Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12061207120812091210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaw siz ne saçamalıyosunuz 16.000 tlye getz aldımm 2005 model 1.3 gls 46.743 binde aldık arabayı kaza yok değişen yok ilk günki gibi araba 165 i gördüm ne ses var arabada ne de titreme benzin ideal yani araba 10 numara 5 yıldız 5 kişi biniyo hepsi yetişkin çekişte sorun yok fiat palio 1.2 ve seat leonla bayırda ışılalrda kalktık fiat zaten geride kaldı seatle kafa kaya kaldık o derece araba haa bide seat 1.6 dıydı şuan araç 55.956 da almış alalı hiç masraf yapmadım muaneye girerken bile masraf yapmadık.. aracı kötülemeyin iyi araç hoşa gitmediyse kalitesisze kötyse nniye aldıınız !!
  • getz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 710murat710 -- 15 Ekim 2012; 21:00:01 >
  • 2010 model 1.4 DOCH getzime geçen sene Atiker LPG taktırdım... Ruhsata işletmede ve kullanımda herhangi bir sıkıntısı yok.

gaz 2,26 TL'den alıyorum ve 1 depo gazla (60 TL) 325-375 km yol (kullanım şekline ve hıza göre değişiyor) gidiyorum.

Ş.dışında 1 depo ile 385 km gitmişliğim de var:-)___ Dizelden daha az yakıyor...
  • bende aynı araç var brc taktırdım ara. ruhsatta 2250 kg görünüyor yanlış hatırlamıyorsam. hiçbir sorun yaşamadan işlettim ruhsata ağırlık bakımından bir sorun olacağını hiç sanmıyorum.

ben de 37 litrelik depo ile 400 km gidiyorum şehir içi. ama malesef samsundayım ve burada lpg 2.65 lira yani 25 kuruş yakıyor kmye. bir de arkadaşlar ben sürekli aygaz alıyorum ama sadece opetten. opetten aldığım gaz ile diğer firmalardan aldığım gaz arasında çekiş ve toplam kmde fark bariz şekilde belli oluyor kullanmayan arkadaşlara tavsiyemdir. opetten aygaz alın. başkası yalan shell ve petrol ofisi de aynı performansta değil.
  • getz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 710murat710 -- 15 Ekim 2012; 21:00:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_r_k

bende aynı araç var brc taktırdım ara. ruhsatta 2250 kg görünüyor yanlış hatırlamıyorsam. hiçbir sorun yaşamadan işlettim ruhsata ağırlık bakımından bir sorun olacağını hiç sanmıyorum.

ben de 37 litrelik depo ile 400 km gidiyorum şehir içi. ama malesef samsundayım ve burada lpg 2.65 lira yani 25 kuruş yakıyor kmye. bir de arkadaşlar ben sürekli aygaz alıyorum ama sadece opetten. opetten aldığım gaz ile diğer firmalardan aldığım gaz arasında çekiş ve toplam kmde fark bariz şekilde belli oluyor kullanmayan arkadaşlara tavsiyemdir. opetten aygaz alın. başkası yalan shell ve petrol ofisi de aynı performansta değil.

"2250 kg " yanlışlıkla mı yazdınız?

Ruhsattan yazıyorum (1.5 crdi vgt 2008)

Net Ağırlık: 1187 kg (mini sınıfına da giren bir araç için ilk bakışda "yok yahu" dedirtten bir rakam)
    Azami Yüklü ağırlık: 1600 kg (Sorunu yaratan ağırlık bu olabilir?)
    KATAR ağırlığı: 2700 kg ! *
    Römork Azami Yüklü Ağırlığı: ----

* Buı katar ağırlığı tam olarak neyi kastediyor. Römork da ayrı belirtildiğine göre...?
  • g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 710murat710 -- 15 Ekim 2012; 21:02:00 >
  • 2004 model Getz 1.3 gls arka amortisör takozu arıyorum.Eğer parçanın nerede satıldığını bilen varsa ve yardımcı olabilirse çok memnun kalırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_u_h_r_i_p -- 16 Eylül 2012; 21:36:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_u_h_r_i_p

2004 model Getz 1.3 gls arka amortisör takozu arıyorum.Eğer parçanın nerede satıldığını bilen varsa ve yardımcı olabilirse çok memnun kalırım...

sanayiye gitmedinizmi?
  • akparca.com diye yedek parça sitesi var, oraya bir bakın neredeyse tüm yedek parçaları var..
    Ya da sanayi de çok rahat bulabilirsiniz.. Veya yetkili servislerden almayı deneyin çok pahalı bir şey değildir sanırım...
  • 2008 model benzinli aracımızı askere gideceğim için satmayı düşünüyoruz.

Buradan "Piyasası nedir?" diye sormak biraz abes geliyor ama ne zarar etmek istiyoruz, ne de kazıkçı durumuna düşüp vakit kaybetmek istemiyoruz.
    Eğer yardımcı olabilirseniz sevinirim. Yoksa kafamdaki fiyatı koyup bakıcağız gidişata.

Özellikler

2008 Benzinli Düz vites
    Sürücü hava yastığı, 4cam otomatik.Elektrikli yan aynalar.
    ABS, Yolcu hava yastığı yok.

27.000km.de. sene dolduğu için 60.000 bakımı Altunizade Uçar'da yapıldı.
    2014 Eylül'e kadar vizesi var. Desi alarm ve yeni Mutlu akü var.
    Tüm belgeleri, yedek anahtarı mevcut.
    Fabrika lastikleri üstünde. Sol arkadan park halindeyken çarptılar, onarıldı.

Sizce ne kadar eder?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Edit: Ekeleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Niyet 0070 -- 17 Eylül 2012; 18:48:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

2008 model benzinli aracımızı askere gideceğim için satmayı düşünüyoruz.

Buradan "Piyasası nedir?" diye sormak biraz abes geliyor ama ne zarar etmek istiyoruz, ne de kazıkçı durumuna düşüp vakit kaybetmek istemiyoruz.
    Eğer yardımcı olabilirseniz sevinirim. Yoksa kafamdaki fiyatı koyup bakıcağız gidişata.

Özellikler

2008 Benzinli Düz vites

Sizce ne kadar eder?

teknik özellikleri nedir üstad o detaylarıda yazarsan fikir beyan edebiliriz ama örnek olması açısından benim anlaştıgım iki kişi var o örnekleri emsal olması açısından vereyim.

1- ben erzurumda görev yapıyorum burada doktor bir arkadastan 2010 getz 30binde abs klima havayastıgı 4 cam otomatik lpg yok 20bine anlaştım(hala mırın kırın ediyor ama ).

2.bide ankarada baska memur arkadas var internet üzerinden aracını gördüm aradım konuştum şase nosunu plakasını aldım erzurumdakide bu ankarada dedigimde temiz araçlar sıkıntısı yok.bu ankaradakide 27binde abs tek hava yastıgı klima lpg var 2008 model sadece bir çamurlukta işlem var 19 bine ikna edebildim daha altına iki satıcıda inmiyor.maliyet olarak daha uygununu bulamazsam ekim başında bu iki araçtan biri satılmaz ise almayı planlıyorum.

sizin aklınızda ki rakam nedir? olmadı pmden iletişime geçelim belki nasip kısmet sizin arabaya olur :))) bu araba alma meselesi bende inada bindi millet piyasayı yükseltmeye çalısıyor gider ayak ama inat ettim bekliyorum :) hakkınızda hayırlısı diyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

Özellikler

2008 Benzinli Düz vites

Sizce ne kadar eder?

teknik özellikleri nedir üstad o detaylarıda yazarsan fikir beyan edebiliriz ama örnek olması açısından benim anlaştıgım iki kişi var o örnekleri emsal olması açısından vereyim.

1- ben erzurumda görev yapıyorum burada doktor bir arkadastan 2010 getz 30binde abs klima havayastıgı 4 cam otomatik lpg yok 20bine anlaştım(hala mırın kırın ediyor ama ).

2.bide ankarada baska memur arkadas var internet üzerinden aracını gördüm aradım konuştum şase nosunu plakasını aldım erzurumdakide bu ankarada dedigimde temiz araçlar sıkıntısı yok.bu ankaradakide 27binde abs tek hava yastıgı klima lpg var 2008 model sadece bir çamurlukta işlem var 19 bine ikna edebildim daha altına iki satıcıda inmiyor.maliyet olarak daha uygununu bulamazsam ekim başında bu iki araçtan biri satılmaz ise almayı planlıyorum.

sizin aklınızda ki rakam nedir? olmadı pmden iletişime geçelim belki nasip kısmet sizin arabaya olur :))) bu araba alma meselesi bende inada bindi millet piyasayı yükseltmeye çalısıyor gider ayak ama inat ettim bekliyorum :) hakkınızda hayırlısı diyelim

Yanıtınız için teşekkürler. Bilgileri ilk mesaja ekledim.

Sürücü hava yastığı, 4cam otomatik.Klima zaten standart.

Yalnız hatırladığım kadarıyla arabada ABS varsa çift hava yastığı olmalı. (Ankara'daki araba için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Niyet 0070 -- 17 Eylül 2012; 18:37:30 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

Özellikler

2008 Benzinli Düz vites

Sizce ne kadar eder?

Yanıtınız için teşekkürler. Bilgileri ilk mesaja ekledim.

Sürücü hava yastığı, 4cam otomatik.Klima zaten standart.

Yalnız hatırladığım kadarıyla arabada ABS varsa çift hava yastığı olmalı. (Ankara'daki araba için)

belki sahibide o kısımdan emin degildir çünkü bazılarının donanımından tam olarak haberi yada bilgisi yok dediginiz dogru olabilir onu servisten teyid edebiliriz.hayırlısı olsun
  • sol ön kapı içinde lastik ebatlarına göre basılacak hava miktarı yazıyor. ordakileri dikkate alın burda yazılanları dikkate almayın.
  • sol ön kapı içinde lastik ebatlarına göre basılacak hava miktarı yazıyor. ordakileri dikkate alın burda yazılanları dikkate almayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezkan

sol ön kapı içinde lastik ebatlarına göre basılacak hava miktarı yazıyor. ordakileri dikkate alın burda yazılanları dikkate almayın.

iyide burada yazan arkadaşlarda oradaki bilgiye göre söylüyor:)) kafadan atan yokki.
  • Arkadaslar aracim 2005 getz crdi. Araci yaklasik 3 ay önce almistim. Araci baska ilde aldigim icin motor ve sasi no tespit icin muayene istasyonuna gittim. Motor noyu bulamadilar. Sizin bilginiz var mi. Yoksa gizli bir yerde mi bulunuyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimyapı

Arkadaslar aracim 2005 getz crdi. Araci yaklasik 3 ay önce almistim. Araci baska ilde aldigim icin motor ve sasi no tespit icin muayene istasyonuna gittim. Motor noyu bulamadilar. Sizin bilginiz var mi. Yoksa gizli bir yerde mi bulunuyor?

duyduğuma göre hava filitresinin altında bi taraflarda yazıyormuş.hava filitresi sökülmesi gerekebilir.ama benim araçta adamlar hiç sökmeden bakıyorlar:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimyapı

Arkadaslar aracim 2005 getz crdi. Araci yaklasik 3 ay önce almistim. Araci baska ilde aldigim icin motor ve sasi no tespit icin muayene istasyonuna gittim. Motor noyu bulamadilar. Sizin bilginiz var mi. Yoksa gizli bir yerde mi bulunuyor?

Motorun bloğunda, sağ tarafta, akü,hava filtresinin olduğu tarafa bakın.

Kılavuzundan resim ekliyorum.

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██
  • 
Sayfa: önceki 12061207120812091210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.