğer arkadaşlarda böylemi merak ediyorum

Her gün giremesem de 2-3 günde bir girip toptan okuyorum. Genel konular var. Bir konu hakkında uzun uzun yazışmalar olsa da biraz aydınlansak :)
    Bu arada Ankara'da olan arkadaşlar ! Gölbaşında sucuk ekmek buluşması yapalım mı? Pişirmek benden ;)

bana uyar seve seve gelirim bi gün ayarlayalım işimizin olmadığı gün hep beraber bir araya geliriz.özellikle aktuz hocamda gelsin sanırım kendiside ankarada.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali.225

quote:

Orijinalden alıntı: ramazan1935

selamlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım 1.4 doch start 2009 benzinli sahibiyim yaklaşık 1 ay oldu alalı ş.içi 32 krş yakıyor aracım bu da benim için ideal sorum geri vitese geçerken bazen geçmiyor 1 ayda 5 kere oldu kronik mi yardımcı olursanız sevinirim.karttt diye ses geliyor.

2006 benimki de aynı sorun kronik diyor ustalar...genelde getzlerde olan sorun dedi..

bir kaç getz sahibinden daha duydum benim araçta olmuyor ama bir arkadaştan 4 den 5 e geçişte olduğunu duymuştum. dişli sürtme sesi gibi sanırım. oda tamir için çok uğraştı ama sonuç alamadı diye hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DOHCVTEC

vgt dizel getzlerde motor sogukken ilk calistirmada koku alan oluyormu.isinirken motorda titreme tekleme.benim arabada yapio normalmi acçaba
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 4 Aralık 2013; 22:08:10 >
  • quote:

selamlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım 1.4 doch start 2009 benzinli sahibiyim yaklaşık 1 ay oldu alalı ş.içi 32 krş yakıyor aracım bu da benim için ideal sorum geri vitese geçerken bazen geçmiyor 1 ayda 5 kere oldu kronik mi yardımcı olursanız sevinirim.karttt diye ses geliyor.

Aracin sanzimaninin tasarimi oyle. bazi marka modellerde maalesef boyle. ozellikle sabahlari sanziman sogukken nuksediyor. Kullanici olarak geri vitese takamadiginizda 1 veya 3 vitese deneyin dislilerin hareket edip karsi karsiya gelme ihtimallerini artirin. sonra geri vitese birden zorlamak yerine elinizle hafifce bastirip bekleyin, uyguladiginiz gucu giderek artirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

Aracin sanzimaninin tasarimi oyle. bazi marka modellerde maalesef boyle. ozellikle sabahlari sanziman sogukken nuksediyor. Kullanici olarak geri vitese takamadiginizda 1 veya 3 vitese deneyin dislilerin hareket edip karsi karsiya gelme ihtimallerini artirin. sonra geri vitese birden zorlamak yerine elinizle hafifce bastirip bekleyin, uyguladiginiz gucu giderek artirin.

Bunlar hep makyajlı kasalardaki malzemeden çalmanın sonuçları.Kimse yanlış anlamasın. Çok güvendiğim şuan elinde 2005 yılından beri 2004 model getz 1.3 bulunduran arkadaşım söylüyor. Tavsiyesi üzerine bende 2005 aldım.Özel servise götürdüğüm ustada benzer şeyler söyledi.Hatta liftte makyajlı bir getz vardı, karter muhafazası yoktu.Plastik kalitesini söylemeye gerek yok zaten.
    Yeni kasaların benzinlisi gaz taktırırken ağırlık sorunu yaşıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

quote:

heh heh :)

ya usta tik oldu bende hergün buraya gelip kim ne yazmış bakmadan duramıyorum
    acaba diğer arkadaşlarda böylemi merak ediyorum

Her gün giremesem de 2-3 günde bir girip toptan okuyorum. Genel konular var. Bir konu hakkında uzun uzun yazışmalar olsa da biraz aydınlansak :)
    Bu arada Ankara'da olan arkadaşlar ! Gölbaşında sucuk ekmek buluşması yapalım mı? Pişirmek benden ;)

bana uyar seve seve gelirim bi gün ayarlayalım işimizin olmadığı gün hep beraber bir araya geliriz.özellikle aktuz hocamda gelsin sanırım kendiside ankarada.

Teklif sağlam :), uygun zamanda olursa katılırız tabi. Olmadı merkezi bir yerde oturur birer çay içeriz.

• quote:

vgt dizel getzlerde motor sogukken ilk calistirmada koku alan oluyormu.isinirken motorda titreme tekleme.benim arabada yapio normalmi acçaba

Soğuk havalarda koku tüm dizel araçlarda oluyor.Sonuçta yakıt yanma anında birazını yakmadan atılıyor. O nedenle diye biliyorum hafif mktarda benimkinde de koku oluyor. Ancak motor sesi özellikle Castrol EDGE 5w-40 ALDIKTAN sonra çok ama çok azaldı. Bazen ısındıktan sonra içeri nerdeyse hiç ses gelmiyor. Edgeyi gerçekten çok tavsiye ederim
  • ramazan1935 R kullanıcısına yanıt
    Getzlerde bu olay normal. Zamanla alışılıyor. Geri vitese geçmediğinde boşa alın, ayağınızı debriyajdan çekip yeniden basın, böylece çakışan dişliler hareket etmiş olacak, Yeniden geri vitese taktığınızda kolaylıkla geçtiğini fark edeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

quote:

Soğuk havalarda koku tüm dizel araçlarda oluyor.Sonuçta yakıt yanma anında birazını yakmadan atılıyor. O nedenle diye biliyorum hafif mktarda benimkinde de koku oluyor. Ancak motor sesi özellikle Castrol EDGE 5w-40 ALDIKTAN sonra çok ama çok azaldı. Bazen ısındıktan sonra içeri nerdeyse hiç ses gelmiyor. Edgeyi gerçekten çok tavsiye ederim

bende aldım edge ama 5w-30 aldım. 40 alsam daha mı iyi olurdu acaba?
  • 30 hem yakıt ekonomisi hem de motor aşınmasını azaltma açısından daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechamynd

Getzlerde bu olay normal. Zamanla alışılıyor. Geri vitese geçmediğinde boşa alın, ayağınızı debriyajdan çekip yeniden basın, böylece çakışan dişliler hareket etmiş olacak, Yeniden geri vitese taktığınızda kolaylıkla geçtiğini fark edeceksiniz.

tskkürler
  • beyler bu arabaya alışması kolay mı kavrama noktası çok yukarıda falan deniyor rahat mı kullanışı?
  • quote:

quote:

cok tesekkur ederim.isindiktan sonra bendede ses neredeyse hic gelmiyor ben v kqyisindan supheleniyordum ama motor sogukken ilk calistirmada fir fir fir ses geliyor isininca geciyor.araci aldigimda usta yagin iyi dedi ama ne marka yag konuldu bilmiyorum.

• Gorkem.IX kullanıcısına yanıt
    Bende 2009 model 1.4 Dohc start getz var, ilk sahibiyim. Kullanım olarak herjangi bir zorluğu yok, hatta boyutunun küçük oluşu ve özellikle cam alanlarının benzer modellere göre geniş olması sebebiyle şehir içinde dar yerlerde kolaylıkla manevra yapabilir, park edebilirsiniz, debriyaj kavrama noktası ile ilgili bir sorun yaşamadım, debriyaj balatasının aşınmasıyla değişebilen bir durum, ancak pedal mesafesi çok uzun değil. Frenlerde ABS olmamasına rağmen kızaklamaya girmeden hissedebiliyorsunuz, ayarlamasu rahat. Tek bariz dezavantajı direksiyonunun hissedilir seviyede ağır olması, yine kullandıkça alışıyorsunuz, ama 2 tonluk Volkswagen Transporter'da getz'den daha hafif direksiyon var, onu rahatlıkla söyleyebilirim.
  • quote:

quote:

quote:

cok tesekkur ederim.isindiktan sonra bendede ses neredeyse hic gelmiyor ben v kqyisindan supheleniyordum ama motor sogukken ilk calistirmada fir fir fir ses geliyor isininca geciyor.araci aldigimda usta yagin iyi dedi ama ne marka yag konuldu bilmiyorum.

bende de o ses vardı,... kayışı sıktı ..sabahları ve motor soğukken ses hiç gelmez oldu..

• 
Sayfa: önceki 13171318131913201321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.