Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1309. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13071308130913101311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben görmeyeli 1-2 ay oldu. Talihsizlik olmuş. Öyleyse internetten veya sanayiden alırsınız, pek fiyat farkı olmuyor.
  • Selam herkese

Hyundai getz 2007 1.5 vgt sahibiyim, aracım ilk çalıştırmalarda bazen rolantide çalıştıktan sonra stop ediyor, 5dk sonra çalışıyor sorun ne olabilir teşekkürler
  • Bugun servise gittim,, 90000 bakımi , debriyac baskı balata., egr değişimi. Toplam 2300 tl istediler. Normal fiyat mı sizce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ustad_10

Bugun servise gittim,, 90000 bakımi , debriyac baskı balata., egr değişimi. Toplam 2300 tl istediler. Normal fiyat mı sizce.

değişecek parçaların tek tek fiyatlarını çıkarıp geriye ne kadar işçilik ve ekstra para aldıklarına bakmak lazım.
    hiç bir şeyi atlamadan kalem kalem yazarsanız nelerin değişeceğini ve onarılacağını, ona göre fiyat vereyim. tabi bir de araç marka model de gerekli.

edit - bu arada liste fiyatı benzinli 899 tl dizel 795 tl + işçilik + kdv (işçiliğe)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeArAnGeL -- 25 Ekim 2013; 10:20:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemca

Selam herkese

Hyundai getz 2007 1.5 vgt sahibiyim, aracım ilk çalıştırmalarda bazen rolantide çalıştıktan sonra stop ediyor, 5dk sonra çalışıyor sorun ne olabilir teşekkürler

Yakıt filtrenize ve mazot pompanıza baktırınız. Aracın içine arada bir yakıt kokusu geliyor mu? 100-120 bin km civarındaysa ilk akla gelmesi gereken mazot pompasıdır. Basınç tutamadığı, yakıtı geriye kaçırdığı için stop etme veya geç çalışmaya , bazen de düşük performansa ve teklemelere sebep olabilir. Sıkıntı onda ise söküp orijinal tamir takımı ( contalar vs.. ) ile yıpranan kısımları yenileniyor. 100-150 TL civarında masrafı oluyor.

Bosch veya Delphi dizel pompa bayilerinden birine uğrayınız. Hatayı tespit eder ve onarırlar.
  • quote:

Bugun servise gittim,, 90000 bakımi , debriyac baskı balata., egr değişimi. Toplam 2300 tl istediler. Normal fiyat mı sizce.

Aracim 2010 vgt dizel, baya geniş bi liste var elimde degiseceklere bakinca. Debriyaj balata,baski,rulman, şanzıman yağı, yağ filtre,conta,, castrol 5w40 hava,yakıt,polen filtresi, kasnak gergisi, gergi kasnagi, vkayışı, iscilik toplam bedeli 826 lira,,

• quote:

Aracim 2010 vgt dizel, baya geniş bi liste var elimde degiseceklere bakinca. Debriyaj balata,baski,rulman, şanzıman yağı, yağ filtre,conta,, castrol 5w40 hava,yakıt,polen filtresi, kasnak gergisi, gergi kasnagi, vkayışı, iscilik toplam bedeli 826 lira,,

debriyaj baskı balata conta kasnak falan 90binde bunlar mutlak degistirilmeli mi yoksa araba hor mu kullanilmis anlamaliyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: schering

Aracımda artan bir ses mevcut.Daha önce de vardı fakat bu kadar hissedilmiyordu.Sürekli olmuyor ve özellikle torpido üstü, ön camla ön konsol arasından geliyor.Devir 2500'in üstüne çıkınca hissedilmeye başlıyor.Bana titreyen plastik parçası sesi gibi geldi ama tamda anlamış değilim.Bu şekilde sorun yaşayan oldu mu?

bu ses olayinin nedenini buldunuz mu? aynisi bende de var.. uzun yola gidince belli bi zaman sonra ortaya cikiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

quote:

Orijinalden alıntı: schering

Aracımda artan bir ses mevcut.Daha önce de vardı fakat bu kadar hissedilmiyordu.Sürekli olmuyor ve özellikle torpido üstü, ön camla ön konsol arasından geliyor.Devir 2500'in üstüne çıkınca hissedilmeye başlıyor.Bana titreyen plastik parçası sesi gibi geldi ama tamda anlamış değilim.Bu şekilde sorun yaşayan oldu mu?

bu ses olayinin nedenini buldunuz mu? aynisi bende de var.. uzun yola gidince belli bi zaman sonra ortaya cikiyor..

Malesef...
    Özgür Geo arkadaşın önerdiği metoduda uyguladım ama çözüm olmadı.Fırsat bulduğum zaman tanıdık bir ustaya gidip göstermeyi planlıyorum.Aslında arabamı değiştirmek istiyorum ama ilk arabam olmasından mıdır bilmiyorum, getz kadar hoşuma giden bir araba bulamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schering -- 26 Ekim 2013; 15:13:35 >

• arkadaşlar bu aralar getz almak istiyorum. max 20-21 bin tl arası bişey bakıyorum. Şu ilanda ki aracı tavsiye edermisiniz yada tavsiye edebiliceğiniz başka arac varmıdır ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2009-model-hyundai-getz-1.5-vgt-ilkel-kazasi-degiseni-hatasi-yok-141792550/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rastafey1

arkadaşlar bu aralar getz almak istiyorum. max 20-21 bin tl arası bişey bakıyorum. Şu ilanda ki aracı tavsiye edermisiniz yada tavsiye edebiliceğiniz başka arac varmıdır ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2009-model-hyundai-getz-1.5-vgt-ilkel-kazasi-degiseni-hatasi-yok-141792550/detay

21 bin bu araç için çok çok pahalı. Baz model bir dizel. Elektrikli ayna, sis farı vs. hiç biri yok. Abs li yazmış ama sanmıyorum.

Kaputundaki vuruk çok hoş görünmüyor ayrıca.

• iyi günler
    2010 getz 1.4 start 36.000 km 21.500 tl ye aldım.fiyat nasıl.

eşimi araca alıştırmaya başladım.fakat araç çok seri. gaz ayar yada debriyaj için ne yapılabilir. yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliak81.81

iyi günler

eşimi araca alıştırmaya başladım.fakat araç çok seri. gaz ayar yada debriyaj için ne yapılabilir. yardımcı olurmusunuz

bence gayet iyi hayırlı olsun güle güle kullanın. lpg var mı?
  • kadir1983 kullanıcısına yanıt
    lpg var.biraz pahallı diyorlar hatta getz niye aldın falan filan.... 2 kişiyiz şehir içi ayda en fazla 400 km kullanırım.

ilk göz ağrımız.ilk kendi arabam. kendi emeğimiz kokuyor buram buram.

bakımları kontrolleri ne yapmalıyım.hiç arabam olmadı.ayrı bir heyacan var anlayacağınız.

teşekkürler
  • quote:

lpg var.biraz pahallı diyorlar hatta getz niye aldın falan filan.... 2 kişiyiz şehir içi ayda en fazla 400 km kullanırım.

bakımları kontrolleri ne yapmalıyım.hiç arabam olmadı.ayrı bir heyacan var anlayacağınız.

teşekkürler

hocam bende iki ayı geçti 2008 tüplü aldım çok harika bu araba.size pahalı aldın niye hyundai aldın küçük araba bagajı yok diyenlere hiç aldırmayın araba temizse sizin içiniz ısındıysa gerisini boşverin.fiyatıda gayet iyi.geçen gün aştiden 4 torba bi valiz attım geldim nereye sığdı anlayamadım,yalnız valizi arka koltuğa koydum yani tam şehir içi arabası.ayrıca benim için mi bilmiyorum ama çok sempatik bi araba.baktıkca bakasım geliyor.benim bi amirimin dediği gibi arabayı kucaklayasım geliyor bazen.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

teşekkürler

hocam bende iki ayı geçti 2008 tüplü aldım çok harika bu araba.size pahalı aldın niye hyundai aldın küçük araba bagajı yok diyenlere hiç aldırmayın araba temizse sizin içiniz ısındıysa gerisini boşverin.fiyatıda gayet iyi.geçen gün aştiden 4 torba bi valiz attım geldim nereye sığdı anlayamadım,yalnız valizi arka koltuğa koydum yani tam şehir içi arabası.ayrıca benim için mi bilmiyorum ama çok sempatik bi araba.baktıkca bakasım geliyor.benim bi amirimin dediği gibi arabayı kucaklayasım geliyor bazen.

accent ilk olarak fabia daha sonra clio symbol yaris derken getz de buldum kendimi. tertemiz araba. içim ısındı arabaya.sigara içilemiş güzel bi araba.

2 kişilik aileyiz nasip olursa birde bebiş olacak.araba çok seri kalkış yapıyor. bir ayar yaptırabilirmiyiz.

• Meraba arkadaşlar bir arkadaşım getz alacakta plakadan ve yahut şase motor nosundan en son kaç km'de servise gittiğini öğrenebilirmiyiz bizim buraya servis uzakta biraz bilgisi olan ?
  • Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Nice Cumhuriyet Bayramlarına... Nice 90 senelere ...

• quote:

iyi günler

hayırlı olsun

alınmış alınmıştır yapacak bişey yok

ama 17000 liraya sıfır satılan araba şuan bu para çok ilginç yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Nice Cumhuriyet Bayramlarına... Nice 90 senelere ...

+
  • 
Sayfa: önceki 13071308130913101311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.