Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11781179118011811182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben sahibi olsam 20binden 18bine düşmem yaz başında hele...
    Bir de çok araştırdım tramer, haciz falan bu kadar temizini görmedim.
    Bu aracı biraz kullandımda gayet iyi geldi (ustam da çok iyi dedi).
    19bin düşünüyorum....

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 17 Haziran 2012; 20:32:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Geo

Neden etmez?
    Ben sahibi olsam 20binden 18bine düşmem yaz başında hele...
    Bir de çok araştırdım tramer, haciz falan bu kadar temizini görmedim.
    Bu aracı biraz kullandımda gayet iyi geldi (ustam da çok iyi dedi).
    19bin düşünüyorum....

abicim bu işin yazı kışı yok satan adam gidecek fiyatına verir yaz aylarındayız o paraya vermem dese kimse almasa kışa gircek senin verdiginin dahamı altına verecek? tabiki hayır ederi neyse o artık o yazın çok eder masalları geçti millet salak degil artık internet var açıyorlar arastırıyorlar herseyi gidip tek tek dolasıyorlar pazarları galerileri.19binin altına inmesi lazım boyaası var bi kere sen benim umrumda degil desen bile günü gelip elden çıkaracagın zaman anlarsın :)) 19 20 bin civarında bu araçtan daha iyileri var.arabayı sadece istanbul içinden düşünme yakın illeride özellikle arastır derim ben.hakkında hayırlısı olsun. aylardır 3 aracı çok arastırdım fakat beklenmedik tayin olayı arac almamı bi müddet erteledi yoksa şimdiye getzi çekmiştim altıma :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 18 Haziran 2012; 11:58:19 >

• yakıt işşı yandıktan sonra kaç km daha yol alıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle selamlar. ben getz almayı düşünüyorum bi tane araç buldum size bi danışmak istedim
    araç 2010 model 1.5 vgt dizel kazasız boyasızmış sahibinin söylediğine göre, km'si 30,000.
    yol bilgisayarı da var araba da fiyat olarak 21.500 isteniyo, acaba bu paraya iyi midir bu araba?
    cevap için teşekkürler şimdiden
  • 2010 30bin km 21500tl bence çok iyi. Biraz pazarlık yapmakta fayda var.
    Noter kasko temmuz vergisi falan biraz tutuyor. Ancak en önemlisi tramer
    bilgileri,haciz hak mahrumiyeti (e-devletten rahatlıkla öğreniliyor) ve
    mümkünse bir hyundai servisinden (plakayla oluyor ama şasi no
    daha iyi olur) kayıtlarına bakmak lazım. Çünkü tramerde görünmeyen
    müdahaleleri de görebilirsin.

Temizse kaçırılmaz tabi o rakama çıkabiliyorsan.
    Bazen 1000tl insanın limitinin çok çok üzerine çıkması demek oluyor.

Ben 15bin falan derken 19bine çıktım...

2.el temiz demek hiç boyasız hiç değişensiz demek de değildir.

2010 model satışta da rahat olacaktır.

Aşağıdaki liste sana fikir verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 18 Haziran 2012; 18:57:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

yakıt işşı yandıktan sonra kaç km daha yol alıyor

Benim dizel ile 95 km yaptım ama baya zorladım Zararlı araca hem deponun dibini çekiyor hem de yakıt pompasından dolu dolu yakıt geçmediği iiçin ısınma olup yanma ihtimali yükseliyor o yüzden ışığın yanmasını beklememek lazım
  • İlginç bir sorum olucak.

2008 ve üstü aracı olanlar, camlarını tam açtıklarında rüzgar yüzüne-gözüne vurup rahatsız ediyor mu? 4 camda da.

Bugün 2005 Getz sürdüm, koltukların konumumu farklı nedir rüzgar yanlardan geçiyor. Sürücüye çarpmıyor.
  • koltuk ayarı ile ilgili.bende eski kasadan var.koltuk arkaya yakın olursa,yada arkalığı yatırılırsa çarpıyor.fakat biraz daha önde yada arkalığı daha dik konuma alınırsa rüzgar suratına çarpmadan arka tarafa gidiyor.ilk aldığımda benimde dikkatimi çekmişti.eski arabamda bu şikayeti hep yaşardım bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

quote:

Benim dizel ile 95 km yaptım ama baya zorladım Zararlı araca hem deponun dibini çekiyor hem de yakıt pompasından dolu dolu yakıt geçmediği iiçin ısınma olup yanma ihtimali yükseliyor o yüzden ışığın yanmasını beklememek lazım

yok dostum ben sadece fıkır babında soruyorum
    demek 5lt cıvarı mazot kalıyor

ben hep çeyregın altına düştünmu alıyorum mazot
    hep derkende aracı aldıgımdan beri 3 kez fulledeım daha

• quote:

2010 30bin km 21500tl bence çok iyi. Biraz pazarlık yapmakta fayda var.
    Noter kasko temmuz vergisi falan biraz tutuyor. Ancak en önemlisi tramer
    bilgileri,haciz hak mahrumiyeti (e-devletten rahatlıkla öğreniliyor) ve
    mümkünse bir hyundai servisinden (plakayla oluyor ama şasi no
    daha iyi olur) kayıtlarına bakmak lazım. Çünkü tramerde görünmeyen
    müdahaleleri de görebilirsin.

Temizse kaçırılmaz tabi o rakama çıkabiliyorsan.
    Bazen 1000tl insanın limitinin çok çok üzerine çıkması demek oluyor.

Ben 15bin falan derken 19bine çıktım...

2.el temiz demek hiç boyasız hiç değişensiz demek de değildir.

2010 model satışta da rahat olacaktır.

Aşağıdaki liste sana fikir verebilir.

hocam çok teşekkürler bilgi için. bende opel astra 1.4 nb club var ve bu araçla takas düşünüyorum
    dizel olduğu içi cezbedici açıkçası malum benzin fiyatları aldı başını gitti. daha önce getz kullanmadığım için bazı
    çekincelerim var ama şehiriçinde çok bişey farkedeceğeni de zannetmiyorum aslında. sizin düşünceleriniz nerlerdir?

• quote:

quote:

quote:

kaç lira yakıyor km'rede denedinizmi?

• quote:

quote:

quote:

Ben sürekli dolduruyorum Yakıtı şirket karşıladığı için

• quote:

ışık yandıktan sonra 7 lt daha vardır içinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanovski
    hocam çok teşekkürler bilgi için. bende opel astra 1.4 nb club var ve bu araçla takas düşünüyorum
    dizel olduğu içi cezbedici açıkçası malum benzin fiyatları aldı başını gitti. daha önce getz kullanmadığım için bazı
    çekincelerim var ama şehiriçinde çok bişey farkedeceğeni de zannetmiyorum aslında. sizin düşünceleriniz nerlerdir?

usta, sıfır dizeller için şu söylenir: Yılda 25bin km nin altında dizel pahallıya gelir (benzinliye göre daha sık kontrolü var*) .
    Ancak 2.elde bu hassasiyet km için olmasa da düşüyor. 5 yılda benzinli dizel fiyatına gelir diye ters bir hesap da var. Ancak bu fikirler hep fabrika değerleri üzerinden sanıyorum.
    İstanbul trafiğinde harcanan benzinin haddi hesabı yoktur. Bu sebeple bir çok arkadaşım mümkün olduğunca arabasız işine gücüne gitmeye çalışıyor. Dizelde ise hadi pikniğe gidelim veya niye şu yaz günü bir sahil gezisi yapmıyoruz veyahut bugün işten dönerken şu uzun ve güzel yoldan döneyim diyebiliyor insanlar.(Bunlar gözlemlerimdir)

Benzinli arabayı da dizel arabayı da düzgün kullanmak gerekir. Her ikisi de önerilenin dışında hem çok yakar hem masraf çıkarır. Dizel masraf çıkardığında daha pahallı oluyor, açıkcası.

Örneğin düşük devirde dizel kullanmak sakıncalı diye biliyorum. Özellikle kışın önce anahtarı yarım çevirip motor ışığının (ısı) sönmesini beklemek ve kontağı kapatırken de aynısını yapmak gerekir bu durumda bir getz motoru bile 450-550 bin km görebilir belki daha fazla da ... Benzinlideyse böyle bir KM söz konusu değil.

"Dizel motorlar ses yapıyor iyi çekiş sağlamıyor" meselesi araba tarihi açısından tarih öncesidir. Günümüzün teknolojisi bunları bir hayli aşmıştır. Hatta triger kayışının zincir olmasını da öneririm; "efendim zincir çok ses yapıyor" meselesi eskidendi. Ses yapmıyor denemez belki ama Getz'den son model BMW sessizliği beklemek (ki en donanımlı versiyonları araba da değilde uçakta gidiyormuş hissi veriyor ve pilot olarak değil yolcu olarak) bence yersizdir.

Araba kullanırken sesleri takip etmek gerekir halbuki, işte tam da buna olanak verecek kadar ses var. Rahatsız edici, radyoyu duyamayacağın veya sohbet edemeyeceğin bir ses değil.

Getz'in içi geniş-rahat, direksiyonu kullanışlı dizelden beklenmeyecek kadar atak (VGT düşük devirlerde etkisiz olan turbonun en düşük devirlerde bile etkin olması için üretilmiş bir sistem**) bir araba. Opel Astra kadar lüks gelmeyebilir sana ancak Bu fiyata bence lüks! Küçük ayrıntıları düşünen bir firma Hyundai arabanın içini inceleyince daha iyi anlarsın bu durumu, tabii segmentine göre...
    Aynalar otomatik kapanmıyor belki ama ısıtmalı ve elektrikli ayarlı. Bagajı astra göre küçüktür sanıyorum 254 lt falandı galiba...

Getz şu aralar-yıllarda- en iyi çözüm olarak duruyor arabanın kışkırtıcı sevimliliği de cabası.....

*: her 10bin KM (15bin -20bin olan da var ama getzin 10bin diye biliyorum) hava ve yağ filtresi değişmeli (tplm:25 TL falan) ve yağı değişmeli (45-60 TL gibi) yani 80 TL falan gerekiyor. Yılda 160-240 TL eder. Triger kayışı 90bin KM zinciriyse 150bin KM de bir değişebilir.

**: Turbosarj dediğimiz parça motor çalışır çalışmaz devreye giren ama kanatçıklarını verimli çalışabilmesi (dönmesi) için gerekli basıncın (itiş gücünün -bu gücü egzost gazından alır-) yüksek devirlerde oluştuğu bir parçadır. VGT (Variable Geometry Turbocharger - Değişken Geometrili Turbo) teknolojisi bu durumu ek parçalar koyarak düşük devirlerdeki egsozt gazının sıkıştırlarak daha basınçlı olarak turbo kanatçıklarına gitmesini sağlayan dahiyane bir çözümdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 19 Haziran 2012; 1:17:45 >

• bu full un benzininde bi bit yeniği var full depo 480 km yi gördü dibe vurdu aşağı yukarı 0,35 krş falan bu sefer opetten full leyip denicem
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ben sürekli dolduruyorum Yakıtı şirket karşıladığı için

şehir içi 6-6,5 lt aralıgında yakıyor.
    bıraz performans bıraz sakın kullanımda

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osmanovski

usta, sıfır dizeller için şu söylenir: Yılda 25bin km nin altında dizel pahallıya gelir (benzinliye göre daha sık kontrolü var*) .
    Ancak 2.elde bu hassasiyet km için olmasa da düşüyor. 5 yılda benzinli dizel fiyatına gelir diye ters bir hesap da var. Ancak bu fikirler hep fabrika değerleri üzerinden sanıyorum.
    İstanbul trafiğinde harcanan benzinin haddi hesabı yoktur. Bu sebeple bir çok arkadaşım mümkün olduğunca arabasız işine gücüne gitmeye çalışıyor. Dizelde ise hadi pikniğe gidelim veya niye şu yaz günü bir sahil gezisi yapmıyoruz veyahut bugün işten dönerken şu uzun ve güzel yoldan döneyim diyebiliyor insanlar.(Bunlar gözlemlerimdir)

Benzinli arabayı da dizel arabayı da düzgün kullanmak gerekir. Her ikisi de önerilenin dışında hem çok yakar hem masraf çıkarır. Dizel masraf çıkardığında daha pahallı oluyor, açıkcası.

Örneğin düşük devirde dizel kullanmak sakıncalı diye biliyorum. Özellikle kışın önce anahtarı yarım çevirip motor ışığının (ısı) sönmesini beklemek ve kontağı kapatırken de aynısını yapmak gerekir bu durumda bir getz motoru bile 450-550 bin km görebilir belki daha fazla da ... Benzinlideyse böyle bir KM söz konusu değil.

"Dizel motorlar ses yapıyor iyi çekiş sağlamıyor" meselesi araba tarihi açısından tarih öncesidir. Günümüzün teknolojisi bunları bir hayli aşmıştır. Hatta triger kayışının zincir olmasını da öneririm; "efendim zincir çok ses yapıyor" meselesi eskidendi. Ses yapmıyor denemez belki ama Getz'den son model BMW sessizliği beklemek (ki en donanımlı versiyonları araba da değilde uçakta gidiyormuş hissi veriyor ve pilot olarak değil yolcu olarak) bence yersizdir.

Araba kullanırken sesleri takip etmek gerekir halbuki, işte tam da buna olanak verecek kadar ses var. Rahatsız edici, radyoyu duyamayacağın veya sohbet edemeyeceğin bir ses değil.

Getz'in içi geniş-rahat, direksiyonu kullanışlı dizelden beklenmeyecek kadar atak (VGT düşük devirlerde etkisiz olan turbonun en düşük devirlerde bile etkin olması için üretilmiş bir sistem**) bir araba. Opel Astra kadar lüks gelmeyebilir sana ancak Bu fiyata bence lüks! Küçük ayrıntıları düşünen bir firma Hyundai arabanın içini inceleyince daha iyi anlarsın bu durumu, tabii segmentine göre...
    Aynalar otomatik kapanmıyor belki ama ısıtmalı ve elektrikli ayarlı. Bagajı astra göre küçüktür sanıyorum 254 lt falandı galiba...

Getz şu aralar-yıllarda- en iyi çözüm olarak duruyor arabanın kışkırtıcı sevimliliği de cabası.....

*: her 10bin KM (15bin -20bin olan da var ama getzin 10bin diye biliyorum) hava ve yağ filtresi değişmeli (tplm:25 TL falan) ve yağı değişmeli (45-60 TL gibi) yani 80 TL falan gerekiyor. Yılda 160-240 TL eder. Triger kayışı 90bin KM zinciriyse 150bin KM de bir değişebilir.

**: Turbosarj dediğimiz parça motor çalışır çalışmaz devreye giren ama kanatçıklarını verimli çalışabilmesi (dönmesi) için gerekli basıncın (itiş gücünün -bu gücü egzost gazından alır-) yüksek devirlerde oluştuğu bir parçadır. VGT (Variable Geometry Turbocharger - Değişken Geometrili Turbo) teknolojisi bu durumu ek parçalar koyarak düşük devirlerdeki egsozt gazının sıkıştırlarak daha basınçlı olarak turbo kanatçıklarına gitmesini sağlayan dahiyane bir çözümdür.

Hocam ayrıntılı cevabın için tekrar teşekkürler. Siz de galiba yeni aldınız. Benim almayı düşündüğüm arabada abs yokmuş. Bu beni biraz dusunduruyor. Full temiz bir model bulabilirsem alacağım inşallah.

• bu gün yarım depo mazotum olmasına rağmen dayanamdım depomu gene fulledim
    384 km yol yapmışım (80 km si 140-160 arası süratla gerisi şehir içi trafıkte)
    75 tl mazot aldım 20.90lt mazot
    0,195krş yakmış oluyor şehır içinde
    yol bılgısayında ise 6,2lt olarak tuketım görünüyordu.
  • şimdi ben erzuruma tayin oldum acaba bi getz alsam orda kışın kullnım açısından sıkıntı yapabilirmibana hep bunu düşünüyorum.
  • kışın eksi 10 da tek marşda çalıştı benzınlı getz .. erzurumu bilemem
  • 
Sayfa: önceki 11781179118011811182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.