Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11761177117811791180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

Sis farı taktıran arkadaş varmı ?

bende sis farı orijinal, ama eğer olmasaydı sis farı yerine gündüz farı olarak yapılabiliyorsa bir led taktırmayı düşünürdüm.
    sis farını yılda kaç kere kullanacağız, gündüz farı daha gerekli, yeni model araçların çoğunda standart, yakında zorunlu hale gelirse de şaşırmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

quote:

Sis farı taktıran arkadaş varmı ?

bende sis farı orijinal, ama eğer olmasaydı sis farı yerine gündüz farı olarak yapılabiliyorsa bir led taktırmayı düşünürdüm.
    sis farını yılda kaç kere kullanacağız, gündüz farı daha gerekli, yeni model araçların çoğunda standart, yakında zorunlu hale gelirse de şaşırmam.

Görüntü olarak düşündüğüm için her ikiside olabilir Aracımı toplamaya çalışıyorum direksiyon , vites körüğü ve koltuklar kafama takılıyor halletmem gerekiyor . Gördükçe canım sıkılıyor

• Bayandan alınan araç daha mı iyidir daha mı kötüdür.Bu konu aydınlatılması gereken konu bence.
  • neşter61 iyi bir konuya değinmişsin.ben kesinlikle bayandan araba almam.trafikte çoğu bayanın nasıl araba kullandığını biliyoruz hepimiz.(bazılarını tenzih ederim)devirsiz kullanmadan dolayı o arabanın motoru-şanzumanı kimbilir ne hale gelmiştir yıllar içinde.tamam yavaş gidiyorlar yormuyorlar arabayı ama devirsiz kullanma yada çukur tümseklere pata küte girdiklerini kimse söylemiyor.:)onun için ben kesinlikle bayandan araba almayı düşünmem.heleki kullanımını bilmediğim tanımadığım bayandan...
  • klima konusunda bende bakımdan çıkalı 20 gün oldu
    filitrelerı degiştırdım
    şu an için sogutmada bır problem hıssetmedım
    aracın rengi yaprak yeşili oldugundan aracı çalıtırdıktan ve hareket ettıkden sonra 4 camı açıp havalndırmasını sağlıyorum
    sonra klimayı çalıştıyorum ve 1-2 dk sonra tum camları kapatıyorum.

-sis farı konusunda bende taktırtmak istıyorum
    aracı almadan araştırmalarımda denk gelmıştım çift sis farının 70-100 tl arası satılıyor
    takılışı bıraz zahmetlı ehlı bır usta takmalı

birde takıldı dıyelım içerıde hangı dümeye monte edılıyor
    takı arkadaşlar cevaplayabılrımı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

klima konusunda bende bakımdan çıkalı 20 gün oldu
    filitrelerı degiştırdım
    aracın rengi yaprak yeşili oldugundan aracı çalıtırdıktan ve hareket ettıkden sonra 4 camı açıp havalndırmasını sağlıyorum

aracı almadan araştırmalarımda denk gelmıştım çift sis farının 70-100 tl arası satılıyor

Bildiğim kadarıyla direksiyonun sol tarafın da bozuk para koyulacak bir yer var oraya monte ediliyormuş

• Arkadaşlar benim sıpaya paspas(bez tercihimdir), vites körüğü arıyorum nerden temin edebilirim Birde daha önce direksiyonu deri kaplatan arkadaşlar varmı ? Var ise kaç tl ye mal oldu
  • JETDEVRİYE ya birinci viteste arabayı 5-6 bin devire getiren ve ısrarla vites yükseltmeyen bayanlara ne demeli.Motoru yakmak için çok cabalıyolar.ben de asla bayandan araba almam.iyi söferlik yapabilen bayanlar hariç bunların sayısı da parmakla gösterilecek kadar az
  • sis olmamasına rağmen geceleri sis farı yakanlara ayar oluyorum.gördüğümü şikayet edecem.cezası olduğunu bazıları bilmiyor galiba.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

klima konusunda bende bakımdan çıkalı 20 gün oldu
    filitrelerı degiştırdım

Bildiğim kadarıyla direksiyonun sol tarafın da bozuk para koyulacak bir yer var oraya monte ediliyormuş

Bozuk para yerine değilde sağ tarafında buton için boş bir yer daha var ben oraya taktırmıştım.

• getz ın tıger zıncır bakımı ve degişimi hakkında bılgısı olan varmı?

• mnr980 triger değişimi eski kasalarda kayış olduğu için 60 binde bir.yeni kasalarda zincir var onlardada 120 binde bir değişiyor.
  • bunlarda benden :)

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.YEKE -- 15 Haziran 2012; 12:03:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

mnr980 triger değişimi eski kasalarda kayış olduğu için 60 binde bir.yeni kasalarda zincir var onlardada 120 binde bir değişiyor.

120bın konusunda bır yannış bılgın var sanırım
    ben alırken araştırdım usta ve servis 250bınde degişiyor dedıler ayrıca bakımı yaptırdıgım ustada 250bın dedı zaten degişim zamanı gelınce ses yapar demıştı
    şunuda söyledi sakına sakın aracı vurdurark çalıştırma dedı zınçırın ömrünü yıyen yöntem oldugunu söyledi
    ve sanal ortamdada aynı bılgılere ulaşmıştım.

• Hocam şu yağmurlukları kaç'a taktırdınız. Güzelmiş bu arada aracınız.Kazasız günlerde
  • quote:

Arkadaşlar benim sıpaya paspas(bez tercihimdir), vites körüğü arıyorum nerden temin edebilirim Birde daha önce direksiyonu deri kaplatan arkadaşlar varmı ? Var ise kaç tl ye mal oldu

Neden bez tercih ediyorsunuz?

Benim önerim lastik olmasından yana. Arka paspaslarından şaft üstü parçası olmalı

* Temizlenmesi kolay. Bez olan halı gibi tozu pisliği içinde tutuyor. Alerjen bünyelere daha büyük tehdit.
    * Yağmurlu havalarda lastik olanın üstünde kalıyor su. Ama bez olan emiyor ve küf-koku yapma durumu söz konusu.

• Bu öğlen Uçar Plaza'dan mesaj geldi.

16-17 Haziran günlerinde Ümraniye Carreffour'da araç tanıtım ve ücretsiz check-up hizmeti verilecekmiş. 10:00-20:00 saatleri arasında.

İlgilenenlere duyurulur.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Niyet 0070 -- 15 Haziran 2012; 19:22:54 >
  • Biraz önce 1.3gls aracımın 110bin bakımını yaptırdım. Yağ-hava filtresi 4 buji ve mobil 5w40 yağ koydurdum.

Ön disk ve arka kampana balataları iyi durumda.

Araç 110binde arka balatalar hiç değişmedi. 7 yıl ve 110bin km olmuş araçta balata iyi durumda olsa bile değişim gerekir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

Arkadaşlar benim sıpaya paspas(bez tercihimdir), vites körüğü arıyorum nerden temin edebilirim Birde daha önce direksiyonu deri kaplatan arkadaşlar varmı ? Var ise kaç tl ye mal oldu

Benim önerim lastik olmasından yana. Arka paspaslarından şaft üstü parçası olmalı

* Temizlenmesi kolay. Bez olan halı gibi tozu pisliği içinde tutuyor. Alerjen bünyelere daha büyük tehdit.
    * Yağmurlu havalarda lastik olanın üstünde kalıyor su. Ama bez olan emiyor ve küf-koku yapma durumu söz konusu.

Söylediklerin de haklısın ama , şöyle birşey var sıcaktan kauçuk kokusu geliyor burnuma sinir oluyorum bez beni o kadar rahatsız etmiyor. Ama şöyle sıcaktan koku yapmayacak bir paspas var ise oda olabilir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

Söylediklerin de haklısın ama , şöyle birşey var sıcaktan kauçuk kokusu geliyor burnuma sinir oluyorum bez beni o kadar rahatsız etmiyor. Ama şöyle sıcaktan koku yapmayacak bir paspas var ise oda olabilir

Benim tercihimde halı olmasından yana. Kauçuklar asla temiz görünmüyor. Bir kere bile bassan hemen tozu gösteriyor.

Ben orjinal paspasları kullanıyorum hala.(2005 model)

2 ayda bir yıkattırıp asarak kurutuyorum sıfır gibi oluyor.

Vites körüğü: http://www.parcapiyasasi.com/UrunDetay/16962-hyundai-getz-03-05-vites-korugu.aspx

• 
Sayfa: önceki 11761177117811791180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.