Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11971198119912001201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar farın ampülünü değiştirecem malum aydınlatmıyor orjinali pek. daha önce de sormuştum philips xtreme wision ve osram night breaker önerilmişti. samsundayım philips sadece 1 yerde buldum çiftli paket zaten 65 lira diyorlar fiyat nasıl durduk yerden kazıklanmayayım? osram ise metro yapı markette 49 tl ancak h4 ü yok. bu arada getz için h4 almamız gerekliydi değil mi yanlış olmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_r_k -- 16 Ağustos 2012; 19:15:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_r_k

arkadaşlar farın ampülünü değiştirecem malum aydınlatmıyor orjinali pek. daha önce de sormuştum philips xtreme wision ve osram night breaker önerilmişti. samsundayım philips sadece 1 yerde buldum çiftli paket zaten 65 lira diyorlar fiyat nasıl durduk yerden kazıklanmayayım? osram ise metro yapı markette 49 tl ancak h4 ü yok. bu arada getz için h4 almamız gerekliydi değil mi yanlış olmasın?

evet h4 alıyorsunuz.
  • mrb arkadaşlar 1.4 doch getz arabam var bugün kardeşim arabayı sürerken altından pıt pıt diye sesler geliyor.Sanırım motorun altından egsoz borusu mile değiyor kardeşime sorduğumda vitesi geri taktığını ve ondan sonra bu sesin geldiğini söylüyor vitesi geri takarkende baya bi ses geldiğini söylüyo ben aracın altına eğilip baktığımda motorun tam altında demir yuvarlak bi borunun baya bşi titrediğini gördüm arkadaşlar bi vitesi geri takmaktan ciddi bi zarar oluşabileceğini düşünmüyorum ama yinede sorun ne olabilir merak ettim acaba geriye takarken viteş dişlileri kırılmış olabilirmi pek bi bilgim yok sizce olası sorunlar nedir arkadaşlar fikirlerinizi söylerseniz sevinirim tşk ler şimdiden
  • bugün ustaya yaptırdım aracın 60.000 km bakımını. toplamda 445 tl aldılar.
    triger kayışı ve v kayışları
    bujileler
    bütün filtreler
    yağ değişimi

balatalara baktılar, balatalar sağlam diyip temizlediler. genel bir bakımdan geçti ufak tefek parçları ayarladılar. toplamda 2.5 saat sürdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

bugün ustaya yaptırdım aracın 60.000 km bakımını. toplamda 445 tl aldılar.
    bujileler
    bütün filtreler
    yağ değişimi

balatalara baktılar, balatalar sağlam diyip temizlediler. genel bir bakımdan geçti ufak tefek parçları ayarladılar. toplamda 2.5 saat sürdü.

Yetkili servis te aşağıdaki bakımları 512 TL ye yapmış... Sanki sizin özel servis biraz fazla fiyat çekmiş gibi... ???

yağ boşaltma tapası 4.74
    yağ tapa contası 0.74
    triger kayış gergisi 68,63
    gergi kasnağı 65,86
    yağ filtresi 7,86
    bujiler 25,84
    triger kayışı 105,42
    hava filtresi 6,18
    cam suyu 2,15
    5w40 motor yağı 4lt. 71,20
    v kayış 24,17
    v kayıs direksiyon 11,43
    klima kayışı 33,35
    fren balata temizliği 6,78

jant boyama
    jant kapaği boyama
    ufak göçük düzeltme
    rötüş boyama
    rot balans
    iç diş yıkama

512 tl

• Arkadaşlar bakım konusunda BOSCH servislerini deneyen var mı?
    Fiyatları daha uygun diye duydum..
  • temiz bir özelde de bana 450 tl felan dedi
    dedim servis zaten 500e yapiyor kampanyası var dedim
    GİT ORAYA YAPTIR diyecek yüz bulamadı
    yoksa yapiştirirdim cevabı
  • arkadaşlar dün serviste aracımın yağ, yağ filtresi, yakıt filtresi ve hava filtresini değiştirdim. arabanın motorbölümünüde yıkattım. bu sabah yaklaşık ilk 4 marşta araba çalışmadı. 5. de çalıştı acaba motor bölümünü yıkatmaktan kaynaklanmış olabilir mi? ilk defa böyle yaptı. aracım 2005 crdi km:89250
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Arkadaşlar bakım konusunda BOSCH servislerini deneyen var mı?
    Fiyatları daha uygun diye duydum..

Bosch servislerini 1-2 defa kullandım ufak tefek işlemler için... İşini bilen insanlar var ve fiyatları da makul düzeyde..
    Sonuçta Bosch tarafından denetlenen bir servis ve öyle herkese servis açma yetkiside vermiyorlar..

Ama Speedy için aynı şeyi söyleyemem... Balata değişimi için fiyat alayım dedim... Adama diyorum ki 2006 1.4 Dohc Getz balata fiyatlarını öğrenebilirmiyim işçilik ile birlikte... Adam diyor ki Getz de 1.4 motor yok ki 1.3 ile 1.6 motor var.... !!!!

Dedim sana hayırlı işleeeer Usta(cık) Speedy sanki biraz Carrefour un yanında görüntü olsun diye açılan yerler gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

bujileler
    bütün filtreler
    yağ değişimi

Yetkili servis te aşağıdaki bakımları 512 TL ye yapmış... Sanki sizin özel servis biraz fazla fiyat çekmiş gibi... ???

yağ boşaltma tapası 4.74
    yağ tapa contası 0.74
    gergi kasnağı 65,86
    yağ filtresi 7,86
    bujiler 25,84
    triger kayışı 105,42
    hava filtresi 6,18
    cam suyu 2,15
    v kayış 24,17
    v kayıs direksiyon 11,43
    klima kayışı 33,35

jant boyama
    jant kapaği boyama
    ufak göçük düzeltme
    rötüş boyama
    rot balans
    iç diş yıkama

512 tl

evet bende gördüm arkadaşın yazısını. gerçekten çok iyi fiyat vermişler, ankarada olsa bende kaçırmaz buraya giderdim ama servisler arası inanılmaz uçurum var. ben o gün konya yolu üzerinde yeni açılan sanırım ata hyundai idi, bu servis bana 790tl fiyat verirken aynı yol üzerinde 500mt mesafesindeki neziroğlu 1300tl fiyat verdi. bu fiyatları görünce bende mecburen ustaya gittim. yalnız 512 lira ve bunun içinde jant kapağı boyamasının bile dahil olması harika gerçekten daha ucuzu olamaz sanırım.

• Dün Uçar OTO Hyundai Servisinde (istanbul-altunizade) yaptırdığım 60bin periyodik bakım ve ekstra işlerin listesi (Sabah 9:30 da gittim 10:30 gibi evrak işleri yapılacaklar falan ancak tespit ettik ve akşam 17:30 da bitti)

Ufaltılmış önizleme resmi
    Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın

Parça/İşcilik Adı Tutar (TL)
    Atık Filtre 2,5
    Cam Suyu 2,15
    Polen Filtre 34,14

Yakıt Filtresi 18,17
    Yağ Filtresi 18,49
    Dipsiz Park Ampul 3,4

Lassa 4 adet+RotBlns 440 (Servis özellikle önerdi Getz için. Bridgestonedan uzak durun bile dedi!)
    Magnatec 5W40 MtrYğ 108,65
    Sarf Malzeme 5

Fren Balata Temizleyici 5,18
    Ön Fren Balata Takımı 109,11 (Fren resmen tutmuyordu, değiştirdik)
    Hava Filtresi(Getz DSL) 17,03

Yağ Tapa Contası 0,74
    Yağ Boşaltma Tapası(SF06-) 3,12
    Periyodik Bkm İşciliği 123,5

Kapı iç kumaş Bedelsiz (Kapı üzerindeki kumaşlar çıkmıştı, söküp tekrar takıldı-yapıştırıldı. Garantiden dendi)
    Araç Yıkama Bedelsiz (Oto yıkama gibi değil açıkcası)

TOPLAM 891,18 (%18 KDVsi 160,41)
    Toplam TUTAR 1.051,59 TL

Bu tutarı 3 ay ertelemeli 7 ay taksite (10 ay gibi oldu) finanskart ile böldük.

Abartısız yazıyorum; Biner binmez yol tutuşu akıcılığı ve frenlemesi fark etti başka bir arabaya binmiş gibi oldum.

Ayrıca İntercooler bakımı ücretsiz yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 17 Ağustos 2012; 15:02:11 >

• arkadaşlar bana bir GETZ lazım ilk sahibinden olursa memnun olurum. birde 1,3 ve 1,4 motorlar var piyasada hangisi daha iyi yakıt ve performans bakımından avantajlı olanı hangisidir.
    abs hangi modellerinde var birde klimasız modeli varmı sahibinden de klimalı yazanlar var eğer öyle ise klimalı ve abs li ve lpgli olan bir model arıyorum dizel istemiyorum 15-20 bin arası bütçem. satmak isteyenle görüşebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Geo

Dün Uçar OTO Hyundai Servisinde (istanbul-altunizade) yaptırdığım 60bin periyodik bakım ve ekstra işlerin listesi (Sabah 9:30 da gittim 10:30 gibi evrak işleri yapılacaklar falan ancak tespit ettik ve akşam 17:30 da bitti)

Ufaltılmış önizleme resmi
    Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın

Parça/İşcilik Adı Tutar (TL)
    Atık Filtre 2,5
    Cam Suyu 2,15
    Polen Filtre 34,14

Yakıt Filtresi 18,17
    Yağ Filtresi 18,49
    Dipsiz Park Ampul 3,4

Lassa 4 adet+RotBlns 440 (Servis özellikle önerdi Getz için. Bridgestonedan uzak durun bile dedi!)
    Magnatec 5W40 MtrYğ 108,65
    Sarf Malzeme 5

Fren Balata Temizleyici 5,18
    Ön Fren Balata Takımı 109,11 (Fren resmen tutmuyordu, değiştirdik)
    Hava Filtresi(Getz DSL) 17,03

Yağ Tapa Contası 0,74
    Yağ Boşaltma Tapası(SF06-) 3,12
    Periyodik Bkm İşciliği 123,5

Kapı iç kumaş Bedelsiz (Kapı üzerindeki kumaşlar çıkmıştı, söküp tekrar takıldı-yapıştırıldı. Garantiden dendi)
    Araç Yıkama Bedelsiz (Oto yıkama gibi değil açıkcası)

TOPLAM 891,18 (%18 KDVsi 160,41)
    Toplam TUTAR 1.051,59 TL

Bu tutarı 3 ay ertelemeli 7 ay taksite (10 ay gibi oldu) finanskart ile böldük.

Abartısız yazıyorum; Biner binmez yol tutuşu akıcılığı ve frenlemesi fark etti başka bir arabaya binmiş gibi oldum.

Ayrıca İntercooler bakımı ücretsiz yapıldı.

Psikolojik olabilir belki ama özellikle YETKİLİ servis bakımından sonra aracı kullanırken çok büyük farklılık hissediyor insan..

• 8000k xenonlarımı soktum çok kuvvetli olduğu için on farlarda sararma yaptığını farkettim koşe kısımlarda ozellikle

tavsiye edebiliceğini 4000-5000k yı geçmicek h4 uzun kısa xenon kit varmıdır ? sarı civarında yanmasını istiyorum

uzun suredir konuya aracımla ilgili güncel resim paylaşmamıştım :)

şuan enson 195/45/16 pirelli pzer nero + enkei rsm jantları taktım 15 lerden sonra çok çok daha iyi oldu yol tutuş fren

bunun dışında ne gidişinde ne yakıtında hiçbir değişiklik yok enkeilerin normal 15lerden hafif olmasınında etkisi büyük

• quote:

quote:

quote:

bujileler
    bütün filtreler
    yağ değişimi

yağ boşaltma tapası 4.74
    yağ tapa contası 0.74
    gergi kasnağı 65,86
    yağ filtresi 7,86
    bujiler 25,84
    triger kayışı 105,42
    hava filtresi 6,18
    cam suyu 2,15
    v kayış 24,17
    v kayıs direksiyon 11,43
    klima kayışı 33,35

jant boyama
    jant kapaği boyama
    ufak göçük düzeltme
    rötüş boyama
    rot balans
    iç diş yıkama

512 tl

evet bende gördüm arkadaşın yazısını. gerçekten çok iyi fiyat vermişler, ankarada olsa bende kaçırmaz buraya giderdim ama servisler arası inanılmaz uçurum var. ben o gün konya yolu üzerinde yeni açılan sanırım ata hyundai idi, bu servis bana 790tl fiyat verirken aynı yol üzerinde 500mt mesafesindeki neziroğlu 1300tl fiyat verdi. bu fiyatları görünce bende mecburen ustaya gittim. yalnız 512 lira ve bunun içinde jant kapağı boyamasının bile dahil olması harika gerçekten daha ucuzu olamaz sanırım.

jant boyama o kadar abartılacak bir durum değil
    çikarip sprey boyayla boyayacaklar
    ben de daha önce yapmiştim.
    janttan çikarmadiğim için cok güzel olmamişti.
    zaten boya spreyi 2.5 tl

• quote:

Psikolojik olabilir belki ama özellikle YETKİLİ servis bakımından sonra aracı kullanırken çok büyük farklılık hissediyor insan..

Aracı benim deyimimle Kara Kaçanı! haziranda aldım. Fren ve yol tutuş konusunda hakikaten problemler yaşadım. Filtreler sebebiyle 1. vitesde sıkıntılarım oldu (yağlar da etkilidir sanırım). Ayrıca 60bin bakımın 67900 civarında (bir evvelki 40bin civarında yapılmış) yaptırabildim-yağ ve filtrelerin ömrü nerdeyse normalin 3 katı sürmüş. Yani hakikaten büyük fark oldu.

Psikolojik olarak etkilenme meselesinde ise aynen katılıyorum. Ancak bunun çok net bir açıklaması var: GÜVEN!

Yetkili servis "yaw bi dene görürüz - böyle idare eder" vs deme şansı yok. Garantili iş yapmak zorundalar. Hem müşteri memnuniyeti hem de fabrikadan alınan servis yetkisini devam ettirebilmek adına kısaca işsiz kalmamak adına.

Benim gibi günde 80-90 km yapacak ve bir anlamda mecburen dizel kullananların bu güvene ihtiyacı var.
    Gerçi akdeniz usulü daha geçerli ülkemizde . Tanıdık usta söylerse ayetmişcesine kabul görüyor. "Benim sanayideki usta dışında göstermem" tavrındaki bir arkadaşa bunu -servis- anlatmak pek bir zor.

Tanıdık usta hata yaparsa geri dönüşü, yaptırımı olamayabilir. Bir daha o ustaya gitmeme dışında pek yapılacak yok!
    Yetkili servisin ise böyle bir lüksü yok. Tabi yetkili servis de YETKİN olmalı... Babamın çok sevdiğin deyişiyle "Hakkında Ayet Mi Var!" . Yani y.servis için de aynı durumlar söz konusu olabilir, tek fark düşük olasılık.

Yetkisiz Servislere dikkat....

Gözünüz yolda, kemeriniz takılı olsun. Sadece araç kullanmayıp üstelik trafik katarının bir parçası olduğunuzu unutmamak dileğiyle, iyi bayramlar.

• Özellikle Triger değişimi gibi kritik derecede önem arzeden bir bakımda Yetkili servis dışındaki kimseye güvenmemek lazım...
    İş arkadaşımın Clio triger değişimi sonrasında sanayi ustasının yanlış kayış takmasında 1700 TL masraf çıktı kayış kopması sonrası...

Usta kayıştan kaynaklı değil diyip sıyrıldı işin içinden.. Yetkili servis kopan kayışın malzeme kodunun Clio için olmadığını farklı türde olduğunu örneklese bile elinde bir şey yok ki sanayi ustasında bunun takıldığına dair...

150 TL ekonomi yapacam derken 1700 TL masrafa girdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onursumer

8000k xenonlarımı soktum çok kuvvetli olduğu için on farlarda sararma yaptığını farkettim koşe kısımlarda ozellikle

tavsiye edebiliceğini 4000-5000k yı geçmicek h4 uzun kısa xenon kit varmıdır ? sarı civarında yanmasını istiyorum

uzun suredir konuya aracımla ilgili güncel resim paylaşmamıştım :)

şuan enson 195/45/16 pirelli pzer nero + enkei rsm jantları taktım 15 lerden sonra çok çok daha iyi oldu yol tutuş fren

bunun dışında ne gidişinde ne yakıtında hiçbir değişiklik yok enkeilerin normal 15lerden hafif olmasınında etkisi büyük

195 mi.....
    O direksiyon zaten ağır o lastik ebadı ile Anadol direksiyonu gibi olmuştur...

• kışın orjinal ebatta kar lastiği kullanıyorum

arada okadar çok az fark varki değişen birşey yok bile diyebilirim direksiyon ağırlığı konusunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: stornado

arkadaşlar bana bir GETZ lazım ilk sahibinden olursa memnun olurum. birde 1,3 ve 1,4 motorlar var piyasada hangisi daha iyi yakıt bakımından avantajlı olanı hangisidir.
    abs hangi modellerinde var birde klimasız modeli varmı sahibinden de klimalı yazanlar var eğer öyle ise klimalı ve abs li ve lpgli olan bir model arıyorum dizel istemiyorum 15-20 bin arası bütçem. satmak isteyenle görüşebiliriz.

SATAN YOKSA BİLE SORULARIMA CEVAP VEREBİLECEK BİRİSİ YOK MU?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stornado -- 17 Ağustos 2012; 20:54:06 >
  • 
Sayfa: önceki 11971198119912001201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.