Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1282. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12801281128212831284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İstanbul'da belki de 6 ayda bir yapılmalı kontroller. Ancak Çözüm üretilerek!

Biz de şikayet vardır çözüm önerisinden kaçılır. Saçma sapan-fantastik bile olsa
    çözüm önerileri üretilmeli...

Devlet kurumlarını özelleştirip duruyor hazineye şu kadar para geldi diyor da
    o paranın kat ve katı o şirketlere bizim cebimizden giriyor. Devlet de alkış bekliyor.

Muayene istasyonları özelleşince olan budur. Değişen bir şey yoktur, değişen muazzam
    rakamların cepten çıkışıdır. Eminim aranızda şirket sahibi-yöneticisi arkadaşlar da
    vardır. O ihaleye girme şansınız olsa siz de girer ve o parayı bir an önce çıkarmak için
    elinizden geleni yapardınız.

hele devletin zorunlu tuttuğu bu sektörde!

telefon olmadan internet yoktu (eskiden- atı alan üsküdarı geçti tabi) durduk yere kullanmadan
    telefon faturası ödüyoruz...

hadi türk telekom u anlarım ama TüvTürk ne yapıyor da bu parayı talep ediyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 20 Mayıs 2013; 13:21:55 >
  • Selamlar,
    2008 1.5 CRDI VGT HY KLM aracım için 4 adet lastik alacağım.

Lassa Atracta 175/65R14 82T için çok ses yapıyor arasına çok taş giriyor diyorlar.
    Michelin Energy Saver için naylon demişler kayma yapıyormuş yanakları da çok inceymiş.
    Brigstone Evo 330 için kütük gibi çok sert demişler.

Demişlerde demişler... Kafam karıştı açıkçası. Ne öneriyorsunuz siz ne kullanıyorsunuz arkadaşlar...
  • vgt ler daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: southpaw

Selamlar,

Lassa Atracta 175/65R14 82T için çok ses yapıyor arasına çok taş giriyor diyorlar.
    Michelin Energy Saver için naylon demişler kayma yapıyormuş yanakları da çok inceymiş.

Demişlerde demişler... Kafam karıştı açıkçası. Ne öneriyorsunuz siz ne kullanıyorsunuz arkadaşlar...

ben bridgestone b 330 kullanıyorum ve lastikleri aldım alalı 20.000 km yaptım.Aşınması az, sertliğinden midir bilmem ama oldukça dayanıklı bir lastik olduğunu söyleyebilirim.Bir kaç kere kaza atlattım ve fren performansı iyiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schering

Bugün benzin istasyonuna gittim yakıt aldım.Gelmişken arabayı da otomatik yıkama makinesine sokup yıkatmak istedim.Yıkamaya girmeden Anteni sökeyim derken antenin teli elimde kaldı.Başına böyle bir olay gelen arkadaş var mı?Tamiri hakkında bilgisi olan var mı?

kırıldıysa tamiri olmuyor değişmen gerekiyor

ben eski getze küçük anten almıştım eskisini söküp

ama dipten kırıldıysa komple değişmen gerekiyor o zamanda tavan döşemesi sökülmesi gerekiyor ön taraftan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

Arkadaşlar aracıma cam film yaptırsam muayeneden geçebilir miyim acaba ? Ona göre yarın yaptırmayı düşünüyorum.

gençlere müdahale ediyor ama ailelere pek birşey demiyorlar dediler. muayenede hafif kusur sayarlar dediler bende yaptırdım. ben diyenlere inandım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Bugün benzin istasyonuna gittim yakıt aldım.Gelmişken arabayı da otomatik yıkama makinesine sokup yıkatmak istedim.Yıkamaya girmeden Anteni sökeyim derken antenin teli elimde kaldı.Başına böyle bir olay gelen arkadaş var mı?Tamiri hakkında bilgisi olan var mı?

ama dipten kırıldıysa komple değişmen gerekiyor o zamanda tavan döşemesi sökülmesi gerekiyor ön taraftan

Tam okun olduğu yerden kırıldı,komple mi değiştirmek gerekir?
  • quote:

quote:

quote:

vida içinde kaldı yani

eğer vidayı çıkaramazsan ki çok zor çıkarması komple değişmesi gerekiyor
  • quote:

quote:

quote:

benimde gecen gun kırıldı
    japonla yapıstırdım kullanıyorum su an

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aracı aldım hayırlısıyla.
    Aracın bütün bakımları düzenli olarak hyundai elmas ta yapılmış. 94 binde V kayışı değişmiş. 90 bin bakımına geç girdiği için 109 binde çağırıyorlar.
    Şuanda servislik durumu yok. 4 adet lastik alacağım, birde haraç istasyonuna gidecek 1 ay sonra muayenesi gelmiş.

Carbon Clean ve Manifolt temizliğini nerde yaptırabilirim? herhangibir yerde yaparlar mı ve ne kadar tutar? teşekkürler.

Getz'in hayırlı olsun :)) Umarım kazasız, belasız, sorunsuz kullanırsın.
    İstanbul Anadolu yakasında ucuza Michelin satan bi yer var. Ama ben Avrupa yakasında olduğum için 1 ay önce Hankook aldım.

Ben manifolt temizliğini Bostancı Oto Sanayi'de bir ustaya yaptırdım. Yaptığı işi beğendim açıkçası. Gitmeyi düşünürsen yardımcı olurum.
    Carbon Clean'i de Ataşehir'deki Megachips'te yaptırdım. 75 liraydı en son. Araç karışım ile yaklaşık 50-60 dk. olduğu yerde çalıştırılıyor.
    Dinamo testinin fiyatını bilmiyorum ama belki o da bedavaya gelebilir orda yaptırdığın zaman :)) En azından dinamo testi ile yaptırdığın temizlik işe yaramış mı, onu görürsün :))
  • quote:

quote:

Selamlar,

ben bridgestone b 330 kullanıyorum ve lastikleri aldım alalı 20.000 km yaptım.Aşınması az, sertliğinden midir bilmem ama oldukça dayanıklı bir lastik olduğunu söyleyebilirim.Bir kaç kere kaza atlattım ve fren performansı iyiydi.

Selam.
    Ben de almadan önce markalar arasında çok gittim geldim.
    Yol tutuşumun artması için 185/60/14 82T serisi lastiği tercih ettim. Yol tutuşuna oldukça katkısı oldu. Yakıt sarfiyatını çok az etkileyeceği bir gerçek ama şuana kadar pek bir fark göremedim. Güvenlik daha önemli :))

Lastik araştırırken, forumda lastiklerin notlarının olduğu bir site görmüştüm. Ben de bu yüzden Hankook tercih ettim. Ekonomi: C Islak yol performansı: B idi. Çoğu marka lastikte (Getz'e uygun olan sınıfta) E, F hatta G modeller vardı.
    O siteyi bulamadım ama daha çok seçenek sunan bir site buldum. Lastik konusunda kararsız olanlara yardımcı olacağını düşünüyorum:

http://bestbuytyres.co.uk/tyre-search/

"Lastiklerden memnun musun?" diye soracak olursanız, sıcak havalarda fren yaptığımda biraz kayma eğilimine giriyor ama çoğu lastikte durum aynı. Belki H serisi lastikler daha sert olduğu için bu konuda daha iyi olabilir. Denemek lazım.
  • start araç

sıfır aldığında bile bu parayı vermemiştir

ötv indiriminden alındı

o bizi ilgilendirmez aslında ama zoruma gider 0 fiyatından daha fazla para verip 2. el olarak almak aynı aracı
  • quote:

Selamlar,

ben getze nokian h aldım

eskiden bildiğim bi lastikti memnundum o yüzden aldım

ama model eskidi yeni serisi çıktı line diye oda iyi bir lastiğe benziyor

kendi aracım şahinde b330 kullanıyorum oldukça sağlam bi lastik

michelinlere ben güvenmiyorum açıkçası bizim yollara uygun bir lastik değil

f1 den zor kaçtılar daha fazla rezil olmamak için

iyi yol tutuyor vs ama çok nazik

dün arkadaşın fabiaya kumho ecsta aldık oda iyi bir lastiğe benziyor özellik olarak
  • quote:

start araç

sıfır aldığında bile bu parayı vermemiştir

ötv indiriminden alındı

o bizi ilgilendirmez aslında ama zoruma gider 0 fiyatından daha fazla para verip 2. el olarak almak aynı aracı

dediğiniz gibi bizi ilgilendirmez önemli olan aracın şu anki piyasası bende mesela 14.000 e aldığım getzimi 2.5 sene sonra 15750 ye sattım getz dende vazgeçtim clio grandtourlara bakıyorum :)
  • quote:

Ben kendim yıkarken kırmıştım
    uygun matkap ucu ile tavandaki kısmı delip diş açacaksın
    Sonra antene diş açacaksın
    SOnra anteni yuvasına vida gibi takacaksın

Kırık parçaların resmini koyarsan farklı öneriler gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 24 Mayıs 2013; 0:20:00 >
  • Günaydın,

Metro Grossmarket'in oto-nalburiye kataloğu var.http://proxy.metro-group.com/MCCTurkey/oto_nalburiye/
    Lassa-Bringstone 4 adet lastik alımlarında su püskürtme cihazı veriyor.
    İncelemenizde yarar var, uygun bir şeyler bulursunuz belki.
  • Bu arada fan çok az üflüyordu, 1-2 de hissedilmiyordu neredeyse, polen filtresi aldım kendim değiştirdim.

http://www.hepsiburada.com/liste/sakura-hyundai-getz-2003-2010-polen-filtresi-seti-ca-2805-/productDetails.aspx?productId=otxca2805&categoryId=20024144

10 dk. sürmedi değiştirmem, daha önce filtreyi takan düzgün yapsaymış daha da çabuk bitirirdim :)
  • Lassa Atracta ci iki aydir onlerde kullaniyorum genel anlamda memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vaybe nerdeyse 10 yıl alacak birçok araba alıp sattım,
    sıfır aldığım getzimi hala satamıyorum, herhalde bu sene vazgeçeçek gibi duruyorum. bu arabadan daha iyisini yaptılarmı ki
  • Arkadaşlar 2 ay önce orjinal kazasız diye aldığım getzim 13500 tl lik hasar kaydı çıktı yani pert raporu arabamı çok seviyordum soğudum biraz şimdi aldığım kişiyle üste para vererek takas edeceğim 2005 c4 veya 2008 ford connect bu seçenekleri var bende pert kayıtlı satmaya gönlüm el vermeyeceği için takas edeceğim sizce ne yapmalıyım hangi arabayla takas edeyim sizce.
  • 
Sayfa: önceki 12801281128212831284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.