Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11851186118711881189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Orijinalden alıntı: sslazio24

evte jantlar 15 inc lastiklerde öyle kendi orjinali 14 inchdi motosiklet gibi duruyodu aracı gösteren lastik janttır ama işte şu vakum olayı olsaydı keşke daha güzel olurdu bende oraya dama yaptıracam artık ::)

jantı kaça aldınız?yakıtta 15''inç ne kadar farkettirdi?

jant 500 tl aldım ... jant ın yakıtta pek bişe etki ettigini söyleyemem takmadan önce yaktıgnın aynısı ... yani arabayı sürüşüne baglı olarak yakıt tasarrufu saglarsın . . .
    orjinal lastikler 14 inc ti ben 15 inc taktım zaten dahada büyük takılmaz kaba duruyor bu arada arabayıda cuma günü sattım 17,200 e :)

• quote:

Orijinalden alıntı: opxito

quote:

Orijinalden alıntı: osmtkn1

meraba arkadaşlar ben 90000 bakımını sanayide yaptırdım ve şu şekilde
    balata sipreyi:10
    mazot filitresi:30
    yağ filitresi:10
    motor yağı: 4 litre 10/40 80
    hava filitresi 20
    rot ayarı:25
    işçilik:50
    toplam 225 lira tuttu
    ama arkadaşlar şöyle bir sorun var araba seyir halindeyken debreje basmadan 4 üncü fitesten boşa geçirdi abim ve dağ çıkarken zorladı ben bozuldu sandım 3 üncü fitese attım topladı şimdi 4. fiteste gaza basıyorum 2 saniye sonra topluyor yani 2000 devirde duraklıyor sanki boşa almış gibi ustaya
    sordum debrej kaçırıyor dedi zaten arabanın çekişide düştü korkuyorum turboda bir sorun çıkacak diye ve motor kısmından motoru çalıştırmasam bie sadece kontağı açtığımda bile mekanik bir ses geliyor sanki zinciri sararsın ya o şekilde kontağı kapatınca 5 saniye sonra kapanıyor

90 bin bakımını ben de yaptırmam gerekir.Servisi aradım fiyat için.425 tl dediler.Yalnız V kayışı tüm klima kayışları felan da degişiyor dediler.Agır bakım diye geçiyor 90 bin bakımı.Normalden fazla tutuyor onun için.

benım araçtada 90bın bakımında v kayışı ve dıer kayışlar degişmiş serviste

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Berat kandiliniz mübarek olsun.. Hayırlı kandiller dilerim..

• arkadaşlar nelerin değiştiğini bana söylermisiniz bende ona göre yeniden bakım yaptırırım eksik yerleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

Orijinalden alıntı: opxito

quote:

Orijinalden alıntı: osmtkn1

meraba arkadaşlar ben 90000 bakımını sanayide yaptırdım ve şu şekilde
    balata sipreyi:10
    mazot filitresi:30
    yağ filitresi:10
    motor yağı: 4 litre 10/40 80
    hava filitresi 20
    rot ayarı:25
    işçilik:50
    toplam 225 lira tuttu
    ama arkadaşlar şöyle bir sorun var araba seyir halindeyken debreje basmadan 4 üncü fitesten boşa geçirdi abim ve dağ çıkarken zorladı ben bozuldu sandım 3 üncü fitese attım topladı şimdi 4. fiteste gaza basıyorum 2 saniye sonra topluyor yani 2000 devirde duraklıyor sanki boşa almış gibi ustaya
    sordum debrej kaçırıyor dedi zaten arabanın çekişide düştü korkuyorum turboda bir sorun çıkacak diye ve motor kısmından motoru çalıştırmasam bie sadece kontağı açtığımda bile mekanik bir ses geliyor sanki zinciri sararsın ya o şekilde kontağı kapatınca 5 saniye sonra kapanıyor

90 bin bakımını ben de yaptırmam gerekir.Servisi aradım fiyat için.425 tl dediler.Yalnız V kayışı tüm klima kayışları felan da degişiyor dediler.Agır bakım diye geçiyor 90 bin bakımı.Normalden fazla tutuyor onun için.

benım araçtada 90bın bakımında v kayışı ve dıer kayışlar degişmiş serviste

arkadaşlar sizin dizel 90000 de neler değişti bende ona göre yaptırayım

• @osmtkn1

senın yaptırdıklarına ek
    kayışlar v kayışı ve klima kayışı.

• 2 ay önce 2. el getz aldığımda debriyajın yukarda kavramasından şikayetçiydim. yokuşlarda araba dolu olunca çok sıkıntı oluyor. hidrolik debriyajlar ayarlanmıyor diye biliyordum. geçenlerde arabamı bir arkadaş kullandı o da yukarıda kavrıyor dedi. bu akşam sohbet sırasında konu açılınca yanımızdaki bir abimizde kavrama noktası ayarlanıyor dedi. bu konu hakkında bilgisi olan var mı
  • arkadaşlar geçen ay 2005 model boyasız 84.500 km de tüm bakımları yapılmış kristal mavi 1.5 crdi getz aldım. aldığım fiyat 17000 tl araç gerçekten sorunsuz ve güzel bir araç. bundan önce megan 2 1.6 16v aracım vardı. fakat benden önceki sahibi araca hiç bakım yaptırmadığı için tüm bakımlar bende patlamıştı... inanın tüp hariç 5000 tl harcamıştım ama yinede araç içime sinmiyordu... meganı 21.500 e sattığım zaman araç alma konusunda markada çok kararsızdım. şu an ki aracım getz 1.5 3 silindirli dizel olmasına rağmen inanın çekişte rampada bana meganı aratmıyor hatta daha iyi ivmeleniyor gibi geldi. yakıtındada gayet memnunum , ölçmedim ama tahminen şehiriçi 230 krş civarı yakıyor. ilk başta 3 silindirli diye aracı yadırgamıştım ama gerçekten fena araç deil abs var, klima var, 4 cam otomatik, 4 ü disk tekerler, cd çalar vs...
  • klima açık 100 tl motorin ile 400 km gittim.d-100 karayolu
  • arkadaşlar benzınden sonra bu gece mazota yaklaşık 10krş zam yapıldı

bende depomu fulleyeyım dedım 3 çeyrekten fazla mazotum vardı genede aldım mazot
    opetten 3.62 den aldım mazotu
    32 tl pompa attı 35 tamamlattım 9.7lt mazot aldı
    159 km şehir içi yol yapmışım.

pazar günden sonra tatıle çıkıyorum (dilerim allahım kaza bela sıkıntı vermez) tahmınım 3bin km yol yapıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARMADATURK

2 ay önce 2. el getz aldığımda debriyajın yukarda kavramasından şikayetçiydim. yokuşlarda araba dolu olunca çok sıkıntı oluyor. hidrolik debriyajlar ayarlanmıyor diye biliyordum. geçenlerde arabamı bir arkadaş kullandı o da yukarıda kavrıyor dedi. bu akşam sohbet sırasında konu açılınca yanımızdaki bir abimizde kavrama noktası ayarlanıyor dedi. bu konu hakkında bilgisi olan var mı

ben bir kaç kere ayarlatmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

@derebeyii
    ponun normal yuro mazotundanmı bahsedıyorsun?
    ben hıç po dan almadım
    geçen sefer bp den aldım araçta baya fark etmıştı
    eskı sahıbı şehlden alıyormuş devamlı
    halen tam bır markadan almaya karar veremedım

onumuzdekı gunlerde en az 3bin km yol yapıcam

pahalı olanıydı, ben memnun kaldım.
  • Merhaba arkadaşlar.Ben 2009 Ağustos ayından beri Hyundai Getz 1.4 kullanıyorum.Aracımda mevcut olan CD çalarda bazı sorunlar yaşıyorum.Bu konuda sizlere danışayım dedim.USB girişi ilk ayında zaten bozuldu.Ama en can sıkıcısı son bir kaç aydan beridir cd çalar problem yaratıyor.Sevdiğim Mp3'leri cd'ye yazdırıyorum(minimum hızda-4x) ancak teyp daha ilk denemede ya okuyamıyor ya da müzikler kesik kesik oluyor...
  • Son zamanlarda çok düşük hızlarda bile dönüş yaparken lastikleriden ciyak ciyak sesler gelmeye başladı...
    Rot Balans ile düzelecek bir durum mu yoksa, rotlar rot başları felan değişmesi mi gerekiyor..

Bir de istanbul da gittiğiniz tavsiye edebileceğiniz özel bir hyundai servisi var mı ? Şimdi bunun için yetkili servise gitsek 350-400 den aşağı çıkarmazlar bizi..
  • artık benım gibi lpg karşıtı bi insanda 1.86 olan fiyatları gorunce taktırmayı düşünmeye başladı..yardımcı olucak kimse varmı.. isanbulşirinevlerdeyım 2006 getz.. 1,4 97 .. tavsiyeleriniz bekliyorum beyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Son zamanlarda çok düşük hızlarda bile dönüş yaparken lastikleriden ciyak ciyak sesler gelmeye başladı...
    Rot Balans ile düzelecek bir durum mu yoksa, rotlar rot başları felan değişmesi mi gerekiyor..

Bir de istanbul da gittiğiniz tavsiye edebileceğiniz özel bir hyundai servisi var mı ? Şimdi bunun için yetkili servise gitsek 350-400 den aşağı çıkarmazlar bizi..

hiç birşey yaptırmana gerek yok.sıcaktan oluyor.havalar serinleyince bişeyi kalmaz lastiklerinin.yumuşak hamurlu olduğu için dönüşlerde ses yapar bazı lastikler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatanka_iyotanka

Merhaba arkadaşlar.Ben 2009 Ağustos ayından beri Hyundai Getz 1.4 kullanıyorum.Aracımda mevcut olan CD çalarda bazı sorunlar yaşıyorum.Bu konuda sizlere danışayım dedim.USB girişi ilk ayında zaten bozuldu.Ama en can sıkıcısı son bir kaç aydan beridir cd çalar problem yaratıyor.Sevdiğim Mp3'leri cd'ye yazdırıyorum(minimum hızda-4x) ancak teyp daha ilk denemede ya okuyamıyor ya da müzikler kesik kesik oluyor...

güncel...
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.Ben 2009 Ağustos ayından beri Hyundai Getz 1.4 kullanıyorum.Aracımda mevcut olan CD çalarda bazı sorunlar yaşıyorum.Bu konuda sizlere danışayım dedim.USB girişi ilk ayında zaten bozuldu.Ama en can sıkıcısı son bir kaç aydan beridir cd çalar problem yaratıyor.Sevdiğim Mp3'leri cd'ye yazdırıyorum(minimum hızda-4x) ancak teyp daha ilk denemede ya okuyamıyor ya da müzikler kesik kesik oluyor...

güncel...

minimum hız 2xdir neroda 2x hız mevcuttur birde öyle deneyin derim.

• quote:

quote:

Son zamanlarda çok düşük hızlarda bile dönüş yaparken lastikleriden ciyak ciyak sesler gelmeye başladı...

hiç birşey yaptırmana gerek yok.sıcaktan oluyor.havalar serinleyince bişeyi kalmaz lastiklerinin.yumuşak hamurlu olduğu için dönüşlerde ses yapar bazı lastikler..

Fulda Eco control var bende , aslında onlarında değiştirme zamanı geldi de bu yazı atlatalım kışa doğru alırım diyorum...

Bir de direksiyon bazı zamanlarda takoz gibi sert oluyor , bazı zamanlarda da hafifliyor.. Bu sürüş anında felan da değil manevra durumlarında oluyor..
    Acaba pompa felan mı kaçırııyor , ya da hidrolik direksiyon sıvısı felan mı azaldı.. ??

Bu bizim araçların ağır direksiyonlarına bir çare var mı ?? (Araç 2006 Dohc Eps yok)

• quote:

quote:

quote:

Fulda Eco control var bende , aslında onlarında değiştirme zamanı geldi de bu yazı atlatalım kışa doğru alırım diyorum...

Bir de direksiyon bazı zamanlarda takoz gibi sert oluyor , bazı zamanlarda da hafifliyor.. Bu sürüş anında felan da değil manevra durumlarında oluyor..
    Acaba pompa felan mı kaçırııyor , ya da hidrolik direksiyon sıvısı felan mı azaldı.. ??

Bu bizim araçların ağır direksiyonlarına bir çare var mı ?? (Araç 2006 Dohc Eps yok)

aynı şey benimde başıma geliyor bazı zamanlar debriyaj yumuşacık vitesler şıkır şıkır geçiyo direkyon olduğundan daha yumuşak oluyor çok nadir oluyo bunun nedeni nedir ?

• 
Sayfa: önceki 11851186118711881189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.