Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1296. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12941295129612971298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu konularda bilgim yok yardımınıza ihtiyacım var.

1.4 getzimin motor yağını ve filtresini değiştirmek istiyorum. servis olmadığı için sanayide yapmak istiyorum. internetten araştırdım 5/40 ile 10/40 arası yağlardan bahsediyorlar. bir de tam sentetik yarı sentetik gibi ifadeler kullanıyorlar. bilgisizliğim yüzünden sanayide ustaya gidip kazıklanmak istemiyorum. hangi yağı tercih etmeliyim fiyatları konusunda yardımcı olabilir misiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1905ARMADA

arkadaşlar bu konularda bilgim yok yardımınıza ihtiyacım var.

1.4 getzimin motor yağını ve filtresini değiştirmek istiyorum. servis olmadığı için sanayide yapmak istiyorum. internetten araştırdım 5/40 ile 10/40 arası yağlardan bahsediyorlar. bir de tam sentetik yarı sentetik gibi ifadeler kullanıyorlar. bilgisizliğim yüzünden sanayide ustaya gidip kazıklanmak istemiyorum. hangi yağı tercih etmeliyim fiyatları konusunda yardımcı olabilir misiniz.

castrol 10/40 kullan. Parçacılardan fiyat al. Ben burdan 65tl ye alıyorum 4lt. olanını. Modeline uygun yağ filtresi 10tl, hava filtresi 10tl alıp bi ustaya götür. 20tl işçilikle takar usta. 100tl ye halloluyor böyle.
  • bir sorum olacak. araç belli bir süre gittikten sonra ön tekerlerden sesler gelmeye başlıyor. özellikle trafiğin yoğunlaştığı haliyle frenlerin fazlasıyla kullanmaya başladığım zamandan sonra. sesten kastım ıslık sesi gibi.. ama ustalar balatalara baktıklarında daha yeni değiştirilmesine gerek yok diyor ki zaten 20bin bile olmamıştır. neden olabilir bu ses.. serviste bir sprey falan sıkılıyor diye duymuştum acaba o spreyin sıkılmamasından ötürü müdür? bu zamana kadar hep ustaya götürdüm öyle birşey yapmadığını da biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

Dün İstanbuldan Samsuna döndüm.İstanbul'da iftardan sonra trafik felçti. Tekstilkent kulelerinin ordan başlayan yoğun trafik Arena stadının orda durma noktasındaydı.Yiny köprüden Ataşehire kadar aynı şekilde.Körfez civarında yolun tarfiğe kapatıp tek şeride düşmüştü yaklaşık 35dk dur kalk yaparak gittik. Neyse uzun lafın kısası Başakşehirden Çarşambaya kadar yaklaşık 780 km yol geldim. Toplam 9.5 saat sürdü. 2 sefer mola verdim.Birinde wc molası diğerinde yemek molası olmak üzere. Tamamen sıfırlamıştım tüm göstergeleri.Arka bagajımda 3x30 litre içinde jel deterjan bulunan büyük bidonlar vardı. Arka koltuk da eşimle bnim özel eşyalarımız ve valizlerimiz. önde de 2 kişiydik. Yolun büyük kısmını 100 km/h ile gittim.Bazı zamanlar sıkılıp 120-150 bandında seyrettim.Son 200 km de hep 90 ile gittim. Ortalama yakıt tüketimim göstergede 4,5 litre oldu. Kalan mesafe de 345Km olarak gösterdi. Bu arada araçtan mazot taşacak kadar doldurmuştum.

Gerededen inerken, Havzadan inerken yol düz ve boş olunca vitesi ya boşa aldım, yada hızlanıp saldım.

merhaba,
    mazot taşacak kadar doldurdunuz kaç litre aldı ve ne kadar ödediniz bilgi verebilirseniz sevinirim, teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

bir sorum olacak. araç belli bir süre gittikten sonra ön tekerlerden sesler gelmeye başlıyor. özellikle trafiğin yoğunlaştığı haliyle frenlerin fazlasıyla kullanmaya başladığım zamandan sonra. sesten kastım ıslık sesi gibi.. ama ustalar balatalara baktıklarında daha yeni değiştirilmesine gerek yok diyor ki zaten 20bin bile olmamıştır. neden olabilir bu ses.. serviste bir sprey falan sıkılıyor diye duymuştum acaba o spreyin sıkılmamasından ötürü müdür? bu zamana kadar hep ustaya götürdüm öyle birşey yapmadığını da biliyorum.

Benim getzde de ayni ses var, kulak tirmalayan cinsten. Servis e gittigimde 2000-3000 km sonra ön fren balatalarini degistirmemi soyledi,, sesin balata kaynakli oldugunu o belirttiğiniz spreyden sikarak sesin kesilecegini soyledi ama care olmadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar 2008 dizel 1.5 vgt ile bende araniza katilmis bulunmaktayim
    Yorumlar ve tavsiyeleriniz icin tesekkurler yararli oldu gercekten

• quote:

Orijinalden alıntı: southpaw

quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

Dün İstanbuldan Samsuna döndüm.İstanbul'da iftardan sonra trafik felçti. Tekstilkent kulelerinin ordan başlayan yoğun trafik Arena stadının orda durma noktasındaydı.Yiny köprüden Ataşehire kadar aynı şekilde.Körfez civarında yolun tarfiğe kapatıp tek şeride düşmüştü yaklaşık 35dk dur kalk yaparak gittik. Neyse uzun lafın kısası Başakşehirden Çarşambaya kadar yaklaşık 780 km yol geldim. Toplam 9.5 saat sürdü. 2 sefer mola verdim.Birinde wc molası diğerinde yemek molası olmak üzere. Tamamen sıfırlamıştım tüm göstergeleri.Arka bagajımda 3x30 litre içinde jel deterjan bulunan büyük bidonlar vardı. Arka koltuk da eşimle bnim özel eşyalarımız ve valizlerimiz. önde de 2 kişiydik. Yolun büyük kısmını 100 km/h ile gittim.Bazı zamanlar sıkılıp 120-150 bandında seyrettim.Son 200 km de hep 90 ile gittim. Ortalama yakıt tüketimim göstergede 4,5 litre oldu. Kalan mesafe de 345Km olarak gösterdi. Bu arada araçtan mazot taşacak kadar doldurmuştum.

Gerededen inerken, Havzadan inerken yol düz ve boş olunca vitesi ya boşa aldım, yada hızlanıp saldım.

merhaba,
    mazot taşacak kadar doldurdunuz kaç litre aldı ve ne kadar ödediniz bilgi verebilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Aracın içinde yakıt vardı ben 20 litre kadar almıştım.Ama sanıyorum 51 litreye kadar alıyor araç

• sandero dizel mi getz dizel mi
    getz dizel vgt mi olmalı ve 2. elde kaçbin km ya da hangi model yılı ideal almak için
  • Getz cı dostlar
    Ramazan Bayramı'mız mübarek olsun.
    Ailemizle, dostlarımızla nice bayramlara.
    Hayırlı Bayramlar ..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Getz cı dostlar
    Ramazan Bayramı'mız mübarek olsun.
    Ailemizle, dostlarımızla nice bayramlara.
    Hayırlı Bayramlar ..

Sizin de Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Hayırlı bayramlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustys_esk

Selamlar 2008 dizel 1.5 vgt ile bende araniza katilmis bulunmaktayim
    Yorumlar ve tavsiyeleriniz icin tesekkurler yararli oldu gercekten

hayırlı olsun kardeş kaça aldın km kaç özellikle mi dizel tercih ettin bende alacam nasip olursa fikirlerini paylaşırsan sevinirm
  • Selamlar,

Nisan/2012 de aldığım Getz'i eylül ayında satacağım. Aile genişlediği için Getz'e zor sığıyorduk, Kayınpeder de 2011 model 30 bin km lik accent era mode arabasını satacak eylül ayından, onu alacağım.

Ben Getz'i 102 bin km de 17,500 TL'ye almıştım, lastiklerini değiştirdim, akü yeni.
    19,000 den ilan vermeyi düşünüyorum, 18,500 TL'ye bırakmayı düşünüyorum.

Forumdan ilgilenen olursa mesaj atabilirler. İstanbul Bayrampaşa, Fatih civarında akşam saatlerinde aracı göstermek için müsaitim.
    Arabanın fotolarını ilan için çekmedim daha, ama isteyen olursa aldığım zamandaki ilan fotolarını mail atabilirim.
  • Istanbul-edirne arasinda tem yolunda radar var mi acaba,, bilen var mi.

• bazı getzleride spoyler var bazılarında yok bu neye göre değişiyor ayrıca sahibinden com a bakıyorum her getz de ayrı bi paspas var bunun orjinali ne bazılarında getz yazıyor yoksa bumu orjinalı yoksa her modelin farklı paspası mı var anlamadım gitti.bide 1,4 lerin hepsi mi 97 beygir yoksa değişiyor mu ?
  • Spoiler sıfır alırken aksesuar olarak isteyene taktılar
    İsteyen de sonradan taktırdı
    Paspas orjinali getz yazar ama güvenlik parçası olmadığı için muadilini yapanlar çok oldu ( biri de bendim 2009 da )
    Sonuçta KAUÇUK malzeme orjinaline 80 - 100 vereceğine muadiline 40 - 50 veriyorsun eskiyince bir daha alıyorsun
    Muadili de maliyetten dolayı kaliteli olmaz..

1,4 ler hepsi 97 beygir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

bazı getzleride spoyler var bazılarında yok bu neye göre değişiyor ayrıca sahibinden com a bakıyorum her getz de ayrı bi paspas var bunun orjinali ne bazılarında getz yazıyor yoksa bumu orjinalı yoksa her modelin farklı paspası mı var anlamadım gitti.bide 1,4 lerin hepsi mi 97 beygir yoksa değişiyor mu ?

2006 model full getzimdeki spoyler sonradan taktırılmış degil de orjinal olarak zaten vardı.
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1983 -- 14 Ağustos 2013; 21:03:33 >
  • Arkadaşlar 2010 crdi aracım geçen sene ağustos ayında 60 binde bakıma girdi bu yıl ağustos ayında araç 65 bin oldu 1 yıl dolduğu için yağ bakımı falan yaptırmam gerekir mi yoksa 10 bin km yapmasını mı beklemem gerekir.
  • 1 yıl dolduğu için yaptırman gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: waldemar85

Arkadaşlar 2010 crdi aracım geçen sene ağustos ayında 60 binde bakıma girdi bu yıl ağustos ayında araç 65 bin oldu 1 yıl dolduğu için yağ bakımı falan yaptırmam gerekir mi yoksa 10 bin km yapmasını mı beklemem gerekir.

değişgirin
  • 
Sayfa: önceki 12941295129612971298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.