Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1315. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13131314131513161317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Meraba ben de 2011 1.4 doch getz ile aranıza katıldım.Bu benim ilk tecrübem olacak,sizlerden öğreneceğim çok şey var,herkese iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: un4given2

Meraba ben de 2011 1.4 doch getz ile aranıza katıldım.Bu benim ilk tecrübem olacak,sizlerden öğreneceğim çok şey var,herkese iyi forumlar

hoşgeldin, bende bir kaç gün önce katıldım. umarım faydalı paylaşımlar olur. yardım edebileceğim bir konu olursa acizane fikrimi ve tecrübemi aktarmaya çalışırım.
  • merhaba.. arac gri.. 15 inc jantlar var.. bunlara kirmizi brembo kaliper kapagi takmak istiyorum.. takan varsa nasil gorundugunu soyler misiniz??
  • Getzimin ön sag fari su alarak buhar yapti, gorus mesafesini olumsuz etkiliyor. Buharin caresi nedir acaba .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetvet

quote:

Orijinalden alıntı: 1905ARMADA

arkadaşlar getzine park sensörü taktıran var mı memnun musunuz.

konuşan park sensörü var mesafe söylüyor çok faydasını görüyorum, araca başkası binince geri viteste konuşuyor ayrı bir havası oluyor
    tamponun boyalı kısmına takılmış sensörlerin üzeride kaporta rengine boyandığı için sırıtmıyor. söylediği mesafeninde kontrolünü yapmıştım doğru ölçüyor

ama ses yetişmiyor senin hızına

ilk taktırdığımda 1 metre diyene kadar ben arkadaki arabaya dokundurdum bile

yavaş gidersen sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ustad_10

Getzimin ön sag fari su alarak buhar yapti, gorus mesafesini olumsuz etkiliyor. Buharin caresi nedir acaba .

pek çaresi yok

saç kurutma makinasıyla alabiliyorsun ama yine oluyor

su olayını çözmen lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: ustad_10

Getzimin ön sag fari su alarak buhar yapti, gorus mesafesini olumsuz etkiliyor. Buharin caresi nedir acaba .

pek çaresi yok

saç kurutma makinasıyla alabiliyorsun ama yine oluyor

su olayını çözmen lazım

Fari sokerek kurutup tekrar yerine monte etme durumunedir acaba .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O far içeri su alıyordur
    Kaput altında Kenarlarda çatlat kırık olabilir.
    Ya değişecek ya da olabiliyorsa tamirci güzelce açıkları kapatacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

O far içeri su alıyordur
    Kaput altında Kenarlarda çatlat kırık olabilir.
    Ya değişecek ya da olabiliyorsa tamirci güzelce açıkları kapatacak

Bende benzer gibi gözüken ama farklı bir sorun var.
    Benzer olması farın buğulu gözükmesinden, farklı olması ise bu buğunun dış yüzeyde olması ya da buğu değil de deforme.
    Arabayı yıkayıp sildikten sonra farlar pırıl pırıl gözüküyor fakat kuruyunca sol far buğulanıyor. Nemli bezle silince gidiyor sonra yine var. Acaba bu sorunu nasıl çözerim?
  • DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    Benim dış yüzeydeki bozulma iyice artmıştı. Yazın boya koruma + far parlatma ( zımparalanıp, ilaçlandı, yeniden vernik atıldı) = 200tl verdim.

Ama farlarım şuan sıfırdan farksız.

Far parlatma diye sanayide araştırabilirsin. Genelde çifti 50tl diyorlar.

Bu işi kendinizde yapabilirsiniz. 3M™ Far Camı Yenileme Sistemi 75tl

Hazır seti var. Uygulama videosu linkin içinde.

http://www.hepsiburada.com/liste/3m-far-cami-yenileme-sistemi-/productDetails.aspx?productId=otcsa20146&categoryId=20035742

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 23 Kasım 2013; 21:56:51 >

• Far buğulanma sorunu bende de olduğu için kesin çözümü far değiştirmektir.
    Benim ki içerden kenarlarda kırık vardı, Geçen ay bakım ustasını değiştirdim
    Farı da gösterdim su alıyor diye, macuna benzer bir şeyler ile kenarları tamamen kapadı.
    Henuz sert yağmur yağmadı yağsın anlayacağız işe yarayıp yaramadığını

Bir cam buğulanıyorsa sıcak, soğuk aynı ortamda birleşmiş demektir.
    Far içeri su alıyor, sen farı da yakınca küçük ortamda ampul ısıs ile buhar yapıyor
    Olaya bu açıdan bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 25 Kasım 2013; 8:01:58 >
  • Taiwan malı, orijinalinin birebir aynısı farlar 80 TL civarında. Orijinaldeki far motorunu da üzerine aktarabiliyorsunuz.

Buğulanma, reflektörlerin bozulması veya far camının saydamlığını yitirmesinden, aydınlatmamasından şikayet edenler farlarını bu farlarla değiştirebilirler.
    Su almanın ileriki aşaması far iç yüzeyindeki yansıtıcı reflektörlerin kararması, bozulmasıdır. Önlenemezse sonu yine far değişimidir.
  • Arkadaşlar merhaba. 2006 1.3 12v getz sahibiyim. Bujileri değiştirme fikri aklıma takıldı, arabada LPG yok. Kitapçığında yazan ORJ NGK BKR5ES-11 kodlu buji taktırdım, ama daha iyi bir buji almak aklımı karıştırıyor. NGK nın sitesinde BKR5EIX-11 kodlu iridyum buji var. BOSCH 0 242 229 543 kodlu platin buji bide en farklısı 4 tırnaklı 0 242 232 502 kodlu buji var. Bunlar arasında kararsız kaldım. Sizler orjinalden farklı buji kullandınız mı yorumlarınız nedir? Sizce ne yapmalıyım? Bide buji kablosu seti için orj. mi yoksa bosch ngk gibi firmaların seti mi iyidir? Özellikle beklentim stabil motor çalışması ve en aza indirgenmiş yakıt tüketimini sağlamak. Performansta önemli tabii ama
  • Hafta sonu 90bin bakımında aracımın triger-yağ(elf/w5-40)-antifiriz değişimlerini yaptım(270 TL) bujileri de değişmem gerekiyor, sanırım önerilen bujileri takacağım ama yanlış hatırlamıyorsam önceki bakımı serviste yaptığımda bosch takmışlardı. Bu ay bir hayli masraflı oldu 2 adet kar lastiğinide (goodyear ultagrip) 260tl ye aldım.

buji konusunda farklı kullanıp daha iyi sonuç alan arkadaşlar varsa tavsiyelerine uyarım.
  • Ben üç ay önce ağır bakımları yaptım. Triger kayışı, diğer kayışların tamamı. Yağ, filterler antifiriz. 4x lastik falan filan. o zaman da bosch buji vardı ben kitapçıkta yazanı taktım ancak. orj buji kablosu bulamadım. Bir daha ki bakıma kadar idare etsin düşüncesindeydim ve bakım vakti yaklaşıyor. Kablo ve buji konusunda ne düşünüyoruz arkadaşlar bir deneyim yapan yok mu hiç? orjinal kablolar mı iyidir yoksa daha iyileri var mı? Orjinal kablolar ipek oluyor galiba. Bu durum buji içinde orjinal mi yoksa daha farklı iyi alternatifler var mı???
  • bende lpg li araçlara en iyi buji hangisi olur bende bunu merak ediyorum,yakıtım biraz fazla gibi bujileri değiştirmeyi düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

bende lpg li araçlara en iyi buji hangisi olur bende bunu merak ediyorum,yakıtım biraz fazla gibi bujileri değiştirmeyi düşünüyorum..

Yeni aldığım benzinli Getz'ime bosch marka taktırdım.Tavsiye ederim. Piyasadaki kaliteli bujilerden.
    Kolay gelsin....
  • aktuz A kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Taiwan malı, orijinalinin birebir aynısı farlar 80 TL civarında. Orinaldeki far motorunu da üzerine aktarabiliyorsunuz.

Farı nerede taktırdın veya kendi mi taktın? Nerden buldun?
    Far motoru da nedir ilk defa duydum?

-----------------------------------------------------------------
    quote:

Orijinalden alıntı: Fırtına16
    Yeni aldığım benzinli Getz'ime bosch marka taktırdım.Tavsiye ederim. Piyasadaki kaliteli bujilerden.
    Kolay gelsin....

Fiyatı nedir? hangi servis?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 25 Kasım 2013; 11:55:57 >
  • Ben kırılan farımın ikinci el orijinalini sormak için Ankarada Yıldız sanayine gitmiştim, orada çıkma fiyatına bunlar var zaten diye verdiler.

http://www.parcareyonum.com/urun-detay/41058/hyundai-getz-far-sol-2006-2010-(motOrsuz-tip).html

Far motoru, farların yüksekliğini ayarlayan motor.
  • Selamlar,
    Direksiyon hafif sola çekiyor ve 110 km yi geçince hafif titreme oluyor.
    Dün aracı kullanan bir arkadaşım z-rotlarında sorun olabilir dedi.
    Ankara'da aracı nereye göstermemi tavsiye edersiniz? sorun ne olabilir? bilenler yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 13131314131513161317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.