Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11771178117911801181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

Arkadaşlar benim sıpaya paspas(bez tercihimdir), vites körüğü arıyorum nerden temin edebilirim Birde daha önce direksiyonu deri kaplatan arkadaşlar varmı ? Var ise kaç tl ye mal oldu

Neden bez tercih ediyorsunuz?

Benim önerim lastik olmasından yana. Arka paspaslarından şaft üstü parçası olmalı

* Temizlenmesi kolay. Bez olan halı gibi tozu pisliği içinde tutuyor. Alerjen bünyelere daha büyük tehdit.
    * Yağmurlu havalarda lastik olanın üstünde kalıyor su. Ama bez olan emiyor ve küf-koku yapma durumu söz konusu.

Söylediklerin de haklısın ama , şöyle birşey var sıcaktan kauçuk kokusu geliyor burnuma sinir oluyorum bez beni o kadar rahatsız etmiyor. Ama şöyle sıcaktan koku yapmayacak bir paspas var ise oda olabilir

Benim tercihimde halı olmasından yana. Kauçuklar asla temiz görünmüyor. Bir kere bile bassan hemen tozu gösteriyor.

Ben orjinal paspasları kullanıyorum hala.(2005 model)

2 ayda bir yıkattırıp asarak kurutuyorum sıfır gibi oluyor.

Vites körüğü: http://www.parcapiyasasi.com/UrunDetay/16962-hyundai-getz-03-05-vites-korugu.aspx

Ben de her arka paspasarı her yıkamada yıkıyorum. Şu ana kadar koku olmadı. Körük için teşekkür ederim ama benim araç 2008 model ve benim araca uymuyor malesef servisten 40 tl ye orjinal sipariş ettim. Fazla kullanılan bir parça olmadığı için kolay bulunmuyor malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Biraz önce 1.3gls aracımın 110bin bakımını yaptırdım. Yağ-hava filtresi 4 buji ve mobil 5w40 yağ koydurdum.

Ön disk ve arka kampana balataları iyi durumda.

Araç 110binde arka balatalar hiç değişmedi. 7 yıl ve 110bin km olmuş araçta balata iyi durumda olsa bile değişim gerekir mi?

hayırlı olsun
    ne kadar tuttu nerede yaptırdınız ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim.

5 yıl bittiğinden beri servise nadir gidiyorum. 3bin nüfuslu küçük bir ilçenin sanayisinde yaptırım.

Bakım malzemelerini akparça.com dan aldım. Orjinal filtreler 18tl, 20tl buji, 70tl 5w40 yağ(sanayiden aldım), 10 tl de ustaya verdim.

Ara bakımlar mühim değil de, 120bin ağır bakım geliyor hadi bakalım hayırlısı.
  • ARKADAŞLAR BUGUN 2008 DIZEL GETZ İÇİN İZMİRDE ÇAKIRLARDAN VE YUKSELIŞTEN FİYAT ALDIM.... %25 İNDİRİM VARDİYE NETICE NE YAZIKKI ONCE GUZELCE BINDIRMISLER SONRA %25 İNDİRİM YAPMIŞLAR.... 60000 BAKIMI İÇİN YUKSELIŞ 375 TL FİYAT VERDI ÇAKIRLAR 325TL BUNLAR %25 İNDİRİMLİ FİYATLAR... BEN 3 AY ONCEDE ÇAKIRLARA FIYAT SORDUGUMDA 350 TL CIVARI FIYAT CIKARDILAR... GALIBA SANAYIDE YAPTIRACAGIM.....
  • SATIYORUM ARACIMI

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-boya-takintisi-olanlar-buyrun-84545956/detay

YALNIZ TRİGER SETİ DEĞİŞTİRMEDİM 90 BİNDE DEĞİŞTİREBİLİRSİN USTA RAHAT OL DEDİ :) O DA 3 SİLİNDİR ARAÇ OLDUGU İÇİN KAYIŞMIŞ 180 TL DEDİ

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

• arkadaşlar bu olay vakumla falan halledilirmi sizce ???

• vakumu bilmem ama servis yada sanayide onu düzeltip o bölgeye boya atarak yaptırabilirsin.boya büyük ihtimal lokal olarak kullanılır.fazlada bir para tutacağını düşünmüyorum(tabi sanayide)
  • bu arada jantlar 15'' midir.güzel duruyor aracın.
  • Merhabalar...
    Ben Getz almayı planlıyorum. Bunun için bana ne önerebilirsiniz diye merak ediyorum.
    Sizler benim basit hatalar yapmamı engelleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

2.el dizel 4 silindir ve 2006 üzeri bir Getz düşünüyorum(istanbul anadolu).
    Bir Getz'in 4 silindir VGT motor olduğunu nasıl anlayacağım bilemiyorum. Neye dikkat
    etmeliyim. Yardımcı olursanız aileye katılmak isterim....
  • Öncelikle hayırlı satışlar. Hasar tam köşede ve büyük olduğu için vakumla olmaz düzelltirip boyanması gerekiyor yani araç boyalı olacak. Boyalı olunca siz de artık boyalı araçlarla karıştırmayın demek yerine sadece bir parçasında boya var diye satmaya çalışacaksınız. bu arada yüzbini geçince bu araçlar hurdaya mı ayrılıyor? ya da üzerine benzin döküp yakmalı mıyız?
  • 100.000 km üzerine güvenebilir miyim,dizelde? Kaç km ye kadar düşünmek gerekir. Listede 5 numara dikkatimi çekiyor.
    Yardım ve yorumlarınızı bekliyorum.

• 100 binde araba hurdayamı alınır?Bende alacagım ama 15 bin gibi para var 100binden asagı o paraya yok almamalımıyız o zaman?
  • evte jantlar 15 inc lastiklerde öyle kendi orjinali 14 inchdi motosiklet gibi duruyodu aracı gösteren lastik janttır ama işte şu vakum olayı olsaydı keşke daha güzel olurdu bende oraya dama yaptıracam artık ::)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sslazio24

evte jantlar 15 inc lastiklerde öyle kendi orjinali 14 inchdi motosiklet gibi duruyodu aracı gösteren lastik janttır ama işte şu vakum olayı olsaydı keşke daha güzel olurdu bende oraya dama yaptıracam artık ::)

jantı kaça aldınız?yakıtta 15''inç ne kadar farkettirdi?
  • aracın debriyajını göstermek için sanayide bir ustaya götürdüm, sorun yok dedi daha 150000 e kadar götürür dedi. gerçi ben o kadar beklemem sanırım ama oldun. şu an 96000 de.

ayrıca aynı araçtan bir tane şirket aracı müşterisi olduğunu 400000 km olduğunu sadece rutin bakımlarını yaptıklarını aktardı. şirketin çok çeşitli markadan araçlarının hiç birinin bu km yi göremediğini de söyledi.

bende daha önceden 2 yılda 180000 km yi geçen ve aynı motora sahip era kullanıcısın dan bahsetmiştim zaten.

bu dakikadan sonra vay dizel araba 100000 km den sonra dökülür, vay çok masraf çıkarır, vay şurası şöyle olur burası böyle olur şeklindeki tarihi şehir efsanelerini daha fazla dillendirmeyelim araçlarımıza en ucuz yoldan ve nasıl daha iyi bakabileceğimizi konuşalım. imkanımız olursa da gidelim üst sınıf bir araba alalım.
  • derebeyi geçen gün bende debriyaj için ustaya götürüp gösterdim,usta kaç binde dedi.86 bin oldu dedim.zamanı gelmiştir o zaman dedi ve binip bi bakalım dedi.beraber binip turladık.sonra bunun hiç bişeyi yok daha seni çok götürür bu debriyaj dedi.:)ama paran fazla geliyorsa değişelim sen bilirsin deyip gönderdi:))
    yüzbin lafı eden arkadaşlara söyleyeceğim 86 binde dizel aracımın daha rutin yağ bakımı dışında usta eli değmiş bi tarafı yok.aldığımdan buyana balans ayarını bile bir kere lastikleri yenileyince yaptırdım.balans bile istemiyor kısacası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

derebeyi geçen gün bende debriyaj için ustaya götürüp gösterdim,usta kaç binde dedi.86 bin oldu dedim.zamanı gelmiştir o zaman dedi ve binip bi bakalım dedi.beraber binip turladık.sonra bunun hiç bişeyi yok daha seni çok götürür bu debriyaj dedi.:)ama paran fazla geliyorsa değişelim sen bilirsin deyip gönderdi:))
    yüzbin lafı eden arkadaşlara söyleyeceğim 86 binde dizel aracımın daha rutin yağ bakımı dışında usta eli değmiş bi tarafı yok.aldığımdan buyana balans ayarını bile bir kere lastikleri yenileyince yaptırdım.balans bile istemiyor kısacası.

banada aynısın demıştı parac çoksa degiştırelım demıştı

benım aracın servıs bakımınında 90bınde kayışları degişmiş
    sızınde kayış bakımı gelmış olabılır ona dıkkat etmekte yarar var.
    (tigerden bahsetmıyorum v kayışından,klima kayışından bahsedıyorum)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• mnr980 diğer kayışları 60 bin bakımında komple değişiyorlar zaten.o bakımdan onlarda sorun yok.zaten onlar triger gibi tehlike arz eden kayışlarda değil.sorun yok yani
  • 2008 1.5 CRDI vgt dizel 4silindir 67000km
    4 cam ve ayna elektrikli
    klima, isofix ,

ABS ve yol bilg. yok
    Kaput nokta nokta sıkınltılardan boyanmış-değişmemiş
    Motor vs temiz (Usta baktı)
    Debriyaj -Vites temiz

Tramer bilgileri temiz, haczi-hak mahrumiyeti falan yok

Bu araba 19.950 TL Yorumlar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 17 Haziran 2012; 17:45:37 >
  • O kadar etmez. 18bin ver, kabul ederse al gel arabayı.
  • 
Sayfa: önceki 11771178117911801181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.