Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11491150115111521153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: a_r_k

arkadaşlar herkese selam. bu far konusunda ne yapmalıyım doğru düzgün aydınlatmıyor bir arkadaş philips extrem ampul önermiş bu beyaz lambalar yasak diyenler var ceza kesiyorlarmış galiba bilgisi olan ya da başka önerisi olan var mı? bir de araç 34.000 de 2010 1.4 doch start bunun fren balatalarının kaç km de değişmesi uygun olur?
    son sorum ise :) klima gazı azalmış soğutmuyor samsunda servis 75 lira dedi nasıl fiyat?

lamba beyaz değil normal sarı ampul sadece %100 ısık gücü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

arkadaşlar getz'in kaporasını verdim
    bu sabah babamla gittik araca tekrar baktık beyendik
    bana malıyeti 17900 tl
    2006 model 101bınde ılk sahıbınden(takasta bayiye bırakmış) hasar boya degişen yok servis bakımlı bir araç.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2006-model-getz-vgt-motor-yeni-kasa-83961541/detay/

araç en son servis bakımına 92bınde iken 2011 11 ayında girmiş.

aracı teslim alınca neye bakıyım?
    satıcı daha 6bın km var dedı bakıma (15bınde 1 demişti)

+sormak istedigim
    -araçta hararet göstergesi koymamışlar(bunu açıklarmısınız satış tems. anlattı bırde sızden açıklma beklıyorum)

güle güle kullan araç güzel görünüyor inan memnun kalacaksın hararet gstergesini kafana takma hararet felan yaptıgı yok cok defa sıkıştırdım motoru hiç sıkıntı yok.

• allah razı olsun arkadaşlar
    aracı çarşanba teslim alıcam

4 lastık alıcam üzerindekı lastıkler yeni ama kışlık

lastık tavsıyesıde istıyorum
  • arkadaşlar merhaba,

hyundai getz GLS dizel diye bir araba var mıdır. Bir araba satın alacağım 2006 model arkasında GLS yazıyor... normalde CRDİ yazması gerekmiyor mu?yardımcı olabilir misiniz. Bu model 3 silindir mi 4 silindir mi?82 mi 88 beygir midir?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: assgti

quote:

arkadaşlar herkese selam. bu far konusunda ne yapmalıyım doğru düzgün aydınlatmıyor bir arkadaş philips extrem ampul önermiş bu beyaz lambalar yasak diyenler var ceza kesiyorlarmış galiba bilgisi olan ya da başka önerisi olan var mı? bir de araç 34.000 de 2010 1.4 doch start bunun fren balatalarının kaç km de değişmesi uygun olur?
    son sorum ise :) klima gazı azalmış soğutmuyor samsunda servis 75 lira dedi nasıl fiyat?

Benim tek tercihim Osram Nighbreaker

/>

Yolda %90’a varan bir oranda daha fazla ışık sağlar.
    %10’a varan bir oranda daha beyaz ışık üretir. Çakma zenonlar gibi bembeyaz karşıdakini kör eden cinsten değildir.

Tamamen kullanımı serbesttir.

Tek dezavantajı daha kısa ömürlüdür. 30bin km mi ne dayandı benimkiler. Bir daha aynısından aldım.

Getz için H4 olanı almalısınız.

Tekzen yapı markette çifti 34 tl mi ne.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

quote:

Benim tek tercihim Osram Nighbreaker

/>

Yolda %90’a varan bir oranda daha fazla ışık sağlar.
    %10’a varan bir oranda daha beyaz ışık üretir. Çakma zenonlar gibi bembeyaz karşıdakini kör eden cinsten değildir.

Tamamen kullanımı serbesttir.

Tek dezavantajı daha kısa ömürlüdür. 30bin km mi ne dayandı benimkiler. Bir daha aynısından aldım.

Getz için H4 olanı almalısınız.

Tekzen yapı markette çifti 34 tl mi ne.

osram daha güzel aydınlatıyor ama ömrü kısa olduğu yazıyor forumlarda philips o konuda sıkıntısız.

• günaydın getz severler.
    dun sağ marşpiyeli sürttüm ne yazık ki
    göçükler ve çizikler meydana geldi
    ne yapabilirim o parça değişiyor mu?
    ne kadardır tahmini olarak??
  • cevap yok mu? araba satın alacağımda o yüzden bilen arkadaş varsa ve cevaplarsa çok memnun olurum..saygılar
  • quote:

bugün bursa dan" philips x-treme vision %100" marka (uzun-kısa) far ampul aldım 55tl verdim takımına, taktım demin denemesini yaptım mükemmel ötesi gösteriyor kesinlikle öneriyorum kendi orijinal lambaları hiç göstermiyormuş meğer.. bu lambanın yanında park lambalarını da değişmenizi tavsiye ederim sönük kalıyor eski farlarını çıkarınca, sanırım parlak olan park lambalarının tanesi 2.5 tl.

değiştirdiğiniz sadece ampuller mi yoksa başka işlemler de gerekiyormu? sigortalar vs.
    bir de taktıklarınız karşıdan gelene zararı olmayan cinstenmi?
  • quote:

arkadaşlar getz'in kaporasını verdim
    bu sabah babamla gittik araca tekrar baktık beyendik
    bana malıyeti 17900 tl
    2006 model 101bınde ılk sahıbınden(takasta bayiye bırakmış) hasar boya degişen yok servis bakımlı bir araç.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2006-model-getz-vgt-motor-yeni-kasa-83961541/detay/

araç en son servis bakımına 92bınde iken 2011 11 ayında girmiş.

aracı teslim alınca neye bakıyım?
    satıcı daha 6bın km var dedı bakıma (15bınde 1 demişti)

+sormak istedigim
    -araçta hararet göstergesi koymamışlar(bunu açıklarmısınız satış tems. anlattı bırde sızden açıklma beklıyorum)

ilk çalıştırdığında mavi ışık göreceksin o sönene kadar çok yüklenme motor soğuk demek, ben 2000 deviri geçmemeye çalışıyorum.
    motor ısıınınca söner sanırım hemen yanında bir de kırmız olacak hararet için ama bu aşamaya kadar yanmadı hararet sorunu kesinlikle yok, mersindeyim yazın en sıcak zamanlarında en zor koşullarda dağlarda zor köy yollarında 5-6 saatlik yolculuklarda olabilecek en yüklü şekillerde denenmiştir.

hep uyarırım bir de kalkışlarda ışıklarda önündeki aracın hareket etmesini bekle toslama.

aracın verimli kullanımı 1900-2400 devir aralığı, 2200 de asıl atak noktası diyebiliriz. 2500 üzeri israf.

hayırlı olsun aracınız.

• quote:

allah razı olsun arkadaşlar
    aracı çarşanba teslim alıcam

4 lastık alıcam üzerindekı lastıkler yeni ama kışlık

lastık tavsıyesıde istıyorum

lassa atracta var bende yaklaşık 50000 km oldu hala iyi durumda. oldukça dayanıklı çıktı brigestone da aynı bilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarhansb

arkadaşlar merhaba,

hyundai getz GLS dizel diye bir araba var mıdır. Bir araba satın alacağım 2006 model arkasında GLS yazıyor... normalde CRDİ yazması gerekmiyor mu?yardımcı olabilir misiniz. Bu model 3 silindir mi 4 silindir mi?82 mi 88 beygir midir?

teşekkürler

3 silindir olanında yan sinyallerin yanında crdi yazıyor.
    4 silindir de arkada crdi yazıyor. önden bakınca makyajı fark edersin ön farlarda hafif bir fark var. arka tamponda sislambası ortada ise yeni kasa sol yanda ise eski kasa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

günaydın getz severler.

Geçmiş olsun, aynı olay 2 yıl önce benim de başıma geldi, marşpiyeler şasinin parçası olduğu için değişmiyor malesef, düzeltilip tekrar boyanıp fırınlanması gerekiyor, bu sebeple biraz işçilik isteyen bir iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

değiştirdiğiniz sadece ampuller mi yoksa başka işlemler de gerekiyormu? sigortalar vs.
    bir de taktıklarınız karşıdan gelene zararı olmayan cinstenmi?

ampuller sadece kaliteli, watt değerleri aynı 60/55W sadece takılıyor başka birşey gerekmiyor, bui arkadaşın kullandığı osram nightbraker veya philips x-treme vision vs. lambalar çok etkili aydınlatıyo, kendi üzerindeki ampuller hakkaten rezalet
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechamynd

quote:

günaydın getz severler.

Geçmiş olsun, aynı olay 2 yıl önce benim de başıma geldi, marşpiyeler şasinin parçası olduğu için değişmiyor malesef, düzeltilip tekrar boyanıp fırınlanması gerekiyor, bu sebeple biraz işçilik isteyen bir iş.

sağolasin
    peki ne kadara mal oldu?
    bir de serviste mi yaptirdin yoksa özelde mi?=
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mechamynd

quote:

günaydın getz severler.

sağolasin
    peki ne kadara mal oldu?
    bir de serviste mi yaptirdin yoksa özelde mi?=

serviste yaptırmıştım, gerçi kaskodan karşılanmıştı ama ücreti 150-200 tl arası birşeydi yanlış hatırlamıyosam.

• ampul değişimi nasıl yapılıyo profesyonellik gerektirmez heralde değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkkisacik

ampul değişimi nasıl yapılıyo profesyonellik gerektirmez heralde değilmi?

ampul değişimi gayet basit sadece dikkat etmeniz gereken ampulün kesinlikle cam kısmından tutulmaması lazım geri kalan metal bölgelerden tutulup değiştirilsin. farların arkasında toz dan vs koruma kapağı var ilk o çıkarılıyor sonra far kapalı olmalı lambanın fişi çekilerek çıkarılır sonra lambayı sabit tutan bir tel var onuda çıkardıktan sonra ampul rahatça çıkar ve yerine aynısı takılır.
  • Arkadaşlar 2007 88beygir dizel getzim var önceki gün ve dün aracı çalıştırdığımda bir 5-6 sn boyunca şıkırtı sesi geldi sonra ses kesildi ve tekrar duymadım ne olabilir bu ses biyerde bir yağlama sorunu filan mı var acaba aklım takıldı.
  • Getz 1.3 2005 model.Bu araçların orjinal ampulleri marka serisi ne acaba.Getz için H4 değil de H7 taksak olur mu.Daha iyi ışık verdiğini duymuştum H7nin.Bu işten anlayan arkadaşlar Hepsiburda.com dan alabileceğimiz güzel ışık eden dayanıklı fiyatta da iyi ampuller var mı.Rica etsem bir yardımcı olsanız da alsak geceleri karanlıktan kurtulsak.resmen yolkları ezbere gidiyoruz.çok kötü fabrika çıkışlı olan ampuller.
  • 
Sayfa: önceki 11491150115111521153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.