Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11501151115211531154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: neşter61

Getz 1.3 2005 model.Bu araçların orjinal ampulleri marka serisi ne acaba.Getz için H4 değil de H7 taksak olur mu.Daha iyi ışık verdiğini duymuştum H7nin.Bu işten anlayan arkadaşlar Hepsiburda.com dan alabileceğimiz güzel ışık eden dayanıklı fiyatta da iyi ampuller var mı.Rica etsem bir yardımcı olsanız da alsak geceleri karanlıktan kurtulsak.resmen yolkları ezbere gidiyoruz.çok kötü fabrika çıkışlı olan ampuller.

hocam ben 100mü 110 wattmı ne ondan aldım markasıda uyduruk bişey ama süper oldu tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enemy

Arkadaşlar 2007 88beygir dizel getzim var önceki gün ve dün aracı çalıştırdığımda bir 5-6 sn boyunca şıkırtı sesi geldi sonra ses kesildi ve tekrar duymadım ne olabilir bu ses biyerde bir yağlama sorunu filan mı var acaba aklım takıldı.

triger zinciri sesi o, araba kaç km de 120 binde değişir normalde durma göre daha yüksek km ler dede değişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: assgti

quote:

Arkadaşlar 2007 88beygir dizel getzim var önceki gün ve dün aracı çalıştırdığımda bir 5-6 sn boyunca şıkırtı sesi geldi sonra ses kesildi ve tekrar duymadım ne olabilir bu ses biyerde bir yağlama sorunu filan mı var acaba aklım takıldı.

triger zinciri sesi o, araba kaç km de 120 binde değişir normalde durma göre daha yüksek km ler dede değişir

babam da subap iticileri hidrolikse ondan olabilir diyor bir araştırayım servise götürsem seside duyamayacaklar sadece ilk çalıştırmada geldi ses.
  • quote:

babam da subap iticileri hidrolikse ondan olabilir diyor bir araştırayım servise götürsem seside duyamayacaklar sadece ilk çalıştırmada geldi ses.

doğru supap iticileri hidroliktir de oda olabilir bir göstermek lazım
  • quote:

quote:

Getz 1.3 2005 model.Bu araçların orjinal ampulleri marka serisi ne acaba.Getz için H4 değil de H7 taksak olur mu.Daha iyi ışık verdiğini duymuştum H7nin.Bu işten anlayan arkadaşlar Hepsiburda.com dan alabileceğimiz güzel ışık eden dayanıklı fiyatta da iyi ampuller var mı.Rica etsem bir yardımcı olsanız da alsak geceleri karanlıktan kurtulsak.resmen yolkları ezbere gidiyoruz.çok kötü fabrika çıkışlı olan ampuller.

hocam ben 100mü 110 wattmı ne ondan aldım markasıda uyduruk bişey ama süper oldu tavsiye ederim.

Hiç karşıdan geleni düşünüyor musunuz?

İzin verilenden yüksek watt ile kazaya sebep verebileceğiniz aklınıza geldi mi hiç?

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

quote:

Hiç karşıdan geleni düşünüyor musunuz?

İzin verilenden yüksek watt ile kazaya sebep verebileceğiniz aklınıza geldi mi hiç?

:) hocam onlar ayarsız farlarla dolananların düşünmesi gereken birşey benim aracımda far yükseklik ayarı var merak etmeyin, eğer 100 watt yasaksa Tüv efendi önce milletin xenonlarını söktürsün.

• Aşağıdaki adresteki ampülleri alsam mı kullanan dostlar ne diyor bu konuda
    http://www.hepsiburada.com/Liste/osram-h4-night-braker-90-fazla10-fazla-beyaz-isik-90c64193nbr/productDetails.aspx?productId=otm90c64193nbr&categoryId=20024642

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neşter61 -- 2 Mayıs 2012; 22:44:39 >
  • quote:

Aşağıdaki adresteki ampülleri alsam mı kullanan dostlar ne diyor bu konuda
    http://www.hepsiburada.com/Liste/osram-h4-night-braker-90-fazla10-fazla-beyaz-isik-90c64193nbr/productDetails.aspx?productId=otm90c64193nbr&categoryId=20024642

gayet güzel tercih olur memnun kalırsın sadece ömürleri biraz kısaymış ama philips x-treme vision %100 lerden daha iyi aydınlatıyomuş ama ben philipslerden fazlasıyla memnunum 2 side güzel tercih olur.

• quote:

quote:

gayet güzel tercih olur memnun kalırsın sadece ömürleri biraz kısaymış ama philips x-treme vision %100 lerden daha iyi aydınlatıyomuş ama ben philipslerden fazlasıyla memnunum 2 side güzel tercih olur.

Aldığımda kendim takabilir miyim bunları kullanan arkadaşlar varmı bu ampullerden

• quote:

quote:

quote:

Aldığımda kendim takabilir miyim bunları kullanan arkadaşlar varmı bu ampullerden

takabilirseniz de bir tamırcıden oto elektrıkcıden vs. yardım alın 2 dk lık işi var.

• Arkadaşlar 2009 model getz sahibiyim, resimde gördüğünüz üzere gösterge panelinin içine bir sinek girip orada ölmüş, başlarda önemsemedim ama oldukça sinir bozucu gelmeye başladı. Nasıl çıkarabileceğime dair önerileri olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechamynd -- 3 Mayıs 2012; 0:19:52 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

takabilirseniz de bir tamırcıden oto elektrıkcıden vs. yardım alın 2 dk lık işi var.

osramlar erken patlıyormuş diye okudum.Philips mi alsam karar veremedim.Deneyen arkadaş yok mu bunları.

• Far konusunun açıldığı iyi olmuş, ilk arabam ve 2 haftalık kullanıcı olduğum için farların ışık seviyesine hiç dikkat etmemiştim. Geçen akşam arabayı kullandığımda yetersiz olduğunu ben de anladım, en kısa sürede farları değiştireceğim.

Bu arada arabayı alalı 14 gün oldu, shellden 40,10 lt mazot alıp (160 TL) fulledim depoyu. 410 Km yol yaptım, 245 km daha yol yapacağımı gösteriyor yol bilgisayarı. Yani bu kullanımla full depoyla 650 km yol yaparım yaklaşık km'de 25 kuruş yakıyor diyebilirim. Göstergede yakıt tüketimim 6,4-6,9 lt arasında değişti, şehir dışına çıkılmadı daha.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkkisacik

ampul değişimi nasıl yapılıyo profesyonellik gerektirmez heralde değilmi?

ampul değişimi gayet basit sadece dikkat etmeniz gereken ampulün kesinlikle cam kısmından tutulmaması lazım geri kalan metal bölgelerden tutulup değiştirilsin. farların arkasında toz dan vs koruma kapağı var ilk o çıkarılıyor sonra far kapalı olmalı lambanın fişi çekilerek çıkarılır sonra lambayı sabit tutan bir tel var onuda çıkardıktan sonra ampul rahatça çıkar ve yerine aynısı takılır.

Teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar
    Yaklaşın 2 ay arama ve araştırmalarım sonucu temiz bir getz buldum (Bayi 2,elinde)
    ve Getz 'imi bugun aldım
    Araç 2006 model(yeni kasa ve yeni motor) 1,5vgt motor 101bınde servis bakımlı ve hatasız(degişen-boya yok) yaprak yeşili renginde muayenesi 5 2014kadar ve bana maliteti 18bin tl buldu+sigorta.

benim şahsıma ait ilk aracım Dilerim Allahta kazasız belasız bimmek nasip etsin.

+araçın agır bakımı 92bınde serviste yapılmış daha 6bın km var bakımına
    üzerine bastırarak satış temsılcıne söyledım bakım husus oda servisi aradı km dolunca bakıma getirmemi istedıler.
    +üzerinde çok iyi durumda kışlık 4 lastıkle geldi araç önümüzdeki günlerde 4 lastıkta alıcam
    şimdilik bukadar yazıyorum önümüzdeki süreçtte kafama takılan soruları sız getz kullanıcılarına sorucam
    hepinize iyi sürüşler dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Merhaba arkadaşlar
    Yaklaşın 2 ay arama ve araştırmalarım sonucu temiz bir getz buldum (Bayi 2,elinde)
    ve Getz 'imi bugun aldım
    Araç 2006 model(yeni kasa ve yeni motor) 1,5vgt motor 101bınde servis bakımlı ve hatasız(degişen-boya yok) yaprak yeşili renginde muayenesi 5 2014kadar ve bana maliteti 18bin tl buldu+sigorta.

benim şahsıma ait ilk aracım Dilerim Allahta kazasız belasız bimmek nasip etsin.

+araçın agır bakımı 92bınde serviste yapılmış daha 6bın km var bakımına
    üzerine bastırarak satış temsılcıne söyledım bakım husus oda servisi aradı km dolunca bakıma getirmemi istedıler.
    +üzerinde çok iyi durumda kışlık 4 lastıkle geldi araç önümüzdeki günlerde 4 lastıkta alıcam
    şimdilik bukadar yazıyorum önümüzdeki süreçtte kafama takılan soruları sız getz kullanıcılarına sorucam
    hepinize iyi sürüşler dilerim

En sonunda aldın demek hayırlı uğurlu olsun.dikkatli ol hemi.kazasız belasız uzun yıllar kullanman dileğiyle.tebrik ederim seni.

• @neşter61 bakıyon bakıyon dıyordun aldım iştee

araç gerçekten içime sindi
    hayırlısını diliyorum
    servis bakım konusunda ne dıyorsun?
  • @Mnr980 hayırlı olsun.

Farları değişen biri olursa adım adım fotoğraflayabilir mi?

Eskilerden bir arkadaş polen filtresi değişimini öyle açıklamıştı. Diğerlerine kolaylık sağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Niyet 0070 -- 3 Mayıs 2012; 20:49:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980
    araç gerçekten içime sindi
    hayırlısını diliyorum
    servis bakım konusunda ne dıyorsun?

h.olsun tekrardan bu araba içe sinmeyecek gibi değil mesela ben golf 5 ten inip bu arabada sıkıntı yaşamadım gayette keyifliymiş kullanım açışından. gaza tepkisi de güzel ara hızlanmaları da çok güzel iyi bir rot ayarı varsa yol tutuşu da mükemmele yakın virajlarda kesinlikle güvensizlik hissettirmiyor ayrıca şaşırtacak şekilde sessiz bir motor yalnız yakıt olarak bir miktar yüksek sayılır emsallerine göre ama performansı da bir okadar da fazla, motoru gayet kaliteli sanırım hyundai almanyadaki tesislerinde yapılıyor yanılmıyorsam yanlışım varsa düzeltin motoru inceledim bir sürü parçasında bosch imzası var turbosuda ünlü bir marka "garett" ve daha bir sürü şey

• teşekkür ederim arkadaşlar

araçtta şu an için tespit ettgım sorun
    ayna ayarlarını yapam kumada arıza veya temassızlık var tam hukmetmıyor aynaya (motor çalışıyor)

+önümüzdekı gunlerde 4 tane yazlık lastık alıcam

uzaktan kumandalı alarm taktıracam
    vede park sensörü taktırabilirım.

birde debriyajı baya sert
    aracın ılk sahıbınıde buldum mail attım bakalım kullanma kıtapcıgı yoktu onu ıstedım
  • 
Sayfa: önceki 11501151115211531154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.