Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12871288128912901291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hiçbi hareket ses yoksa elektrikseldir düğmede arızalanmış olabilir

sigorta diyecem ama tek cam olmazdı herhal hepsi bozulurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

hiçbi hareket ses yoksa elektrikseldir düğmede arızalanmış olabilir

sigorta diyecem ama tek cam olmazdı herhal hepsi bozulurdu

az once konpıle soktum anahtar ve devreyı temızledım hatta içerısınde devreye takılı mınık anahtara kadar soktum temızledım(tiner) sanra taktım gene çalışmadı dıer dugmeler çalışıyor.
    işten anlıyan bir abımde baktı
    dedı anahtarın saglam motorun oradan bır arıza olabılır dedı
    devrenın rolelerıde çalışıyor
    akşam baktıracam
    şu an temızledım tekrar kuruyor bakalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: competentt

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: competentt

Merhaba arkadaşlar.Bir konuda bilgisi olan varsa danışmak istiyorum.2009 model getz sahibiyim.Araç son zamanlarda içeri fazla ses almaya başladı.90 km hızın üstünde hem motor hem yol sesi alıyor.Hemde 3-4 saatlik yolda kafa ağrıtacak kadar.Bunun için ne gibi bişey yapabilirim,ne kadar tutar acaba.Bulunduğum yerde servis dışında autoking falan da var.izolasyon falan mı yaptırmalı acaba ?

lastikleri dğeişmen lazım yol sesi alıyorsa

rüzgar sesine bişey yapılamıyor sanırım araç havaleli bir araç çünkü

Teşekkür ederim cevap için.İşin kötü tarafı lastikleri yeni değiştirmiştim.Kumho yerine Bridgestone'a geçtim.Yumuşaktan serte geçtik sanırım.Baya bir arttırdı sesi.Neyse kullanacağız artık böyle.Ama lastik seçiminin bu kadar etkileyeceğini düşünmemiştim tecrübe oldu.

bridg hangi modeli

biraz sert lastiktir ama dayanıklıdır

b 330 evo almıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

iyi geceler arkadaşlar

benim getz ın gene şöför tarafının cam dümesi çalışmıyor
    cam sonuna kadar açıktı eve geldim bir türlü kapatamadım
    söktüm gözden geçirdim olmadı kolanya ile temızledım olmadı
    ne yapabılırım?
    elektirikçi anlıyabilirmi? sorun mekanik degilmi?
    şu an cam açık oto parkta

fikir ve yardımınız beklıyorum
    dier 3 dügmede ve cam açıp kapama sorun yok.

günaydı arkadaşlar
    dün akşam aracımın arızası için sanayiye gittim
    aklımda hem elektirkçı hemde elektronıkçı bır ustam var
    ona götürmeden once başka bır ustaya gosterdım
    benım tuş takımını konple degişmesı lazımmıiş orjınalıne 180 tl dedı
    tamır ederse role sini degiştırıp yapacagını ama cam aşşa otomatının çalışmayacagını söyledı bunada 50 tl dedi ama 1 tl ındırım yapmadı(49 tl dese yaptıracam ama ınmedı)
    çıktım kendı ustama goturdum yaklaşık 1 saat ugraştı roleyı açtı taktı lehim ıvır zıvır bı ara sigortada attı sonucu kumanda dumesını tamir etti.kapı açma kapama sistemınıde kontrol ettı.
    cam dumesını tamır etti ve 30 tl ucret aldı.
    ilk ustanın degişmesı gereken kumanda tablasını aynısını ben 60 tl fiyat aldım. adam ayak ustu guzel ayar verecekmiş...
    çok şükür suan sorunsuz çalışıyor.
    bu sanayi üstaları neden bir çogu dürüst ve ahlaklı olmazki?

• quote:

quote:

iyi geceler arkadaşlar

benim getz ın gene şöför tarafının cam dümesi çalışmıyor
    cam sonuna kadar açıktı eve geldim bir türlü kapatamadım
    söktüm gözden geçirdim olmadı kolanya ile temızledım olmadı
    ne yapabılırım?
    elektirikçi anlıyabilirmi? sorun mekanik degilmi?
    şu an cam açık oto parkta

fikir ve yardımınız beklıyorum
    dier 3 dügmede ve cam açıp kapama sorun yok.

günaydı arkadaşlar
    dün akşam aracımın arızası için sanayiye gittim
    aklımda hem elektirkçı hemde elektronıkçı bır ustam var
    ona götürmeden once başka bır ustaya gosterdım
    benım tuş takımını konple degişmesı lazımmıiş orjınalıne 180 tl dedı
    tamır ederse role sini degiştırıp yapacagını ama cam aşşa otomatının çalışmayacagını söyledı bunada 50 tl dedi ama 1 tl ındırım yapmadı(49 tl dese yaptıracam ama ınmedı)
    çıktım kendı ustama goturdum yaklaşık 1 saat ugraştı roleyı açtı taktı lehim ıvır zıvır bı ara sigortada attı sonucu kumanda dumesını tamir etti.kapı açma kapama sistemınıde kontrol ettı.
    cam dumesını tamır etti ve 30 tl ucret aldı.
    ilk ustanın degişmesı gereken kumanda tablasını aynısını ben 60 tl fiyat aldım. adam ayak ustu guzel ayar verecekmiş...
    çok şükür suan sorunsuz çalışıyor.
    bu sanayi üstaları neden bir çogu dürüst ve ahlaklı olmazki?

servis pahalıda olsa o yüzden tercihim

sanayide düzgün usta çok az

• bu arada şuna ankaradayım arkadaşlar

dün akşam geldim

boluya kadar klima araba dolu

samandıra gişelerden gazı doldurdum highway outletteki opetten doldurdum tekrar

224 kmde 18 litre gaz yaktı

120yi geçmedim 100-110 arası

sonrada klimayı kapattım zaten soğuktu hava

daha sonra yenikente gelirkenki totalden doldurdum 14 litre ile 188 km

yine 100-110 yokuşlarda sıkıştırmadım 70-80 arası

yani 32 litre ile 410 km yaptım

yaklaşık 8 litre lpg 100 kmde yol bilgisayarıda 6.2 litre benzin gösteriyordu

şehir içinde 11-12 yakıyordu normalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: edgesoul

selam arkadaşlar

kulübe üye olmaya geldim. 2010 model 1.4 dohc 20.900 km de tam otomatik 21.900 tl ye aldım. aracı ekspertize soktum motor %81 çıktı. araç otomatik olduğu için %10 güç kaybı normal dediler. aracın sağ ön kapı sacı değişmiş sadece. oda benim için sıkıntı değil.arabada başka çizik boyada yoktu. arabayı alınca tanıdık ustaya götürdüm. bujiler(ngk)+yağ filtresi(fil)+motor yağı(dew)+hava filtresi(orj)+polen filtresini değiştirdim. arka 2 tekeri açtı zımparaladı . yedek parça 140 tl , işçilik içinde 50 tl verdim. yedek parça fiyatları bana uygun geldi.camlara film çektirdim 120 tl. bursadan batmana geldim. uzun yolda fazla yormadı beni. batmandan bursaya giderken 2006 marea (lpg li) ile gittim. marea daha çok yoruyordu beni(ama 20 kuruş yakıyordu). klima açık 120 km den aşağı düşmedim araç yüklü bi şekilde ortalama 30 kuruş yaktı. ama şehir içinde 40 kuruş yakıyor. tüp taktırsam mı diye düşünüyorum. hangi tüp bizim arabaya gider ?

herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Tüp taktıramazsın, taktırsan da muayeneden geçemezsin.Benim arkadaş bu yüzden arabasını satacak.çÖzümü de maalesef yok. O hatasız beyaz rengini 20000 kmde 20bin liraya almıştı. Adam lgp yeni taktırdım ruhsata sen işletirsin diye satmış :) Meğer işletemilmiyormuş. Tüp işine bulaşmayın derim

• Arkadaşlar eşim için otomatik bir getz arıyorum,aracını satmayı düşünen olursa bana mesaj atabilir.Ankara'da olması tercihimdir ama yakın illerde olabilir.18-19 bin civarı bir araç bakıyorum.Teşekkürler.
  • Yanlış anlamayın da ;

GETZ ile otobanda 110 - 120 ile giderken gaza basmamak için nasıl sabrediyorsunuz?
    Hızlı gidince evet cok yakar belki ama gittiğiniz mesafede ona göre çok oluyor
    Yani dengeliyor aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Yanlış anlamayın da ;

GETZ ile otobanda 110 - 120 ile giderken gaza basmamak için nasıl sabrediyorsunuz?
    Hızlı gidince evet cok yakar belki ama gittiğiniz mesafede ona göre çok oluyor
    Yani dengeliyor aslında

araba otomatik

o yüzden zaten basamıyorsun yığılıp kalıyor

eski dizel aracım varken basıyordum ama artık zaman geçti basma isteği kalmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

Selam arkadaşlar,
    2006 model 1.5 vgt sahibiyim.
    Arabam şehir içinde yoğun trafikte 100 km'de ortalama 8.0 litre, uzun yolda 6.1 litre yakıt harcıyor. Çok dikkatli kullanırsam şehir içinde 7.1 uzun yolda ise 5.9 a kadar düşüyor ama dahası yok. sizinde anlayacağınız gibi pilotajdan kaynaklanan bir sorun olduğunu sanmıyorum (yine de ek bilgi verecekler için söyleyeyim vitesi 2200 - 2500 de değiştiriyorum ve kullanımda 2000 devir altına düşmüyorum).

Bana araçta ne gibi bir sorun olduğunu söyleyecek eli öpülecek usta bir arkadaş var mı? Hangi parçaları değiştirmeliyim vs.. şimdiden teşekkürler..

aynı yakıt değerleriyle bende kullanıyorum bir depo ile şehir içi ne kadar gidiyorsunuz ? hesapladınız mı ?
  • memocelikays M kullanıcısına yanıt
    yok daha hesaplamadım ama gelecek hafta depoyu doldurup uzun yola çıkıcam. o zaman belli olacak yakıt durumu. sonra da forumda paylaşıcam.
  • Samsundan İstanbul'a geldim dün.Toplamda 800 km yol yaptım. Gerede'ye kadar 90-100 arası geldim. Ort yakıt 4.5 idi. ( Geredeye tırmanırken arttı biraz. ) Gereden İstanbul'a gelirken de otobanda 100-120 altına hiç düşmedim.Yoldan biraz sıkılıyordum ki Bmw ile audi yarışıyordu ben de takıldım peşlerine biraz :) Yaklaşık 35-40 dk boyunca da 170-180 arası gittim. İSTANBUL BAŞAKŞEHİRE geldiğimde yakıt tüketimimin 4,8 idi.Yola çıkarken tüm göstergeleri sıfırladım, yokuşlardan inerken boşa aldım, frene gereksiz yere hiç dokunmadım.Hesabıma göre toplamda 140 liralık mazot yaktım. Arabada 2 kişiydik arkada 2 tane valiz vardı.
  • ortmen55 O kullanıcısına yanıt
    vgt dizel miydi araba? 110 luk mu?
  • quote:

Hayır Arabam 1,5 VGT 90 BG modeli. Bakımlarını 2.000 km önce yaptırmıştım. 5w30 Yağ koydurmuştum. Performansı çok çok iyi. Bu sabah başakşehir kayaşehir arasında biraderin Megane 2011 dizel otomaği ile hızlanma testi yaptıki 0-90km/h arasında benim araç bariz fark açıyor. Hızlanması çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

quote:

Hayır Arabam 1,5 VGT 90 BG modeli. Bakımlarını 2.000 km önce yaptırmıştım. 5w30 Yağ koydurmuştum. Performansı çok çok iyi. Bu sabah başakşehir kayaşehir arasında biraderin Megane 2011 dizel otomaği ile hızlanma testi yaptıki 0-90km/h arasında benim araç bariz fark açıyor. Hızlanması çok iyi.

Bende de 1.5 vgt 90'lık var. Işıklarda yeşil yandığında 1.2.3 vites sonra en yakın 50 metre arkamda kalıyor. ama kimseyle hızlanma testi yapamadım daha :) belki kendi kendimi kandırıyorumdur, ışıkta bekleyenler beni umursamıyor da olabilir :P
    Bu arada bende yağ değişimi yaptırıcam bu hafta 5w30 nasıl? performans ve yakıtı nasıl etkilyor? bir de hangi marka yağ aldın?

• quote:

quote:

quote:

Bende de 1.5 vgt 90'lık var. Işıklarda yeşil yandığında 1.2.3 vites sonra en yakın 50 metre arkamda kalıyor. ama kimseyle hızlanma testi yapamadım daha :) belki kendi kendimi kandırıyorumdur, ışıkta bekleyenler beni umursamıyor da olabilir :P
    Bu arada bende yağ değişimi yaptırıcam bu hafta 5w30 nasıl? performans ve yakıtı nasıl etkilyor? bir de hangi marka yağ aldın?

Kardeş ben daha önce gittiğim yetkili serviste 10w 30 koymuşlardı shell marka o da iyidi ancak bu sefer birkaç ustanın tavsiyesi üzerine tam sentetik 5w 30 Castroll MAgnatec koydurdum sanki ilk hızlanması ve 1. vites tepkimesi arttı gibi. Şimdilik memnunum. Bu arada ben her 1-2 depoda bir 1 kutu yakıt katkısı da atıyorum depoya.onun etkisi var mı bilemem. Sanayiye git ordan satın al internetten daha uygun. Ben 5Lt castol yağı 4+1 şeklinde 80 liraya satın almıştım samsun sanayide. 1 litreyi 5 litreyi açıp açıktan veriyor. Sıkıntı olmuyor.

• quote:

Samsundan İstanbul'a geldim dün.Toplamda 800 km yol yaptım. Gerede'ye kadar 90-100 arası geldim. Ort yakıt 4.5 idi. ( Geredeye tırmanırken arttı biraz. ) Gereden İstanbul'a gelirken de otobanda 100-120 altına hiç düşmedim.Yoldan biraz sıkılıyordum ki Bmw ile audi yarışıyordu ben de takıldım peşlerine biraz :) Yaklaşık 35-40 dk boyunca da 170-180 arası gittim. İSTANBUL BAŞAKŞEHİRE geldiğimde yakıt tüketimimin 4,8 idi.Yola çıkarken tüm göstergeleri sıfırladım, yokuşlardan inerken boşa aldım, frene gereksiz yere hiç dokunmadım.Hesabıma göre toplamda 140 liralık mazot yaktım. Arabada 2 kişiydik arkada 2 tane valiz vardı.

merhaba
    @ ortmen55
    1 yılı aşkındır 2006 model 1.5 vgt kullanıyorum
    motor bakımını hıç aksatmam
    ama ben uzun yolda 5,2 lt altına hiç düşemedim
    110 cıvarı kullanırım yolu buldummu 160 cıvarına çıkarım
    şuan ankarada şehir içersınde 6,5 lt aşşa gormedım
    bugun 90 km yol yaptım uzun yol dıyebılırız 6,3 lt ıdı.
    aracı 2 sefer yag bakımı yaptırdım ılkınde 10 40 kullandım ıkıncısınde 10 30 yag koydu sehl (bosh-car servısınde)
    bundan sonra bende 5 30 yagmı kullansam
    aracım 116bınde.
    sızın araçtada gazı kokleyınce kara duman olayı oluyormu? (normal dıyorlar)
    dıkız aynasından baktımmı roketlıyor sankı
    mazot katkısı dıyorsunuz hangı marka ve ne?

dostlar birde
    benım getzın baskı balatası artık degışecek motor sıcakiken geri vitese çok zor takıyorum.
    iyisi voleo markamı ?
    servıs 900 tl dişarıda parça+işçilik 450 tl cıvarı rakam çıkıyor
    baskı balatayı degiştırıken
    mazot depomuda temızletmeyı duşunuyorum nasıl oluyor

+ben aracı aldıgımda son bakımında (90 bın)tum kayışlar degişmiş servıs kayıdı var 2011 ın 10 ayında
    sanırım klima v kayışı ...vb.
    bu kayışların ömrü nedir?
    kaç km veya kaç yıldır?

• quote:

yok daha hesaplamadım ama gelecek hafta depoyu doldurup uzun yola çıkıcam. o zaman belli olacak yakıt durumu. sonra da forumda paylaşıcam.

yakıt değerlerimiz aynı uzun yolda 6.3e kadar düşmüştü 200 km di
  • Getzimi yıkıyorum,kuruluyorum ama camları açıp tekrar kapattığımda kirleniyor.Acaba camı tutan fitillerin mi değişmesi gerekiyorBöyle bir sorun yaşayan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 12871288128912901291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.