Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1272. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12701271127212731274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustiwrc

Arkadaşlar merhaba.
    Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü aracıma yazılım yükletmek için Megachips'e gittim. İlk dyno ölçümünde aracım 72 hp - 195 nm tork (normali 88hp 210 nm) değerlerini verdi.
    Mehmet bey de, büyük ihtimalle kurum olduğunu ve kurumların temizlenmesi gerektiğini söyledi.
    Kendisi yoğun olduğu için, emme manifoltunu başka bir yerde temizlettim ve EGR'yi iptal ettirdim.
    Aracım 134.000 km'de. Önceki sahibi nasıl kullandı bilmiyorum ama emme manifoltu resmen balçıkla kaplanmış :D

Daha sonra Megachips'te Carbon Clean de uygulandı. 2. dyno testinde 95 hp - 230 nm değerlerini elde ettik.
    Yazılım uygulandıktan sonra 3. dyno testinde 119 hp - 310 nm değerlerini gördük. Motor yeni temizlendiği için 10 gün kadar sonra tekrar ölçeceğiz.
    Muhtemelen bir kaç beygir ve nm tork artışı daha olacakmış.

100.000 km'yi geçtiyseniz ve aracınız dizelse bu temizliği yaptırmanızı tavsiye ediyorum. En azından dyno testine sokun. Çünkü 88 hp sandığımız araçlarımız aslında 88 hp olmayabilir :))
    Bu da yakıtınızı bir nebze arttırıyor olabilir.

aracın çekişinde belli bir fark oluştumu peki bu yaptığın işlemler sonucunda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

Orijinalden alıntı: OmsaOTO

Aracınıza uygun oto aksesuar fotoğrafları;
    Daha fazlası içinwww.omsatuning.com sayfasını ziyaret edin.
    Sorularınızı özelden sorabilirsiniz.

Hyundai Getz Krom Bagaj Alt Çıtası

Hyundai Getz Bagaj Havuzu

Hyundai Getz Cam Çıtası

Hyundai Getz Cam Rüzgarlığı

Hyundai Getz Krom Kapı Kolu

Hyundai Getz Kol Dayama

Hyundai Getz Ledli Stop

Hyundai Getz Krom Ön Panjur

ilanda belirtilen kol dayamanın siyahını sipariş verdim. 110tl 12 taksit.
    daha önce kullanan var mı, bu ürünü, yerine uyuyormu, vidasız montaj diyor.
    yarın elime geçerse yorumları paylaşırım.
    reklam yaptığı için arkadaş engellenmiş, neyse yazık olmuş

Ürün eline geçti mi hocam yorumun nedir ürün hakkında.
  • @rihanna
    Arkadaşım ürün elime geçti.kullanıyorum. Reklam olmaması için ayrıntıya girmiyorum. Bu kolçak ya da başka kolçak farketmez, kolçak olmadan araba sürmenin keyfi tam çıkmıyormuş. Keşke daha önce alsaymışım diyorum. Ürüne gelince, araca özel tasarlanmış, fiber glas sanırım. el freninin arkasındaki yuvarlak kısma oturuyor. Yalnız biraz geniş imal edildiği için yuvasına tam oturmadı belkide sıkışması için böyle yapmışlardır,tek kusuru bu.çirkin durmuyor.siyah koltuk olduğu için koyu renk yakıştı.yalnız yan koltuğa oturanlarla paylaşmak zorunda kalabilirsin,oturan hemen yayılıyor yani :) kavga çıkabilir.
  • bir tane daha getz için fikirlerinizi alabilirmiyim arkadaşlar bunu ciddi ciddi düşünüyorum almayı
    1.5 CRDi Comfort
    2007
    87000 km.
    değişen ve boya yok deniyor. yarın gidip kontrol ettireceğim.
    Motor Hacmi 1401 - 1600 cm3
    Motor Gücü 76 - 100 HP
    rengi lacivert (2 msj üsttetki plaka kısımında omsasline yazan renginde)
    fiyatı 17.250 tl
    teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 10 Nisan 2013; 14:44:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba.
    Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü aracıma yazılım yükletmek için Megachips'e gittim. İlk dyno ölçümünde aracım 72 hp - 195 nm tork (normali 88hp 210 nm) değerlerini verdi.
    Mehmet bey de, büyük ihtimalle kurum olduğunu ve kurumların temizlenmesi gerektiğini söyledi.
    Kendisi yoğun olduğu için, emme manifoltunu başka bir yerde temizlettim ve EGR'yi iptal ettirdim.
    Aracım 134.000 km'de. Önceki sahibi nasıl kullandı bilmiyorum ama emme manifoltu resmen balçıkla kaplanmış :D

Daha sonra Megachips'te Carbon Clean de uygulandı. 2. dyno testinde 95 hp - 230 nm değerlerini elde ettik.
    Yazılım uygulandıktan sonra 3. dyno testinde 119 hp - 310 nm değerlerini gördük. Motor yeni temizlendiği için 10 gün kadar sonra tekrar ölçeceğiz.
    Muhtemelen bir kaç beygir ve nm tork artışı daha olacakmış.

100.000 km'yi geçtiyseniz ve aracınız dizelse bu temizliği yaptırmanızı tavsiye ediyorum. En azından dyno testine sokun. Çünkü 88 hp sandığımız araçlarımız aslında 88 hp olmayabilir :))
    Bu da yakıtınızı bir nebze arttırıyor olabilir.

bu işin maliyeti ne oldu peki üstad?

Emme manifoltu temizliği ve EGR iptali 120 TL.
    Carbon Clean 75 TL.
    Yazılım 650 TL. :))

inşallah istediginiz gibi performanslı bişey çıkar ortaya.

Teşekkürler. Şuanki hali bile yeterli aslında :)) Benim için son hızdan çok ara hızlanmalar önemli. 72hp/195nm iken bile gayet seriydi araç. Zaten o düşük değerleri görünce "ben bu haliyle mi milleti üzmüşüm" diye içimden geçirmedim değil :D

quote:

Orjinalden alıntı: JETDEVRİYE

aracın çekişinde belli bir fark oluştumu peki bu yaptığın işlemler sonucunda?

Çekiş baya değişti. Sanki başka bir araca biniyormuşum gibi adapte olmaya çalışıyorum :)) Özellikle dikkatimi çeken, 2. ve 3. viteste 3500 devire hemen ulaşıyor. Sanki "Hadi bir üst vitese geç" diyor :)) Denemesi için dün akşam aracı abime verdim. 5. viteste 110'la giderken gaza yüklendiğinde kafam koltuğa doğru gidiyordu :)
    Belki daha yeni yaptırdığım için bana çok farklı geliyor olabilir ama dile kolay, temizlikten önceki haline göre 47hp/115nm bir fark var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustiwrc -- 10 Nisan 2013; 16:17:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

bir tane daha getz için fikirlerinizi alabilirmiyim arkadaşlar bunu ciddi ciddi düşünüyorum almayı
    1.5 CRDi Comfort
    2007
    87000 km.
    Motor Gücü 76 - 100 HP
    fiyatı 17.250 tl
    teşekkürler şimdiden.

bence çok iyi ve aslında olması gereken fiyatı odur hiç kaçırma derim.iyice baktır hemen ver kararını temiz ve düzgün kullanılmışsa.
  • Emme manifoltu temizliğinden fotoğraflar:

EGR Girişi - Bu kısmı temizlemedik. Deliksiz conta takıldı.

Temizlikten geriye kalan. Kullanılan kimyasal su gibi şeffaftı :))
  • quote:

quote:

bir tane daha getz için fikirlerinizi alabilirmiyim arkadaşlar bunu ciddi ciddi düşünüyorum almayı
    1.5 CRDi Comfort
    2007
    87000 km.
    Motor Gücü 76 - 100 HP
    fiyatı 17.250 tl
    teşekkürler şimdiden.

bence çok iyi ve aslında olması gereken fiyatı odur hiç kaçırma derim.iyice baktır hemen ver kararını temiz ve düzgün kullanılmışsa.

teşekkürler cevabınız için yarın sanayiye götürüp baktıracak kuzenlerim inşallah dedikleri gibi temizdir bizde ilk arabamızı almış oluruz.
  • quote:

quote:

quote:

1.5 CRDi Comfort
    2007
    87000 km.
    Motor Gücü 76 - 100 HP
    fiyatı 17.250 tl
    teşekkürler şimdiden.

teşekkürler cevabınız için yarın sanayiye götürüp baktıracak kuzenlerim inşallah dedikleri gibi temizdir bizde ilk arabamızı almış oluruz.

hadi hayırlısı olsun bence ya yetkili servisten sanırım 100 liraydı yada sanayide bir kaç ustaya göstermek mantıklı olur sonra bazı sıkntılar ortaya çıkınca pişman oluyor insan.
  • 1 hafta once kia picanto aldım 1.1 crdi

okadar keyifli ve rahatki

1 haftadır getzi yerinden kımıldatmıyorm iyi bi bakıma sokmam gerekli ona bile uşeniyorum :)

ve ayrıca 1.4 benzinli getzden sonra bukadar az yakan bir araba garip geliyor :)
  • quote:

1.5 CRDi Comfort
    2007
    87000 km.
    Motor Gücü 76 - 100 HP
    fiyatı 17.250 tl
    teşekkürler şimdiden.

ilandakiş yazılarla bişey anlaşılmaz

comfort ne donanım oluyor bilmiyorum açıkçası

adam start modele sunroof hariç full modeldir diye ilan veriyor sahibindende

o yüzden bu araçta starttır büyük ihtimalle
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1.5 CRDi Comfort
    2007
    87000 km.
    Motor Gücü 76 - 100 HP
    fiyatı 17.250 tl
    teşekkürler şimdiden.

hadi hayırlısı olsun bence ya yetkili servisten sanırım 100 liraydı yada sanayide bir kaç ustaya göstermek mantıklı olur sonra bazı sıkntılar ortaya çıkınca pişman oluyor insan.

teşekkürler bilginedirmeleriniz ve yol göstermeniz için.
    baktırdık dün kilometre ile oynanmış çıktı vaz geçtik oyüzden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

1.5 CRDi Comfort
    2007
    87000 km.
    Motor Gücü 76 - 100 HP
    fiyatı 17.250 tl
    teşekkürler şimdiden.

ilandakiş yazılarla bişey anlaşılmaz

comfort ne donanım oluyor bilmiyorum açıkçası

adam start modele sunroof hariç full modeldir diye ilan veriyor sahibindende

o yüzden bu araçta starttır büyük ihtimalle

teşekkürler bilgilendirme için. bende çok anlamıyorum arabadan ilk arabam olucak.
    dün baktırdık motoru sağlam değilmiş kilometre oynanmış çıktı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1.5 CRDi Comfort
    2007
    87000 km.
    Motor Gücü 76 - 100 HP
    fiyatı 17.250 tl
    teşekkürler şimdiden.

teşekkürler bilginedirmeleriniz ve yol göstermeniz için.
    baktırdık dün kilometre ile oynanmış çıktı vaz geçtik oyüzden.

annenle tanışmak istiyorum deseydin satıcıya.
  • bilmiyorum aldın mı ama ben bir hafta önce 2005, sunroofsuz, 2 hafa yastığı, sis farı, 4 cam otomatik, orjinal jant, kazasız boyasız, 85000 de muayenesi yeni aracı 15300 aldım. Ama araba çok hoşuma gitti ilk arabam iyi ki almışım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yclksc -- 12 Nisan 2013; 16:37:17 >
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-orjinal-dizel-full-plusfull-1,5-vgt-110-bg-sanrufflu-118712165/detay/

bu araç nasıl arkadaslar fiyat yüksek gibi geldi teklif için kaç önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: savaş03

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-orjinal-dizel-full-plusfull-1,5-vgt-110-bg-sanrufflu-118712165/detay/

valla bu piyasada fiyat pek yüksek sayılmaz

aynı arabaya biz burda 22650 pazarlık ettik

ama elemandan hala ses çıkmadı o fiyatı beğenmedi herhal sonradan

temizse hasarı vs yoksa alabileceğin en iyi rakama al

bu arada araba 110bg değil 88bg

110larda alüminyum jant olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: savaş03

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-orjinal-dizel-full-plusfull-1,5-vgt-110-bg-sanrufflu-118712165/detay/

valla bu piyasada fiyat pek yüksek sayılmaz

aynı arabaya biz burda 22650 pazarlık ettik

ama elemandan hala ses çıkmadı o fiyatı beğenmedi herhal sonradan

temizse hasarı vs yoksa alabileceğin en iyi rakama al

bu arada araba 110bg değil 88bg

110larda alüminyum jant olması lazım

sunroof varsa 110 olabilir, 110 larda standarttı hatırladığım kadarıyla.
  • 110larda standartta alüminyum jantta standart benim bildiğim

netteki ilanlarda adamlar start araca bile 110bg ve sunroof hariç full diye yazıyorlar

çok itibar etmemek lazım benim demek istediğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: onursumer

1 hafta once kia picanto aldım 1.1 crdi

okadar keyifli ve rahatki

1 haftadır getzi yerinden kımıldatmıyorm iyi bi bakıma sokmam gerekli ona bile uşeniyorum :)

ve ayrıca 1.4 benzinli getzden sonra bukadar az yakan bir araba garip geliyor :)

sıfırmı, fiyat nedir bilgi verebilirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 12701271127212731274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.