Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11961197119811991200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2010 model Hyundai Getz 1.4 DOCH start modeli GRİ renkli arabam satılıktır.

Daha 40 bin km de ve sadece yetkili servisinde 7 binde, 20 binde ve 35 binde bakımıma girmiştir.

Atiker LPG takılıdır, her 10 binde LPG si kontrol ettirilmiş ve gaz filtresi değiştirilmiştir.

Sadece sağ ön kapıda boya (ya da değişen) var. Benden önceki bayan sahibi yapmış.

Km'si orjinaldir ve kayıtları mevcuttur. Faturası -kitapçığı ve yedek anahtarları mevcuttur.

Ankara'da LPG 2,12 TL'dir ve aracım kilometrede ortalama 16 krş yakmaktadır. (Dizelden DAHA AZ!!)

Evden işe giderken ankara çevreyolunu ve ist yolunu kullanmaktayım...
    (Klima açık ve yol müsait olunca 130-150 km hızla gidiyorum - 20 TL gaz ile 125 km yol gidiyor.)

Ön 2 cam otomatik - merkezi kilit (50 TL'ye taktırdım) var ve camlarda film (100 TL verdim) mevcut.... ABS YOK! ama frenleri iyi, kaydırmıyor.

Daha sahibinden.com'a ilanı koymadım... İlk forumdaki arkadaşlar değerlendirsin ve bu arabayı kaçırmasınlar!!!

FİYATINA gelince..... :-)

Alım-satım-telefon-araç gösterme-ustaya götürme-vs işleri ile uğraşmak istemediğim için galericiye götürdüm 18,5 dediler...

Ben zaten 19.000'a almıştım ve 1.000 TL de tüp takdırdım ve LPG işletme-muayene-vs 300-400 TL tuttu... (parası değilde koşturması ZOR!!!)

Yani 20,350 TL ye alana hayırlı olsun...

( YUH diyenler :-)) yüksek KM si olan - her yanı boyalı - yan sanayi ucuz parçalar takılmış- perti çıkmış araçların aynı modelini 17-18'e bulabilirler... )

efeaslan06@gmail.com

• 2008 model 1.4 benzinli getz'in aku degerleri nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadir gecemiz mübarek olsun. Tüm dualar kabul olur inşallah.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efeaslan06

2010 model Hyundai Getz 1.4 DOCH start modeli GRİ renkli arabam satılıktır.

Daha 40 bin km de ve sadece yetkili servisinde 7 binde, 20 binde ve 35 binde bakımıma girmiştir.

Atiker LPG takılıdır, her 10 binde LPG si kontrol ettirilmiş ve gaz filtresi değiştirilmiştir.

Sadece sağ ön kapıda boya (ya da değişen) var. Benden önceki bayan sahibi yapmış.

Km'si orjinaldir ve kayıtları mevcuttur. Faturası -kitapçığı ve yedek anahtarları mevcuttur.

Ankara'da LPG 2,12 TL'dir ve aracım kilometrede ortalama 16 krş yakmaktadır. (Dizelden DAHA AZ!!)

Evden işe giderken ankara çevreyolunu ve ist yolunu kullanmaktayım...
    (Klima açık ve yol müsait olunca 130-150 km hızla gidiyorum - 20 TL gaz ile 125 km yol gidiyor.)

Ön 2 cam otomatik - merkezi kilit (50 TL'ye taktırdım) var ve camlarda film (100 TL verdim) mevcut.... ABS YOK! ama frenleri iyi, kaydırmıyor.

Daha sahibinden.com'a ilanı koymadım... İlk forumdaki arkadaşlar değerlendirsin ve bu arabayı kaçırmasınlar!!!

FİYATINA gelince..... :-)

Alım-satım-telefon-araç gösterme-ustaya götürme-vs işleri ile uğraşmak istemediğim için galericiye götürdüm 18,5 dediler...

Ben zaten 19.000'a almıştım ve 1.000 TL de tüp takdırdım ve LPG işletme-muayene-vs 300-400 TL tuttu... (parası değilde koşturması ZOR!!!)

Yani 20,350 TL ye alana hayırlı olsun...

( YUH diyenler :-)) yüksek KM si olan - her yanı boyalı - yan sanayi ucuz parçalar takılmış- perti çıkmış araçların aynı modelini 17-18'e bulabilirler... )

efeaslan06@gmail.com

10 ağustosta aracımı satıyorum diye buraya yazmışım sahibinden com da bugün sattım yani 4 günde aracımı satmışım.aslında dün satıldı da bugün satışı yaptım 2008 benzinli lpg li hiç sorunsuz 59 bindeki aracımı aracım full olanıydı michelin lastikleri yeniydi 17000 bin tl ye peşin sattım.getzler çok çabuk satılıyor bunu da anlamış oldum ki benim aracımın çok büyük olmasa da hasar kaydı vardı ve komple boyalıydı ama alan arkadaşa da bütün bilgileri vermiştim ve boyasız hali 18 500 gibi edecek bir aracı 17 bin e verdim ..

Sizce bu şartlarda bu fiyat nasıl arkadaşlar?

• 45 amper
  • merhaba

2005 model 50.000deki aracımı 60bin km bakımına sokmak için fiyat aldım 2 farklı servisten.. biri 800tl fiyat verirken diğeri 1.300tl fiyat verdi. ama bu zamana kadar 10bin ve 20bin km bakımları haricinde serviste hiç yaptırmadım.

acaba yine ustaya mı götürsem aracımı bilemiyorum. bu bakımda triger v kayışları, bütün filtreler+yakıt filtresi, bujiler hepsi değişecekmiş. ne yapayım sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

merhaba

2005 model 50.000deki aracımı 60bin km bakımına sokmak için fiyat aldım 2 farklı servisten.. biri 800tl fiyat verirken diğeri 1.300tl fiyat verdi. ama bu zamana kadar 10bin ve 20bin km bakımları haricinde serviste hiç yaptırmadım.

acaba yine ustaya mı götürsem aracımı bilemiyorum. bu bakımda triger v kayışları, bütün filtreler+yakıt filtresi, bujiler hepsi değişecekmiş. ne yapayım sizce?

1.300 TL veren nelerin değişeceğini söyledi... ???

60.000 Bakımda Triger i değiştiriyorlar.. Her ne kadar 90 Bin diye kitapta yazsa da 60 Bin de değişmesi risk açısından daha iyi... Eğer ki disklerinizi-balatalarınızı felan da değiştireceklerse ancak bu kadar fiyat olur ki bu bile fazla... Getz in periydik bakımlarının bu fiyatlarda olmasının imkanı yok...

• 1300tl yi söyleyince arkama bakmadan çıktım gittim. bi an aracımın getz olmadığı hissine kapıldım. klasik 60bin bakımı dediler yani disk olsun balatalar olsun onların lafı geçmedi bile. peki 800 liralık fiyat nasıl? ayrıca bu indirimli fiyatlarıymış.
  • Sanayide 60.000 bakımı diye bahsedilen, Triger kayışı seti ,V kayış ile gergilerinin değişimini herşey dahil 350 TL ye halledebilirsin. Bazı yerler bu bakıma fren balatalarını, su devir daim pompasını vs.. de ekliyorlar. Fiyat fazla oluyor.

Tavsiyem düzgün bir özel serviste bu işleri yaptırman, triger seti ve v kayışı seti ile beraber devirdaim pompasını da yenilemendir. Bu şekilde 450 civarı tutar.

Ben, triger seti+ v kayışı + debriyaj seti + fren balataları + devirdaim + yağ ve filtreler... hepsine 800 vermiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volizzi

quote:

Orijinalden alıntı: burgman

Merhaba arkadaşlar, sadece bilgi amaçlı geçiyorum. Özel servis v.b. yerlere gitmeye bence pek gerek yok çünkü 2008 Getz CRDI'ım var ve yarın Hyundai Fethiye Yetkili servisine 105.000 bakımı için gideceğim, yağ, filtre, v.b. sarf malzemeleri komple değişecek, iç-dış yıkama v.s. 250 TL+100 TL işçilik. Yani her hangi bir sanayiye gitseniz bu fiyatın altına değil, üstüne zor yaptırırsınız ki, aracınız sistemde servis bakımlı olarak görünecek buda olaya değer katan başka bir unsur. Kazasız sürüşler.

2 hafta önce 105,000 bakımını yaptırdım tanıdık ustaya. 5 LT. castrol magnatec 10-40 yağı 75 TL'ye daha önceden almıştım, filtreler (yakıt, yağ, hava, polen) 35 TL, 30 TL işçilik, toplam 140 TL.

baya uygunmuş bende 100000 (yüzbin) geçmiş bulunuyorum. eylül sonu gibi 105 olurum sanırım.

• slm arkadaslar aracım 2007 model 56000 km 1.4 brc lpg
    km olarak 60.000, yıl olarak da 90.000 km bakımları gelmişti
    ikisini bir arada çikardım samsun yetkili serviste

yağ boşaltma tapası 4.74
    yağ tapa contası 0.74
    triger kayış gergisi 68,63
    gergi kasnağı 65,86
    yağ filtresi 7,86
    bujiler 25,84
    triger kayışı 105,42
    hava filtresi 6,18
    cam suyu 2,15
    5w40 motor yağı 4lt. 71,20
    v kayış 24,17
    v kayıs direksiyon 11,43
    klima kayışı 33,35
    fren balata temizliği 6,78

jant boyama
    jant kapaği boyama
    ufak göçük düzeltme
    rötüş boyama
    rot balans
    iç diş yıkama

512 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

slm arkadaslar aracım 2007 model 56000 km 1.4 brc lpg
    km olarak 60.000, yıl olarak da 90.000 km bakımları gelmişti
    ikisini bir arada çikardım samsun yetkili serviste

yağ boşaltma tapası 4.74
    yağ tapa contası 0.74
    triger kayış gergisi 68,63
    gergi kasnağı 65,86
    yağ filtresi 7,86
    bujiler 25,84
    triger kayışı 105,42
    hava filtresi 6,18
    cam suyu 2,15
    5w40 motor yağı 4lt. 71,20
    v kayış 24,17
    v kayıs direksiyon 11,43
    klima kayışı 33,35
    fren balata temizliği 6,78

jant boyama
    jant kapaği boyama
    ufak göçük düzeltme
    rötüş boyama
    rot balans
    iç diş yıkama

512 tl

Arkadaşlar 5 yıldır kullandığım getzimi daha büyük bir araç almak için sattım.5 yılda şunu söyleyebilirim aracımdan 100 de 80 oranında memnun kaldım diyebilirim.Yalnız özellikle son 2 yıldır hyundai sevis ve satışlarında bir kendini büyük görme araçlarını bir bmw audi kadar dolu ve iyi görme ve aşırı pahalı rakamlar görmeye başladım ve sonuçta hyundainin daha ucuz ama kaliteli imajı artık kalmadı bence honda ve toyota ile aynı pahadalar artık hem satışta hem de serviste.Hyundai araç almanın sıfır km veya ikinci el çok karlı olmadığın ikinci elinin hala çok düşük gittiğini araçların sağlam ancak değerinin çok düşük olduğunu buna rağmen artık diğer opel ford vb firmalarla aynı masrafları istediklerini görüyorum.hyundai ye karşı olan imajım kafamda iyi değil artık aracımı da zaten biraz da ondan sattım 5 yaşında 2008 getzi bi bakıma götürüyorsun 17 bine daha yeni sattığım aracıma bir 60 bin bakımı için bir sürü para istiyorlar bence 512 tl ödeyen arkadaş çoködememiş triger de dahil çok pahalı değil ben bu fiyata ancak normal bakım yaptrıdım 60 bin de triger falan da yoktu.

Artık ben de diğer türk insanları gibi 2. el değeri yüksek ve servisi zaten pahalı olan bir marka alacağım.
    Hyundai bir araç almam için artık bana hyundainin bir toyota veya vw gibi yüksek bir 2. el değeri vermesi gerekir bu da sanırım bizim ülkemizde 20 sene daha geçse değişmeyecektir.

• Arkadslar ben yaklasik 1 ay önce aracimin triger kayisini, v kayisi ve bilyesini, ön balatasini, arka silecek lastigini yaklasik olarak 1240 tl ye malatya kavuklarda degistirmistim. Bundan sonra ben bakimlari serviste yaptirmayi düşünmüyorum... hudai erayin ve getzin üretimini durdurdu. Erada artik fiyat listelerinde gecmiyor. Bir i serisi tutturmuslar gidiyorlar i10, i 20 , i30 vs ben bu modellerin getz ve era kadar tutulacagini sanmiyorum. Getzimde su an memnunum arac degistirirsemde büyük ihtimal farkli marka düşünürüm.

• Bu fiyatin icinde alt sol plastik korumada var onu unutmusum.

• Ben bugün Getz crdi 2008 (trafiğe çıkış da 2008) aracımı 60bin (aslında oldukça da geçmiş vaziyette 68bine varıyor km) bakımı için servise bıraktım (istanbul Uçar oto).

Aracın garantisi sürdüğünden garanti kapsamına giren ürünlerde işcilik veya bazı değişen parça ücretleri alınmıyor ancak yağ vs ücreti alınıyor diye biliyorum.

Ufak tefek isteklerimin dışında 4 lastiği de değiştiriyorum. İlgilerini ve çalışma yöntemlerini de oldukça beğendim. Tabii akşam fatura sırasında neler olur bilemem .

Herneyse bana verdikleri teklif 875TL (indirimli)
    Ayrıntıları ve sonucu akşam arabayı aldıktan sonra yazarım.
    İlgili arkadaşların dikkatine...
  • hyundai getz 2005 2006 model almayı düşünüyorum kilometresi 90binle 110bin arası düşünüyorum ama araçla ilgili dost tavsiyelerinde gözüm korktu ve siz işin ehlileerine sormayı borç bildim.öncelikle kağıt gibi araba, kasası hafif pilastik gibi dediler clioya oranla fazla yakıyor dediler güvenli değil dediler sizin görüşlerinize ihtiyacım var
  • Clio 950-1000 kg. Getz 1200-1250 kg.

İkisi de çok satılan araçlar. Renaultun 2. el satışı daha kolaydır. Servisleri daha yaygındır. Yan sanayisi daha yaygındır.

Ben iki aracı da almaya değer buluyorum. Temiz olanını, hesaplı olanını hangisinde bulursanız alın. Getz cliodan görüntü hariç hiçbir konuda eksik değildir. Basit güzel bir otomobildir.
  • Arkadaşlar merhaba

2006 model getz 1.5 CRDI HY KLM aracımı askerlik nedeniyle satıyorum araç 120000km de bakımları 100000e kadar Hyundai MATES plaza da yapıldı daha sonraki bakımlarını istenen fahiş fiyatlar nedeniyle özel serviste yaptırdım aracımın standart özelliklerine ek olarak PIONEER marka USB li teybi DESİ marka alarmı camlarda 2 numara cam filmi ve tavanda parlak folyo kaplaması var.Araç bildiğiniz üzere tek hava yastığı klima ön ve arka elektrikli camlar elektrikli ayna gövde rendi ayna ve kapı kolları özelliklerine sahip.Araçta ufak tefek çizikler dışında sadece sağ ön çamurluk serviste değişti.Düşündüğüm rakam 17250 TL en son bakımını 15 gün önce tüm filtreleri ve yağını değişerek yaptırdım.

Herkese iyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimyapı

Bu fiyatin icinde alt sol plastik korumada var onu unutmusum.

hocam ben aynı bakımı 60.000 -90.000 kmleri birlikte 512 çikti
    normal fiyatı 800 küsürdü
    garantisi gecmiş araclara işçilik almiyoruz diye kampanya yaptilar
    sen epey pahaliya yaptirmişsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Clio 950-1000 kg. Getz 1200-1250 kg.

İkisi de çok satılan araçlar. Renaultun 2. el satışı daha kolaydır. Servisleri daha yaygındır. Yan sanayisi daha yaygındır.

Ben iki aracı da almaya değer buluyorum. Temiz olanını, hesaplı olanını hangisinde bulursanız alın. Getz cliodan görüntü hariç hiçbir konuda eksik değildir. Basit güzel bir otomobildir.

hocam clio'nun tek iyi tarafı daha cabuk satılmasıdır
  • 
Sayfa: önceki 11961197119811991200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.