Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1292. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12901291129212931294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kartvel08

merhaba arkadaşlar..çok aradım bilgi yok.otomatik araba alcam.1.3 gls otomatik nasıldır kullanan varmı ? çok yaktığını duydum tüplü binilirmi ? araçtan beklentim büyük sorun çıkarmasın,aşırı yakmasın o kadar.1.6 admire otomatik düşünecem yoksa.

getzlerin otomatiği şehir içinde yaklaşık 10 litre tüketiyor

araç biraz ağır olduğu için 1.4 almalısın bence

benim 2 kuzenimde vardı otomatik 1.3

biri 150000 de diğeri 85000de şanzımandan sorun çıkardı

yani kullanıma bağlı ama eski kasayı pek tavsiye etmem

şuan bende 1.4 otomatik var

tüpsüz 10 tüplü 12 litre tüketiyor

ama paraya bakarsak

benzin 48 tüp 28 kuruş yakıyor

şuan ankaradayım gelirken 7.5-8 litre tüp yaktı yani 18-19 kuruş felan

ankaradada pek trafik olmaması veb ulunduğum yer şehir dışında olması sebbeiyle uzun yok yapıyorum sayılır 8-8.5 litre yakıyor

yani 19-20 kuruş

yani tüp olmalı kesinlikle

• şanzıman sorunları büyük pahalı sorunlarmı 1.4 bütçemi aşar vazgeçebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

yağ değşimi ve filtrelerin değşiminden sonra kontağı çeviridkten 2-3 saniye sonra çalışmaya başladı. daha önce çeyrek çevirmede çalışıyordu. sorun ne ola ki? acaba usta filtreleri değiştirirken bir sorun mu oluştu?

Mazot filtresi değiştiyse geç çalışması normaldir. Yeni filtrenin içi mazotla dolana kadar ateşleme geçikmiş olur. Zaten 2. çalıştırmada düzelmiştir.
  • Arkadaşlar başka bir konuda (Getz bakım konusu) nda da sormuştum. Lastik rotasyonlarınızı zamanında yaptırıyormusunuz?Benim 10 bin km ' yi çoktan geçmiş yaptırmayalı.Kendim stepne vasıtasıyla yapsam acaba balans ayarı da yaptırmam gerekecek mi sonrasında? Yani degişim sonrası balans ayarları bozulmaz herlde diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartvel08

şanzıman sorunları büyük pahalı sorunlarmı 1.4 bütçemi aşar vazgeçebilirim.

eski kasa km düşük bulabilirsen olabilir

ama ben genel olarak eski kasayı tavsiye etmiyorum hiçbişekilde

bana göre komple sorunlu bi araç

öyle olmasaydı 3 sene üretip komple değişmezlerdi arabayı

o yüzden 1.4 bak diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: opxito

Arkadaşlar başka bir konuda (Getz bakım konusu) nda da sormuştum. Lastik rotasyonlarınızı zamanında yaptırıyormusunuz?Benim 10 bin km ' yi çoktan geçmiş yaptırmayalı.Kendim stepne vasıtasıyla yapsam acaba balans ayarı da yaptırmam gerekecek mi sonrasında? Yani degişim sonrası balans ayarları bozulmaz herlde diye düşünüyorum.

sac jantlar zaten çok çabuk bozuluyor

bence gidip balansla beraber yaptır rotasyonu
  • 1.3 manuel arabaları yıllarca sorunsuz kullananlar var.sorundan kastınız otomatikte oluşan sorunlarmı ?
  • iyi akşamlar getz cı dostlar.
    bilginıze ve tavsıyenıze ıhtıyacım var
    benım getzın spoiler boya solması var
     ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██
    rengım yaprak yeşil
    ne yapayım boyatayımmı?
    folyomu kaplatayım?
    veya onerınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

Orijinalden alıntı: ustad_10

quote:

quote:

Klima düğmesinin üzerindeki ışık yanmıyor, Klima da çalışmıyor hali ile. Sorun ne olabilir.

klimanın sigortası atmış olabilir. Bulup kontrol edin.

Klima gazinin bitmesi ne demektir acaba.

yaşadığınız sorun elektriksel bir arıza. Klima gazı bitmiş olsaydı klima çalışır ama soğutmazdı. Klima gazı buzdolaplarınada basılan türden bir gazdır, durup dururken boşalmaz, biyerden sızması lazım.

Klima calisiyor ama sogutmuyor ne yazik ki, sigortayi kontrol ettim ama pek anlamadim, usta yolu gorundu bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• öğretmenim,uzak doğu kars da. kars şartlarında dizel gitmez die dşnyorum 1.4 benzili mantıklı mı sizce, haftada 300 km yapacağım işe gidiş geliş. servisle eşimle gidiş geliş iki kişi 250 liraya geliyo, sizce mantıklı bir iş mi yapmış olurum? yada beniznli alıp kendim tup taktırayım diyorum heryere guvenılmıyo cunku. bi arkadaş 2005 40.000 de 1.4 benzinli 18 civarı istiyor donanımı bilmiyorum iyi mdiir sizce?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yigitada

Özellikle kasislerde, son 6 aydır konforu kaybettiğimi söyleyebilirim. Küçük kasislerde bile sarsıntıyı hissediyorsunuz. Lastiklerin havası düşüktü, yeteri kadar hava basınca biraz daha iyileşti ama içime de bir kurt düştü. Gerçi bugüne kadar hiç hor kullanmadım. Belki de evhamlanmışımdır.

değiştirdinmi peki amortisörleri. Benimkilerde sert gibi sanki. Yoldaki her çukur hissediliyo. Hele bide yol bozuksa çekilmiyo.

Yok, değiştirmekten vazgeçtim. Getz'i satmayı düşünüyorum. Birkaç yıl daha binecek olsaydım konfor için değiştirirdim.

• Arkadaşlar, otomatik getzlerde yokuş kalkış desteği var mı? Kaydırma yapıyor mu kalkışlarda?
  • quote:

quote:

quote:

Özellikle kasislerde, son 6 aydır konforu kaybettiğimi söyleyebilirim. Küçük kasislerde bile sarsıntıyı hissediyorsunuz. Lastiklerin havası düşüktü, yeteri kadar hava basınca biraz daha iyileşti ama içime de bir kurt düştü. Gerçi bugüne kadar hiç hor kullanmadım. Belki de evhamlanmışımdır.

değiştirdinmi peki amortisörleri. Benimkilerde sert gibi sanki. Yoldaki her çukur hissediliyo. Hele bide yol bozuksa çekilmiyo.

Yok, değiştirmekten vazgeçtim. Getz'i satmayı düşünüyorum. Birkaç yıl daha binecek olsaydım konfor için değiştirirdim.

anlaşıldı.

• Yaz lastiği almayı düşünüyorum arkadaşlar.
    Michelin energy saver + ağırlıkta 125 tl'ye buldum.
    Aklımı pirelli p1 karıştırıyor 110 tl civarında. Fikirlerinizi bekliyorum.
  • Merhabalar aracımı satınca büyük bir arayış içine girdim :) bu sefer dizel alacam, sıfır sandero stepway düşünüyordum şimdi kredi felan borç bankaya bağımlı olmak istemedim 25 bine kadar bütçem var getzler de hoşuma gitti küçük arabaları seviyorum, bunların 100 ve 90 beygirlikleri var sanırım tork değerleri de aynı mıdır yıl olarak değişen makyaj olan kasası var mı bir de dizelde çok km yapılan araçları tavsiye etmiyorlar kaç bine kadar alınmalı ? tşkler çok uzun oldu ama araçsız da durulmuyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettughan

Yaz lastiği almayı düşünüyorum arkadaşlar.

Pirelli p1 var bende. Dis aralari genis bu yuzden tas giriyor aralarina ve yolda giderken takir tukur ses yapıyor . Onun disinda iyi teker. Frenlemesi yol tutusu iyi yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sDün yaşadığım bir arızayı bilgi olması için paylaşayım dedim.

2004 model 1.3 GLS model aracım var.
    2005 te BRC LPG takıldı.

Son zamanlarda bazen performans kaybı gibi bir algım vardı ama yol ve hava şartları ya da psikolojiktir diye es geçiyordum.
    Bir iki gündür radyatör tahliye borusundan su akıttığını gördüm. Dün gazda iken birden stop etti. Birkaç defa çalıştırıp gaza almama rağmen gaz yemiyor hemen stop ediyordu. Ayrıca hararet birden yükselmeye başladı.

Pazar gün olmasına rağmen yakındaki sanayide bir açık dükkan bulup durumu anlattım. Usta pek birşey anlamadı ama radyatör kapağından olabilir dedi ve onu değiştirdik ve su ilavesi yaptık. Sonra oradan ayrıldım. Araç benzinde normal çalışıyor ama gazda kesinlikle çalışmıyordu.
    Sonrasında benim kendi incelemelerimde radyatör suyundan gaz kokusu geldiğini gördüm.

Ve teşhisi koydum. Regulatörden soğutma suyuna gaz geçiyor bu da sistemde hava yaparak hararete neden oluyordu. Ayrıca silindire de gaz yerine su gidiyor ve araç hemen stop ediyordu.

Bu sabah bir BRC servisinde 160 TL ye yan sanayi regulatör taktırarak konuyu çözdük. Radyatör kapağı da yedekte kaldı artık. Farketmesem yüksek hararetten motor zarar görebilirdi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmettughan

Yaz lastiği almayı düşünüyorum arkadaşlar.

Pirelli p1 var bende. Dis aralari genis bu yuzden tas giriyor aralarina ve yolda giderken takir tukur ses yapıyor . Onun disinda iyi teker. Frenlemesi yol tutusu iyi yani.

Bilgi için teşekkürler. Michelin ön planda şu an için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: el_nidal

öğretmenim,uzak doğu kars da. kars şartlarında dizel gitmez die dşnyorum 1.4 benzili mantıklı mı sizce, haftada 300 km yapacağım işe gidiş geliş. servisle eşimle gidiş geliş iki kişi 250 liraya geliyo, sizce mantıklı bir iş mi yapmış olurum? yada beniznli alıp kendim tup taktırayım diyorum heryere guvenılmıyo cunku. bi arkadaş 2005 40.000 de 1.4 benzinli 18 civarı istiyor donanımı bilmiyorum iyi mdiir sizce?

ayda 1200 km yapar benzinli bi araç kışın mesafede kısaysa ayda 500-550 tl yakar

tüp taksan ne mesafe bilmiyorum ama varana kadara geçmeyebilir yani tüpe

2005 olan araç 1.4 değil 1.3 tür

donanıma bağlı biraz fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

Arkadaşlar, otomatik getzlerde yokuş kalkış desteği var mı? Kaydırma yapıyor mu kalkışlarda?

bendeki ilk çalıştırmada kaydırmıyor

ama durup kalkmak istediğinde kaydırıyor
  • 
Sayfa: önceki 12901291129212931294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.