Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11531154115511561157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam akparça diye bir site var. Bu irma hem kia hemde hyundainin orjinal yedek parçalarını getirtiyor. Buradan 70 Tl ye alabilirsin ve kendin değiştirebilirsin. Çok zor değil. Bende de start modeli var ve kendim değiştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechamynd

quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

quote:

quote:

Arkadaşlar benim getz'in silecek ayarın da 2 kademe var biri sürekli diğeride seri sürekli şeklinde 30 saniye arayla çalışır kademesi yok bunu nasıl ayarlattırabilirim

Aracınız Start modeli mi?

aynen hocam

Bildiğim kadarıyla Start modeli olduğu için ekleyebilme şansınız bile yok.

serviste 120-140 tl civarında komple silecek takımı kolu devre kartı vs değiştirerek, fasılalı versiyon takılabiliyor.
    sanayide pert araçtan çıkma bulup taktıranlar da mevcut.

Hocam akparça diye bir site var. Bu irma hem kia hemde hyundainin orjinal yedek parçalarını getirtiyor. Buradan 70 Tl ye alabilirsin ve kendin değiştirebilirsin. Çok zor değil. Bende de start modeli var ve kendim değiştirdim.

• yakın zamanda tekerlerde olan rulmanları(bilyaları) değişen oldumu.??
  • quote:

Orijinalden alıntı: fkgnydn

Aynalarda sorun yok,sadece kapilardaki kilitlenme sorunum var....

bahsettiğim yerde bir yığın kablo bağlantısı var. ben benimkilerden iki noktada sorun vardı demek istemiştim.
  • kapı kilitlenmesi sorunu bende de var. 2005 model getz gls sahibiyim... özellikle soğuk havalarda merkezi kilit çalışmıyor... sadece sürücü tarafı kilitleniyor... diğerlerini bagajda dahil tek tek elle kilitiliyorum... tamirciye gidiyorum merkezi kilit çalışıyor... adam abi çalışıyorken bişi bulamadım diyor... eve dönüyorum çalışmıyor... 2 kere elektirkçiye götürdüm yeni motor taktım falan dedi ama bazen yine merkezi kilit sadece şoför koltuğuna hükmediyor... şuan havalar sıcak problem yok gibi ama hava soğuyunca çalışmıyor benim merkezi kilit :( çözen varsa bana da yol göstersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

yakın zamanda tekerlerde olan rulmanları(bilyaları) değişen oldumu.??

Aks rulmanından bahsediyosunuz sanırım 2 ay falan oldu değiştireli.
  • Millet bir de şunu soracağım sizler daha iyi bilirsiniz ben arabamı satıp İX35 almak istiyorum artık 1i bebek 2 çocukla çok sevdiğim aracım küçük gelmeye başladı( iç hacim değil bagaj yönünden) Bakın aracımın özelliklerini yazıyorum eksiksiz ve yalansız olarak sizce bu arabanın ederi nedir

1 - 2005 model GLS tek hava yastığı ve klima (diğer özelliklerini hepiniz bilirsiniz diye yazmıyorum bazıları çok görünsün diye ilanlara gözlük saklama kabı makyaj aynası, bel desteği falanda yazıyor ama bence bunlara gerek yok)
    2- Aracın sağ ön çamurluğu Kütahya'da karlı havada otoparkta kaymam sonucu öndeki araca çarptı ve kaskodan değiştirildi
    3- Aracın benzin kapağında yüksek bir aracın tanponunun sürtmesi sonucu siyah bir boyaçizgisi var
    4- Bazı yerlerinde (kapı kolları genelde) tırnak çizikleri var
    5- Aracın değişen sağ çamurluğu hariç hiçbir yerinde boya yok ( çamurluk orjinal yetkili serviste değişti ama normal sac boyanarak takılıyormuş o yüzden belirteyim dedim)
    6- Araca Milano marka sıralı sistem LPG taktırdım 2009 yılından bu yana kullanıyorum. Çok memnunum şehir içi maksimum 20 kr şehirler arası 14-16 kuruş arası yakar kilometrede
    7- Araca uzaktan kumandalı anahtar dışında hiç birşey taktırmadıım
    8- 10bin bakımlarının 50bini yetkili servislerde geri kalanı özel servislerde yapıldı ( son 2 yılın bakım bilgileri için Ankara'da ki servisi belirtebilirim)
    9- İlk sahibiyim 01.12.2004 yılında sıfır olarak aldım.
    10- Bugüne kadar yıllık bakımları hariç merkezi kilit problemi dışında bir problem çıkarmadı
    11- Aracın kilometresi an itibariye 89503 km
    12- LPG tankım simit olmayıp (stempne bence elzem olduğu için) 20lik tank var... uzun yolda dolu tankla yaptığım en uzun km 320 en kısa 280 bu tank sayesinde bagajımda çok az bir yer kaybı oldu
    13- muayenesi 2013 hazirana kadar var egzoz emisyonu da 2014 nisana kadar
    14- araçta bugüne kadar hiç sigara içilmediği için tavanları yeni gibi temizdir
    15- lastikler 2 yıllık goodyear
    16- 60bin bakımında triger falan değişti bundan sonraki masraflı bakımı ne zaman pek bilmiyorum
    17- aracın rengi buz mavi

vallahi fiyatı etkileyebilecek bütün değişkenleri yazdım... sizce bu aracın piyasada ederi ne olmalıdır... uçuk fiyatlarla ilan vermek istemiyorum... ama değerinin altında satılmasına da neden olmak istemiyorum... 2. çocuk doğana kadar hiç satmayı düşünmemiştik ama bagaj malesef yetmiyor... o yüzden piyasayı inter-nette takip etmeye başladım ama nette temiz denilen araçlarda hile hurda da çok olduğu için fiyatlara bir türlü inanamıyorum... bi kaç sitede yaptığım sorgular sonucu 15binden 17.500e kadar isteyen olmuş... getz klübü olarak bu aracın piyasa değerini en iyi siz kullanıcılar bilirsiniz. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankaradannn -- 9 Mayıs 2012; 10:42:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Garmin&İriver

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar benim getz'in silecek ayarın da 2 kademe var biri sürekli diğeride seri sürekli şeklinde 30 saniye arayla çalışır kademesi yok bunu nasıl ayarlattırabilirim

aynen hocam

serviste 120-140 tl civarında komple silecek takımı kolu devre kartı vs değiştirerek, fasılalı versiyon takılabiliyor.

Hocam akparça diye bir site var. Bu irma hem kia hemde hyundainin orjinal yedek parçalarını getirtiyor. Buradan 70 Tl ye alabilirsin ve kendin değiştirebilirsin. Çok zor değil. Bende de start modeli var ve kendim değiştirdim.

@Garmin&İriver
    fasılalı silecek kolu 70tlye bulunabiliyor, doğrudur, ancak takma işi biraz sancılı, hava yastığı modülüne zarar vermeden direksiyonun sökülmesi gerekiyor, ki direksiyon çıkmadan direksiyon kolunu kapaklarını tutan civtalara erişilemiyor. Bu işlerde yetkin biri olmadan takılmasını önermem. bir ustaya göstermekte fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechamynd -- 9 Mayıs 2012; 11:01:03 >

• Full akaryakıttan mazot alan kullanan var mı, tavsiye eder misiniz?

En son shellden 3,99 TL'den depoyu fullemiştim, dün full istasyonun yanından geçerken mazot'un 3,41 TL olduğunu gördüm, galiba arada %12 indirim falan yapıyorlarmış. Shell'de 3,85 TL şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaradannn

Millet bir de şunu soracağım sizler daha iyi bilirsiniz ben arabamı satıp İX35 almak istiyorum artık 1i bebek 2 çocukla çok sevdiğim aracım küçük gelmeye başladı( iç hacim değil bagaj yönünden) Bakın aracımın özelliklerini yazıyorum eksiksiz ve yalansız olarak sizce bu arabanın ederi nedir

1 - 2005 model GLS tek hava yastığı ve klima (diğer özelliklerini hepiniz bilirsiniz diye yazmıyorum bazıları çok görünsün diye ilanlara gözlük saklama kabı makyaj aynası, bel desteği falanda yazıyor ama bence bunlara gerek yok)
    2- Aracın sağ ön çamurluğu Kütahya'da karlı havada otoparkta kaymam sonucu öndeki araca çarptı ve kaskodan değiştirildi
    3- Aracın benzin kapağında yüksek bir aracın tanponunun sürtmesi sonucu siyah bir boyaçizgisi var
    5- Aracın değişen sağ çamurluğu hariç hiçbir yerinde boya yok ( çamurluk orjinal yetkili serviste değişti ama normal sac boyanarak takılıyormuş o yüzden belirteyim dedim)
    6- Araca Milano marka sıralı sistem LPG taktırdım 2009 yılından bu yana kullanıyorum. Çok memnunum şehir içi maksimum 20 kr şehirler arası 14-16 kuruş arası yakar kilometrede
    8- 10bin bakımlarının 50bini yetkili servislerde geri kalanı özel servislerde yapıldı ( son 2 yılın bakım bilgileri için Ankara'da ki servisi belirtebilirim)
    10- Bugüne kadar yıllık bakımları hariç merkezi kilit problemi dışında bir problem çıkarmadı
    12- LPG tankım simit olmayıp (stempne bence elzem olduğu için) 20lik tank var... uzun yolda dolu tankla yaptığım en uzun km 320 en kısa 280 bu tank sayesinde bagajımda çok az bir yer kaybı oldu
    16- 60bin bakımında triger falan değişti bundan sonraki masraflı bakımı ne zaman pek bilmiyorum

vallahi fiyatı etkileyebilecek bütün değişkenleri yazdım... sizce bu aracın piyasada ederi ne olmalıdır... uçuk fiyatlarla ilan vermek istemiyorum... ama değerinin altında satılmasına da neden olmak istemiyorum... 2. çocuk doğana kadar hiç satmayı düşünmemiştik ama bagaj malesef yetmiyor... o yüzden piyasayı inter-nette takip etmeye başladım ama nette temiz denilen araçlarda hile hurda da çok olduğu için fiyatlara bir türlü inanamıyorum... bi kaç sitede yaptığım sorgular sonucu 15binden 17.500e kadar isteyen olmuş... getz klübü olarak bu aracın piyasa değerini en iyi siz kullanıcılar bilirsiniz. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

ederi bence 16.400.tüp olmasaydı ederi 15.750 idi.16 dan aşağı verirsen zarar etmiş olursun ben ce

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Garmin&İriver

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aynen hocam

@Garmin&İriver
    fasılalı silecek kolu 70tlye bulunabiliyor, doğrudur, ancak takma işi biraz sancılı, hava yastığı modülüne zarar vermeden direksiyonun sökülmesi gerekiyor, ki direksiyon çıkmadan direksiyon kolunu kapaklarını tutan civtalara erişilemiyor. Bu işlerde yetkin biri olmadan takılmasını önermem. bir ustaya göstermekte fayda var

Yok hocam direksiyon kutusu ile hiç alakası yok. Direksiyonun altındaki 3 vidayı söküyoruz ve direk silecek koluna ulaşıyorsun. Daha sonra soketli kısımları söküp fasılalı sileceği takıyoruz. Başka hiç bir yeri ellemiyoruz. Ben bunu serviste yapılırken tesadüf gördüm. Zaten bütün sistem fasılalı sileceğe uygun. Tek yapmamız gereken silecek kolunu değiştirmek. Ben 1 yıl oldu arabamı alalı ve sıfır aldım. Aldığım gün bunu servise sordum ve benden 100 TL silecek kolu 80 TL de işçilik istediler. Bende 1 kere serviste gördüğüm sistemi kendim alıp monte ettim. Biraz elektrik aksamlarından anlarım işim gereği elimde yatkındır. Ancak airbag sistemini engelleyen yada bağlantılı olan hiç bir sisteme entegre değil silecek sistemi. Tabi bu benim görüşüm. Teknik detayı sonuçta servis daha iyi bilir. Ancak 70 TL ye satılan bir silecek kolunu takmak için 80 TL işçilik parça içinde 100TL isteyen servislere uyuz olduğum için periyodik bakımlar harici hiçbir aksamı servisten almamayı tercih ediyorum.

• dizel getz 2007 vgt il soğukta çalıştırma sesi... normal mi sizce...

sizdede böyle mi oluyor. yağı yenileyince nispeten azalıyor..

http://www.izlesene.com/video/getz-soguk-calisma-sesi/6195823

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpbey -- 9 Mayıs 2012; 13:49:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

quote:

Orijinalden alıntı: ankaradannn

Millet bir de şunu soracağım sizler daha iyi bilirsiniz ben arabamı satıp İX35 almak istiyorum artık 1i bebek 2 çocukla çok sevdiğim aracım küçük gelmeye başladı( iç hacim değil bagaj yönünden) Bakın aracımın özelliklerini yazıyorum eksiksiz ve yalansız olarak sizce bu arabanın ederi nedir

ederi bence 16.400.tüp olmasaydı ederi 15.750 idi.16 dan aşağı verirsen zarar etmiş olursun ben ce

teşekkür ederim bakalım başka ne denilecek amacım kar etmek falan değil bu parayı peşinatıma ilave edeceğim hakkına satmak tek derdim ne fazlasına ne eksiğine

• meraba 2008 model,64000 de,siyah renk hyundai getz aldık..17750 tl ye tüplü tüpü işli ve 1.4 doch.fiyatı nasıl.Ayrıca bunu kesinlikle yap dediğiniz tavsiyeleriniz var mı?
  • HAYİRLİ OLSUN
    arabanın 60.000 bakımı yapilmiş mi ona bak
    sigorta muayene egzoz muayenesine bak.
    lastik durumu ne ona bak!
  • @cepni85 hayırlı ugurlu olsun

bende geçen hafta 2006 model 1,5vgt getz aldım 100bınde ılk elden aldım.
  • quote:

quote:

yakın zamanda tekerlerde olan rulmanları(bilyaları) değişen oldumu.??

Aks rulmanından bahsediyosunuz sanırım 2 ay falan oldu değiştireli.

evet aks rulmanı.:)kaça yaptırdınız.ve sizin araba abs'limi?benimki abs'li ve biraz fazla tutuyor rulmanları.nerede yaptırdınız.
  • Hocam benim araçta abs yok sağ ön aks rulmanı orjinali ile değişti işçilik dahil 90 tl falan tuttu. Leventde usta diye bir servis var orada yaptırdım.
  • quote:

Hocam benim araçta abs yok sağ ön aks rulmanı orjinali ile değişti işçilik dahil 90 tl falan tuttu. Leventde usta diye bir servis var orada yaptırdım.

benimkinde abs olduğu için sadece 130 tl parçasına istiyorlar.oda tek teker.gerçi sağ ön ve arka ötüyor bende.arka rulmana 50 tl diyorlar.
  • quote:

quote:

Hocam benim araçta abs yok sağ ön aks rulmanı orjinali ile değişti işçilik dahil 90 tl falan tuttu. Leventde usta diye bir servis var orada yaptırdım.

benimkinde abs olduğu için sadece 130 tl parçasına istiyorlar.oda tek teker.gerçi sağ ön ve arka ötüyor bende.arka rulmana 50 tl diyorlar.

Garanti kapsamına da girmiyor ki sarf malzeme olduğu için gerçekten çok istemişler. Ne fark varki abs 'li ile bu kadar

• 
Sayfa: önceki 11531154115511561157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.