Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11571158115911601161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    uzun yolda 100-140 arası süratte kullandım
    köy şartlarında 50 km yol aldım
    100km de 6 lt yakıt yaktı dıyelım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

performans derken
    uzun yolda 100-140 arası süratte kullandım
    köy şartlarında 50 km yol aldım
    100km de 6 lt yakıt yaktı dıyelım

Bir depo derken kaç liralık mazotla yaptın bu yolu.Ben 120-140 dan aşağı düşmediğim halde şehir içini katmıyorum 450 km yol alıyordum. Şimdi sıkıştırmıyorum ve sakin kullanıyorum aynı depo ile 650-750 km arası yol yapıyorum sakin kullan bence cebine yazık
  • Getz deposu 45 lt olduguna göre 23 lt mazotta aldı
    ben depoyu doldulurken azına kadar doldurtmuştum
    23lt den sonra 3,5 lt daha aldı yanı 26,5 lt mazot aldım
    ben mazotu (kırıkkale) kadoilden aldım 3,40 tlden(rafıre yakın ve rekabet oldugunda bu fıyata)
    normalde 3,75 cıvarı satılıyor ankarada.

403km yol yaptım ıbre yarıyla çeyrek arasında yarıya yakın durumda ıdı

+ayrıca bugun full istasyonlarında %12 ındırım var
    Euro 3,41
    benzın3. 92

http://www.full.com.tr/haberdetay/akaryakit-liginin-sampiyonluk-adayi-full-kazandirmaya-devam-ediyor/120

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mnr980 -- 15 Mayıs 2012; 13:17:03 >

• Daha 150-200 km arası yol yapar ortalama benim değerlerime göre iyi . Ancak bir depo ile 800-900 km yaptığını söyleyenlerde var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenomenozgur -- 15 Mayıs 2012; 13:35:26 >
  • 2007 model getzim fm transmitter almak istiyorum bizim arabalara oluyor mu ilk arabam olduğu için bu konularda bilgim yok. önerdiğiniz ürün var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

Daha 150-200 km arası yol yapar ortalama benim değerlerime göre iyi . Ancak bir depo ile 800-900 km yaptığını söyleyenlerde var

uzun yolda bir depo benzinle 680km yol yaptım daha ceyreğe yakın depomda benzin kaldı.rahat bir 120km daha götürürdü beni.araç 1.3 2005 model.tek başıma yolculuk yaptım.kılımayı az açtım ve hızım 90-100 civarında idi.kısa süreli 160 da bastım devir saati 5 i geçti.araç güven verdi bana.
  • Uzun yolda bu km yi yaparken gel gör ki şehir içi 40-45krş yakıyor.uzun yolda 25-26krş yakarken şehir içi neden bukadar yakıyor anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

quote:

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

Daha 150-200 km arası yol yapar ortalama benim değerlerime göre iyi . Ancak bir depo ile 800-900 km yaptığını söyleyenlerde var

uzun yolda bir depo benzinle 680km yol yaptım daha ceyreğe yakın depomda benzin kaldı.rahat bir 120km daha götürürdü beni.araç 1.3 2005 model.tek başıma yolculuk yaptım.kılımayı az açtım ve hızım 90-100 civarında idi.kısa süreli 160 da bastım devir saati 5 i geçti.araç güven verdi bana.

Birde benzinli de tam olsun
    edit: Yanlış anlaşılmasın üst mesajı dalgacı amaçlı yazmadım.
    Bir edit daha; Zaten yazmışsınız benzinli diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenomenozgur -- 15 Mayıs 2012; 15:36:07 >

• bugun servise sordum 120binde değişmesi gerekiyor dedi triger fiyatı içinde 1200 - 1500 tl arası olur dedi araba daha once triger değişmemiş servis bilgilerinde en son 120binde servise gitmiş ama serviste onu değiştirmemişler dediler ne yapmalıyım arkadaslar tamirci 250 ye yaparım dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraybatan

ARKADAŞLAR BURASI PEK YERİ DEĞİL AMA ARABAMI SATMAK İSTİYORUM.... COCUK OLDUKTAN SONRA BEBEK ARABASI ARABANIN BAGAJINA SIGMIYOR... ARTI BIRDE COCUGUN CANTASINI KOYDUKMA ARABA DOLUYOR... BEN İZMİRDE OTURUYORUM... İLGİLENEN OLURSA PM ATSIN... ZATEN GETZ SATARSAM DİREK İKİNCİ EL ERA ALACAGIM... ARACIM DİZEL 2008 57000 KM...

bugun servise sordum 120binde değişmesi gerekiyor dedi triger fiyatı içinde 1200 - 1500 tl arası olur dedi araba daha once triger değişmemiş servis bilgilerinde en son 120binde servise gitmiş ama serviste onu değiştirmemişler dediler ne yapmalıyım arkadaslar tamirci 250 ye yaparım dedi
  • tger konusunda zıncır sadece kontrol edılıyor dıye bılıyorum bellı km sonra
    degişimi 250bınden sonra oldugunu duymuştum. (emin degılım)
  • merabalar sizlere bişi danısmak istiyorum benzinli arac kullanırkende dizel araca gectiğimizden beride opetten yakıy alıyodum bugun shell in vp dizelini doldurttum ilk defa litlesi (3.86) bu yakıtı kullanan varmı?

ikincisi yakıtı artık kapaktan dökülene kadar doldurduk ... ekranda yakıtla gideceği yola baktıgımda 518 yazıyodu cok cok cok az geldi bu bana yakıtı almadan zaten 100 km gösteriyodu tamamen doldurunca 518 oldu ... aracı yılbasında aldım ben bugune kadarda hep şehir içinde kullandım sehir dısını hiç çıkmadın 100km*7 gösteriyo ekranda bunu düşürmek için napmam lazım ?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: memocelikays

merabalar sizlere bişi danısmak istiyorum benzinli arac kullanırkende dizel araca gectiğimizden beride opetten yakıy alıyodum bugun shell in vp dizelini doldurttum ilk defa litlesi (3.86) bu yakıtı kullanan varmı?

ikincisi yakıtı artık kapaktan dökülene kadar doldurduk ... ekranda yakıtla gideceği yola baktıgımda 518 yazıyodu cok cok cok az geldi bu bana yakıtı almadan zaten 100 km gösteriyodu tamamen doldurunca 518 oldu ... aracı yılbasında aldım ben bugune kadarda hep şehir içinde kullandım sehir dısını hiç çıkmadın 100km*7 gösteriyo ekranda bunu düşürmek için napmam lazım ?????

Tam km.yi hatırlamıyorum ama yakıtla gideceğiniz yolu gösteren ekranın değeri 5-10km(yanlış olabilir) sonra daha gerçekçi bir bilgi veriyor.

Ortalama tüketim, km sayacı verilerini sıfırlamak için ilgili ekrandayken TRİP düğmesine sıfırlanana kadar basmanız yeterli.

Ortalama tüketim verisi de kendi gözlemlerime göre ilk 50km. kadar gerçekçi bilgi veriyor, sonra çok daha yavaş güncelleniyor. Gerçek tüketimle ekran arasında yaklaşık 0,5lt. kadar fark çıkabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sivris60

bugun servise sordum 120binde değişmesi gerekiyor dedi triger fiyatı içinde 1200 - 1500 tl arası olur dedi araba daha once triger değişmemiş servis bilgilerinde en son 120binde servise gitmiş ama serviste onu değiştirmemişler dediler ne yapmalıyım arkadaslar tamirci 250 ye yaparım dedi

bendede eski kasa getz var.ben serviste pahalı olduğu için yaptırmadım.hyundai ustası buldum ve ona dışarda yaptırdım.400 tl gibi bir fiyata hallettirmiştim 1 sene kadar önce.(tabi bu fiyata yağ bakımınıda yapmışlardı.)
  • yani 100*7 lt bölümü sıfırlanabiliyomu kitabı okudugumda öyle bisi yazmıyodu o yüzden sıfırlamadım bende normal gittiğimiz mesafeyi sıfırlayabiliyoumda onu hiç denemedim yakıt olarak ne kullanıyosunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

merabalar sizlere bişi danısmak istiyorum benzinli arac kullanırkende dizel araca gectiğimizden beride opetten yakıy alıyodum bugun shell in vp dizelini doldurttum ilk defa litlesi (3.86) bu yakıtı kullanan varmı?

Tam km.yi hatırlamıyorum ama yakıtla gideceğiniz yolu gösteren ekranın değeri 5-10km(yanlış olabilir) sonra daha gerçekçi bir bilgi veriyor.

Ortalama tüketim, km sayacı verilerini sıfırlamak için ilgili ekrandayken TRİP düğmesine sıfırlanana kadar basmanız yeterli.

Ortalama tüketim verisi de kendi gözlemlerime göre ilk 50km. kadar gerçekçi bilgi veriyor, sonra çok daha yavaş güncelleniyor. Gerçek tüketimle ekran arasında yaklaşık 0,5lt. kadar fark çıkabiliyor.

yani 100*7 lt bölümü sıfırlanabiliyomu kitabı okudugumda öyle bisi yazmıyodu o yüzden sıfırlamadım bende normal gittiğimiz mesafeyi sıfırlayabiliyoumda onu hiç denemedim yakıt olarak ne kullanıyosunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sivris60

bendede eski kasa getz var.ben serviste pahalı olduğu için yaptırmadım.hyundai ustası buldum ve ona dışarda yaptırdım.400 tl gibi bir fiyata hallettirmiştim 1 sene kadar önce.(tabi bu fiyata yağ bakımınıda yapmışlardı.)
  • quote:

quote:

quote:

yani 100*7 lt bölümü sıfırlanabiliyomu kitabı okudugumda öyle bisi yazmıyodu o yüzden sıfırlamadım bende normal gittiğimiz mesafeyi sıfırlayabiliyoumda onu hiç denemedim yakıt olarak ne kullanıyosunuz?

Evet, sıfırlanabiliyor. Mesela kalan menzili gösteren ekranda Trip düğmesine basılı kalsanız da bir şey olmuyor.

Bizimki benzinli. Shell 95 oktan kullanıyoruz aldığımızdan beri.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet, sıfırlanabiliyor. Mesela kalan menzili gösteren ekranda Trip düğmesine basılı kalsanız da bir şey olmuyor.

Bizimki benzinli. Shell 95 oktan kullanıyoruz aldığımızdan beri.

hiç denemedim onu yarın denicem belki bir düzelme olabilir teşekkür bilgiler için

• quote:

selam
    ben devamli shell v-power diesel kullanıyorum cok da menmunum ilk zaman opetten aldım eurodiesel sonra servis işleriyle uğraşan bi abimize danıştım hangi firmanın dizeli daha iyi diye sorum kesinlikle shell tercih et dedi sonrasında shell e döndüm ilk farkettiğim 2 şey 1. arabanın çekişi arttı 2. motor daha da sessizleşti yakıt ekonomisi nedir opetle arasında bilmiyorum onu test etmedim 50 km cok gitmiş yada az gitmiş pek önemsemem motorun daha verimli sağlıklı çalışması benim için önemli ama duyum olarak size şunu söyleyebilirim shell in opet e göre daha az km yaptığı ama ne kadar km hakkında araştırmam yok. Ha bu arada diğer yakıt şirketleriyle ilgilide pek bilgim yok daha da iyi olabilirler kulanan arkadaşlar daha iyi yorumlar ben shell v-power kullanıyorum sürekli 2 sefer de farklı zamanlarda 2 depo shell gtl dizel aldım aldım ama ondan pek memnun kalmadım motor gürültülü çalıştı 2 si arasında çekişte farklılık yok.

• 
Sayfa: önceki 11571158115911601161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.