Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11091110111111121113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 35emrah35

quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

bende de aynı araba var
    2007 model 1.4 brc tüplü 47.000de (tek hava yastığı )
    4 tane kişlik lastikle ve zincirle 16.000 tL'ye verirdim sana

bu km de bu paraya değil bana ..... sıradan alıcısına bile verirsiniz ama araçta değişen ve boya ne durumda ben bu aracımı izmir çakırlarda expertiz yaptırttım ....araçtaki değişen ve boyalara göre fiyat rakam olarak farklılık gösterir ama 16 bin lira dediğiniz zaman bana : bende sadece sizin aracınızın değişeni vede boya olduğu hissi uyanır hayırlı satışlar

zaten satıcı değilim de piyasa yükselmiş anlaşilan
    satsam 16'ya satardım demek istedim
  • arka frenleri disk olanlar abslidir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 35emrah35

quote:

bende de aynı araba var
    2007 model 1.4 brc tüplü 47.000de (tek hava yastığı )
    4 tane kişlik lastikle ve zincirle 16.000 tL'ye verirdim sana

bu km de bu paraya değil bana ..... sıradan alıcısına bile verirsiniz ama araçta değişen ve boya ne durumda ben bu aracımı izmir çakırlarda expertiz yaptırttım ....araçtaki değişen ve boyalara göre fiyat rakam olarak farklılık gösterir ama 16 bin lira dediğiniz zaman bana : bende sadece sizin aracınızın değişeni vede boya olduğu hissi uyanır hayırlı satışlar

zaten satıcı değilim de piyasa yükselmiş anlaşilan
    satsam 16'ya satardım demek istedim

piyasa ortalama 3 aydır bu şekilde ayrıca alınmış alınmıştır .....satıcı değilsenizde 16 ya satardım demekle neyi kastettiniz onada anlam veremedim ya neyse kazasız belasız günler dilerim
  • Merhaba arkadaşlar aracım 2008 model.35000 kilometrede.Sürücü kolduğunda omzumun arkasında olan yer yumuşamış.Araç sürerken kasislerde koltugun içinden ses geliyor.Diğer koltuklara baktığımda bu bölge sert.Servis bunu yapabilirmi.Masrafı ne olur?
  • garantiden yaparlar, unutma 5 yıl.
  • 2006 Mod 110hp full getz bagaj kapagı ve sol on kapı degişmiş dizet 85binde sizce bu arac için uygun fiyat nedir alırsam satabilirmiyim yoksa elimde mi kalir?
  • Getz 2005 Model Mercekli Far Yapan Bir Yer Bİlen Varsa Yardımcı Olabilirmi :)
  • 16-17 bine alirsın
    orjinaliyle değişmişse soru olmaz servise bir sor
  • 16bin fiyatı zaten. yalnız 100binden sonra kronik sorunları olusuyormus getzlerin. boyle birşey var mı? 100binden sonra satabilirmiyim bu degişenli haliyle?
  • Buji takılması hakkında;

Servisten Hava filtresi, yağ filtresi, 4 adet buji aldım.

100bin bakımını ilçede yaptıracağım. Ama ustam reno, şahin ustası

Araca lpg taktığım için 10bin de bir değiştireyim bujileri dedim.

Şimdi kullanma kılavuzunda buji aralığı 1,0 -1,1mm buji aralığı olmalı diyor.

Usta bir ayar mı yapacak yoksa aldığım bujiyle alakalı bir durum mu bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Buji takılması hakkında;

aldığın buji büyük ihtimal orjinal bujisidir.bundan dolayı zaten bujinin diş aralığı dediğin milimlerdedir.ayara gerek yok.ustan buji kablolarını söküp buji anahtarı ile bujini söküp yenisini takacak.o kadar.
    o denilen milimlerde olacak diye yazmasının sebebi bujiler belirli zamanlarda sökülüp temizlenir uçları,kurumları giderilir.daha sonra o iki uç arasında kıvılcım atmasından dolayı erime olduğu için diş aralığı açılır.ustalar bu temizlik işinden sonra sentil ile dişin aralığına bakıp eğer ara açılmışsa çekiç gibi şeyle vurup arayı dediğin 1,0 mm'reye getirir.
    sanırım açıklayıcı olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Buji takılması hakkında;

aldığın buji büyük ihtimal orjinal bujisidir.bundan dolayı zaten bujinin diş aralığı dediğin milimlerdedir.ayara gerek yok.ustan buji kablolarını söküp buji anahtarı ile bujini söküp yenisini takacak.o kadar.
    o denilen milimlerde olacak diye yazmasının sebebi bujiler belirli zamanlarda sökülüp temizlenir uçları,kurumları giderilir.daha sonra o iki uç arasında kıvılcım atmasından dolayı erime olduğu için diş aralığı açılır.ustalar bu temizlik işinden sonra sentil ile dişin aralığına bakıp eğer ara açılmışsa çekiç gibi şeyle vurup arayı dediğin 1,0 mm'reye getirir.

Harikasın.

Çok açıklayıcı ve bilgilendirici olmuş. İlgin için çok teşekkürler.

90bin bakımında sırf buji değişecek diye yetkili servise gidip bir sürü işçilik ücreti bayılmıştım o aklıma geldi.
  • quote:

quote:

quote:

Buji takılması hakkında;

Harikasın.

90bin bakımında sırf buji değişecek diye yetkili servise gidip bir sürü işçilik ücreti bayılmıştım o aklıma geldi.

bujini 25-30 bin km'rede bir değiştir bence.gerek yok her 10 binde buji değişimine.20 binde söktür temizlet bakımda.bi 10 bin km're sonrada değişirsin.yazık parana bence.
  • meraba arkadaşlar benim arabamın uzaktan kumandası etki yapmıyor ne açıyor nede kapatıyor birde yakıt tüketimi 9 küsur diyor arabam 1.5 dizel neden olabilir ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmtkn1

meraba arkadaşlar benim arabamın uzaktan kumandası etki yapmıyor ne açıyor nede kapatıyor birde yakıt tüketimi 9 küsur diyor arabam 1.5 dizel neden olabilir ki?

kumandanın pili bitmiş olabilirmi acaba?bi pil değiştirip dene istersen.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osmtkn1

meraba arkadaşlar benim arabamın uzaktan kumandası etki yapmıyor ne açıyor nede kapatıyor birde yakıt tüketimi 9 küsur diyor arabam 1.5 dizel neden olabilir ki?

kumandanın pili bitmiş olabilirmi acaba?bi pil değiştirip dene istersen.

önceleri arasıra çalışıyordu açıyor kapatmıyor kapatıyor açmıyor ama şimdi sadece dıtdıt diye ses veriyor o kadar ama bir baktırtayım piline
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Buji takılması hakkında;

Harikasın.

bujini 25-30 bin km'rede bir değiştir bence.gerek yok her 10 binde buji değişimine.20 binde söktür temizlet bakımda.bi 10 bin km're sonrada değişirsin.yazık parana bence.

Ben 30binde değiştiriyordum da lpg ye geçince "LPG kuru yakıttır buji ömrünü hemen tüketir 10binde değiştirmeye bak" gibi tavsiyeler geldi.

Bu arada servis 1.3 gls için Bosch FRX8DCX ( 11mm) buji verdi. İnternette getz için FRX7DX satılıyor. Fark eder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 19 Aralık 2011; 15:37:43 >
  • biuu tırnak aralığı aynı olduktan sonra fark etmez.sonuçta fabrikalar yaptığı motora göre o tırnak aralığını belirliyor.farklı markaların farklı isimde bujileri olabilir,isim değişebilir..ama önemli olan tırnak aralığıdır.fabrikanın verdiği ölçüdür.ben şu anda dizel kullanıyorum.ama eski aracım benzinli-gazlı brodway idi.ilk gaz taktıranlardandım o dönemde türkiyede.daha yeni yaygınlaşmaya başlamıştı gaz olayı.5 sene gaz ile kullandım.hiç öyle 10 binde değişmedim.o dönem kuru yakıt olduğu için değişenide görmedim.hiç bir problem yaşamamıştım o yönden.inan aracımı o dönem benzinde çalıştırın arasıra derlerdi kuru olduğu için ve ben doğru düzgün benzinde çalıştırmadım bile.3-4 ayda bir kere anca çalıştırırdım.184 binde sattığımda daha motoru saat gibi idi.alan adam ustaya gösterdiğinde usta bile kaçırma motoru dahil heryeri sağlam aracın demişti.
  • Arkadaşlar 65binde dizel getze hangi viskozitede yağ konmalı ? Araç Mersin de ve başka şehre çıkmıyor?
    Ben önceki bakımda(özel serviste) 10-40 koymuştum, hyundai serviste biz 5-40 koyuyoruz dediler.

Biraz araştırdım ama kesin bi sonuca varamadım, Mersin gibi sıcak ve soğuğu çok olmayan bir bölge için 0-30 veya 5-30 tam sentetik yağ kullansam bi sorun çıkarmı. Yakıt tasarrufu, motorun erken ısınması ve daha az motor sesi gibi avantajları var ama dediğim gibi Mersin için bi sorun çıkarırmı.

Son sorum ise Castrol Magnatec mi yoksa Castrol EDGE mi ?
  • quote:

biuu tırnak aralığı aynı olduktan sonra fark etmez.sonuçta fabrikalar yaptığı motora göre o tırnak aralığını belirliyor.farklı markaların farklı isimde bujileri olabilir,isim değişebilir..ama önemli olan tırnak aralığıdır.fabrikanın verdiği ölçüdür.ben şu anda dizel kullanıyorum.ama eski aracım benzinli-gazlı brodway idi.ilk gaz taktıranlardandım o dönemde türkiyede.daha yeni yaygınlaşmaya başlamıştı gaz olayı.5 sene gaz ile kullandım.hiç öyle 10 binde değişmedim.o dönem kuru yakıt olduğu için değişenide görmedim.hiç bir problem yaşamamıştım o yönden.inan aracımı o dönem benzinde çalıştırın arasıra derlerdi kuru olduğu için ve ben doğru düzgün benzinde çalıştırmadım bile.3-4 ayda bir kere anca çalıştırırdım.184 binde sattığımda daha motoru saat gibi idi.alan adam ustaya gösterdiğinde usta bile kaçırma motoru dahil heryeri sağlam aracın demişti.

@Jetdevriye teşekkür ederim. Taktırayım o halde.

Bundan sonrakileri kılavuza göre uygun zamanlarda değiştiririm.

LPG efsanesinin ardı arkası gelmiyor işte.
  • 
Sayfa: önceki 11091110111111121113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.