Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11741175117611771178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: memocelikays

ayrıca debryaj setinide sordum 530 gibi bir rakam aldım cok pahalı geldi bu bana debryajda hafif sertleşme var ama kaçırmıyo bakalım ilerde nolcak

aynı sorun bendede var
    debrıyaj çok sertleşıyor
    degiştırmem lazım ama bu aralar degiştırecek gücüm kalmadı
    araç 103bınde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sivris60

quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

meraba arkadaslar 50 70 km hızla giderken dısardan pıst pıst gibi sesler geliyo tekerlerden biraz arastırdım interette aks bilyelerinden olabilecegini buldum daha önce böyle bisey basına gelen oldumu serviste yaptırmayı düşünüyorum yarın fiyat sorcam ama sizce fiyat ne kadar tutar ortalama (serviste)

Hocam bir gelişme var mı?

gittik hocam bugun sanayiye yoldayken yine ses geldi ama sonra kesildi serviste usta bindi beraber turladık ses mes bişi gelmedi aks bilyelerinden olsa böyle olmazdı filan dedi bakımları yeni yapılmıs dedi su an gayet iyi dedi bende öyle diyince geldim ses filan olmadı bidaha sanırım tas filan sıkıstı tekerlere yada bisi sürttü ... ben yinede fiyatını sordum ön takım bilye 85 yan sanayisi 33 tü aklımızda bulunsun yinede ne olur ne olmaz :)

Sizin mesajdan sonra 1 aydır bizim araçtan da gelen ses o diye düşündüm. Lastik basınçlarına da bakamadım. Araba güneşin altında kalıyor, basınç artıyor sağlıklı ölçülemez diye...
    Yarın sabah kalkabilirsem güneş gelmeden üstüne ölçeyim.

Aracınız kaç km'de. Debriyaj için soruyorum. Bizde sertleşme hissetmedim ama aldığımızdan beri çok yukarıda kavrıyor. Bizden önceki sahibinin ilk aracıymış, 12700km kullanmış. Bizim de ilk aracımız. Şu an 26500km'lere geldik.

hocam sürtme sesi gibi bi sesse bende de vardı taslı yollarda daha cok basıma geldi tas sıkışmış sürtüyo gibi ama önemli degil bence ben o sesi 20bin km once duydum sonraları kesildi

ses su anlık yok yani bişi olmasada insanı strese sokuyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

ayrıca debryaj setinide sordum 530 gibi bir rakam aldım cok pahalı geldi bu bana debryajda hafif sertleşme var ama kaçırmıyo bakalım ilerde nolcak

aynı sorun bendede var
    debrıyaj çok sertleşıyor
    araç 103bınde.

bizde aynı değiştircek gücümüz yok yüzde yirmibes indirim filan var ama serviste sonra dedik artık götürdüğü yere kadar götürcek artık
  • ben cd çaları değiştircem ne tavsiye edersiniz cd taktıgım zaman bazı cd leri okumuyo okuduklarınıda takılarak çalıyo pıoneer istiyorum ama nasıl bisi alcam bilmiyorum değiştiren varmı teknosadakiler indireme girmiş sanırım baya düşmüş fiyatlar
  • quote:

quote:

quote:

aynı sorun bendede var
    debrıyaj çok sertleşıyor
    araç 103bınde.

bizde aynı değiştircek gücümüz yok yüzde yirmibes indirim filan var ama serviste sonra dedik artık götürdüğü yere kadar götürcek artık

sizın araç kaç km?
    servis ne kadar istıyor degiimine?

ben özel servise sordum 350 tl dedı
    takım balata 150 tl artı işçılık olsaa bıraz fazla geldi

birde arkadaşlar arcın bilastık dış aksamını ne ile parlatıyorsunuz?
    benim getz detaylı kuaför yapılmıştı alırken ama tamponlar matlaşmaya başladı oraları parlatmak istıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

aynı sorun bendede var
    debrıyaj çok sertleşıyor
    araç 103bınde.

sizın araç kaç km?
    servis ne kadar istıyor degiimine?

ben özel servise sordum 350 tl dedı
    takım balata 150 tl artı işçılık olsaa bıraz fazla geldi

birde arkadaşlar arcın bilastık dış aksamını ne ile parlatıyorsunuz?
    benim getz detaylı kuaför yapılmıştı alırken ama tamponlar matlaşmaya başladı oraları parlatmak istıyorum

araç 117 binde zaten değiştircek olursakta dısardan alıp bir ustaya taktırcaz öyle daha ucuza geliyo sanırım

lastik için normal konsol parlatma ürünleri var onu kullanıyorum tamponları ve lastikleri parlatıyo gercekten sadece lastik için bir ürün alıp kullanmadım

• bugün benim sileceğe bir kağıt takmışlar.
    1,3 baskı balata bilya değişimi fiyat 210 tl
    1,5 baskı balata bilya değişimi fiyat 220 tl

diye ankarada hyundai'ye bakan bir özel servisin fiyatları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

bugün benim sileceğe bir kağıt takmışlar.
    1,3 baskı balata bilya değişimi fiyat 210 tl
    1,5 baskı balata bilya değişimi fiyat 220 tl

diye ankarada hyundai'ye bakan bir özel servisin fiyatları...

fiyatlar çok ıyımış
    adres telefon numarasını bana pm lermısın.

• quote:

ben cd çaları değiştircem ne tavsiye edersiniz cd taktıgım zaman bazı cd leri okumuyo okuduklarınıda takılarak çalıyo pıoneer istiyorum ama nasıl bisi alcam bilmiyorum değiştiren varmı teknosadakiler indireme girmiş sanırım baya düşmüş fiyatlar

CD LERİ OKUMAMA YÜKSEK HIZDA CD LERİ YAZDIĞINIZDAN OLABİLİR.BENİM NERO 10X DEN AŞAĞI YAZMIYOR.OYSA CD NİN ÜZERİNE 2X-56X DİYOR.SORUN BİLGİSAYARDA MI ANLAYAMADIM.4X DE YAZABİLSEM VARYA HER CD Yİ ÇOK RAHAT OKUR KANAATİMCE.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

quote:

ben cd çaları değiştircem ne tavsiye edersiniz cd taktıgım zaman bazı cd leri okumuyo okuduklarınıda takılarak çalıyo pıoneer istiyorum ama nasıl bisi alcam bilmiyorum değiştiren varmı teknosadakiler indireme girmiş sanırım baya düşmüş fiyatlar

CD LERİ OKUMAMA YÜKSEK HIZDA CD LERİ YAZDIĞINIZDAN OLABİLİR.BENİM NERO 10X DEN AŞAĞI YAZMIYOR.OYSA CD NİN ÜZERİNE 2X-56X DİYOR.SORUN BİLGİSAYARDA MI ANLAYAMADIM.4X DE YAZABİLSEM VARYA HER CD Yİ ÇOK RAHAT OKUR KANAATİMCE.

benim cd calar sadece princo 56x olanı okuyor bırde silinebilir cdleri yazma hızını denemedım
  • Merhaba,

Benimde Getz kulübüne katılmak gibi bir düşüncem var. Sahibinden.com'da araştırma yaparken aşağıdaki motor seçenekleri çıkıyor. Tecrübelerinize dayanarak aşağıdaki modellerin (+) ve (-) lerini kısaca yazabilir misiniz? Hangisini tercih etmeliyim? Teşekkürler.

1.3 GL
    1.3 GLS
    1.4 DOHC
    1.4 GL
    1.5 CRDI
    1.5 VGT
    1.6 Cool
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifnihat

Merhaba,

Benimde Getz kulübüne katılmak gibi bir düşüncem var. Sahibinden.com'da araştırma yaparken aşağıdaki motor seçenekleri çıkıyor. Tecrübelerinize dayanarak aşağıdaki modellerin (+) ve (-) lerini kısaca yazabilir misiniz? Hangisini tercih etmeliyim? Teşekkürler.

1.3 GL
    1.3 GLS
    1.4 DOHC
    1.4 GL
    1.5 CRDI
    1.5 VGT
    1.6 Cool

Gezt 2006 da makyajlandı. Görüntü ve motorlar değişti. Yeni motorlar daha ekonomik ve performanslı.

Öyle ki:

1.3 GL - yok
    1.3 GLS - 2005 ve öncesi 12valf, 82beygir - 85 diyen de var
    1.4 DOHC - 2006 sonrası - 16 valf 97 beygir
    1.4 GL -yok
    1.5 CRDI - 2005 ve öncesi 3 silindir - 88 beygir
    1.5 VGT - 2006 sonrası 4 silindir - 110bg
    1.6 Cool - spor versiyon 2 kapı 1600cc motor hacmine sahip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 11 Haziran 2012; 17:12:31 >

• Cumartesi günü itibariyle, 15 '' jant ve 185-55 öliçüde olan lastiklerimi taktırdım. Görüntü olarak hoş ve tutuş bakımından eskiye nazaran yarı yarıya fark etti fren mesafeside kısaldı. Müsait bi zaman da resimlerini yüklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

Cumartesi günü itibariyle, 15 '' jant ve 185-55 öliçüde olan lastiklerimi taktırdım. Görüntü olarak hoş ve tutuş bakımından eskiye nazaran yarı yarıya fark etti fren mesafeside kısaldı. Müsait bi zaman da resimlerini yüklerim

Marka ve fiyat paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Cumartesi günü itibariyle, 15 '' jant ve 185-55 öliçüde olan lastiklerimi taktırdım. Görüntü olarak hoş ve tutuş bakımından eskiye nazaran yarı yarıya fark etti fren mesafeside kısaldı. Müsait bi zaman da resimlerini yüklerim

Marka ve fiyat paylaşabilir misiniz?

Hocam jant markasına bakmadım. Çok yakın bir arkadaşımdan aldığım için. Lastikler dunlop sport 620 tl fiyatı jantlar da 450 tlye geldi.Total de 1070tl tuttu. Şu an lastik ve jantlardan çok memnunum. Aracı bu kadar değiştireceğini tahmin etmemiştim

• dün aracımı ıyıce ıç dış konpıle yıkadım
    bugun evin otoparkı yerıne karşı kaldırımdaki çamın altına park ettim
    2-3saat orada kaldı ve tekrar aracın yanına gittim çam dan nokta noka aracın üzerine bir şeyler akmış
    bıraz sıleyım dedım baktım olmadı
    hemen tekrar bol köpüklü yıkattım
    allahtan düzeldi akanlar çıkmıştı...

bırde sanayıye ugradım alarm taktırmıştım alaram bazen kapıları kapatmıyor bır arıza var zannedersem
    ama elektırıkçının içi çoktu vaktımde fazla olmadıgından daha sonra tekrar gidecem eletırıkçıye

• quote:

dün aracımı ıyıce ıç dış konpıle yıkadım
    bugun evin otoparkı yerıne karşı kaldırımdaki çamın altına park ettim
    2-3saat orada kaldı ve tekrar aracın yanına gittim çam dan nokta noka aracın üzerine bir şeyler akmış
    bıraz sıleyım dedım baktım olmadı
    hemen tekrar bol köpüklü yıkattım
    allahtan düzeldi akanlar çıkmıştı...

bırde sanayıye ugradım alarm taktırmıştım alaram bazen kapıları kapatmıyor bır arıza var zannedersem
    ama elektırıkçının içi çoktu vaktımde fazla olmadıgından daha sonra tekrar gidecem eletırıkçıye

Aracınızı yaz güneşine karşı savunmak istiyorsanız kesinlikle boya koruma yapın derim.

İstediğiniz boya koruyucuyu çok ince dairesel hareketlerle sürüp 1 dk sonra sileceksiniz. Makineye gerek yok el ile yapacaksınız. Tüm araç 30dk da biter. Bir şişe size defalarca yetebilir.

Ama size tavsiyem Meguiars ürünleridir ki bu marka alanın en iyilerindendir. Aşağıdaki giriş seviyesi ürün aracınızın parlaklığını arttıracağı gibi güneş, toz ve kuş pisliğinin boyayı yakması sonucu oluşabilecek lekelerden korur. Su ve toz iticiliği sağlar.

Kesinlikle aracın boyasına zarar vermez çıkmayan lekeleri söker basit çizkleri yok eder.

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

Ürün linki: Meguiars cleaner wax (Temizleyici ve Koruyucu Sıvı Cila)
    Orjinal site linki: http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?46_4_15&products_id=67

Uygulama örneği videosu:

Meguiars Uygulama videoları: http://www.meguiars.com.tr/video/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 11 Haziran 2012; 20:16:10 >

• quote:

hayırlı olsun ama acil resimleri bekliyoruz:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: arifnihat

Merhaba,

1.3 GL
    1.3 GLS
    1.4 DOHC
    1.4 GL
    1.5 CRDI
    1.5 VGT
    1.6 Cool

Gezt 2006 da makyajlandı. Görüntü ve motorlar değişti. Yeni motorlar daha ekonomik ve performanslı.

Öyle ki:

1.3 GL - yok
    1.3 GLS - 2005 ve öncesi 12valf, 82beygir - 85 diyen de var
    1.4 DOHC - 2006 sonrası - 16 valf 97 beygir
    1.4 GL -yok
    1.5 CRDI - 2005 ve öncesi 3 silindir - 88 beygir
    1.5 VGT - 2006 sonrası 4 silindir - 110bg
    1.6 Cool - spor versiyon 2 kapı 1600cc motor hacmine sahip

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

hayırlı olsun ama acil resimleri bekliyoruz:)

Hocam gece gece resim çektim Jantlar kirli ama yapacak birşey yok

• 
Sayfa: önceki 11741175117611771178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.