Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12481249125012511252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mdkab

evet otomatikte karar kıldım amma marka/model kararı veremedim.
    sağolun.

bütçen yetiyorsa i20 alman daha mantıklı

benimkide otomatik sorun yaşama şansın yok bakımı duzgun yapılan bir araçta ki ben pist e girip time trial bile yaptım şanzımanı manuel kullanarak istesende bozamıyorsun :)

ayrıca getzin şehir içi trafikte yakıtı çok yüksek uzun yolda sıkıntı yok ama şehir içinde içiyor resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onursumer -- 6 Ocak 2013; 23:33:07 >
  • Lassa Snowways 2 + kullanan var mı? (H veya T mi?)

Hangi kış lastiğini önerirsiniz?

Daha evvel yazılmış yazılara baktım ancak faydalı bulmadım.
    bir markaya takılı da kalmak istemem. Karşılaştırma yapma fırsatı olmuş olan varsa
    ve paylaşırsa sevinirim..

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Geo

Lassa Snowways 2 + kullanan var mı? (H veya T mi?)

Hangi kış lastiğini önerirsiniz?

Daha evvel yazılmış yazılara baktım ancak faydalı bulmadım.
    bir markaya takılı da kalmak istemem. Karşılaştırma yapma fırsatı olmuş olan varsa
    ve paylaşırsa sevinirim..

Teşekkürler.

bende 2 adet kış lastiği alacağım yarına.
    bristonun. ön kısma takacağım ikisini de.
    aslındaa 4 tane almak gerekli lakin bende o kadar para ne yazık ki yok.
    alacağım yer 4 mevsimleri aldığım yer.
    elnide lassa kalmadığından briston takacak.
    130 tl dedi tanesine.
  • 2006 model benzinli getzimin şanzımanından yağ sızması varmış,servise götürdüm 400 tl istediler,komple motor inecek bir keçe varmış o değişecekmiş.Vaktim olmadığı için ileri bir tarihe erteledim.Bu sorunu yaşayan oldumu dostlar.Şanzıman niye yağ kaçırır?
  • nasıl kar ve sogukla aramız?
    ankarada kar ve sogukta maşallah bır sıkıntı çekmedım
    sadece silecek suyum dondu o açıldıktan sonra antıfırızlı 5 lt cam suyuyla takvıye ettım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabde
    bende 2 adet kış lastiği alacağım yarına.
    bristonun. ön kısma takacağım ikisini de.
    aslındaa 4 tane almak gerekli lakin bende o kadar para ne yazık ki yok.
    alacağım yer 4 mevsimleri aldığım yer.
    elnide lassa kalmadığından briston takacak.
    130 tl dedi tanesine.

Teşekkür ederim. Yalnız kış lastiği için ucuz geldi bana bu fiyat.
    Yılına falan bakmanızı tavsiye ederim.

Lastiğin yanağında kış lastiği logosu ve "M+S" yazısı var mı diye kontrol etmeli.

Lastik yük endeksi 72inin altı olmamalı getzler küçük görünen oturaklı otomobillerdir :)

Hız endeksi içinse benim gördüğüm en sık "T" lastiklerin olduğudur. Gayet de başarılıdır. "H" olsa daha iyidir.
    Her iki endeksinde yük endeksi 72 den fazla...

Yük endeksi: Lastik başına düşen ağırlık 72=355 kg [80=450kg]
    Hız endeksi(Mevcut yük endeksiyle ulaşılabilecek son sürat:Güvenlik) T=190 km/s
    H=210 km/s

Lastiklerde bu endeksler yanyana yazar "82H" Gibi anlamı lastik başına 485kg la 210km/s
    hıza ulaşılabilir.

Yük ve hız endeksleri tek tekerlek üzerinden verilse de 4
    tekerlek için yapılan hesaplamalardır.

Testleri mevcut olsa da sizin tercih etmek zorunda olduğunuz durum (sizin de belirtiğiniz üzere) önerilmez.

Bilgisi, fikri, deneyimi olan arkadaşlar Getzlerinde hangi lastiği (Kar Lastiği) önerirler, yeni cevaplarınızı bekliyorum.

Herkese şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 8 Ocak 2013; 21:52:55 >

• Petlas snow master'lar var 100 lira civarı, arkadaşlar tavsiye ediyorlar, sizler ne dersiniz?

http://www.petlas.com.tr/tr/lastik.php?id=6
  • quote:

Orijinalden alıntı: aerdalg

quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

malumunuz ocak ayı geldi çattı, yani mtv lerin 1. taksitlerini ödeme vakti geldi..

benim aracım 2005 model olmasına 7.yılına girmesine rağmen bir önceki yıldan daha fazla ödüyorum, geçen sene düşmesini beklerken bu senede arttığını görüyorum. 2011 yılında 140 lira civarı, 2012 yılında 155 lira civarı bu sene ise 180tl görünüyor. neden böyle oluyor? devlet vergiye öyle bir zam yapıyor ki, düşük çıkmasından çok fazla çıkmamasını mı sağlıyor?

sizin vergilerde durumlar ne?

aracınız 8 yasında 12 yasına kadar bu vergıyı odeyeceksınız gayet normal.

5 yaş değil mi o, neden 12?

• Arkadaslar getzi aldıgım zaman küçük araç karda kısta yola tutunmaz diye düsünüyordum. Aracımdaki lastik kar lastiği değil ama yeniye yakın. zincir takmıyorum araç kaymıyor. İyide tırmanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi akşamlar

arkadaşlar bende getz alıp kulübe dahil olmak istiyorum.

araç 2005 model 1.4 60.000kmde ilk sahibinden hata boya yok. abs klima 4 cam otomatik sis farı.

hiç lpg takılmamış. bakımları yeni yapılmış. 16.000 tl uygunmudur.

şimdiden teşekkür ederim.
  • merhaba

getz ınıze hangı marka yağ kullanıyorsunuz

10 40 mı 5 40 mı?

veya öneriniz. otostarda bakım paketı alı yag bakımını yaptırmayı dusunuyorum..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi yazacağım konuya hepiniz şaşıracaksınız

Kar yağdığı günden bu yana havalar cok soğuk, gündüz eksi 2, gece de eksi 6 lara kadar düşüyor,
    Arabaya biniyorum,

Digital saatlerin alarm sesine benzeyen bir ses duymaya başladım arabadan, 5 - 6 sn sürüyür ses.

Arabada sadece kenwood usb li cd çalar var.
    Ses teypten mi geliyor diye kafasını çıkardım gene ötüyor,
    Belli bir saati yok. sabahleyin 2 - 3 dk da bir ötüyor,
    Bu sabah arabaya girdiğimde kontağı çevirmediğim halde gene ötüyordu.

Teybin takılı olduğu orta konsoldan bir yerlerden geliyor.
    Şu an takipteyim bakalım havalar ısınınca da ses gelecek mi?
  • Arkadaşlar sizin kadran da normalden 5km/h fazla gösteriyor mu ?

Geçen yolda giderken ışıklı uyarı sisteminden tam 100 km/h ile geçtim levha bana 95 olarak gösterdi. Sizce bu fark neden ? Fabrikadan mı böyle ayarlı geliyor acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur84tr

iyi akşamlar

arkadaşlar bende getz alıp kulübe dahil olmak istiyorum.

araç 2005 model 1.4 60.000kmde ilk sahibinden hata boya yok. abs klima 4 cam otomatik sis farı.

hiç lpg takılmamış. bakımları yeni yapılmış. 16.000 tl uygunmudur.

şimdiden teşekkür ederim.

hata ve boya yoksa fiyatı uygun geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

merhaba

getz ınıze hangı marka yağ kullanıyorsunuz

10 40 mı 5 40 mı?

veya öneriniz. otostarda bakım paketı alı yag bakımını yaptırmayı dusunuyorum..

Aynı işi ben de yapmayı düşünüyorum yağ resmi olarak 10-40W konuyor, filtreleri de araştırmak lazım.
    Bence oto sanayiye gidip Korecilerden bir fiyat almak lazım ona göre kıyas daha doğru olur.
    Otostart 50 TL çek veriyor ama 100 TL altlimitli. Verdiği 50 TL'yi parçalardan çıkarıyorsa kargo margo uğraşmadan doğrudan dükkandan alınabilir.
  • bende 4 mevsim bakıyordum ama son anda uzun yola gideceğim için kış lastiğinde karar kıldım.hatta çıkma goodyear ultragrip önerdi lastikçi ama 2009 üretim olduğu için cesaret edemedim.4 adet 200 dedi.bende orta yollu sıfır alarım diye düşündüm sonuçta can taşıyoruz.lastikçi tanıdıktı ve bir arkadaşını arayıp pazarlıkla continental wintercontact ts800 almamı tavsiye etti.bende tanesini 135 tl dan 3 ay ertelemeli 6 taksitte aldım.2012 34.hafta üretim tarihli.350 km lik uzun yola gittim ve bolunun ilçesinden geçtim.geçtiğimiz salı kar yağışının yoğun olduğu gün.yolda kar buz su birikintisi herşey mevcuttu.hiç bir sıkıntı yaşamadan gidip geldim aynı gün.hatta bir rampada kalan kamyon ve arabalar vardı ve ben rahatça tırmandım.açıkçası tavsiye ederim bu lastiği hatta adac testinde 175/65 r14 ebadında en iyi sonuçları veren lastik.lassa kullanan arkadaşlarım da memnunlar ona da bakabilirsiniz.ilk etapta havayı fazla basıyorlar lastik otursun diye o yüzden biraz sarsıntı ve gürültü hissetmiştim ses olarak ama 500 km sonra tekrar balans ayarı yaptırıyorsunuz ben bugün yaptırdım ve basınçları 32 ayarladım ses ve sarsıntı(kasis ve çukurlardan geçerken ki)baya azaldı test için 15 km yol yaptım şuan gayet memnunum.tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: erakan

Petlas snow master'lar var 100 lira civarı, arkadaşlar tavsiye ediyorlar, sizler ne dersiniz?

http://www.petlas.com.tr/tr/lastik.php?id=6

petlata 2 yıl sonra tutunmada kayıplar yaşadığını söyleyip yeni lastik alanlar olduğunu biliyorum.kullanmadığım için kesin birşey söyleyemeyeceğim ama kulananlar bu söylediğim dışında performansından memnunlar hiç değilse 2 yıl.lassa snowways de 4 sene sonra bir tanıdığımda tutuş problemi çıkarmıştı.bilginize ama bunlar tamamen kullanımla da alakalı olabilir tabii...

• quote:

Orijinalden alıntı: ScHeNKii_ScP

bende 4 mevsim bakıyordum ama son anda uzun yola gideceğim için kış lastiğinde karar kıldım.hatta çıkma goodyear ultragrip önerdi lastikçi ama 2009 üretim olduğu için cesaret edemedim.4 adet 200 dedi.bende orta yollu sıfır alarım diye düşündüm sonuçta can taşıyoruz.lastikçi tanıdıktı ve bir arkadaşını arayıp pazarlıkla continental wintercontact ts800 almamı tavsiye etti.bende tanesini 135 tl dan 3 ay ertelemeli 6 taksitte aldım.2012 34.hafta üretim tarihli.350 km lik uzun yola gittim ve bolunun ilçesinden geçtim.geçtiğimiz salı kar yağışının yoğun olduğu gün.yolda kar buz su birikintisi herşey mevcuttu.hiç bir sıkıntı yaşamadan gidip geldim aynı gün.hatta bir rampada kalan kamyon ve arabalar vardı ve ben rahatça tırmandım.açıkçası tavsiye ederim bu lastiği hatta adac testinde 175/65 r14 ebadında en iyi sonuçları veren lastik.lassa kullanan arkadaşlarım da memnunlar ona da bakabilirsiniz.ilk etapta havayı fazla basıyorlar lastik otursun diye o yüzden biraz sarsıntı ve gürültü hissetmiştim ses olarak ama 500 km sonra tekrar balans ayarı yaptırıyorsunuz ben bugün yaptırdım ve basınçları 32 ayarladım ses ve sarsıntı(kasis ve çukurlardan geçerken ki)baya azaldı test için 15 km yol yaptım şuan gayet memnunum.tavsiye ederim.

Teşekkürler, faydalı oldu.
    güle güle kullanın..

• Yukarda bahsettiğim sesi kaydettim
    Dinleyin.
    Bu defa 30 sn den fazla sürdü ses

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 13 Ocak 2013; 0:23:50 >
  • o nasıl rahatsız edici bir ses

teyp degilse başka nerden gelebilirki o çevrede ses çıkaraiblicek birşey yok diye biliyorum ben alarm sesi gibi
  • 
Sayfa: önceki 12481249125012511252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.