Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1270. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12681269127012711272
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet bilenler sıkıntilari yazarsa sevinirim. 17.000 teklif edicem araca eski kasa oldugu icinpiyasasi biraz daha dusuk diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşım iki kasa çeşidindede aracın temizini bulursan sorun yaşamazsın.iyi ve temiz bir araç bul ve al kullan.ben senelerdir kullanıyorum ve daha hiç bir sıkıntı yaşatmadı.getzlerin heryeri sağlam.ne yürüyen aksamı bozuluyor,nede başka yeri.temiz kullanırsan aracını senelerce kullanırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

jack daniels eski kasanın sıkıntısı ne?bende eski kasa olandan var ve sıfır almıştım 2005 yılında.hiç bir sıkıntısını allaha şükür daha görmedim de.

Sıkıntı kelimesi yanlış olmuş. Getzlerin hiç bir sorun çıkartan serisi yok. Masraf açmaz ama direksiyonu serttir vb. onlar ayrı konu. Hepsi için geçerli.

Eski kasa benizli sahibi olarak, motorlarda bariz faklar var yalnız. Yeni kasalar yeni teknoloji bu bir gerçek.

Benzinli motorlarda yüksek beygir farkı var. Eski kasalar 82-85 beygirken- yeni kasada 97 beygir.

Dizeller Eski kasalar 3 silinidir daha sesli çalışıyor- yeni kasa 4 silindir.

Ama şahsi görüşüm eski kasa daha şık.

5 senedir köy okuluma geliş gidiş için kullanıyorum. Bu sene 4 öğretmen daha taşıyorum. 2 ayda 10bin km yapar oldum. Ama bakımlarını 10 km bile geçirmem.

Reno toros kadar sağlam için rahat olsun. şuan 145 binde. O bozuk yolda sarsıntıdan bir tane plastik aksam şakırdasa ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 5 Nisan 2013; 9:59:31 >
  • quote:

jack daniels eski kasanın sıkıntısı ne?bende eski kasa olandan var ve sıfır almıştım 2005 yılında.hiç bir sıkıntısını allaha şükür daha görmedim de.

abi beni vazgeçirende istanbul hyundai'de çalısan bir makine mühendisi oldu çocukluk arkadasımın eniştesi.2006 ve sonrasını alacaksan al sıkıntılı bu motorlar rektefiye zamanıda çok erken geliyor o yüzden 14.500e alıcaksın 1-2 seneye 6-7 milyar motor yenileyeceksin gerek yok dedi hemen caydım.3 silindirli alma 4 silindirli olsun dedi.21.750ye 2009 honda jazz almıştım bilen arkadaslar biliyor daha önce mevzusu olmuştu burda :)

edit: bir kaç düzenleme yaptım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 5 Nisan 2013; 9:50:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: vatansever20

quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

arkadaşlar bende aranıza katılmayı düşünüyorum ilk arabam olucak.
    2006 bir getz buldum.
    85000 km de
    1.5 CRDi Comfort modeli
    4 SİLİNDİRLİ DİZEL 1.5CRDİ 16V
    fiyat olarak ta 17.500 tl
    sizce fiyatı nasıl yada alınırmı teşekkürler şimdiden..

2010 model 1.4 benzin + tüp 39.000 km de 1 gr boya dahi yok ve degişensiz nasıl cıktıysa fabrikadan araç o şekilde 21.500 tl ye bırakcam en son düşünen arkadaşlar varsa pm atabilir. şehir içi 25 kr şehir dışı 20 kr yakıyor denendi.

donanımı ne aracın

startmıdır abs varmıdır

start
  • quote:

quote:

quote:

quote:

2006 bir getz buldum.
    85000 km de
    1.5 CRDi Comfort modeli

2010 model 1.4 benzin + tüp 39.000 km de 1 gr boya dahi yok ve degişensiz nasıl cıktıysa fabrikadan araç o şekilde 21.500 tl ye bırakcam en son düşünen arkadaşlar varsa pm atabilir. şehir içi 25 kr şehir dışı 20 kr yakıyor denendi.

donanımı ne aracın

startmıdır abs varmıdır

start

startın o kadar parayı edecegini düşünmüyorum kusura bakmayın üstad.
  • Merhaba

2007 Model Otomotik bir GETZ aldım. Araç çok temiz ve orjinal, Benden önceki sahibi yaklaşık 2 yıl hiç kullanmamış. Bu nedenle bazı plastik parçalar özelliğini yitirmiş. (Aracın Latikleri bile Orjinal) Araç Soğukken SESLİ ve TİTREŞİMLİ çalışıyordu. Servise götürdüm. İlk etapta tüm Kayışlarını değiştirdiler. SES biraz azaldı ama Motor soğukken yaptığı TİTREME bir türlü kesilmedi. Servis Normal diyor ama kesinlikle Normal değil.

Buna benzer bir sorunla karşıaşmış ve çözüm bulmuş olan biri varsa bana yardımcı olabilir mi? Burada önemli olan araç sadece sabah ilk çalıştığında ısınana kadar titremesi, sonrasında hiçbir sıkıntı yok.
  • quote:

şöyle sayayım mesela

arka fren sorunu

ön amörtisör lokurtusu

mazot pompası arızası

ön kapılardan rüzgar sesi alması

vs vs

benim yaşadığım sorunların bazıları

bazıları çözüldü çoğu çözülmedi

otomatik getzde şanzıman ve motor sorunu 2 kuzenimin aracındada yaşandı ve çözülemedi

o yüzden ben eski kasa alırken temkinli davranırım ve mümkünse almamaya çalışırım

eğer sorunlu olmasaydı 2-3 senede piyasadan kalkmazdı

bu benim düşüncem
  • quote:

quote:

quote:

quote:

2006 bir getz buldum.
    85000 km de
    1.5 CRDi Comfort modeli

donanımı ne aracın

startmıdır abs varmıdır

start

inşallah satılır

biraz abartı para

22650ye sunrooflu dizel için anlaştık 75000de 2009 model

senin araçta abs bile yok sanırım
  • 21.000 tl gördü zaten fiyat ben 22.000 istiyordum ve vermedim. çünkü arabam cok temiz zaten bu kadar temiz bi arabayı araba almak için alanlara verilmez. hastasına titizine verilir.
    ortada buluşacak bir rakam önü sürdüm
    kim ne derse desin 1.4 tüplü getz dizelden az yakıyor ve benzinlinin yolda kaçması hiç bi dizelde bulamazsınız
    bu benim görüşüm. 1.4 dohc 16V 95 hp. ( lavoto obd II kitli )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kenshi

2005, sunroof, 4 hava yastigi, sis fari, 4 cam otomatk, celik jant, kazasiz boyasiz, 90.000 km de bakimdan yeni cikti, muayenesi yeni. Bu araca 18500 istiyor arkadas sizce alinir mi?

fiyat olarak yorum yapabilecek var mı başka?
  • quote:

quote:

2005, sunroof, 4 hava yastigi, sis fari, 4 cam otomatk, celik jant, kazasiz boyasiz, 90.000 km de bakimdan yeni cikti, muayenesi yeni. Bu araca 18500 istiyor arkadas sizce alinir mi?

fiyat olarak yorum yapabilecek var mı başka?

17500 alabiliyorsan alinabilir.
    temiz ve bakimliysa 500-1000 tl fazla para verilebilir.
    ben aracimi alirken 1000 tl fazla verdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün servise gittim

anahtarlardan biri kayıptı

kaskodan değişecekler

kontak vs set değişecek

sabah yağı kontrol ettim ve çizginin üstünde idi yağ çubuğu

acaba araçtaki lokurtulu çalışma bundan olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAFIR

Merhaba

2007 Model Otomotik bir GETZ aldım. Araç çok temiz ve orjinal, Benden önceki sahibi yaklaşık 2 yıl hiç kullanmamış. Bu nedenle bazı plastik parçalar özelliğini yitirmiş. (Aracın Latikleri bile Orjinal) Araç Soğukken SESLİ ve TİTREŞİMLİ çalışıyordu. Servise götürdüm. İlk etapta tüm Kayışlarını değiştirdiler. SES biraz azaldı ama Motor soğukken yaptığı TİTREME bir türlü kesilmedi. Servis Normal diyor ama kesinlikle Normal değil.

Buna benzer bir sorunla karşıaşmış ve çözüm bulmuş olan biri varsa bana yardımcı olabilir mi? Burada önemli olan araç sadece sabah ilk çalıştığında ısınana kadar titremesi, sonrasında hiçbir sıkıntı yok.

Titreme sanıyorum rolntide oluyor.

Araç lpg li ise Lpg ayarları kontrol edilmeli. Aracın yağı değiştirildi mi?

Hiç kullanılmasa bile yılda bir değiştirilmeli yağ.
  • 2011 otomatik benzinli 1.4 doch vardı sattım kurtuldum bu ne ya benzini resmen sömürüyor otomatik handa jazz aldım 2005 model gercekten benzini süper buna göre tavsiye ederim
  • castrolün sitesinde benşim araç için 5-30 edge önerdi

otostartta mobil 1 esp formula 79 tl 5-30

madeniyağ diye sitedede 85 tl castrol edge fst 5-30

mobilmi castrolü acaba

birinin yağını alayım bi dahaki değişimde onu kullanayım

bu arda benzinli araçlar için 3,3 lt gösteriyor castrol sitesinde

demekki benim usta 4 litreyi boca etmiş ondan çubuğun üstünde yağ oranı
  • Arabasına teyp düşünen varsa aşağıdaki pioneer USB li ve fiyat cok iyi
    Pandizotlara 2 tane de tweeter taktınız mı cok iyi ses alırsınız
    Ben de benzerinin kenwood modeli var
    Kalite bir şey arayanlar için fırsat fiyatı 140 TL
    Kaçırmayın derim.
    http://www.n11.com/pioneer-deh-1550ub-kumandali-usbcdmp3-calar-P12366089

http://www.pioneer.com.sg/storefront4/ProductDetail/default.asp?ProductId=1264&CatId=33

PiONEER DEH1550 TIKLAYIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 6 Nisan 2013; 13:57:33 >
  • Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık bi ay once 2007 model 105 binde VGT GETZ aldım. Dün muayenesi vardı geçirdim geldiğimde sinyallerin calısmadıgını fark ettım araba yürür durumdaydı farlar yanıyor ama sinyaller calısmıyordu yaklasık bı 10 dk sonra tekrar yanmaya basladı ama bu seferde kontagı kapattıgımda motordan bi ses gelıyordu inceden bi ses daha once olmadıgını dusundugum bi ses motorun yanında motora baglı duran ileri geri yapan bi parcadan gelıyo bu ses ne oldugunu cozemedım sizce ne olabılır yardımcı olabılır mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Arabasına teyp düşünen varsa aşağıdaki pioneer USB li ve fiyat cok iyi
    Pandizotlara 2 tane de tweeter taktınız mı cok iyi ses alırsınız
    Ben de benzerinin kenwood modeli var
    Kalite bir şey arayanlar için fırsat fiyatı 140 TL
    Kaçırmayın derim.
    http://www.n11.com/pioneer-deh-1550ub-kumandali-usbcdmp3-calar-P12366089

http://www.pioneer.com.sg/storefront4/ProductDetail/default.asp?ProductId=1264&CatId=33

PiONEER DEH1550 TIKLAYIN

daha yeni arkadaş 190a aldı golddan iyi fiyatmış
  • arkadaşlar ilk arabam olarak getz düşünüyorum. arkadasımda da var begendim küçük aile arabası. yakıtı çok ii.
    size sorum fiyatlarından anlamamam.
    1 tane buldum öz. 2007 model 90,000de sunrof,full vgt 110 bg-dizel kazasız siyah, 22000 diyor satıcı sizce normal mi
  • 
Sayfa: önceki 12681269127012711272
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.