Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1304. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13021303130413051306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Özgür Geo

quote:

Orijinalden alıntı: veyiss_18

Selamlar abime getz almayı düsünüyoruz bir tane bulduk sizler ne dersiniz. VGT iyi mi oluyor 4silindirli diyor diyat nasıl alınır mı

http://nalbantogullarioto.araba.com/268562191/Hyundai-Getz-15-VGT

Fiyatlara hakim olmamakla beraber bana pahallı gibi geldi.Ancak Söylediği doğru görünüyor.
    2006 sonrası Getz görünümünde (yani 4 silindir).

Fiyat konusunda şunu demek istiyorum, benim 2008 Dizel Getz 86bin km kaç liraya satacağım 24bine mi?
    Hatta 193bin KM olduğunundan ben kendi aracımı 27bine bırakırım :D

193 binde olması alınmaması anlamına gelmez(dizel bu), fiyat çok gibi geldi...

Bence de fiyat pahalı sahibindene baktınız mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schering -- 25 Eylül 2013; 13:38:57 >

• schering S kullanıcısına yanıt
    Baktım ama fiyatlar hep yüksek km düşükler zaten bakılmıyor fiyat abartılı alınmaz diyorsanız eliyorum bu arabayı.

Bu galeri de bir de skoda fabia var onun için yorum yapabilirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: schering

quote:

Orijinalden alıntı: ScHeNKii_ScP

quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

Orijinalden alıntı: ScHeNKii_ScP

arkadaşlar getzin bagaj kapısındaki stop plastiği nasıl çıkıyor acaba.daha önce çıkaran yada nasıl çıktığına şahit olan arkadaşlar yardımcı olursa...

3. stop lambasından bahsediyorsunuz. Gri kapağı camdan ayırmaya çalışacak şekilde çektiğinizde klipslerinden ayrılarak çıkıyor. Kontrollü olarak güç uygulayın. Temizlemek için birkaç defa sökmüştüm.

hocam kırılacak bir tırnak bağlantısı var mı acaba.birkaç kez güç verdim ama tırnak kırılacak diye cesaret edemedim.

2-3 gün önce 3.stop lambasının yanmadığını farkettim ve kendim çıkartmaya çalıştım ama nasıl söküleceğini bilmediğim için beceremedim.Başka bir getz sahibi arkadaş yardımcı oldu.Bagaj kapağını kaldırdı ve plastik muhafazasını kontrollü bir şekilde aşağıya çekti ve çıkarttı. gayet basit aslında ama kesin kırılacak diye düşünmeden edemedim

teşekkür ederim o zaman kontrollü bir şekilde asılayım.kırılacak bir tırnak yok herhalde benim anladığım...

• bir haftadır forum kurudu resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

bir haftadır forum kurudu resmen

:) sen alınca herkes satılıga çıkarmış getzini kanka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 1 Ekim 2013; 11:21:28 >
  • merhaba arkadaşlar
    konumuzu takip ediyorum ama yazmıyorum
    bu gün yazayım

dün izinliydim sabah kahvaltı sofrasında beypazarı konusu geçti ve solugu beypazarında aldık
    ankara-beypazarı-ankara arası yaklaşık 250 km yol yaptık
    araçta 5 yetışkın 1 de minik oglum vardı
    maşallah getz ım sıkıntısız bir biçimde seyehat ettik
    klima açıktı yol bılg 6-6,2 arasında gösterdı
    hızımda 100 le 140 arasında degişti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

bir haftadır forum kurudu resmen

:) sen alınca herkes satılıga çıkarmış getzini kanka

He kanki ya. biz aldık forum ağırdan gidiyor.soru cevap olunca yeni bilgiler ediniyorduk.hergün yokluyorum forumu birşey yoktu. sağolsun münir abi yazmış birşey.
  • bende depoyu fullemiştim ayın 15 inde(30 lt gaz opet 2,61 tl/lt) .tabi maaşı alınca.ev iş arası yol yapıyorum.ara sırada şehir içi şu an 210 km oldu ve tek çöp ışık yanıyor.atiker marka tüp takılı bakalım kaç km de bitecek inşallah 300 ün üstünde gider.arabayıda biraz borçla aldım o yüzden ayda bir depo gaz ile idare etmeye çalışacam.

birde benim merkezi kilit uzaktan kumanda ile çalışmıyor alarm felan herşey çalışıyor fakat kumanda ile kilitleme ve açma yapmıyor.araç yol alınca merkezi kilit kendini otomatik kilitliyordu oda olmuyor cansız bi ses geliyor fakat kilitlemeye gücü yetmiyor sanki.ankarada nereye göstersem iş yeri iskitlerde.bu arada kumandanında pili az gibi onuda bi gidip yenileyim ama bir türlü elim değmedi.
  • abi maaşallah araban gittiğin hıza görede bayağı iyi yakmış.nerden baksan gazla aynı.mazot biraz daha ucuz olsa dizel arabadan iyisi yok.
  • Arkadaşlar selamlar.
    hyundai getz imi bugün çalıştıramadım.

kontağı çevirdiğimde tır tır tır tır yapıyor ama çalışma olmadı.

acep sorun aküde mi yoksa marş ta mı ?

nasıl bir çözüm üretebilirim.
  • merhaba arkadaşlar getz 1.3 gls arabam var. eskişehirde motor yağını ve filtrelerini değiştirmek istiyorum. hangi yağ kullanmamı önerirsiniz. bu zaman kadar hiç yağ ve filtre değiştirmedim. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabde

Arkadaşlar selamlar.
    hyundai getz imi bugün çalıştıramadım.

kontağı çevirdiğimde tır tır tır tır yapıyor ama çalışma olmadı.

acep sorun aküde mi yoksa marş ta mı ?

nasıl bir çözüm üretebilirim.

Çok benzer bir şeyi bir kaç ay önce yaşadım aküm bitmişti.Fakat önceden şöyle bir ipucu vermişti.Teyp 2 gün önce çalışmamaya başlamıştı bozuldu sandım fakat akü azaldığı için yapmış.
  • akü den kaynaklanmış.
    akşam sert soğuk vardı o neden olmuş.

kabloyla yaptık ama elektirkçi akünün değişmesi gerektiğini söyledi.
    140 tl dedi.
    bende yarın yine teklerse gelirim dedim.
    25 tl verdim ustaya.

60 lık akü için 140 tl dedi bu standart mıdır ?
    uygunluğu nasıldır sizce.
  • quote:

akü den kaynaklanmış.

140 tl dedi.
    25 tl verdim ustaya.

Üstad araç dizel ise 60lık alma. 72 lik olandan al.Ben 3 hafta önce 72 lik Mutlu Aküyü 200 liraya aldım. Dizel araçlar için servis önerisi 68 in altında olmaması
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

quote:

akü den kaynaklanmış.

140 tl dedi.
    25 tl verdim ustaya.

Üstad araç dizel ise 60lık alma. 72 lik olandan al.Ben 3 hafta önce 72 lik Mutlu Aküyü 200 liraya aldım. Dizel araçlar için servis önerisi 68 in altında olmaması

benzinli bendeki.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

quote:

akü den kaynaklanmış.

140 tl dedi.
    25 tl verdim ustaya.

benzinli bendeki.

orjinali 55 amperdir, 55 amper almanız yeterlidir. Daha yükse amperliler kasaya oturmamakta. Yerleştirmek için işlem yapılmakta.

• quote:

Orijinalden alıntı: karalama357

merhaba arkadaşlar getz 1.3 gls arabam var. eskişehirde motor yağını ve filtrelerini değiştirmek istiyorum. hangi yağ kullanmamı önerirsiniz. bu zaman kadar hiç yağ ve filtre değiştirmedim. teşekkürler

Bakımı ucuza getirmek.

2 ayda 10bin bakımına giriyorum. 1.3 gls LPG'li aracım var.

Ben her 10bin'de filtrelerimi, bujilerimi alıp petrol ofisi, maxima yağ değişim merkezlerinin bulunduğu benzinliklere gidiyorum.

Sadece yağ parası veriyorsunuz. 10w40 LPG yağı 60tl, 5w40 yağ 80 tl. Yazın 10w40 yağ tercih ediyorum haliyle 100tl'ye bakım yaptırıyorum ve içimde en ufak şüphe kalmıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Eskişehir gibi soğuk bir şehirde kesinlikle 5w ile başlayan yağları seçin. Ben petrol ofisine gitmem diyorsanız. 5w 40 mobil uygun olur. Filtreleri(hava, yağ) yetkili servisten 17.5 tl ye alabiliyorsunuz. En azından Denizli'de öyle.

Almışken sanayiden de 4 adet buji alın. 20 tlyi geçmez. (Champion rc10yc4)

Polen filtresinide bulursanız sanayiden 10-20 tl arası. Kendiniz değiştirebilirsiniz forumda görselleri var.

Mükemmel bir bakım yapmış olursunuz.

Önümüz kış motor soğutma suyunun derecesini ölçtürmeyi unutmayınız.

Link: Maxima Yağ değişim merkezleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 2 Ekim 2013; 22:07:10 >

• glade oto pafümü aracın göğsüne takıyordum kalorifer çıkışına. bugün bi baktım kenarından sızmış ve aktığı yeri eritmiş.göğüsteki plastik kısmın üzeri siyah bant gibi bi kaplama var oda erimiş kötü bi görüntü oluşturuyor bu nasıl nerde yaptırabilirim,başına gelen var mı.aman ha çok dikkat edin glade almayın diyecem ama namussuz çok hoş kokuyor.dikkatli kullanın

• Hyundai Getz Orjinal 2 takım Ön ve Arka Hoparlör takımı :

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-hoparlor-hyundai-getz-orjinal-2-takim-hoparlor-138777676/detay @kadir1983 @biuu @kabde @ortmen55 @competentt

• Arkadaslar benımde 2005 133 bınde getz aracım var satmayı dusunuyorum ıılgılenenler ırtıbata gecebılır ozellıklerını altta yazıyım
    Renk: turkuaz mavi
    çelik cant
    agır bakımları 127 bınde yapılmıs 131 bındede yag bakmını yaptırdım
    muaynesı 2014 sonunda 1 seneden fazla
    degısen olarak sol arka camurluk var tramerde gozukuyor zaten
    ufak tefek lokal boylar var
    uzaktan kumanda mevcut
    abs klima mevcut
    uzerınde ıkı adet kıs lastıgı bulunuyor
    usb lı teyıp
    4 cam otomatik
    fıyat olarak 17250 dusunuyorum
    araç bursada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntugral -- 3 Ekim 2013; 14:29:08 >
  • 
Sayfa: önceki 13021303130413051306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.