Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12961297129812991300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SAWASH WOLF

Hocam, dizel arabaya vurdurma işlemi yapılmaz. Aklınızın bi köşesinde kalsın.

Benimde geçen sene aküm bitmişti, size tavsiyem Mutlu akü almanızdır. Zaten onlara Getz model dediğinizde gerekli aküyü monte edeceklerdir. Eski akünüzüde belli bir meblağa karşılık yeni akü fiyatından düşerler. Garantili bir şekilde.

AYok asla vurdurma yapmam aracıma zaten.Gerekirse çekici çağırırım yine vurdurmam.Evimin az ilerisinde bir tane mutlu aküsü bayisi bi amca var ama dükkan sıradan bir yer. SOrdum nasıl bir akü lazım diye 60 amperlik yeter dedi.

Bizim Dizel getzlere kaçlık akü lazım hocam biliyor musun ? Mutlu alacağım ben de alırsam, gerçi aracımı önümüzdeki ay satmayı düşünüyorum ama aküsünü değişip öyle satmış olalım ki arkamızdan küfür etmesinler.

Akü bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

quote:

Benimde geçen sene aküm bitmişti, size tavsiyem Mutlu akü almanızdır. Zaten onlara Getz model dediğinizde gerekli aküyü monte edeceklerdir. Eski akünüzüde belli bir meblağa karşılık yeni akü fiyatından düşerler. Garantili bir şekilde.

AYok asla vurdurma yapmam aracıma zaten.Gerekirse çekici çağırırım yine vurdurmam.Evimin az ilerisinde bir tane mutlu aküsü bayisi bi amca var ama dükkan sıradan bir yer. SOrdum nasıl bir akü lazım diye 60 amperlik yeter dedi.

Bizim Dizel getzlere kaçlık akü lazım hocam biliyor musun ? Mutlu alacağım ben de alırsam, gerçi aracımı önümüzdeki ay satmayı düşünüyorum ama aküsünü değişip öyle satmış olalım ki arkamızdan küfür etmesinler.

Akü bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum

Emmi doğru demiş, 60 lık akü bizimkiler
    Bilginiz olsun akü takıldıktan sonra garanti belgenizi almayı unutmayın. Yanında garanti kartı veriyorlar bayiler.
  • arkadaşlar bugün şu araca gittim baktım 21,500 yazmış 20,500 e bırakırım diyor sizce nasıl tek airbag abs yok
    ederi nedir sizce

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-57000-de-boyasiz-degisensiz-lpg-li-getz-135032943/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

günaydın arkadaşlar.

dün 5 ay önce yedıgım ceza gelmış evıme sabah muhtardan gıdıp aldım 77 tl park cezası

gıdıp geldıgım yol 1km yavar ya yok

aracımda "check engine" arıza işigı yandı ve sönmedi
    hıç başıma gelmedı
    kaputu açtım bır şey göremedım
    ne yapmalıyım
    aracın bakımına 4bın km var

nasıl yardımcı olursunuz?

2006 getz vgt...(117bınde)

Yetki servis sırf arıza tespıtıne 40 tl istıyor
    bosh-car servis 20 tl dıyor?

ne yapayım nasıl fıkır vereceksınız?
    araçta anormal bir sorunun farkına varmadım.

arkadaşlar neden
    yazdıgım yoruma bir cevap vermessiniz

bügün arıza işigım söndü
    bakım zamına 4-5bın km var
    bakım zamanı detaylı bır göz attırmalıyım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    siz genede servise uğrayıp tech 2 ye bağlatıp hata koduna baktırtın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

arkadaşlar bugün şu araca gittim baktım 21,500 yazmış 20,500 e bırakırım diyor sizce nasıl tek airbag abs yok
    ederi nedir sizce

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-57000-de-boyasiz-degisensiz-lpg-li-getz-135032943/detay/

fiyat bence pahalı
    Lpg nin nasıl monte edildiği de önemli motorda bir şey var mı baktırmak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

quote:

Orijinalden alıntı: assgti

quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

Araç ON konumunda ne kadar bekledikten sonra marşa basılmalı.Immobilizer Uyarı ışığı 5 saniye sonra sönünce araba çalışmıyor.1-5 sn arasında zamanımız var.Peki kaç sn.aracım bazen marşa basınca çalışmıyor.2-3 denemeden sonra çalışıyor.aküyü yeniledim ama bu sorun bazen karşıma çıkıyo.Marşa geç veya erken mi basıyorum acaba ondan mı.

bu sanırım immobilizer sorunu galiba. benim bacanak bu yoğun kış zamanın birinde arabasına binmek için donan kapı kilidini sıcak suyla açıp arabasına giriyor
    buraya kadar normal sonra arabasını çalıştırıp gidiyor buraya kadar da normal bir kaç gün sonra araba aynı sizin gibi 2-3 denemeden sonra hatta ilerki zamanlarda 10 denemede bile çalışmıyor tamamen immobilizer sorunu, neden böyle olduğunu düşünürken bu durumun kapı kilidini sıcak suyla açtığında anahtarı kurulamadan kontağa yerleştirdiğini anahtarın oluklarında ki sudan dolayı kısa devre yapıp bozulduğunu anlıyor. acaba sizinde buna benzer bir durum başınıza gelmiş olabilir mi farkında olmadan?

bugün sorun olmadı içimden 3 e kadar sayıp sonra marşa basıyorum.4 defa bastım bügün sorun çıkmadı tek basışta aldı.bazen de almıyor anlayamadım sorun bujilerde mi acaba yoksa her zaman 3sn kadar beklemek zorundamıyım.

66500 de 2006 model ben trigeri değiştirdim 7 yıl olmustu araçın trigeri o yüzden değiştirdim hafif yıpranma vardı eskilerde v ve diğer kayıslar eskimişti yarılmıstı hepsi beraber 150tl e değiştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

quote:

arkadaşlar bugün şu araca gittim baktım 21,500 yazmış 20,500 e bırakırım diyor sizce nasıl tek airbag abs yok
    ederi nedir sizce

fiyat bence pahalı
    Lpg nin nasıl monte edildiği de önemli motorda bir şey var mı baktırmak gerek.

peki sizce ederi nedir
    lpg nin de nasıl takılıp takılmadığını nerden kontrol ettireceğiz.(markası atiker)
    bencede pahalı ama temiz ve uygunu yokki adam temiz hatasız ise kafadan 2 bin yüksek istiyor
    pazartesi computest e sokacam ondan sonrada nasip olursa almayı düşünüyorum
    dikkat etmem gereken noktalar var ise yazında hata yapmayalım şimdiden teşekkürler.
  • Bu işlerle uğraşan tanıdık birini bulman lazım
    LPG kiti söküldüğünde araba eski haline dönebiliyor mu ona baktırmak gerek.
    Yani ben olsam oyle yapardım
    fiyat 20 nin altında olması lazım
  • quote:

Bu işlerle uğraşan tanıdık birini bulman lazım

atiker servisine gidip ordan bi kontrol ettireyim.bu işlemler için sökme takma yaparlar mı acaba.
    fiyat konusuna bende çok takılmış durumdayım arabada abs yok tek hava yastığı 4 cam otomatik lastikler sıfır takılmış içi dışı pırıl pırıl hatasız çicek gibi böyle bi araba uygun fiyata 18500 19500 arası yok işte beklesek düşermi bilmiyorum ki...abs olsaydi çok daha iyi olacaktı ama.neyse diştan görünenler böyle birde usta ne diyecek bilmiyorum ayrıca sahibindene biraz daha bakıyım 20500 e başka neler var ben getzi ço seviyorum ama fiestalara da bi bakiyim çıtayı yükselttik nede olsa
  • Kısa bir tecrübe:
    Aküm 1 yıllık olmasına rağmen sürekli şarjı boşalıyordu.
    En son teypten şüphelendim ve haklı çıktım.
    Teyp, kontak kapandıktan sonra sesler çıkarıyordu, Cd motoru devreye giriyormuş sanırım.
    En kısa yoldan teybin sigortasını söktüm, aküyü tekrar şarj ettim ve bingo! Bir daha şarj bitmedi.
    Oto elektrikçiyi dinleseydim, sağlam aküyü değiştirecektim.
    Artık mekanizmasız bir teyp almak farz oldu.
  • quote:

quote:

atiker servisine gidip ordan bi kontrol ettireyim.bu işlemler için sökme takma yaparlar mı acaba.
    fiyat konusuna bende çok takılmış durumdayım arabada abs yok tek hava yastığı 4 cam otomatik lastikler sıfır takılmış içi dışı pırıl pırıl hatasız çicek gibi böyle bi araba uygun fiyata 18500 19500 arası yok işte beklesek düşermi bilmiyorum ki...abs olsaydi çok daha iyi olacaktı ama.neyse diştan görünenler böyle birde usta ne diyecek bilmiyorum ayrıca sahibindene biraz daha bakıyım 20500 e başka neler var ben getzi ço seviyorum ama fiestalara da bi bakiyim çıtayı yükselttik nede olsa

Dize VGT getz baktınız mı hiç. Bence benzinli getzden ziyade dizeli daha iyi. Özellikle o güçlü torku sayesinde piyasadaki en performanslı B segmentlerden
  • quote:

quote:

quote:

Dize VGT getz baktınız mı hiç. Bence benzinli getzden ziyade dizeli daha iyi. Özellikle o güçlü torku sayesinde piyasadaki en performanslı B segmentlerden

bugün öğleden sonra gittik arkadaşla aracı computest e soktuk hatasız çıktı.aracıda biraz kullandım abi torku pek tad vermedi açıkcası ama sonuçta kaporasını verdim pazartesi satışı yapacağız nasip olursa.benim istediğim gaza dokununca araç kendini ileri atacak tabiri caizse sıçrayacak ben bunu hissedemedim dizeli daha iyi olurdu elbet ama temizi bunu buldum. ama çok tatlı araba görüntü itibariyle.Allahim kazasız belasız yolculuklar nasip eder inşallah cümlemize.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bugün öğleden sonra gittik arkadaşla aracı computest e soktuk hatasız çıktı.aracıda biraz kullandım abi torku pek tad vermedi açıkcası ama sonuçta kaporasını verdim pazartesi satışı yapacağız nasip olursa.benim istediğim gaza dokununca araç kendini ileri atacak tabiri caizse sıçrayacak ben bunu hissedemedim dizeli daha iyi olurdu elbet ama temizi bunu buldum. ama çok tatlı araba görüntü itibariyle.Allahim kazasız belasız yolculuklar nasip eder inşallah cümlemize.

Sizin kafa da aynı benimkinden. Böyle devir beklemeden bastın mı kafa kaldıracak araç olmalı. VGT getzler tam da böyle aslında. 2. vitesten 3. vitese geçerken patinaj yapacak kadar atak bir motor.

Neyse karar verdiyseniz olay bitmiştir.Kazasız belasız kullanın inş.
  • Nihayet kavuştun arabana, değdi de sanırım. Hayırlı olsun. Dizel günlük kullanımda performanslı gelir ama bu benzinli araç da devrinde kullanıldığında oldukça güçlü bir motora sahip.

Hatta dizelin 0-100 km/h hızlanması 12.1 sn iken benzinlininki 11.2 sn. Dizelde sadece 1. 2. vitesler fantastik :)
  • Bu arada ben de aracımı satacağım arkadaşlar. Elinde VGT motorlu ERA olan var mı ?

Farklı bir marka alayım desem de bu VGT motordan aldığım keyfi hiçbir dizel motordan alamadım.

ve şurası bir gerçek ki dizel motorlarda yakıt/Performans açısından en iyisi VGT-CRDİ.
  • quote:

Usta neden böyle söylediğini açıklayabilir misin?

Ben iş dönüşü yorgunlukla hem gündüz farını hem iç aydınlatmayı açık unuttuğum bir günün ertesi günü
    arabanın marş yapmadığını gördüm. evin otoparkında da tekdim. ancak kapıya doğru ve yolla devam eden bir eğim var.
    İterek arabayı geri geri aldım hızaladım. Araca bindim aldım 2. vitese marşlamaya çalıştım eğimde.
    araba hızlanmasıyla çalışması bir oldu.

Başka çözüm de üretemedim o an zaten.

Not: bir arkadaşım aslında en iyi vurdurma geri vitesle olur. Daha kolay ve zorlanmadan. demişti. Tabii yol müsait falan olması da lazım. geri geri giderken araç savrulabilir de. Bu konuyla ilgili bilgisi olan da var mı?
  • quote:

pahalı bence 19 ver derim..bende 2006 1.4 doch 66500 de benzinli 16500tl aldım..60000 bakımı var yakında ve...fazla ayrıntı da yazmamıs..pazarlık payıda sondaki küsürdüe bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Nihayet kavuştun arabana, değdi de sanırım. Hayırlı olsun. Dizel günlük kullanımda performanslı gelir ama bu benzinli araç da devrinde kullanıldığında oldukça güçlü bir motora sahip.

Hatta dizelin 0-100 km/h hızlanması 12.1 sn iken benzinlininki 11.2 sn. Dizelde sadece 1. 2. vitesler fantastik :)

çok sağol be aktuz hocam Allah razı olsun.evet kısmet olursa sabah satış işlemlerini yapacağız. bende artık klübün resmi üyesi olurum artık.çok heyecanlıyım.evet fiyat pahalı ama gerçekten araştırtım özellikle de ankara piyasası böyle.bakın isterseniz temiz 2008 hatasız getzler hep 21500 civarı ayrıca 2007-2009 arası hatasızlar hep bu fiyatı istiyor.tamam ne kadar hatasız olsada eder mi o fiyata etmez ederi benim nazarımda da 19000 ama yok işte adam malına güveniyor aşağı inmiyor.neyse temiz olsun beş fazla olsun dedik.inşallah hayırlısı olur 8000 bin borçla girdim bankadan değil ama aileden biraz bu canımı sıkıyor ama yapacak birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Geo

quote:

Usta neden böyle söylediğini açıklayabilir misin?

Ben iş dönüşü yorgunlukla hem gündüz farını hem iç aydınlatmayı açık unuttuğum bir günün ertesi günü
    arabanın marş yapmadığını gördüm. evin otoparkında da tekdim. ancak kapıya doğru ve yolla devam eden bir eğim var.
    İterek arabayı geri geri aldım hızaladım. Araca bindim aldım 2. vitese marşlamaya çalıştım eğimde.
    araba hızlanmasıyla çalışması bir oldu.

Başka çözüm de üretemedim o an zaten.

Not: bir arkadaşım aslında en iyi vurdurma geri vitesle olur. Daha kolay ve zorlanmadan. demişti. Tabii yol müsait falan olması da lazım. geri geri giderken araç savrulabilir de. Bu konuyla ilgili bilgisi olan da var mı?

Benzinli araçlarda motora giren hava 10'da 1'e kadar sıkıştırılırken, dizellerde yaklaşık 20'de 1'e kadar sıkıştırılır. Yani dizel araçların motor kompresyonları çok yüksektir. Vurdurma esnasında triger sistemine aşırı bir yük binebileceğinden ve trigerin sente atlayabileceğinden korkulur. Araç itme sonunda çalışsa bile sente atlamış olabilir ve fark edilmezse bir süre sonra büyük hasarlara yol açabilir. Sıcak havalarda, yumuşak şekilde yapıldığında doğal olarak risk daha azdır ama yine de çok mecbur kalmadıkça kimse yapmamalıdır.

Bunun haricinde asıl sıkıntı işin riskli olmasıdır. Direksiyon çok serttir, fren serttir, iten kişiler trafik içinde risk altındadır vs..
  • 
Sayfa: önceki 12961297129812991300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.