Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12321233123412351236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

akü fiyatlarından bilgisi olan varmı.yakında akümü değişecem sanırım.hangi marka akü tavsiye edersiniz.eski aküm mutluydu.3 buçuk sene mutlu olabildim bu aküyle:)

çok az dayanmış açıkçası

benim eski getzin orj aküsü 5,5 sene sorun çıkamamıştı

daha doğrusu 3. senenin kışında marş zor basıyordu ama ne olduysa o seneyi aşınca eski performansına döndü

daha öyle bi sorun yaşatmadı 2 kış daha

sonrada sattım zaten arabayı :)

mutlu 140-150 civarı taktıranlar var arkadaşlardan forumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 13 Kasım 2012; 8:57:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

akü fiyatlarından bilgisi olan varmı.yakında akümü değişecem sanırım.hangi marka akü tavsiye edersiniz.eski aküm mutluydu.3 buçuk sene mutlu olabildim bu aküyle:)

Geçen hafta orjinal akü yolda bırakmıştı beni :) 70'lik mutlu akü 155 TL.
  • benim araç 2006 model eski kasa hala orjinal aküsü üzerinde dün ilk defa marşa normalinden biraz uzun süre bastım öyle çalıştı bakalım nereye kadar gidecek aracım şu an 71.000 km de
  • H.içi işe götürmüyorum ve genelde hafta sonu kullanıyorum.Biraz da tabi kullanıma bağlı olarak fazla yakıyor.Sonuçta yeni bir kullanıcıym ve 1 aydır araba kullanıyorum.Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

benim araç 2006 model eski kasa hala orjinal aküsü üzerinde dün ilk defa marşa normalinden biraz uzun süre bastım öyle çalıştı bakalım nereye kadar gidecek aracım şu an 71.000 km de

benim araçtada orjinal akü vardı, 6 yıllık, 2-3 gün dediğiniz gibi marşa uzun basarak çalıştı, sabah arabayla işe gittim, akşam metroyla eve döndüm :)
    havalar da soğumaya başladı, bence akünüzü fazla zorlamayın.
  • bakalım artık gittiği yere kadar. aracımın kapıları kumandayla bazen kapanmıyor kilitten hırrr diye ses geliyo ama kitlemiyor acaba akü zayıf tam enerji göndermiyor olduğundan yaparmı yada yukarıda bi arkadaşın yazdığı gibi kilit motoru bozuldu sanırım
  • akünüz bitmek üzere sanırım

artık zamanı gelmiş
  • quote:

bakalım artık gittiği yere kadar. aracımın kapıları kumandayla bazen kapanmıyor kilitten hırrr diye ses geliyo ama kitlemiyor acaba akü zayıf tam enerji göndermiyor olduğundan yaparmı yada yukarıda bi arkadaşın yazdığı gibi kilit motoru bozuldu sanırım

onu da ben yazmıştım :)

aküyü değiştirdikten sonra bir umut kapı kilidi de düzelir belki demiştim ama olmadı. Kumandayla kilitlenmiyor ama açılıyor. Kilit motorunu değiştirmem lazım da daha yaptıramadım.
  • İlk sahibi olduğum 7 yıldır kulladığım dizel getz'imi (2006 model, makyajlı), kuşumu bugün sattım
    Daha 70.000 kilometredeydi. Çok alışmıştım. 7 yıl boyunca sıfır sorun ve rahatlıkla kullandım.
    Bakalım yerine bunun gibi temiz ve sorunsuz bir araba koyabilecek miyim?

19.350'den ilan vermiştim, 18.750'ye verdim gitti.
    Yanında 4 adet Michelin Alpin A3 kar lastiklerini de hediye ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 13 Kasım 2012; 13:33:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volizzi

quote:

bakalım artık gittiği yere kadar. aracımın kapıları kumandayla bazen kapanmıyor kilitten hırrr diye ses geliyo ama kitlemiyor acaba akü zayıf tam enerji göndermiyor olduğundan yaparmı yada yukarıda bi arkadaşın yazdığı gibi kilit motoru bozuldu sanırım

onu da ben yazmıştım :)

aküyü değiştirdikten sonra bir umut kapı kilidi de düzelir belki demiştim ama olmadı. Kumandayla kilitlenmiyor ama açılıyor. Kilit motorunu değiştirmem lazım da daha yaptıramadım.

aynı dertten müzdaripmişiz ya napalım kilit motorlarını değiştirecez artık en büyük masrafımız bu olsun çok şükür

• Herkese Merhaba,

2005 model 1.3 gls 50000 km fiyat: 15500

Bu fiyat bu araç için uygunmudur? Birde etraftan o motor çok yakar arabanın yol tutuşu iyi değil biri çarpsa dağılacak gibi birçok yorum duydum. Sizler bu aracı kullananlar olarak en doğrusunu söyleyeceksinizdir. Yorumlarınızı bekliyorum. İlk arabası olacak ve acemiliğinide alacak birisi için 1.3 gls tavsiye edermisiniz? Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakandd

Herkese Merhaba,

2005 model 1.3 gls 50000 km fiyat: 15500

Bu fiyat bu araç için uygunmudur? Birde etraftan o motor çok yakar arabanın yol tutuşu iyi değil biri çarpsa dağılacak gibi birçok yorum duydum. Sizler bu aracı kullananlar olarak en doğrusunu söyleyeceksinizdir. Yorumlarınızı bekliyorum. İlk arabası olacak ve acemiliğinide alacak birisi için 1.3 gls tavsiye edermisiniz? Teşekkürler..

aynı marka aynı model aynı yıl aynı km benim aracımda. hatta ilk arabam ben de bu araçta acemiliği atlattım ve 6 senedir halen kullanıyorum. bence bakımları tamamsa araçta temiz ise arabayı kullanmayı öğrenenler için ideal. diğer modellere oranla bu biraz fazla yakıyor. piyasasını bilmiyorum. ama ben isterdim ki bu aracın lastikleri yenilenmiş ve triger kayışı değişmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihg70

İlk sahibi olduğum 7 yıldır kulladığım dizel getz'imi (2006 model, makyajlı), kuşumu bugün sattım
    Daha 70.000 kilometredeydi. Çok alışmıştım. 7 yıl boyunca sıfır sorun ve rahatlıkla kullandım.
    Bakalım yerine bunun gibi temiz ve sorunsuz bir araba koyabilecek miyim?

19.350'den ilan vermiştim, 18.750'ye verdim gitti.
    Yanında 4 adet Michelin Alpin A3 kar lastiklerini de hediye ettim.

hayırlı olsun

işin zor

sıfır almadıktan sonra zor bulmak temiz bişey

benim aldığım araba bile okadar temiz görünmesine rağmen 1500tl masraf yapacam

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

hayırlı olsun

işin zor

sıfır almadıktan sonra zor bulmak temiz bişey

benim aldığım araba bile okadar temiz görünmesine rağmen 1500tl masraf yapacam

Eyvallah, sağol.
    Getz'i çok arayacağım. Şehir içindeki pratikliğini, atikliğini, az yakışını ve sorunsuzluğunu bu fiyata yerine dolduracak araç yok gibi.
    7 yıl boyunca bakımları dışında ekstra tek kuruş masraf çıkarmaması ise emsalsiz. Bravo hyundai'ye valla, taş gibi araba yapmışlar.
    Çok anım oldu bu arabayla, ayrılması kolay olmadı.

Çok istesem de bir süre sıfır araç alamayacağım gibi görünüyor. En az 2 yıl 2. el bir arabayla idare etmem gerekiyor.
    Eğer şu anda sıfır alacak durmum olsaydı gözü kapalı Elentra alırdım.

2. çocuktan sonra artık bana büyük bir sedan gerekiyor. 850 Volvo düşünüyorum.
    Motor ve şanzımanı temiz bulursam değelendireceğim. 2.elde kazık yeme durumum yok, Türkiye'nin en iyi ustaları arkadaşlarım. Onlara göstermeden almam. Getirip göstereceğim, OK verirlerse alacağım.

Acelem yok, zaten 2 arabam vardı, bir süre diğeri ile idare edeceğim, arabasız kalmadım yani.

• quote:

sabah servise götürdüm ve motor kulağı ile arka iç kapı kolunu değiştirttim

355 lira aldılar

araba yağ gibi oldu şimdi titreşim vs kalmadı

maliyet 19550 oldu

+ kasko sigorta alım satım 1100 tl

20650ye işlemler bitti inşallah başka bişey çıkmaz

Ben senin tekrar Getz alacağını bilseydim gel benim arabayı al derdim. Devir işlemi ile beraber 19.000'e mal olurdu, ekstra tek kuruş masrafınız olmazdı.
    Ayrıca yakıt-LPG vs derdiniz olmazdı.

Alan kişi daha önce Hyundai servisin'de çalışmış biri. Arabanın temizliğine o bile inanamadı. 2010 modellerden bile daha diri, temiz ve sıfır sorunlu araba sattım.

• iyi akşamlar dizel araçta 100 tllik mazotla sehir içi kaç km gidiyosunuz arkadaşlar???
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihg70

quote:

sabah servise götürdüm ve motor kulağı ile arka iç kapı kolunu değiştirttim

355 lira aldılar

araba yağ gibi oldu şimdi titreşim vs kalmadı

maliyet 19550 oldu

+ kasko sigorta alım satım 1100 tl

20650ye işlemler bitti inşallah başka bişey çıkmaz

Ben senin tekrar Getz alacağını bilseydim gel benim arabayı al derdim. Devir işlemi ile beraber 19.000'e mal olurdu, ekstra tek kuruş masrafınız olmazdı.
    Ayrıca yakıt-LPG vs derdiniz olmazdı.

Alan kişi daha önce Hyundai servisin'de çalışmış biri. Arabanın temizliğine o bile inanamadı. 2010 modellerden bile daha diri, temiz ve sıfır sorunlu araba sattım.

senin arabayı biliyordum ama otomatik lazımdı

fiyatı uygun olunca aldık

masrafa rağmen yine piyasaya göre ucuza geldi açıkçası

• Arkadaşlar benim aracın akü başlarından bir sıvı akmış yeşilimsi, sarı renkte ne yapmak lazım?

Bu arada orjinal akü kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erakan -- 14 Kasım 2012; 2:23:36 >
  • Arkadaşlar ben de getz kulubune dahil oldum (2010 model otomatik).

Aracı aldığım gün 120 km hız yaptığımda titriyordu. Geçen lastiği patladı, yedek lastik taktım şuan araba çok titriyor. Bu lastikten mi kaynaklanır acaba?

birde yedek lastik almam lazım. Orjinali hankook 165/65/r14. Bu lastikten bulamadım. ayrı marka alsam sorun olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elpaem

Arkadaşlar ben de getz kulubune dahil oldum (2010 model otomatik).

Aracı aldığım gün 120 km hız yaptığımda titriyordu. Geçen lastiği patladı, yedek lastik taktım şuan araba çok titriyor. Bu lastikten mi kaynaklanır acaba?

birde yedek lastik almam lazım. Orjinali hankook 165/65/r14. Bu lastikten bulamadım. ayrı marka alsam sorun olur mu?

hayırlı olsun fiyat km donanım nedir acaba

lastik 175/65/14 olmasın

titriyorsa lastik balansların bozuktur
  • 
Sayfa: önceki 12321233123412351236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.