Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1273. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12711272127312741275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustiwrc

Arkadaşlar merhaba.
    Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü aracıma yazılım yükletmek için Megachips'e gittim. İlk dyno ölçümünde aracım 72 hp - 195 nm tork (normali 88hp 210 nm) değerlerini verdi.
    Mehmet bey de, büyük ihtimalle kurum olduğunu ve kurumların temizlenmesi gerektiğini söyledi.
    Kendisi yoğun olduğu için, emme manifoltunu başka bir yerde temizlettim ve EGR'yi iptal ettirdim.
    Aracım 134.000 km'de. Önceki sahibi nasıl kullandı bilmiyorum ama emme manifoltu resmen balçıkla kaplanmış :D

Daha sonra Megachips'te Carbon Clean de uygulandı. 2. dyno testinde 95 hp - 230 nm değerlerini elde ettik.
    Yazılım uygulandıktan sonra 3. dyno testinde 119 hp - 310 nm değerlerini gördük. Motor yeni temizlendiği için 10 gün kadar sonra tekrar ölçeceğiz.
    Muhtemelen bir kaç beygir ve nm tork artışı daha olacakmış.

100.000 km'yi geçtiyseniz ve aracınız dizelse bu temizliği yaptırmanızı tavsiye ediyorum. En azından dyno testine sokun. Çünkü 88 hp sandığımız araçlarımız aslında 88 hp olmayabilir :))
    Bu da yakıtınızı bir nebze arttırıyor olabilir.

EGR nedir neden iptal ediliyor. kaç senedir biniyorum bu araca, sadece biniyorum işte.

• geçenlerde mersin ankara mersin yaptım, berbattı tüketim, daha bir ay önce mükemmel değerlerle yolculuk ettim bu defa cidden çok yaktı.
    giderken depodaki yakıtın kötü çıktığını ben zaten fark etmiştim, bitene kadar çektik artık, dönüşte de müthiş bir yan rüzgar altında tüm bozkır boyunca sürdüm,
    hızlanamadımda, savuruyor, çok üst düzey araçlar hariç pek kimse de hızlanamadı zaten, bizim aracın yan rüzgara karşı durumu çok tehlikeli arka çok dik.
    sert rüzgarın da yakıta olumsuz etkisi olduğunu düşünüyorum.

daha önce servisteki bakım esnasında servise baktırmıştım, direksiyon kutusundan değişmesi gerektiğini söylediler fiyat 600 civarı zaman yoktu ilgilenememiştim.
    çıkmadan önce önden gelen lokurtulara baktırdım bir ustaya; amortisörlerden dediler, rot başları ve amortisör şapkaları ve amortisörleri değiştirsek iyi olur amortisörü değişmesekte olur dediler. amortisörün fiyatı 130 x 2, diğerleri 150 tl dediler. yapın dedim. amortisör piyasada bulamadılar, ben servisten buldum fiyat alırken abs li olup olmadığı da soruldu, demekki br farklılık var. adedi 250 tl, cik. zaten zaman da yoktu, şimdilik amortisör hariç yaptırdım, fark etti tabii ki. ama bazen halaa direksiyon kutusundan olduğunu sandığım bir ses var.

km 110000 i de geçtik, bu güne kadar aracın bu kadar içine hiç girilmemişti. çok konforlu olmasa da demekki oldukça sorunsuz bir araç.

zamanım olduğunda bu yakıt meselesi ile iyice bir ilgilenmeye çalışacağım.

• Gecenlerde internet vasitasi ile carbon clean marka dizel katkisi aldim,, getzime attiktan 150-170 km den sonra hissedilebilir oranda arabada canlanma hissettim,, yokuslarda daha seri, 3.vites gucu daha fazla, ama en cok hosuma giden arabayi surus keyfi 2 kat artti,, daha once deneyen var mi aramizda bilmem ama ben oneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet arkadaşlar 2.5 yıldır kullandığım ve çok memnun olduğum getz imi ailemiz genişlediği için salı günü satıyorum 1.3 gls 2006 model 76000 km deydi büyük ihtimal 2-3 ay sonra sandero stepway alıcam kalın sağlıcakla
  • salı yada çarşamba 2004 model ilk sahibinden 72000 de 1.3 gls sahibi oluyorum ilk arabam olcak beni de ekleyin kulübe burada bol bol sorularımı paylaşırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

quote:

Orijinalden alıntı: mustiwrc

Arkadaşlar merhaba.
    Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü aracıma yazılım yükletmek için Megachips'e gittim. İlk dyno ölçümünde aracım 72 hp - 195 nm tork (normali 88hp 210 nm) değerlerini verdi.
    Mehmet bey de, büyük ihtimalle kurum olduğunu ve kurumların temizlenmesi gerektiğini söyledi.
    Kendisi yoğun olduğu için, emme manifoltunu başka bir yerde temizlettim ve EGR'yi iptal ettirdim.
    Aracım 134.000 km'de. Önceki sahibi nasıl kullandı bilmiyorum ama emme manifoltu resmen balçıkla kaplanmış :D

Daha sonra Megachips'te Carbon Clean de uygulandı. 2. dyno testinde 95 hp - 230 nm değerlerini elde ettik.
    Yazılım uygulandıktan sonra 3. dyno testinde 119 hp - 310 nm değerlerini gördük. Motor yeni temizlendiği için 10 gün kadar sonra tekrar ölçeceğiz.
    Muhtemelen bir kaç beygir ve nm tork artışı daha olacakmış.

100.000 km'yi geçtiyseniz ve aracınız dizelse bu temizliği yaptırmanızı tavsiye ediyorum. En azından dyno testine sokun. Çünkü 88 hp sandığımız araçlarımız aslında 88 hp olmayabilir :))
    Bu da yakıtınızı bir nebze arttırıyor olabilir.

EGR nedir neden iptal ediliyor. kaç senedir biniyorum bu araca, sadece biniyorum işte.

egr egzoz gazının bir kısmını motora geri gönderen sistem

yakıt tasarrufu ve çevreye faydalı oluyor

iptal ettiğinde motora sadece yakıt hava giriyor

performans artıyor ama tüketimde artıyor

tam ayrıntısı nette vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

evet arkadaşlar 2.5 yıldır kullandığım ve çok memnun olduğum getz imi ailemiz genişlediği için salı günü satıyorum 1.3 gls 2006 model 76000 km deydi büyük ihtimal 2-3 ay sonra sandero stepway alıcam kalın sağlıcakla

aile büyümüş ama araba büyümüyor sayılır

sandero çokda büyük bir araç değil sanırım ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

evet arkadaşlar 2.5 yıldır kullandığım ve çok memnun olduğum getz imi ailemiz genişlediği için salı günü satıyorum 1.3 gls 2006 model 76000 km deydi büyük ihtimal 2-3 ay sonra sandero stepway alıcam kalın sağlıcakla

aile büyümüş ama araba büyümüyor sayılır

sandero çokda büyük bir araç değil sanırım ama

320 litre bagaj 254 litreden sonra 3+1 daire gibi geldi gayet te geniş inş.pişman olmam

sandero getz

Uzunluk 4020 mm 3810 mm -
    Genişlik 1746 mm 1665 mm -
    Yükseklik 1534 mm 1490 mm -
    Bagaj Kapasitesi 320 lt 254 lt -

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: savaş03

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-orjinal-dizel-full-plusfull-1,5-vgt-110-bg-sanrufflu-118712165/detay/

bu araç nasıl arkadaslar fiyat yüksek gibi geldi teklif için kaç önerirsiniz

valla bu piyasada fiyat pek yüksek sayılmaz

aynı arabaya biz burda 22650 pazarlık ettik

ama elemandan hala ses çıkmadı o fiyatı beğenmedi herhal sonradan

temizse hasarı vs yoksa alabileceğin en iyi rakama al

bu arada araba 110bg değil 88bg

110larda alüminyum jant olması lazım

aracı yakından görmedim daha ama az biraz daha ikram olacak satıcıdan. fotolardan gördüğüm acaç herşeyi içeriyor. satıcıda 110 bg dedi. ama benim aklım hala karışık

bu araç 22000 istiyor. dizel ve 90bin de, bir de yaris buldum 22binde 26000 tl istemekte hangisi sizce,

getz çok hoşuma gitti ama km si çok olan bir dizel masrafları çok olur mu

• yaris kaç modfel özelliği ne

ama eski kasa yaris beğendiğim bir araç değil açıkçası

eğer yıpranmamışsa temiz kullanılmışsa 90bin çok bi km değil

baskı balatası değişme zamanı olabilir ona dikkat etmek lazım onun dışında masraf işi belli olmaz 5 sene biner sorunsuz satarsın 100mt gider arıza çıkarır şans işi
  • 14000 TL ye aldığım aracımı 2.5 yıl sonra 15750 TL ye sattım getz bana zarar ettirmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

quote:

Orijinalden alıntı: onursumer

1 hafta once kia picanto aldım 1.1 crdi

okadar keyifli ve rahatki

1 haftadır getzi yerinden kımıldatmıyorm iyi bi bakıma sokmam gerekli ona bile uşeniyorum :)

ve ayrıca 1.4 benzinli getzden sonra bukadar az yakan bir araba garip geliyor :)

sıfırmı, fiyat nedir bilgi verebilirseniz sevinirim.

sıfırı yok malesef yeni kasası çok güzel aslında ama benzinli

ben efes çıkması 2009 model 1.1 hiper modelini aldım 90bin km de büyük kaza yok ama sağı solu hep çizik vs idi uyguna geldi sadece on takım ve ufak tefek lokal boya masrafı var ki yaptırmayı düşünmüyorum :D

bu haliyle 17500'e aracı aldım lastik ebatı çok kotu jant lastik trafik kasko derken 20.600e geldi :D sadece kaportayı yaptırmadım oda muhim değil

ama şunu diyim getz gibi değil çok sert bi araba heryerinden ses geliyor bu yuzden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onursumer -- 15 Nisan 2013; 20:50:05 >

• bir süre önce check lambası yandı araç makineye bağlandı katalitik konverter (galiba) den kaynaklanan bir sorun dendi. ışık söndürüldü.yakıt deposuna bir madde katıldı. temizlik için kullanılan bir maddeymiş. yaklaşık 200 km sonra ışık tekrar yandı. ve evet ben arabadan hiç anlamıyorum. ciddi bir sorunla / masrafla karşı karşıyamıyım?
  • bende dizel getzimi satıp başka bir model alayım diyorum.Otomatik veya triptronik vitesli,hız sabitleyicisi olan ve sunrooflu ve bir araç düşünüyorum fiyat aralığımda maksimum 30.000tl sizce hangi model tercih etmeliyim?
  • 2008 1.5 VGT HY KLM ABS 60.000 km de boyasız platin gri renk 4 lastik sıfır 21.000 tl internette ilanı olmadığı için görseli yok ilk sahibinden bu fiyata alınabilir mi? Cevaplarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amashadov -- 17 Nisan 2013; 20:37:47 >
  • Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce 1.3 gls almıştım. Benzinli dün yakıtını ölçtüm kilometrede 0.24 yakıyor sizce nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: schering

bende dizel getzimi satıp başka bir model alayım diyorum.Otomatik veya triptronik vitesli,hız sabitleyicisi olan ve sunrooflu ve bir araç düşünüyorum fiyat aralığımda maksimum 30.000tl sizce hangi model tercih etmeliyim?

aynı segmentmi

yoksa o paraya biraz zor dediğin özellikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yclksc

Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce 1.3 gls almıştım. Benzinli dün yakıtını ölçtüm kilometrede 0.24 yakıyor sizce nasıl

Yanlış hesaplamış olmayasın
    0,24 cok cok iyi bir rakam
    Millet LPG ile buluyor o rakamları
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: schering

bende dizel getzimi satıp başka bir model alayım diyorum.Otomatik veya triptronik vitesli,hız sabitleyicisi olan ve sunrooflu ve bir araç düşünüyorum fiyat aralığımda maksimum 30.000tl sizce hangi model tercih etmeliyim?

aynı segmentmi

yoksa o paraya biraz zor dediğin özellikler

evet aynı segment düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schering -- 18 Nisan 2013; 14:28:25 >
  • depoyu doldurdum 154 km yol yaptım tekrar doldurdum 37 tl ye 37/154=0.24
  • 
Sayfa: önceki 12711272127312741275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.