Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1307. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13051306130713081309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teybin kendi kızağı oturmayınca göğsü söküp orjinal kızak yerine kendi kızağını monte ettiler.
    Biraz zahmetli oldu ama güzel oldu. Artık CD derdi falan kalmadı, gerçi arabayı hatun kullanıyor ama yine de iyi oldu
    Pioneer Mvh-150UB

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

Bugün aşağıdaki teybi taktırdım.
    Teybin kendi kızağı oturmayınca göğsü söküp orjinal kızak yerine kendi kızağını monte ettiler.
    Biraz zahmetli oldu ama güzel oldu. Artık CD derdi falan kalmadı, gerçi arabayı hatun kullanıyor ama yine de iyi oldu
    Pioneer Mvh-150UB

hayırlı olsun güle güle kullanın.

• herkesin ve özellikle getz camiasının kurban bayramını tebrik eder, hayırlara vesile olması yüce yaradan dan niyaz ederim.esen kalın.
  • kadir1983 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, size de iyi bayramlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    zorunlu değil ama , zorunlu olmalı bence , geçen sene tam evin önüne geldim araba kara gömüldü 25 dk yolu tıkadım acayip zoruma gitti her yanımdan geçen bir laf söyledi . sokak araları harici istanbulda yollarda karda olmuyor . O yüzden zincir kullanışlı değil . ben şimdiden aldım ve taktırdım kış lastiklerimi , çok ta konforlu oldu araba 15'' jantan buna geçince mi oldu yoksa hamuru yumuşakmı diye böyle komforlu oldu anlamadım . kasislerde ve çukurları daha az hssediyorum . herkeze kazasız sürüşler @DeArAnGeL
  • merhaba. 2009 lpgli 1.4 getz aldım.aracım henuz 28 binde.İki tane sorum olacak.

1) Aracımın motorunun şaşe numarası on sag cam uzerınde yazmıyor.Motorun herhangibir yerındede yazmıyor.Olması gerekli deilmi ?
    2)aracım ısındıktan sürekli fan acık olarak gezıyorum.Harerekle ilgili sorun olsa hiç durmadan ankara sinop 600 km gitmeden motor yanar heralde.Neden bu sekilde ?
    Saygılarımla.
  • arkadşalar merhaba sıze yakıt verilerımı verıcem
    1220 km yol yaptım bunun 350 km uzun yol

40 + 100 (lukoilden 4,33) + 120 (opet 4.46)

260 tl yakıt almışım verıler fene degil dogrusu.
    aracı ortalama sakınlıkte kullanıdım.

bırde sabah ankara donerken kayaşta kasıse duştum
    on sol jant hafıf eyrılmış jant kapak ucu kırılmış,ama her handı bı balanssızlık çekme olmadı
    kışlık lastıklerımı takarken janttıda yaptıracam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracımda artan bir ses mevcut.Daha önce de vardı fakat bu kadar hissedilmiyordu.Sürekli olmuyor ve özellikle torpido üstü, ön camla ön konsol arasından geliyor.Devir 2500'in üstüne çıkınca hissedilmeye başlıyor.Bana titreyen plastik parçası sesi gibi geldi ama tamda anlamış değilim.Bu şekilde sorun yaşayan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

arkadşalar merhaba sıze yakıt verilerımı verıcem
    1220 km yol yaptım bunun 350 km uzun yol

40 + 100 (lukoilden 4,33) + 120 (opet 4.46)

260 tl yakıt almışım verıler fene degil dogrusu.
    aracı ortalama sakınlıkte kullanıdım.

bırde sabah ankara donerken kayaşta kasıse duştum
    on sol jant hafıf eyrılmış jant kapak ucu kırılmış,ama her handı bı balanssızlık çekme olmadı
    kışlık lastıklerımı takarken janttıda yaptıracam.

maaşallahı var arabanın münir hocam.lpg ye taş çıkartıyor.bende dün gece samsun istikametine gittim kayaş tarafından dönüşte çevre yolundan geldim anayol da mı kasise girdin geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: dragon111

merhaba. 2009 lpgli 1.4 getz aldım.aracım henuz 28 binde.İki tane sorum olacak.

1) Aracımın motorunun şaşe numarası on sag cam uzerınde yazmıyor.Motorun herhangibir yerındede yazmıyor.Olması gerekli deilmi ?
    2)aracım ısındıktan sürekli fan acık olarak gezıyorum.Harerekle ilgili sorun olsa hiç durmadan ankara sinop 600 km gitmeden motor yanar heralde.Neden bu sekilde ?
    Saygılarımla.

hayırlı olsun hocam güle güle kullanın kazasız belasız yolculuklar diliyorum.ön sağ koltuğun altında döşemede kesik bi yer var orda bi seri numarası görmüştüm arabayı temizlerken bi bakın isterseniz ama ne numarası olduğuna tam emin değilim.
    sorması ayıp kaça aldınız merak ettim.
  • @kadir1983

aynen dedigin yerdeki yere dustum
    sabah mamurlugu olsa gerek yol bostuda.
    pek bir sey yok ayarlarida bozmadi ama jant 3 cm kadar eyrildi.
    cuma ayni yola birdaha gidecem .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: schering

Aracımda artan bir ses mevcut.Daha önce de vardı fakat bu kadar hissedilmiyordu.Sürekli olmuyor ve özellikle torpido üstü, ön camla ön konsol arasından geliyor.Devir 2500'in üstüne çıkınca hissedilmeye başlıyor.Bana titreyen plastik parçası sesi gibi geldi ama tamda anlamış değilim.Bu şekilde sorun yaşayan oldu mu?

Hocam aynı sesi arada bir ön camla tavanın birleştiği sol taraftan da alıyorsan ilginç bir çözümüm olacak, sana.

Bardaklık bölmesine içecek vb koyuyarsan, içine bir kağıt peçete vb bir şey koy onun üstüne bardağını koy (şişeni, cam-metal vb ise özellikle).

Ben de de aynı şey olmuş oldukça şüphelenmiş sesin tam olarak nereden geldiğini de anlamamıştım. sessiz bir yolda (radio falan da kapalıysa) daha süşük hız ve devirlerde de bazen duydum. Dur kalkta ise neredeyse (bazen yokuş yukarı dur kalklar hariç) hiç duymadım.

Sesi ararken (bardaklıktan da şüphelenmeme rağmen, "yok canım" dedim) şans eseri kesinleştirdim sesin oradan geldiğini. Enteresan şekilde yankı ile ses hem büyüyor hem de de nereden geldiği anlaşılmıyor, mekanın küçüklüğüne rağmen!

Bir dene, bak derim...

• quote:

Bugün aşağıdaki teybi taktırdım.
    Pioneer Mvh-150UB

Valla en iyisini yaptırmışsın. Ben arabanın orjinalliği bozulmasın diye (türk mantığı) FM Transmitter ile idare ediyorum :)
    o da uzun yolda işime yarıyor şehir içinde orjinal cd ya da radyo takılıyoruz. Arada bir doldurduğum mp3 cd'lerini de çalmıyor değil ama keyfi yerindeyse :)
    Dün Eskişehir - Ankara arasında sadece 87.5 frekansını boş buldum kendi şarkılarımı flash ile dinledim iyi oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: poman

zorunlu değil ama , zorunlu olmalı bence , geçen sene tam evin önüne geldim araba kara gömüldü 25 dk yolu tıkadım acayip zoruma gitti her yanımdan geçen bir laf söyledi . sokak araları harici istanbulda yollarda karda olmuyor . O yüzden zincir kullanışlı değil . ben şimdiden aldım ve taktırdım kış lastiklerimi , çok ta konforlu oldu araba 15'' jantan buna geçince mi oldu yoksa hamuru yumuşakmı diye böyle komforlu oldu anlamadım . kasislerde ve çukurları daha az hssediyorum . herkeze kazasız sürüşler @DeArAnGeL

Evet bende en kısa zamanda kar lastiği edinicem. Özellikle Ankara'da çok lazım.
    Bu arada getz'inin jantlar 15" doğru gördüm değil mi?
    Şöyle bir soru daha sorayım. Ben yaz tatilinde virajlarda arabama pek güvenemedim. 15" jant ve daha geniş tabanlı bir lastik ile biraz daha araba rahatlar mı?
    Senin 15" de lastik ebatların nedir?
    (benim ki : 175/65/14)

Hocam pek orjinal sayılmaz çünkü Getz'deki teyp "sadece teyp", klima, uyarı ekranı vs. başka fonksiyon yok, direksiyondan kumanda falan yok, yani yeni teyp taktırınca eksilen bişey olmuyor.
  • quote:

Hocam pek orjinal sayılmaz çünkü Getz'deki teyp "sadece teyp", klima, uyarı ekranı vs. başka fonksiyon yok, direksiyondan kumanda falan yok, yani yeni teyp taktırınca eksilen bişey olmuyor.

Haklısın da kastettiğim şey o değildi..
    Bundan 1 ay önce araba geç çalışmaya başladığında akücüye gittim. Adam değiştirelim abi diyip yeni bi akü (varta) getirdi ama benim akünün kutup başları üstündeydi bu yeni akünün içerde. Adam bişey omaz abi diyip haldır huldur bişeyler yaptı bi kaç parça arttırıp yeni aküyü taktı. İçim cız etti. Benim kasttettiğim gideriz bi elektronikçiye teybi sokamaz kızakları söker yeni teybin kızaklarını takarken diğerleri artık ona önemsiz geldiğinden eğer büker. Tam yuvaya oturmaz vida yerini başka yere takar vs vs.. Ustasını bulmak iyi işçilikle yaptırmak lazım ve güvenebileceğim kimse yok ankarada..
    O yüzden bende kendimce transmitter gibi çözümler bulmaya çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

quote:

Haklısın da kastettiğim şey o değildi..
    Bundan 1 ay önce araba geç çalışmaya başladığında akücüye gittim. Adam değiştirelim abi diyip yeni bi akü (varta) getirdi ama benim akünün kutup başları üstündeydi bu yeni akünün içerde. Adam bişey omaz abi diyip haldır huldur bişeyler yaptı bi kaç parça arttırıp yeni aküyü taktı. İçim cız etti. Benim kasttettiğim gideriz bi elektronikçiye teybi sokamaz kızakları söker yeni teybin kızaklarını takarken diğerleri artık ona önemsiz geldiğinden eğer büker. Tam yuvaya oturmaz vida yerini başka yere takar vs vs.. Ustasını bulmak iyi işçilikle yaptırmak lazım ve güvenebileceğim kimse yok ankarada..
    O yüzden bende kendimce transmitter gibi çözümler bulmaya çalışıyorum.

Transmitterı bir ara ben de kullandım, kalitelisini bulmak zor, hemen hemen hepsi aşırı dandik Çin malı, büyük şehirde temiz frekans sıkıntısı oluyor ayrıca müzik bitrate kalitesi de düşük oluyor.
    Elektrikçi konsolu sökerken uyarısını yaptı, güneşten sertleşip bazen tırnaklar kırılabiliyor dedi, bir nevi onay almış oldu, biz de o aşamadan sonra geri dönmedik ve sonuç olumlu oldu.

evet 15 '' e çevirdim jantları gecen nisan atında 185/55/15 , lastiklerimin dişleri çok iyiyidi fakat ıslak zeminde yere tutunamıyordu . sıfır aldığımdaki lastiklerdi ( 7 senede ancak 45 000 km yapmışım ) . değiştirmekle çok iyi bir iş yapmışım yol tutuş çok fark etti virajlar daha iyi alınıyor güvensiz değil . yakıt artmış olabilir hesaplamadım doğrusu ama olsun duruşu 10 numara oldu . kış lastikleri için saç jantları kullandım bisiklet gibi geldi gözüme
  • 188 km yol yaptım depom 35 tl mazot aldı.
    verıler gerçekten tatmin edıcı oldu
    hızım 90-120 km arası oynadı.
    lukoil katkılı mazotu.
  • 
Sayfa: önceki 13051306130713081309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.