Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13091310131113121313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben tam anlamadım bu açık hava filtresi ne oluyor bizim arabada kullandığımız filtreler nasıl farkı ne bizde mi ondan kullansak,
  • Arkaşlar merhaba sizden bir ricam olacak bana fikir verirseninz cok sevinirim bende Gets almaya niyetlendim bir haftadır bakıyorum cok kullanılmamış yıpranmamış bir arac arıyorum linkdeki 2011 1.4 dhc strt bir getz buldum 23.500 yazmışlar fiyatı nasıldır ayrıca bu dohc strt ile dhoc arasındaki fark nedr bu aracı tavsiye edermsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-acil-satilik-arac-142371835/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-acil-satilik-arac-142371835/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: cashflow_s

Arkaşlar merhaba sizden bir ricam olacak bana fikir verirseninz cok sevinirim bende Gets almaya niyetlendim bir haftadır bakıyorum cok kullanılmamış yıpranmamış bir arac arıyorum linkdeki 2011 1.4 dhc strt bir getz buldum 23.500 yazmışlar fiyatı nasıldır ayrıca bu dohc strt ile dhoc arasındaki fark nedr bu aracı tavsiye edermsiniz.

strt yani start demek başlangıç baz versiyon. Donanımsız.

Ötv indirimi ile bu araçların 19'a 0 satıldığını düşündükçe insan şaşırıyor. 23.500 verilmez arkadaşım çok istemiş.

• biuu kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim şimdi tam kararsız kaldım. 19 a alanlar şanslı desenize şimdi ben alsam kesin onbeşe iner fiyatı !!
  • Şahsi fikrimdir. Getz ayarında bir araç benzinli ise max fiyatı 20000 olmalı bence. Altın da olsa BENZİNLİ üstad... Ancak dizelleri hakkaten güçlü ve verimli bir araç.
  • kadir1983 kullanıcısına yanıt
    Motor havayı dışarıdan emerken, hava kağıt filtreden ve nispeten karışık yollardan geçerek motora ulaşıyor ve hiç filtre olmadığı şartlara göre motor gücünde bir azalma, tepkilerde bir gecikme yaşatıyor.
    Hiç filtre takılmaz ise de motor ömrü çok azalıyor.

İşte bu ikisi arasında optimum bir nokta arandığında performans hava filtreleri devreye giriyor.

Bu filtreler atmosferik araçlarda 1-2 hp, aşırı beslemeli(turbolu, kompresörlü araçlarda) 8-10hp e varan oranlarda artış sağlayabiliyorlar. Fakat bir püf noktası var. Bu filtreler kaput içine herhangi bir yere konumlandırıldıklarında motorun ısıttığı havadan alacaklarından beklenenin aksine güç kaybına bile sebep olabilirler. O nedenle filtrenin uygun şekilde uzatılıp önden veya alttan soğuk hava alabileceği bir noktaya konumlandırılması gerekiyor.
  • getzler de hararet göstergesi yok mu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliak81.81

getzler de hararet göstergesi yok mu.

Yok
    İlk çalıştırdığında motor soğuk mavi ışık var
    Motor ısınınca ışık sönüyor
    Hararet yapan getz duymadım
    Hararet yapınca kırmızı yanıyor galiba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

quote:

Yok
    İlk çalıştırdığında motor soğuk mavi ışık var
    Motor ısınınca ışık sönüyor
    Hararet yapan getz duymadım
    Hararet yapınca kırmızı yanıyor galiba..

teşekkür ederim
  • İiyi forumlar herkese, Kısmetse getz üyesi olarak aranıza katılmak ıstıyorum.. Çok zamanım olmadığı için önceki sayfaları pek okuma şansım olmadı. Bir tanıdığın 2005 1.3 gls 100.000 km de önemli bir kazası olmayan aracını almayı düşünüyorum..Ederi nedir..Bir aralık söylermisiniz.Şimdiden teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vural1967

İiyi forumlar herkese, Kısmetse getz üyesi olarak aranıza katılmak ıstıyorum.. Çok zamanım olmadığı için önceki sayfaları pek okuma şansım olmadı. Bir tanıdığın 2005 1.3 gls 100.000 km de önemli bir kazası olmayan aracını almayı düşünüyorum..Ederi nedir..Bir aralık söylermisiniz.Şimdiden teşekkürler :)

üstüne biraz daha para ver 2006+ model (makyajlı kasa) al derim. Sorunun cevabı değil ama benim düşüncem bu. Bütçen ne kadar tanıdığınla aranızda nasıl bir durum var hiç bilmiyorum tabi.
    bu arada araç otomatik vites mi manuel mi? donanım seviyesi ne vs. vs.???
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

quote:

İiyi forumlar herkese, Kısmetse getz üyesi olarak aranıza katılmak ıstıyorum.. Çok zamanım olmadığı için önceki sayfaları pek okuma şansım olmadı. Bir tanıdığın 2005 1.3 gls 100.000 km de önemli bir kazası olmayan aracını almayı düşünüyorum..Ederi nedir..Bir aralık söylermisiniz.Şimdiden teşekkürler :)

üstüne biraz daha para ver 2006+ model (makyajlı kasa) al derim. Sorunun cevabı değil ama benim düşüncem bu. Bütçen ne kadar tanıdığınla aranızda nasıl bir durum var hiç bilmiyorum tabi.

Bütçem 15-16 bin civarı .Daha fazla cıkamıycam onun için bu araclara bakıyorum.. Araç manuel abs tek hava yastığı vs.Hiç tüp takılmamış. Gls modeli. Teşekkürler ilginize yinede.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

quote:

Bütçem 15-16 bin civarı .Daha fazla cıkamıycam onun için bu araclara bakıyorum.. Araç manuel abs tek hava yastığı vs.Hiç tüp takılmamış. Gls modeli. Teşekkürler ilginize yinede.

Biraz daha araştırmanı, getz hakkında bilgi edinmeni ve piyasaya bakmanı öneririm

• bugün sanayiden hava filitresi aldım 10 tl ye.arabanın çekişi değişti.serviste 22 tl idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

bugün sanayiden hava filitresi aldım 10 tl ye.arabanın çekişi değişti.serviste 22 tl idi.

Bayiler oto satışından değil servisten para kazanır, bu da bir örnek.
  • Benim arka cam rezistans çalışmıyor
    Muhtemelen cama gelen uçlardan birinde kopuk var
    Tamiri hakkında fikri olan var mı?
  • arkadaşlar getzine park sensörü taktıran var mı memnun musunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1905ARMADA

arkadaşlar getzine park sensörü taktıran var mı memnun musunuz.

Benim getz de var, kendim taktirdim, gayet de memnunum. Paraya kiyip iyisi alinmali bwnce. 100 liraya hepsiburadan aldim, 50 lira da taktılar. Pahaliya geliyor biraz ama kullandikca hakkini veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Benim de merak ettigim konulardan birisi, hararet gostergesi koymamalari enteresan dogrusu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ustad_10

quote:

Benim de merak ettigim konulardan birisi, hararet gostergesi koymamalari enteresan dogrusu.

Hyundai kendine o konuda çok güveniyor. Hararet yapan bir getz daha duymadım. Benim aracım 2005 1.3 gls. Hararet göstergesi var. Olmayanlarda ise motor soğukken mavi yanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 9 Kasım 2013; 16:18:29 >
  • 
Sayfa: önceki 13091310131113121313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.